Prejavy odtekania plodovej vody

14. júl 2021

Ahojte baby, nemáte niektorá skúsenosť s odtekanim plodovej vody? Ako sa to prejavuje?
Myslím. Ze som len paranoidna ale chcem sa pre istotu opýtať.
Včera na poradni mi gyn povedal ze sa trocha otváram nech sa šetrím (25tt). Cele tehu mam výtok, niekedy biely niekedy zltkavy niekedy vodnatejsi. Niekedy viac niekedy menej. Ale je stále. Neviem ci to je tým co mi včera povedal ale dnes sa viac sledujem a mala som pocit ze ma pobolieva brusko, a keď som šla z wc musela som s a hneď vrátiť nakoľko som mala pocit ze som sa počkala toľko vodnateho výtoku zo mňa vyšlo ze až. Bol po utreti zltkavy takže to bol isto výtok. Len ma zaujíma ze keď odteka plodová voda v com je to ine.
Nechcme si to ze sa už teraz otváram spájať s niečím zlým ale viete ao... Paranoja🙂 Dakujem

zanetakovacsova
14. júl 2021

Ja ležím už mesiac v nemocnici s odtokom vody. Tiež som mala výtok čiže najprv som si to dáko ani nevšimla len to začalo byť podozrivé keď ho bolo ako si viac ale až úplne že mokré ani nie výtokové. Voda môže byť úplne číra alebo do žlta trošku ale aj taký trošku biely ako keby jemný hlien. Ak si si nie istá tak si daj vložku a zober ju do nemocnice na rozbor oni majú taký roztok a tam ti povedia na 100% o čo ide.

gelifil
14. júl 2021

mne dali roztok aj domov, nech mozem pouzit

autor
15. júl 2021

@zanetakovacsova no práveže mne to príde úplne ako výtok len včera to bolo take redšie ale o týždeň a pol idem zas na poradňu tsk sa ho na to opýtam. Ak by sa to často opakovalo tak isto pôjdem na pohotovosť. Intimku mam stále tskze neviem. Už ma napadlo ze mi mohlo aj cvrknut😂

zanetakovacsova
15. júl 2021

Neviem byť tebou by som to neodkladala ja som dala na radšej 100x zbytočne ako raz pozde. Tiež som si vravela lebo keď som docikala potom som si našla zase fľak vravím muselo mi dačo ujsť potom nič a zase tiež som tomu neverila že by to mohla byť voda ale keď sa to takto opakuje proste radšej choj nečakaj aj keď ti neodteka veľa ja som už za mesiac vystriedala trojo antibiotika kvôli tomu že mám poškodený vak na vodu a žena je náchylnejšia na rôzne zápaly infekcie... Neohrozujte si dieťa keď nemusíte.

autor
15. júl 2021

@zanetakovacsova a na Sone ti to zistili ci ako? Pretože ja som si stále myslela ze to ci je v pohode vak a nič neodteka sa zistí aj na Sone.

zanetakovacsova
15. júl 2021

Tak to nejako vidia vedia zmerať lebo mne na sone stále povedia za vodu.

kubkovamama
15. júl 2021

Tiez mi odtekala, treba robit sono, ci jej je dostatok. Voda sa priebežne tvori a doplna, ak je to trosku, babatko to neohrozuje a veľa žien vydrzi do terminu ak maju kludovy rezim. Urcite ale treba vyšetrenie a doma si mozes urobit laicky test aj lakmusovym papierikom

marrria1
15. júl 2021

Aj ja som si najskôr myslela ze mi asi len uniká moč, vytieklo mi to občas hlavne ked sa bábätko viacej hybalo.. Na pohotovosti sa bohužiaľ potvrdilo že sa jedná o plodovu vodu, dcérka sa narodila v 25tt..Verím že u teba sa jedna len o plany poplach a bude to iba ten výtok, ale ak sa ti čokoľvek nezdá utekaj na pohotovosť, radšej zbytočne ako neskoro 🙏

zanetakovacsova
15. júl 2021

Čím skôr sa to zachytí tým viac týždňov sa to dá podržať 🙂tu baby bežne aj do termínu alebo 35tt od skorých týždňov. Aj ja už mesiac držím a to som v deň prijatia mala rodiť 😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre