Poradíte ohľadom vypísania na rizikové tehotenstvo?

katka8689
3. aug 2015

Naozaj neviem koho sa mám opýtať....Som v 17 tt, do práce som nastúpila 18.8.2014, zmluvu som mala do 31.7.2015, ale predĺžili mi do 30.9.2015. Chcem sa spýtať, či mi viete poradiť ako to je z vypísaním na rizikové, prípadne PN-kou od gynekológa., Či je to napr rozdiel finančne keď ma gynekolog vypise na PN-ku, že napr krvácam alebo neviem co, alebo ma da na rizikove? Lebo jedna známa mi povedala. ze PN od gynekológa alebo rizikove je platene rovnako 75%. Ďakujem Vám vopred za odpovede.

mamulienka30
3. aug 2015

A to skutocne krvacas, alebo len spekulujes s PN-kou a peniazmi, lebo sa ti uz nechce robit?

katenka858
3. aug 2015

PN od gynekológa = rizikové tehotenstvo.....a ešte ti môže prísť aj kontrola 🙂

hanka_april
3. aug 2015

By na "rizikovam" je iba iny nazov pre PN, vsetko je to o PNke a 75% nedostanes

amy2408
3. aug 2015

PN-ka je rovnako platena ci budes na rizikovom alebo nie, len je asi rozdiel ked ta len vypise na PN ze napr.krvacas, to sa ti moze po case zlepsit a ak chces sa vratis do prace, ak ta vypise na zaklade rizikoveho tehotenstva tak by mala PN trvat az do nastupu na matersku dovolenku. Pri oboch ti ale gynekolog moze a nemusi dat vychadzky, co byva zvycajne 2 hodiny doobedu a 2 poobede. Takze budes kysnut mozno cele tehotenstvo doma ak nechces prist o peniaze. Ale zase ak sa naozaj zle citis tak tych par hodin vychadzky ti bude urcite stacit 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre