Pozitívny test a zvýšený prolaktín

lienka182
5. feb 2016

Ahojte dievcata... Ms mam dostat zajtra minuly tyzden som bola na prehliadku pri gynekologicke, brali mi aj krv. Dnes mi povedala ze mam zvyseny prolaktin 28 akurat ma tym vystresovala 😟 ... Robila som si 4 tehotenske testy, kezdy v iny den a vsetky vysli pozitivne... Mozem byt tehotna? 😯
Velmi by som si to zelala

pribinak
5. feb 2016

4 testy ti vysli pozitivna? Nie urcite nie si tehotna, to je chripka

dominika6
5. feb 2016

....a máme tu dnešný šetrič obrazovky s pozitívnym testom...

sono2
5. feb 2016

Baby nebláznite! Test je pozitívny si tehotná. Čo chceš viac počuť?

sono2
5. feb 2016

@pribinak mal by to admin hneď mazať a hotovo.

nikusik0107
5. feb 2016

ahoj aj mne doktor povedal ze mam zvyseny prolaktin..brala si na to nejake lieky??? a ano pravdepodobne si tehotna...blahozelam

lienka182
autor
5. feb 2016

@pribinak
@dominika6
@sono2
Dakujem dievcata... Ja som proste taka ze sa lahko vylakam... Gynekologicka ma vystrasila tym co rozpravala ☺ ale uz budem kludna
Dakujem

qwert77
5. feb 2016

Niektoré ste tu strašne uštipačne, vždy keď čítam takéto komentáre, rozmýšľam čo tu ešte robím...
lienka si tehotná gratulujem. A prolaktín majú ženy zvýšený v tehotenstve a tesne po pôrode keď dojčia. Takže sa nemusíš báť. Drž8m palce 🙂

nikusik0107
5. feb 2016

@qwert77 nemusia mat len ked su tehotna...ja ho mam zvyseny a tehotna bohuzial nie som ☹

qwert77
5. feb 2016

Áno viem, ja som sa na to liečila 6 rokov, brala som parlodel, ja som ho mavala aj okolo 50...Teraz mi ho lekárka už nedokáže zmerať, pretože výsledky ovplyvňuje tehotenstvo. Ja som len zakladateľku ukľudňovala aby sa neľakala, že zvýšené hodnoty môžu byť spôsobené aj tehotenstvom ak doteraz problemy nemala

nikusik0107
5. feb 2016

@qwert77 to si cakala 6 rokov na to aby si mohla byt tehotna?? to faaakt? ☹ ☹ my sa tiez snazime o babo a nejde to..ach..mne povedal ze ho mam mierne zvyseny..ale kolko to neviem ☹ ☹ ☹ ☹

qwert77
5. feb 2016

@nikusik0107 našťastie nie. Keď som mala 18 rokov začala mi haprovať MS, mávala som ju tak 2-3 za rok. "skvelá" gynekologička to riešila antikoncepciou, keď som ju po dvoch rokoch odmietla užívať a vysadila. MS zasa prestala chodiť. Chodila som po mnohých vyšetreniach, až som skončlla na endokrinológii, kde mi zistili zvýšený prolaktín, magnetická rezonancia odhalila mikroadenóm na hypofýze. Podľla lekárky som vtedy bola neplodná :(. Začali sme liečbu, vedela som že v budúcnosti budú problémy s otehotnením. Na poslednej kontróle v septembri som mala prolaktín konečne v norme a v novembri sa mi podarilo otehotnieť. My sme predtým neskúšali, prvý krát až v tom novemnri sme sa začali snažiť a hneď na prvý šup sa podarilo. Myslím že dobré výsledky to podporili. Držím palce 🙂

nikusik0107
5. feb 2016

@qwert77 ahaaaaaa noo tak super som rada balhozelam ti...mna to zistil cca 4 mesiace do zadu povedal ze je len mierne zvyseny apovedal ze zo strestu skola stahovanie praca bolo toho dost..teraz berem na to tabletky drzim sa v sklude ale akosi sa nam stale nedari..neviem preco ale mna neposlal na ziadne ine vysetrenia ...teraz som bola na krv si sa to zlepsilo alebo nie tak uvidim no... :D tak snad to raz vide nie? :D

qwert77
5. feb 2016

@nikusik0107 Ďakujem 🙂 a na magnetickú rezonanciu alebo CT vyšetrenie ťa neposlali? Mne práve tu zistili, že mám v hlave ten adenóm a že práve on mi púšťa zvýšené množstvo prolaktínu. Ale tak ja som ho mala riadne zvýšený. Brala som ten parlodel (inak hrozne lieky, škodia na žalúdok a bolo mi z nich hrozne zle) a zabralo to. Určite sa pýtaj na ďalšie vyšetrenia, nič za to nedáš a budeš kľudnejšia.

nikusik0107
5. feb 2016

@qwert77 nie neposlal lebo povedal ze je len mierne zvyseny ze mi da na to lieky ja som brala tiez parlodel ale tiez mi z nich bolo zle teraz mi dal nieco ako mido...neviem co nieco podobne ako ten parlodel ale nie je mi z neho tak zle...noo opytam sa teraz ked budem volat pre vysledky tak sa opytam ale tak snad by ma poslal niekam ak by to bolo nieco vazne...on mi povedal ze to mam zo stresu ja som mala ms pravidelnu...ale potom som mala sttatnice stahovali sme sa riesila som pracu a zacali sme pracovat na babu...a vtedy som ich zacala mat neprevidelne...tak on mi povedal ze mohlo to byt aj tym..no ale opytam sa dikes za radu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre