Prechladnutie v 8. týždni

betka1_41
22. dec 2023

Ahojte vyzerá to tak že som prechladla lebo chodím každú chvíľu na malú potrebu. Môj doktor mi predpísal urologicky čaj. Myslite si že je v poriadku v tehotenstve urologicky čaj ? Mali ste s tým skúsenosti co sa týka prechladnutia. Neskomplikovalo to nejak tehotenstvo ?

rivini
22. dec 2023

@betka1_41 lepsi caj ako infekcia mocoveho mechura. Kup si brusnicovy dzus (ten horky, 100% bez cukru). Na zapal mocovych ciest je skvely, rovnako ako horke ci kysle stavy s vitaminom C, ktore nicia bakterie v mocovej rure. A vela, vela pij, aby mal moc farbu vody.

betka1_41
autor
22. dec 2023

@rivini ďakujem za radu😉

betka1_41
autor
22. dec 2023

@rivini myslite túto šťavu ešte som to nepila tak neviem.

nikpa
22. dec 2023

@betka1_41 ja som mala v tehu urologicky čaj zakázaný od gynekológa a ani v lekárni mi ho neodporúčala. Ale užívala som D manosu a to pri oboch tehotenstvach, kúpis v každej lekárni alebo v DM drogérii, zaberá rýchlo a lepšie ako urologicky čaj. Namiesto toho si kúp radšej brusnicovy čaj ako doplnok na pitie.

ailiba
22. dec 2023

@betka1_41 urologicky caj sa v tehu nesmie. Brusnicovy dzus, su aj lokalne atb, co sa mozu aj v tehotenstve.

rivini
22. dec 2023

@betka1_41 ano, presne tato. Ale celkovo vela tekutin a vitamic C (nadbytok aj tak vycikas). Ak bude palenie pokracovat, kludne aj ATB pre tehotne. Vsetko lepsie, ako infekcia. Ale ten dzus zabera super.

betka1_41
autor
22. dec 2023

@nikpa
myslite toto?

betka1_41
autor
22. dec 2023

@rivini pálenie chvalabohu ešte nemám. Ale vkuse ma tlači na malú. Je to nepríjemne

nikpa
22. dec 2023
nikpa
22. dec 2023

@betka1_41 a toto. Tieto dve som užívala počas tehu

https://www.benulekaren.sk/blokurima-2-g-d-mano...

rivini
22. dec 2023

@betka1_41 zas nutkanie na malu potrebu moze byt v ranom stadiu tehotenstva signalom, ze pijes malo vody. Znie to divne, ale naozaj, cim viac vody budes pit, tym menej casto budes mat nutkanie…

anavixy
22. dec 2023

“Vyzera” to ze si prechladla? Na zaklade coho? Doktor ti sj vysetroval moc alebo krv? Ci len preto, ze casto mocis? Tak to v tehotenstve ozaj nie je nic nezvycajne, na zaciatku je to sposobene hormonmi, na konci velkostou maternice.

ailiba
22. dec 2023

@betka1_41 inak ten pocit na malu moze byt aj z tehotenstva. Maternica je prekrvana a tlaci ba mocovy mechúr. Takze abi tam nemusis mat zapal.

betka1_41
autor
24. dec 2023

@anavixy Áno často chodím na malú.A doktor sa vyjadril že ešte mi nemá co tlačiť na nechur, skôr to vyzerá na prechladnutie.

betka1_41
autor
24. dec 2023

@rivini No tak to prvý krát počujem. Aj to je dosť možné keď tak uvažujem

anavixy
24. dec 2023

@betka1_41 prikladam len clanok z popularneho mamickovskeho webu… moze to byt uplne normalne aj na zaciatku tehotenstva a moze to byt aj uroinfekt a prave preto je potrebne vysetrit moc, inak sa to odlisit neda. Nerozumiem preco ti lekar nedal vysetrit moc papierikom, trva to asi dve minuty aj s pripravou a papieriky ma v ambulancii kazdy (ak teda nevysetril kedze si nenapisala ci ano ci nie). Dokonca sa daju kupit v lekarni aj domov.
A ano, v tehotenstve ibzvlast je dolezite dbat na dostatocny pitny rezim, cca 2l denne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre