Röntgen v tehotenstve

007iwka
21. apr 2015

Ahojte baby. Mam hrozny strach. Dnes mi vysiel pozitivny tehotensky test a ja som bola minuly tyzden 3x na rtg pluc...Stalo sa nam to 8.4. takze mozem byt tak v 1-2 t.t. Ked mi ho robili prvy krat, ani sa nepytali ci som tehotna, a ja som bola v takom soku, ze ma to ani nenapadlo. Strasne sa bojim ze ma doktor posle na potrat, alebo ze sa nieco stane...ja vobec neviem co mam robit...k dr mozem ist az v pondelok...

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
007iwka
autor
21. apr 2015

@malinovka333 mam zapal pluc a robili mi jeden den 2x a o tyzden kontrolny

007iwka
autor
21. apr 2015

@malinovka333 vlastne jeden den prvy a na druhy den druhy, lebo v ten den to nestihli (pletie sa mi to)...tiez neviem preco mi robili ten druhy...ale vsade citam ze rtg je nebezpecny pre miminko, tak mam strach

darina1952
21. apr 2015

@007iwka no správne by si pred RTG vyšetrením mala podpísať vyhlásenie pacientky o tom že nie si tehotná a ani práve nedojčíš - to musia podpísať všetky ženy v aktívnom veku (tuším od 15 do 45rokov) vyplýva to zo zákona... keď ti to nedali podpísať tak je to veľmi čudné 😒
na tvojom mieste hneď zajtra ráno nabehnem k ženskému lekárovi a nechám sa vyšetriť - USG zo spodu a poradiť sa o možných rizikách... nechcem ťa strašiť, ale môjho známeho manželka bola počas tehu na RTG "vraj" ešte nevedela o tehu... a teraz kŕmi chlapčeka cez striekačku, musí ho cievkovať a chodiť nebude nikdy 😔
- takže radšej sa poraď s lekárom o všetkých možnostiach a rizikách... až potom sa rozhodni a do 12tt máš čas.

hradnapani
21. apr 2015

@007iwka na upokojenie: http://najmama.aktuality.sk/clanok/227825/ako-v... pokial ti nerentgenovali panvu, tak je minimalne riziko. Ja som si inak tiez vsimla, ze uz nedavaju podpisovat tie papiere o moznom tehotenstve a dojceni.

misdan
21. apr 2015

@007iwka
@hradnapani neviem no ja robim na rtg odd.a davame podpisovat, je to povinnost..
A neboj nic, ta davka ziarenia nie je az taka velka..hlavne ak to neslo o panvu al.LS chrbticu..
A btw.co ma ako lekar gynekolog na sone vidiet?? Si este len na zaciatku, este ani srdiecko pravdepodobne neuvidi..a uzvobec nie nejake prip.poskodenie- na to je morfolog.usg v 20.tt..plus skring samozrejme predtym skor, ale..

007iwka
autor
22. apr 2015

@darina1952
@hradnapani
@misdan baby mne nedali nic podpisat, ale dnes som bola u gynekologa a on sa najskor chytil za hlavu a potom mi povedal, ze ked bol rtg robeny do dvoch tyzdnov od oplodnenia, tak ze by som sa nemala bat. Ze presne ako je v clanku vyssie, bud vsetko, alebo nic. Bud sa narodi zdrave, alebo pride potrat. Ale ze mal zatial dobre skusenosti. Ze mal pacientku ktorej robili aj CT a narodilo sa jej zdrave mininko. Zobrali mi krv a poobede mi povie ci vlastne som tehotna, lebo na sone este nebolo nic vidno (este je skoro), ale mne vysli uz dva pozitivne testy. Tak mi prosim drzte palce aby bolo vsetko v poriadku 🙂

darina1952
22. apr 2015

@007iwka držím 😀

007iwka
autor
22. apr 2015

Tak potvrdene, cakame babo 🙂 uz sa len modlit, aby vsetko bolo v poriadku...

erickatt
22. apr 2015

@007iwka a ake lieky, si brala na zapal pluc? Skor by si sa mala popytat na to

007iwka
autor
22. apr 2015

@erickatt ukazala som vsetky doktorovi, a je to ok, len jedny mi vysadil...

dionyzka
22. apr 2015

@007iwka joj, ziaden stres. Tak ako povedal gynekolog - vsetko alebo nic. Ja som tiez citala nejaku studiu, ze v prvych tyzdnoch to nie je skodlive - nemam ju nikde ulozenu.

erickatt
22. apr 2015

Tak sa strasne moc setri! Kamoska teraz ma a vraj sa v najbkizsej dobe vobec nemoze zadychat a unavit, len uplne lahke prechadzky a tak

007iwka
autor
22. apr 2015

@dionyzka uz som kludnejsia, co sa o vcerajsku nedalo povedat, strasne som sa bala...

007iwka
autor
22. apr 2015

@erickatt dakujem za rady...setrim sa, teraz aj tak stale musim byt doma, len dnes som musela ist k dr., lebo by ma asi nervy zozrali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre