Rizikové tehotenstvo po dvoch cisárskych rezoch

5. okt 2022

Ahojky pisem anonymne lebo este o tom nikto nevie, otehotnela som po 2 akutnych sekciach, viem ze to mnoho lekarov neodporuca ale chceli sme velku rodinu. nemam fyzicky narocnu pracu ale predsa dochadzam mhd, stres atd...vypisali ste sa hned ked ste otehotneli a mali ste rizikove alebo dokedy ste pracovali ? dakujem, myslim ze jazvy budem citit cele tehu:(

nikpa
5. okt 2022

Ak ti lekar povie, že máš ísť na rizikové tak samozrejme chod. Dovtedy keby som sa cítila dobre by som pracovala. Je to samozrejme na tebe. Ja som chodila do roboty do konca 6. mesiaca s dvojičkami. Bolo vtedy pekelné leto horúčavy, každý deň preplnenou MHD po Bratislave, prácu som mala sedavu, žiadna námaha ale s ľuďmi som sa nervovala stále. Doma som zostala až keď prišli prvé komplikácie.

autor
5. okt 2022

@nikpa uff tak celkom dost si potiahla. tak dakujem jasne uvidim ako sa budem citit. nechcem urcite riskovat

liloastitch
5. okt 2022

Ostala som tehotná krátko po druhej sekcií, dva mesiace som bola PN, potom som sa vrátila späť do práce. Pracovať plánujem do nástupu na materskú. Mám fyzickú prácu,ale nie ťažkú.

autor
5. okt 2022

@liloastitch waw super a zatial bez problemov? PN bola kvoli nevolnostiam?

liloastitch
5. okt 2022

Áno kvôli nevoľnostiam, zatiaľ nemám žiadne problémy, len menej vládzem a musím sa občas prekonávať aby som ráno do tej práce vstala

autor
5. okt 2022

@liloastitch jasne tak drzim prsty a vela zdravicka hlavne 🙂

pininka1
5. okt 2022

Ja som sice mala tretiu sekciu po 5 rokoch, ale aj tak ma brali ako rizikovu a doktorka mi dala preradenku na inu pracu, kedze som robila aj fyzicky. Chodila som castejsie na kontroly, inak vsetko ok.

any_soj
5. okt 2022

Veď ale pokiaľ nie sú iné problémy, tak 3 sekcie sú úplne bežné, môj doktor má viacero žien aj s piatimi ;)

lejluska
6. okt 2022

Ja som otehotnela po 5 rokoch od sekcie a mňa dali na rizikové hneď... problémy som mala od začiatku, vtedy mi povedali, že tretie tehotenstvo po 2 sekciách mi neodporúčajú ( samozrejme pred otehotnením mi nikto nič nepovedal aj keď som sa pýtala, keď som bola na preventívke, že plánujeme tretie bábätko a už som po 2 sekciách) vďaka Bohu všetko dopadlo dobre aj keď som mala naozaj veľa problémov a zajtra má to moje tretie bábätko už 2 rôčky 🙂 držím Ti palce, nech je všetko v poriadku 🙂🍀

autor
6. okt 2022

@any_soj tak ja som mala problemy práveže.. ako nie s jazvou ale s tehotenstvami😫

autor
6. okt 2022

@lejluska jeeej super tesim sa ze vam to dobre dopadlo a Dakujem pekne♥️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre