Röntgen - nevedela som o tehotenstve

1. okt 2022

Ahojte. Dnes som si robila test, ktory vysiel pozitivny. Trochu sok, kedze som tento rok rodila🙈 problem je, ze som bola na rtg pluc pred tyzdnom s malickym. Musela som ho pri rtg drzat. Prosim vas je tam velke riziko? Bojim sa toho... dakujem krasne

sisaka
1. okt 2022

Sa ťa nepýtali, či nie si? Však keď neviem, tak poviem že neviem. Dali ti aspoň tú olovenú zásteru? Kontaktuj čím skôr gynekológa a rieš to s ním.

fineta
1. okt 2022

Poznam jednu ženu, ktorá o bábätko po rtg prišla. Všeličo hrozí. Ale zároveň môže byť všetko ok.

autor
1. okt 2022

@sisaka pytali, lenze ako vravim nevedela som ze som, este mi ani ms nemeskala mala som dostat vcera. Ano zasteru mi dali, urcite budem v pondelok volat mojmu dr. Len mam strach

autor
1. okt 2022

@fineta ano tohoto sa bojim. Je to sice necakane ale aj mi srdce poskocilo od radosti pri teste.

luccija
1. okt 2022

Ked si mala zasteru je to lepsie.Ani lekar Ti viac nepovie bud, alebo...

fineta
1. okt 2022

Pozri, uz to nezmeniš. Co sa má stať, stane sa. Treba len veriť a dúfať. 🙏

zobaka
1. okt 2022

vsetko bude v poriadku, vestu si mala

motolica
1. okt 2022

Možno ťa trošku upokojím ja som bola na RTG 3x tehotná ,sice to neboli pľúca ale zlomená ruka,olovenu vestu som mala len raz,tiež to bolo v začiatkoch kedy som netušila,že som tehotná a moja dr. mi povedala,že je to ok, že áno,je to ruka ,ale že niektoré ženské dostanú väčšiu dávku žiarenia z nonstop zapnutej telky než ja z RTG,tak neviem či mala chcela dať len do kľudu alebo niečo na tom bude 🤷😅 a dieťa mám zdravé,múdre a šikovné 😉

vler
1. okt 2022

Pracujem na rontgene 15 rokov. Rontgen pre male dieta je velmi mala davka ziarenia, plus nesla priamo na Teba, plus si mala vestu. Z rontgenu ziadne poskodenie nebude.

19daniela90
1. okt 2022

Ahoj. Ja som bola na RTG s rukou a tiež som nevedela, že som tehotná. Ms ešte nemeškala. Tiež pár dní po RTG som sa dozvedela, že som tehu. Gyn mi vravel, že prvý trimester je hop alebo trop. Mám šikovného zdravého takmer 5 ročného syna. Všetko bude fajn. Držte sa

vanessa0311
1. okt 2022

Keď ťa to aspoň trochu ukľudni, mamka bola na RTG so mnou keď ležala na pľucnom. A bola viac krát na RTG. Vtedy nevedela že je tehotná. Som zdravá.

balihara
1. okt 2022

Ja som tak bola dvakrát na rtg pľúc a tiež som nevedela,že som tehotná...syn má dnes 28 a dcérka 16rokov a sú zdraví... 🙂

autor
1. okt 2022

Zeny dakujem za odpovede. Ostava mi teda len cakat.strasne dufam ze bude vsetko v poriadku🙏

balihara
1. okt 2022

Neboj sa,všetko bude v poriadku😉

lija22
1. okt 2022

ahoj mozno slaba utecha ale moja mama pred x rokmi bola rontgenovana pocas tehotenstva s nami( mna a brat) a sme v poriadku

diana999
1. okt 2022

Ja som bola na RTG keď som nevedela o tehotenstve.. To som bola v takom 3tt max.. A všetko v poriadku.. Uz ma 2 roky 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre