Problémy so zubami v 20. týždni

93majka
20. feb 2014

Ahojte, som v 20 týždni tehotenstva a mám problém so zubami. Teda riešili sme otázku či ho vytrhnúť. Keďže bolesť bola na nevydržanie,tak som bola. No nemám veľa informácií o tom ako je to s anestézou a či môže nejako ublížiť plodu??????? Máte niekto s tým skúsenosti?

klh013
20. feb 2014

Ahoj, aj ja som mala so zubami problémy :-/ najskor jeden,ten mi opravila, potom druhý...no neustály kolobeh. A tiež som sa nechcela napchávať tabletkami, skúšala som čo najviac vydržať, ale ked už sa nedalo som povedala doktorke či mi ho nemože vytrhnuť a povedala mi že zuby by sa v tehotenstve nemali trhať vôbec, tak neviem čo povedala tebe, ale mne nakoniec len vybrala nerv a tým mi to prešlo.

adulka1979
21. feb 2014

@93majka Mne môj gynekológ povedal, že anestézia u zubára bábu neškodí, vraj načo by mali tehotné trpieť. Ako je to s trhaním v tehu, to neviem...ale myslím , že taký zápal zo zuba je asi horší pre bábo....

trulinka
21. feb 2014

@93majka
ahoj, mne aj zubarka ja gynekologicka potvrdila, ze lokalna anesteza v tehotenstve babu urcite neuskodi, skor by mu mohlo uskodit, kebyze trpis bez tej anestezy. Aj ja mam problem so zubom, neboli ma sice, lebo este pred tehot. mi z neho vytrhli nervy, no zub je pokazeny a ja sa skor bojim, aby som z neho nejaku infekciu nedostala. Mala mi trhat zub v decembri ale sama zubarka povedala, ze radsej mi ho nebude trhat este do skoncenia 3 mesiaca. Tak sa tam chystam este teraz vo februari, len sa neviem odhodlat 😝 . Takze urcite sa neboj, babatku anesteza neuskodi....drzim palce....

uzabytobolo
21. feb 2014

mne trhali v 8 mesiaci, lebo skor zápal by ohrozoval dieťa než samotná anestézia a kedže máš prvý trimester za sebou, tak by som sa nebála. Podotýkam, že k zubárovi som chodila ako na hodiny klavira a aj tak som dostala zápal okostnice z riadne endodonticky ošetreného mrtveho zuba. Dieťa je v poriadku a ja tiež 🙂

grace82
21. feb 2014

ja som plánovala dat si zuby do poriadku este pred otehotnenim....nestihla som to tak mi dava zuby dokopy teraz,...bez umrtvenia ani usta neotvorim....v prvom trimestri samozrejme mi zubarka povedala ze nebudeme riskovat a az v 2trimestri sme sli plombovat.......v 8.mes.umrtvenie nechce dat ze je to zas rizikové obdobie....a maly je zatial v poriadku....ved aj tehotné musia ist em tam na operáciu, to aj tie maju ist bez anestézie len aby neublizili malému bábu?....tehotným davaju iné injekcie na umrtvenie...vraj neprenikaju do krvneho obehu..nerozumiem sa velmi do toho ale tak mi bolo povedane...

93majka
autor
21. feb 2014

Ďakujem dievčata,no nebolo mi jedno keď ma museli napichať až 4-krát,lebo som všetko cítila. Toho zápalu som sa bála aj ja,tak preto išiel von 😉.Včera to bolo hrozné,ale dnes je už lepšie a bábo vystrája ako vždy 😉.

grace82
24. feb 2014

no vidis sme rady ze si to zvladla..ono viac ten stres z bolesti a stres ako strach su horsie ako ta jedna injekcia....ci dve.....sme na teba hrdeééé 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre