Rieši zápal močových ciest v tehu obvoďák alebo gynekológ?

simona2007
5. dec 2016

Ahojte baby,chcem sa spýtať mám zápal moč.ciest,zistila mi to obvodna doktorka z moču,a poslala ma s vysledkami ku môjmu gyn.Ten ma zase poslal späť k obvodnej,nech mi ona predpise lieky.Kto je povinný mi lieky predpísať?dakujem za odpovede 🙂

dotka04
5. dec 2016

@simona2007 môžu ti normálne obaja, neviem, na čo si ťa takto ping-pongujú 🙂

senta_sofia
5. dec 2016

@simona2007 podla mna mozu obaja, ja som bola u gynekologa. Mozno kvoli tomu, ze ti kultivaciu mocu davala robit obvodna, poslal ta k nej. Mne dokonca pri prvom synovi daval lieky aj na zapal hlasiviek gynekolog 😀

evittam
5. dec 2016

@simona2007 Nechápem na čo to posielala gynekológovi. Mne dala lieky obvodná a poslala ma ku urológovi na vyšetrenie a sono. Gynekológ nemá so zápalom močových ciest nič spoločné.

mattkapd
5. dec 2016

Ja som tak prisla k obvodnej a ona ze ale vy ste tehotna tak to chodte ku gynekologovi..ani len moc mi nevysetrila..akoze neni som ten typ co si otvori usta tak som sa podakovala a isla ku gynekologovi

mattkapd
5. dec 2016

@evittam gynekolog ma spolocne so zapalom mocovych ciest vela len ked sa to tyka ze sa to stane v tehotenstve..bezne ked neni zena v druhom stave tak to isto on neriesi

evittam
5. dec 2016

@mattkapd Nikde v otázke nepíše, že je tehotná - a nevšimla som si to. Takže jasné, ak je tehotná tak gynekológ. Inak nie. 😉

dotka04
5. dec 2016

@evittam
@mattkapd baby ale aj mimo tehotenstva to môže riešiť aj gynekológ, mne tak v pohode už pár razy predpísal lieky 🙂

evittam
5. dec 2016

@dotka04 Lieky ti môže predpísať aj pediater- teoreticky.....Tu sa nebavíme len o predpisovaní liekov. Ak máš problémy s močovými cestami dlhodobo a je pravdepodobné, že sú tam problémy už s obličkami - tak ťa lekár asi ťažko pošle ku kožnému - napríklad - ale pravdepodobne k odborníkovi, ku ktorému to patrí.....Tiež nechodíš ako tehotná na poradne k očnému....😉

dotka04
5. dec 2016

@evittam baba v príspevku sa pýta, kto jej môže predpísať lieky. Mne dr. povedal, že pri zápale močových ciest obvodný, gynekológ, uroblóg 😉 A samozrejme, že deťom aj pediater, to si sa trošku sekla 😉 2., Mamina v príspevku nespomína, že má dlhodobé problémy. Bežne ťa nikto nebude posielať zbytočne k urológovi, ani pri angáne ťa pre istotu nepošlú na pľúcne, čo ak je to zápal pľúc... 😉

senta_sofia
5. dec 2016

@evittam ja chodim aj netehotna gynekologovi so zapalom mocovych ciest a nikdy ma neotocil,v pohode poslal moc na kultivaciu 😉

evittam
5. dec 2016

@dotka04 Neboj, nesekla - pediater ti tiež môže kľudne napísať všelijaké lieky -divila by si sa - nemusia to byť len lieky pre deti.😉
A ja nikde netvrdím, že zbytočne - ale aj tak - ak nie si tehotná, tak sa všetko rieši väčšinou cez obvodného lekára - a ten usúdi čo je alebo nie je potrebné. Ak si tehotná - tak cez gynekológa. Bodka. Hotovo.

simona2007
autor
5. dec 2016

Dakujem baby za každú jednu vašu skúsenosť,odpoveď na moju otazku.Zajtra idem k obvodnej zase,som zvedavá čo mi povie keď ma tam uvidí.Ide o to,že ma nebaví behať hore,dole a hlavne keď mi nieje zdravotne najlepšie a potrebujem konečne lieky.

janka54321
5. dec 2016

Ja som mala v tehotenstve zapal mocovych ciest a tiez to riesila obvodna...a poslal ma k nej gynekolog...s mojim gynekologom som potom uz len riesila lieky, konktretne antibiotika, ci ich vobec mozem uzivat, kedze moja obvodna t vtedy nebola a k zastupujucej som nemala vobec doveru po predchadzajucej skusenosti z minulosti...ale na kontrolu s mocom som uz potom isla k svojej obvodnej

janickadr
6. dec 2016

@simona2007 Problem s mocovymi cestami ma riesit obvodak. Ja som sama obvodak a hanbila by som sa poslat pacientku s takymito tazkostami ku gynekologovi. To ked si tehotna zena zlomi ruku, aj to bude riesit gynekolog, lebo je tehotna? A teda, ak obvodak nevie riesit zapal mocovych ciest (boji sa dat atb? alebo nebodaj nevie, ake su v tehotenstve bezpecne?), tak ma pacientku poslat k urologovi. A ak taketo nieco riesi gynekolog, je to len jeho dobra vola, no v beznej ambulantnej praxi urcite nie povinnost...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre