Rozdielne veľké bočné komory mozgu na ultrazvuku

sivana09
17. júl 2019

Ahojte, koľké máte skusenost ze babo na ultrazvuku medzi 20. A 30. Tyzdnom malo rozdielne velke bocne komory mozgu?
U mna v 20.tt bolo vsetko ok.. o mesiac neskor doktor nahodou zistil ze bocne komory su rozdielne velke, ale stale mensie ako 9mm, takze hydrocefalus zatial nepotvrdeny, snad ani nevznikne. Teraz som 28tt a dost sa bojim, okrem toho na jednej komore je viditelny "diskrétny vyvoj plexu"
Ako to u vas dopadlo?

deti95060810
17. júl 2019

napíšem Ip

nikpa
17. júl 2019

@sivana09 syn mal rozdielne mozgové komory po narodení, počas tehu mi nikto nič o tom nespomenul a to som chodila na sono kade tade aj na CT som bola počas tehotenstva. Takže neviem kedy sa mu to tak vyvinulo ale hneď druhý den po narodení nám to oznámili. Ale teda jemu sa to samé asi do pol roka zrovnalo, len sme chodili na sono na neurológiu častejšie.

sivana09
autor
17. júl 2019

@nikpa som rada ze u vas je to v poriadku. Velmi dufam ze u nas to tiez dobre dopadne... No bojim sa velmi

brna1989
17. júl 2019

@sivana09 nám zistili pseudocystu veľkosti cca,3x4,5cm na pravej komore mozgovej+prikomore,v nemocnici po prirodzenom pôrode na 4den,keď sa robí sono hlavičky u všetkých detí.Hydrocefalus nemáme,ani to nevypada,že by sa mal vytvoriť z toho.
Tiež som v tehotenstve bola na 4D,nič neukázalo.doktor na bežných prehliadkach tiež nič nevidel .
Po pôrode nám povedali,že sa to vyvinulo ešte v bruchu niekedy medzi 14_20tt.
Môj gynekológ na prehliadke po šestonedeli povedal,že je to blbosť ,že by to videl...
Tak si to jeden hádžu na druhého.ruky preč,ako sa povie .
Zatiaľ nemáme žiadne priznaky,avšak môže to začať tlačiť,keď bude mozog rásť.klopem a dúfam,že sa to vstreba.chodime na detskú neurochirurgiu každý mesiac a je sledovaný jej vývoj.Máme 4mesiace.
Držím palce,nech Vám to dobre dopadne.dopriala by som nám to všetkým,keby to bolo možné.
Malé detičky by nemali byť choré , sú to bezbranné stvorenia a my im nemôžme nijak pomôcť,hrozne.🤛🤛

sivana09
autor
17. júl 2019

@brna1989 dakujem za podelenie sa s tvojou skusenostou a zelam vsetko dobre. Verím ze to dobre dopadne. Moje babo malo naposledy ten plexus naozaj malicky, iba 1,8mm. To by som verila ze sa vstrebe a snad to bude ok. Bojim sa hlavne kvoli tej kombinacii s rozdielne velkymi komorami... U vas su komory sumerne?

brna1989
17. júl 2019

@sivana09 nie,jedna väčšia ako druhá.zatial sa nám to nebstrebava ,ani nezvacsuje.dufam,že sa to vstrebe alebo uloží tak,aby to nerobilo šarapatu.drzim palce ☺️☺️

evka258
28. apr 2021

@sivana09 dobrý deň, prosím, ako vám to dopadlo? Ja som v 28 TT, a tiež dnes zistili, že jedna komora má 9,72 MM, norma je 10 MM. Som z toho vystrašená. O dva týždne máme ísť na kontrolné sono, či to nerastie. Ďakujem

sivana09
autor
28. apr 2021

@evka258 dobry den, skuste nestresovat 🙂 tiez som sice stresovala, ale vsetko bolo a je ok. Syn ma 19 mesiacov a je uplne zdravy

evka258
28. apr 2021

@sivana09 skúsim. Je to naše tretie dieťatko, také mimo plán. Aj si to vyčítam, že som sa tak naňho netešila, najprv som to musela rozdychat, ale potom som sa tešila....Modlím sa za to, aby bolo všetko OK.

svgd
29. júl 2021

Ahojte, na sone v 33 tyzdni mojej malej tiez zistili rozšírené mozgové komory 13mm. Myslíte, že sa to môže upraviť, alebo aj po pôrode? Lebo mne doktor povedal, že nie, tak ma vystrašil. Ďakujem

matulik19
3. mar 2022

@svgd ahoj, prosim ta ako ste dopadli s tou komorou? Mne dnes namerali do 11mm a sme 20 tt. Dakujem za odpoved

barborkapechova
14. sep 2022

@matulik19 dobrý večer prajem prosím vás máte nejaké skúsenosti ako ste dopadli ? Som v 22tt a namerali mi na sono 4D komorku 10,4 ...

gabym
24. nov 2022

Ahojte ako ste dopadli s tými komôrkami? Ja som 21 tt a namerali 9,5 čo je hranica. Dosť ma to vystrašilo, bojím sa že by mohlo narásť ešte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre