Pomohol vám Detralex na varixy v pošve počas tehotenstva?

shmoulinka1
16. júl 2015

Ahojte, v 2.tehu sa mi od 5. mesiaca objavili krcove zily v posve, pobolievaju pocas dlhsej chodze a statia. Najskor dr. netusil o co ide.. Predpisal mi gyn. detralex a ze by sa mal brat 3 mesiace. Moja mamina ho uzivala na krcove zily na nohach, ale nepomohlo jej to... Nechcem zbytocne chemiu, ale zase ani nic zanedbat. Vraj sa zily v posve po porode stiahnu. Ake mate skusenosti? nechali ste to niektora tak bez liekov a po porode samy zmizli?

zojazi07
19. júl 2015

Ahoj,ja mam ten istý problém,najprv sa mi zhoršili krcove zily na nohach(mame to v rodine),asi v 4. mesiaci mi popraskali vo veľkom množstve malé zilky a vytvorili sa neesteticke mapy metliciek a nakrátko na to mi vystúpili rovnako nepekne hrbolate zily.Aby toho nebolo malo v nadväznosti na to sa mi začali tvoriť zily aj v posve a okolo rozkroku,Dr.nebola príliš nadsena,nakoľko mi povedala, že sa s tým este do pôrodu natrapime ☹
Predpisala mi 2xdenne Detralex,hneď som začala nosiť zdravotne kompresivne pancuchy,ktoré som poctivo nosila aj počas tropickych horúčav,ktore boli prednedavnom.Subjektivne sa mi zdá,že aspoň nove sa mi na nohách odvtedy nevytvorili,ale neviem v akom stave su v posve,na poradnu idem až 29.7. Zlepšenie alebo ustalenie nepredpokladám,nakoľko mi vtedy narovinu Dr.povedala,že čím sa bude bruško zvacsovat,tým tlak na zily v posve bude väčší,takze stav sa moze len zhoršovať.Tiez som čítala,že v posve sa po pôrode zvyknú stiahnuť,ale na nohách ich budem musieť riešiť obstrekmi.Momentalne si pancuchy nedávam v týchto horucavach,lebo aj tak viac menej cely deň len ležím s vylozenymi nohami kvôli rizikovemu tehotenstvu.Ty už to máš za pár,ale ja mam pred sebou este pomerne dlhu cestu,termín mam az v novembri.Detralex užívam poctivo,pár dni som si skúšala dávať iba 1 tabletku denne,ale bolesti sa mi zhoršili,tak opäť užívam 2x1 tabletku ako mi predpisala Dr.
Tak isto ako Ty,aj ja najmä pri chodzi a dlhom stati som tam dole pocitovala take nepríjemne tlaky.Tak si len musíme držať palceky a veriť,že vsetko dotiahneme do úspešného konca.Zelam Ti všetko dobre a drzkaj sa!!!

shmoulinka1
autor
19. júl 2015

@zojazi07 ahoj, no ja som mala na nohach, ale take mierne, mamina ma fakt vyrazne... nejak ma na nohach nikdy neboleli, dokonca ze by mohli byt aj v posve, tak to sa mi ani nesnivalo 🙂 fakt ze pri prvom tehu ma nic nebolelo a ked mi to teraz zacalo v piatom mesiaci, tak som netusila, co to moze byt, ci ma boli predosle sitie alebo nejaky zapal... no a skoda reci, lebo ten moj gynekolog ma akurat liecil na kvasinky, ale nic to nepomahalo. Este aj to, ze ma to bolelo pri chodeni a stati, pri sedeni a lezani nie, musela som googlit sama, ze co mi to asi je. No budem dufat, ze po porode mi to ustupi 🙂
Tiez zelam vsetko dobre 🙂

mirkab79
19. júl 2015

@shmoulinka1 Ahoj, ja som to mala pri prvej dcerke tiez, zacalo mi to asi presne vtedy ako tebe, tiez som nemala tusenia co to je, gynekologicka nic neriesila ( po porode som si nasla novu - ktora povedala ze ak budem znovu tehotna zacneme to riesit vcasie, tiez asi mi da detralex alebo iny liek), presne som pocitovala tlak az bolest pri dlhej chodzi a stati, v lahu a sede to ustupovalo, ku koncu tehu mi navreli tmave bolave zily zvonka aj zvnutra, tie vonkajsie po porode par dni nato zmizli,vdaka bohu a tie vnutorne priznam sa neviem, gynda mi to kukala sonom po sestonedeli a len poznamenala ze su tam mierne varixy vo vnutri ale vraj tomu treba dat cas ze sa to ukludni a vstrebe, teraz 2.5 roka nemam ziadne problemy, vsetko funguje ako ma 🙂 inak na nohach sa mi nespravili ziadne zily ani teraz nemam iba tam dolu, tak som zvedava aj mam obavu ako to bude pri druhom kedze lekari vravia ze sa to opakuje, moja rada je iba kludovy rezim, vela nechodit, nestat a po porode budes tam dolu ok 🙂

zojazi07
19. júl 2015

@shmoulinka1 ani ja som to pri prvom tehotenstve vôbec nemala a teraz pri druhom no proste hruuuza☹
Taktiež pociťujem úľavu keď sedim alebo lezim,tak mi to aj vtedy Dr.zdoraznovala,keď ich objavila v posve,že veľa sedieť,resp.lezat s vylozenymi nohami.Tak este raz držím palceky,nech všetko dobre dopadne.

julik104
9. máj 2016

Ahojte dievčatá, dlhšie tu nikto neprispel,ale predsa sa pýtam. rovnako ako vám, až v druhom tehotenstve mi vyskočili žily (dovtedy nepoznané, v rodine nemáme). som už v 7.mesiaci a cievna mi predpísala pančuchy, ktoré nosím už cca 3 dni a zdá sa mi,že dobre robia a mali by zamedziť novému vzniku,objavila som si aj hore a niekedy ma ale aj pobolieva. predpísala mi cievna pre istotu detralex,vraj keby ma aj žily bolievali.pomohol vám detralex aj na ich zatiahnutie,mám ho začať užívať? niekedy ma večer bolia žily,ale nie extra.dakujem za rady.

kacka1804
12. aug 2016

No tak konečne som sa dozvedela po vyše mesiaci čo ma to tam dolu ťahá boli pri chôdzi alebo státí ale ak kým nevyšli von tie hnusné žily tak tiež pošvové dovtedy mi stále tvrdil doktor že to mi asi maternica ťahá do ľava tak to môže biť aj ďalšia doktorka mi povedala to isté a teraz keď mi to navreli tak už machroval "áno to sú varixy" ale to že do teraz som bola v bolestiach a nevediac čo mi vôbec je a to som v 28tt tehotenstva dal mi detralex tiež tak snáď to zaberie nech môžem aspoň na prechádzku lebo to sa nedá behať 😞 a hnusne to vyzerá bleee v prvom tehu sim ani nevedela že som tehotná a teraz od začiatku stále niečo

julik104
12. aug 2016

@kacka1804 mne detralex od pocitu bolesti určite pomohol. Mam už týždeň po pôrode,a mala som jednu žilu nie peknú vystúpenu na pošve,hneď na druhý deň zmizla a na nohách mi tiež zmizli 🙂

kacka1804
12. aug 2016

Tak snáď aspoň tá bolesť prejde s tým už rátam že ta žila tam minimálne do pôrodu bude aj ja ju mám škaredú fuj samej sa mi to hnusi tak ďakujem si ma upokojila celkom že to zmizne potom a na bábätko to nemalo žiaden vplyv?? Všetko v dohode to má tiež trápi tabletky v tehotenstve...

julik104
12. aug 2016

@kacka1804 vieš čo,nie sú preukázané žiadne zlé vplyvy,malá je úplne zdravá a v poriadku,užívala som 2x denne. teraz po pôrode ale kedže kojím som prešla na iný liek, pre istotu, vraj na kontrolu o 3 mesiace. ale fakt nemám už absolútne nič. je to čisto o tom,že bábo tlačilo,kde nemalo 🙂

kacka1804
12. aug 2016

A užívala si ráno dve naraz?v dávkovaní tak píšu že udržiavacia dávka 2tablety doky mo povedal že dve ale či naraz alebo jedna ráno a jedna večer mama to užívala koli zilam na nohách a že po dve naraz

matusvocik
12. aug 2016

ahoj, ja som mala pri druhom tehotenstve už od 4 mesiaca naliate žily na pošve. a dalej sa to len zhoršovalo, keby som nemala detralex tak by som sa nepostavila ani z postele tak ma to bolelo a nalialo ked som stala na nohach, fakt hrôza. rodila som aj kôly tomu sekciou aby pri pôrode nahodou nepraskli, ale že vraj sa da rodiť aj s tym. po pôrode to zmizlo ....hned sa stiahly a postupne asi za 2 tyzdne uplne.

julik104
12. aug 2016

@kacka1804 jednu ráno a druhú večer po jedle.

kacka1804
12. aug 2016

@matusvocik no mne povedal doktor že rodiť budem s tým normálne to aby som sa nebala ale tak asi si myslel že kým sa to nezhorší... bože dufam že nie

kacka1804
12. aug 2016

@julik104 tak to užívaš alebo si užívala??a je to tak učinné ked len jedna sa dá ráno že či to tie bolesti stiahne a da sa prejsť aspoň čo to a v obchode vystáť radu pri pokladni 🙂

julik104
12. aug 2016

@kacka1804 užívala,som týždeň po pôrode a kojim,preto užívam už iný liek vhodný. Užívala som 3 mesiace a viditeľne sa mi uľavilo,hlavne na nohy,nebolelo, ale ani tá hore nebolela.zaberá to určite 🙂

kacka1804
12. aug 2016

@julik104 tak asi prve hned nezabere ja som si dnes ráno dala dve ako tam píšu a nebola teda dnes žiadna zmena od zajtra to skúsim rano a večer jednu dakujem ti aspoň nadej mam že sa toho zbavím ked až po pôrode ale predsa ale čo už to nám stojí za to 🙂

kacka1804
15. aug 2016

@matusvocik prosím ťa po akej dobe ti ten Detralex začal zaoberať? Ja už 4den a absolútn žiadne zmeny nevidím bolesti mám stále.

shmoulinka1
autor
15. aug 2016

baby, tak ja len mozem potvrdit, ze teda zila hore ma bolela riadne az do konca tehotenstva, detralex mi predpisali, ze mam brat pred porodom aj po nom, ale som ho vobec nebrala, rodila som normalne (pytala som sa na cisarsky, ale ze kvoli tomuto nebude treba), porod bol okej, ziadne velke krvacanie, rychle zahojenie, este lepsi nez prvy, kedy som ziadne varixy nemala. Nechapem, ale akoby sa zila v posve po porode stiahla, nebolelo ma uz nic. Nabehli mi vsak hemoroidy i ku koncu tehu a viac po porode, ale to sa po par mesiacoch stiahlo i bez detralexu. No ja som nemala az take extra zily na nohach, ktore by ma i boleli.

luucciaa
12. okt 2016

No ja som momentalne 21tt a uz asi mesiac mam riadnu žilu az fialovú a s hrcami vybehnutu na ľavej strane pyskou. No pri dlhom státí alebo námahe alebo chôdzi to boli akoby tlači ale da sa to. Zatial sa to viac nezhoršuje. No aj gyn aj cievna mi povedali ze to bude indikácia k sekcii. Aj uz mam jednu za sebou ale vtedy to bolo kvoli KP a nemala som žiadne krcaky. Na nohách nemam viditeľne ale sem tam cítim ze ma povrchové žily bolia aj v lytku. No celkovo mam v nohách podla sono cievy oslabená tak užívam detralex 2tbl.rano a nosim denne stehenne kompresne pančuchy. Musim povedat ze tie pančuchy naozaj pomáhajú od bolesti a ak maju zabrániť škaredým krcakom na nohách budem je nosit kludne nonstop 🙂

kacka1804
12. okt 2016

@luucciaa ja som momentálne v 37tt čiže za chvíľu rodim a žilu mám stále takú istú až na to že s toho Detralexu to tak nebolelo ale dnes mi ho kázal doktor vysadiť obávam sa že bolesti sa vrátia a neviem ako do pôrodu ešte vydržím

luucciaa
12. okt 2016

@kacka1804 tak to uz niejako vydrzis to uz mas za par. Nechajú Ta rodit normalne ci??

kacka1804
12. okt 2016

@luucciaa no doktor absolútne nič nehovoril o sekcii tak ja myslím že normálne len sa toho bojím aby sa niečo nestalo počas pôrodu človek nikdy nevie

luucciaa
13. okt 2016

@kacka1804 neboj tak ci tam dobre to dopadne. No ja som uz teraz aj od cievnej bola upozornená ze to bude indikácia ku sekcií lebo mne to ide zvnútra cez cely pysk a uz teraz ma to pri státí alebo aj na wc ked idem dost boli a mam to dost navrete. Ved ked tak sa objednaj sama na angiologiu a popýtaj sa lebo mne povedali ze by mi to pri tlačení mohlo prasknúť a potom to velmi krváca ale mozno to mas v miernejšom štádiu.

julik104
13. okt 2016

@kacka1804 pokiaľ ti Gyn nepovedal,ze je to zlé,tak je to ok. Ja som tiež mala obavy a uplne v pohode pôrod a nic sa nestalo. Ale verím,ze ak ich tam má človek viac a veľmi navrete,moze byť problém.

kacka1804
13. okt 2016

Mám jednu navretu na vonkajšom pysku a zvonku keď si prejdem tak cítim hrčky no ja duuuufam že to prebehne všetko v poriadku a po pôrode sa to pekné stiahne tak mi to tvrdil doktor a čo som aj veľa počítala na fórach ženy písali že im to zmizlo po pôrode

julik104
14. okt 2016

@kacka1804 ja som mala tak isto a na druhý deň už nebola 🙂

janajanok
9. jún 2017

Diskusia predsa len staršia, ale nedá mi nereagovať. S identickým problémom mám momentálne problém aj ja. Veľmi ma potešilo, keď som si prečítala túto diskusiu, že nie som sama s takýmito ťažkosťami. Tak pevne verím, že vás to už prešlo a mňa to prejde tiež 🙂

kacka1804
14. jún 2017

@janajanok prejde nebojte keď babatinko bude vonku budete o.k. držím palce

jeny266
12. júl 2017

Ahojte baby.Tiez citam trosku teraz o tom.Nesom tehu,mame dvoj rocneho chlapceka a chceme druhe babo a uz vyse roka sa nedari.Vola som u gyn a ona ze mam varixy okolo maternuce.V prvom tehu som ziadne problemy nemala,ani meviem,ze som bola tehotna.Proste sa objavili po porode par mesiacov.Citala som,ze moze byt problme aj otehotniet s tym,plus porod.Ale snad sa podari...stale difam.Idem brat detralex,lebo mavam bolesti,aj pocas MS a teda riadne.

pieksamaki
12. sep 2017

@jeny266 ahoj,ak sa mozem opytat,ci mas tie varixy v maternici bolestive?
Ja som tuto diagnozu objaila u seba teraz,doteraz som myslela,ze to mam zapalenu bartoliho zlazu,ale mam varixy v posve.som 7 mesiaci,tak si o tom citam.zabral detralex?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre