Rozdiely v testoch pri normálnom a mimomaternicovom tehotenstve

jessinocka
11. nov 2015

Ahojte, mam zopar otazok. Aky je rozdiel v teh. Testoch pri normalnom a mimomaternicovom tehotenstve? Je pri mimomaternicovom ciarka slabsia, resp ked je silna ciarka hned na zaciatku meskania menstruacie, idepravdepodobne o normalne tehotenstvo? A moze bytpichanie pri jednom vajecniku na zaciatku tehotenstva aj pri normalnom tehotenstve? Kedy vas dr objednal na prvu prehliadku po meskani menstruacie? Dakujem velmi pekne za info a skusenosti 🙂

limetka69
11. nov 2015

Aj ja som sa strasne bala, ale mimomaternicove tehotenstvo je zriedkave. Ja utekala na pohotovost pre vajecnik, som myslela, ze mi praskne vajcovod 🙂 stresy jak trapna, ale bolo to ok, dokonca to bolo take male, ze to nevedeli ani najst na utz na pohotovosti a mne sa zdalo, ze uz tak narastlo az mi potrha vajcovody. A ciarka by mala byt slaba pri mm tehotenstve, ale myslim, ze to zalezi aj od tyzdna, nespoliehala by som sa na to. Ak mam gratulovat, tak gratulujem 🙂

limetka69
11. nov 2015

A zabudla som, k lekarovi sa objednaj na 7 tt, 8 tt. To uz bude vidno bit srdiecko, skor ho nemusi ani vidiet a nebudes ani vediet ci je tam kde ma byt. 🙂

lenicko
11. nov 2015

Ak máš na teste čiarku- hociakú, objednaj sa hneď. Intenzita záleží aj od týždňa. Ak je vajíčko zakliesnené vo vajcovode a trhá ho, máš zvyčajne aj nejaké krvácanie a hlavne bolesť.

lusyke
11. nov 2015

@jessinocka Ciarky na tehu teste s tym nemaju nic spolocne. Su to len hormony ktore ovplyvnuju sytost ciarky. Na zaciatku tehu je slabsia a postupne silnie. Mimomaternicove tehotenstvo ti zista ultrazvukom. Doktor ta objedna na 7tt alebo 8tt ako uz bolo pisane..skor plod nemusi byt ultrazvukom vobec viditelny. Cize v tomto case by sa dalo zistit aj pripadne mimomaternicove. Zdravotne problemy kvoly mimomaternicovemu tehotenstvu vznikavu neskor ked plod zacne rast a vtedy vznikne zapal.

jessinocka
autor
11. nov 2015

@lusyke
@lenicko
@limetka69 super, dakujem baby, objednala som sa, ale ze mamprist az 19.11 to budu 14 dni meskat. Test som si robila na 2 den meskania a ciarka tam bola hned a takmer rovnako silna. Pri prvej dcere som malapozitivny test az neskor a uplne slabulinkeho ducha, ktory pomaly silnel a aj som zacala krvacat, isla som na pohotovost a nakoniec sa plod objavil tam kde mal a mala ma uz rok a 3m, asi preto stresujem 🙂 alehlavne som chcela pocut to, ze v tom 7 mom tyzdni (6tt+0) v ktorom pojdem k dr by este nemalo nic hrozit. A dakujem za info 🙂

limetka69
11. nov 2015

@jessinocka tak to bude zdrave tehotenstvo, co som citala, pri mimomat. je tych hormonov menej a silneje pomaly. Ale nepotesim ta. Strach nekonci, ja som v 25 tt a stres je stale, preco nekope, tvrdne mi brucho, nezjedla som plesen? Katastrofa, stale sa budeme bat a tusim nie do porodu, ale do konca zivota 😀

lusyke
11. nov 2015

@limetka69 tomu ver. Cim je starsia tym sa viac bojim.

jessinocka
autor
11. nov 2015

@lusyke
@limetka69 nestraste 😀 ja si tak hovorim, ze snad uz nebudem pri druhom tehotenstve stresovat, ze to uz poznam...a zevraj kazde je ine, tak ocakavam lepsie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre