Rôzne bolesti v bruchu počas tehotenstva

nitta666
19. máj 2012

ahojte....
vytvaram tuto diskusiu lebo urcite nas je vela tehuliek ktore si nie sme iste ktore bolesti v podbrusku a do akej miery su normalne...urcite z toho maju obavy kopu zien.

niqa14
13. jún 2012

ou no skusim...ale praveze ja na brusku strie nemam iba na stehnach a bokoch a vies co aj moj maly lubi tak kopnut do mocoveho mecura a hlavne ked si vecer lahnem tak idem aj 5 krat na wc :.D

nitta666
autor
14. jún 2012

@slecnalu
ahoj.. no ja som skoncila aj na pohotovosti v utorok...strasne ma bolelo a pichalo v lavo dole a potom zacalo aj v pravo v boku no to uz som sa ani otocit na posteli nemohla.hruza. tak vyplasena som nebola ani nepamatam. k doktor ma prehmatal, prepozeral kde sa dalo a vraj to tie vazy tak tahaju no ja mam dojem ze to aj creva ta pichaju a bolia ze to tlaci maternica na ne.obcas je to cista katastrofa a obcas len trosku to boli. ja som 18 tt chuda, brusko nikde, nic nepriberam. asi hadam kilo slo hore nevidno na mne absolutne ze cakam babo. ale maleho citim. strasne mi uz z toho kolabuje psychika.furt len prelezim nervy, ani jest mi nechuti :(

slecnalu
14. jún 2012

@nitta666 neboj sa, ja som tiež chudá a maličká, to máme určite z toho... mňa bolí komplet všetko tak ako hovoríš že niekedy sa ani nemožem otočiť, ale už si nejako zvykám a navyše moja gyn. ma zakaždým upokojí že to sa mi len všetko rozťahuje- aj zvnútra aj zvonku... presne poznám tie paniky že nič, nič a zrazu ma začne ukrutne bolieť miesto, ktoré ma predtým nikdy takto nebolelo a panika je na svete 😀 ale snažím sa na to nemyslieť a hovorím si že to sa mi fakt asi len niečo rozťahuje....

nitta666
autor
15. jún 2012

@slecnalu
dufam ze to je len to. lebo vcera ked som lezala na chrbre s nohami natiahnutymi rovno tak sa malinky presunul viac doprava a polavila bolest a potom sa presunul do prostriedku bruska a ulavilo mi aj na pravej strane... to bola pohodicka dlho som sa tak dobre necitila ale to bolo len na chvilu do rana sa presunul nazad na lavu stranu a znova to picha...akoby mi tlacil na creva a vsetko okolo a potom nemozem ani s nohou pohnut ani sa otocit ani chodit...tak uz len to mi ostava ze je to to.

slecnalu
15. jún 2012

@nitta666 a kedy máš poradňu?

nitta666
autor
16. jún 2012

@slecnalu no poradnu mam 25.6 ale idem 18.6 lebo musim na PN...

slecnalu
16. jún 2012

@nitta666 no vidíš to je ochvíľočku tak tam sa môžeš ešte ,,vyplakať´´ čo všetko ti je a popýtať sa či to je v poriadku a hneď budeš kľudnejšia 😉

nitta666
autor
16. jún 2012

hej a ujo doktor bude zas krutit hlavou ze nevie od coho to moze byt... :(

slecnalu
16. jún 2012

@nitta666 no neviem, moja sa stále už len tak usmieva na mňa, ale veľmi zlato si ma vždy ochotne vypočuje a odpovedá.... a to čo máš potom za uja doktora že nevie čo to môže byť?? ja som toto neznášala, vždy som sa s takým doktorom pohádala 😅 napr. na chirurgii keď som raz bola tak doktor mi na bolesť: tak ja neviem čo vám môže byť... bez toho aby sa na to vôbec pozrel, totálne nezainteresovane akoby sa rozhodoval čo má variť na obed.. no vtedy do mňa sto čertov som sa ho opýtala: a čo viete? tak on že: no viem vám povedať že nemáte zapálené slepé črevo... no v tej sekunde som sa zvrtla a dovidenia ja takých doktorov nepotrebujem čo na mňa hádžu tupé výrazy akoby som bola Majka z Gurunu a suverénne prehlásia bez nejakého náznaku záujmu že oni proste nevedia.... tak od toho to je doktor aby to zistil, nie?

nitta666
autor
17. jún 2012

@slecnalu no to ja proste tiez "zboznujem" toto ze neviem..tak naco studoval roky mediciny... ja mam vediet? to som len potrebovala tiez vylucit nebezpecne veci a riziko pre mna ci babatko... nic viac....

slecnalu
17. jún 2012

@nitta666 tak sa ho normálne opýtaj a až ti odpovie že nevie, tak pekne slušne sa ho treba opýtať ako by sa to dalo zistiť... ak by to nešlo takto podobrom, ja osobne by som brala kartu a dovidenia.... ale to je všetko len môj názor, sama najlepšie vieš... 😉

nitta666
autor
18. jún 2012

@slecnalu no ja som sa spytala ze a kto by to mal vediet...a on ze pozrieme sa na to...ale nic blizsie k tomu som sa nedozvedela..napisal mi listocek ze sa mam zastavit u ortopeda.. tak som kukala ci je ok... :P mna boli v brusku a on ma posle k ortopedovi ci nemam atipicke svalstvo...tha... 😀 no nevadi... ustalo to trosicku chvalabohu ale mam teraz take divne tlaky v brusku mozno to bude tym ze malinky rastie a vsetko ma to tam vo vnutri tlaci...ale som kludnejsia ..len ma pre zmenu ubija ta horucava ...a ty sa ako mas??? co tvoje drobatko?

slecnalu
18. jún 2012

@nitta666 akože ten ortopéd nie je celkom odveci, ale mohol ti aspoň povedať že to nie je žiadny gyn. problém a že tehu je v poriadku... to sa ti buď len všetko rozťahuje alebo ten ortopéd, no ale neviem, nie som doktor... tie tlaky mám aj ja, stále predtým ako ma kopne maličký alebo keď sa presúva hore dole 😀 ja sa mám fajn, sedím vkuse v práci ešteže tu mám taký primeraný chládok inak neviem čo by som robila... ledva sa mi chce na 2. poschodie a nieto ešte sa utápať v horúčavách, bleh už nech je trocha chladnejšie... tak si zbehni aj za tým ortopédom, možno sa dozvieš viac 😉 držím palce

barborienka28
15. nov 2012

@prunee
ahoj, to aj mne sa stáva som v 13tt a je to v poriadku neboj sa 🙂

bubinko83
21. nov 2012

neviete čo može znamenat mierne pichanie na lavej strane podbruška počas tehu?

daduska666
26. mar 2013

@slecnalu ahojcek.........chcem sa spytat ci si mala aj ty bolesti v tom trojuholniku............mna to tacalo boliet asi pred 2 hodinami....som v 10 tt....mam sa bat????

slecnalu
27. mar 2013

@daduska666 Ahoj, mala som bolesti aj v tom trojuholníku, ale treba asi rozlišovať bolesť a bolesť... mala som zápal pankreasu počas tehu, takže bolesť bola aj z toho... no potom ma bolelo v trojuholníku aj po vyliečení- malý mi tam tlačil čo ale zatiaľ nebude tvoj prípad 🙂 U teba na začiatku keď takto bolí, môže to byť aj od žalúdka, nemáš časté nevoľnosti? Inak nemyslím že by si sa mala báť, ak to neprejde dozajtra, tak normálne choď k doktorovi nech ťa vyšetrí- najlepšie na chirurgiu (kde by ťa ale mal poslať gyn. keďže oni potrebujú papiere o tom že si tehu a čo môžu či nemôžu- ja som to nevedela, išla som rovno na chirurgiu a potom som behala jak trúba hore dole ku gyn. a späť), ale fakt nemyslím, že by si sa mala niečoho obávať... može to byť z tých častých nevoľností, alebo si možno niečo zjedla čo bábätku nesadlo, skús jesť teraz niečo ľahšie a uvidíš či to do zajtra neprejde... 😉

daduska666
28. mar 2013

@slecnalu dakujem velmi pekne..........na druhy den mi uz bolo dobre.........asi sa nieco malickemu nepacilo..........bude urcite po svojom ockovi, aj on je vymyselnik v jedeni 😀 ........dakujem velmi si ma upokojila, to vies su to pre mna nove nove a neviem co to moze byt a nechcem s kazdou vecou behat hned ku gynekologicke...........aj tak som tam dost casto..........prajem vsetko dobre......dadka

kacicka30
22. máj 2013

ahojte ja sa chcem opytat...mavala som pred tehu niekedy pichanie do konecnika,,,ale vzdy preslo.....a teraz som v 12tt tehu,,a zase to ide na mna,,pred velkou potrebou alebo aj po ako dnes ze to trva take ale tupe pichanie alebo ako to nazvat,,a aj v podbrusku,....moze byt zew az tak sa mi to roztahuje ze aj tam to posobi??

wariska
13. aug 2013

ahojte babulky....posledne dva dni som mala take krce chvilkove pod zaludkom na pravej strane..ani som sa pohnut nemohla taka tepla krcovita bolest a mi to stvrdlo nachvilu :(....mate s tym niektora skusenost , z coho by to mohlo byt?

jana_eyre
17. aug 2013

@wariska
ahoj, kazde tehotenstvo je ine, tak ako kazde telo - takze sa tazko urcuje z coho to mohlo byt.. ale stvrdnutie byva normalne, ak nie je prilis caste.. v prvom tehotenstve som mala tvrdnutie casto - bola som preto na rizikovom.. brala som magnezium aby sa moja maternica nerozhodla porodit skor.. nastastie sa nerozhodla .) ak sa ti to ale opakuje castejsie navyse aj s bolestou, radsej zajdi k doktorovi, ten najlepsie urci co sa moze diat.. mozno to bolo stale len z roztahovania maternice, len to uz citis pod zaludkom - kedze uz je maternica velka.. urcite je vsetko v poriadku.. vela stastia..

wariska
18. aug 2013

@jana_eyre Dakujem 🙂....nastatie sa tu uz nezopakovalo...beriem magnezium, lekarka mi ho dala na 10dni...no uvidime, co s tym urobi cesta , lebo cestujeme autom na SK, tak som aj sama zvedava, ako to zvladneme..dufam, ze bude vsetko v poriadku...

maria_ibrahim
25. aug 2013

Aj ja to mam, som v 22. tyzdni. Gynekologicka mi povedala ze je to normalne, ked sa roztahuje maternica, ja to mam tiez niekedy pichnutie ale vacsinou take miernejsie menstruacne bolesti. take slabe krce. povedala ak sa to neda zniest, mam si nasadit magnezium a prejde to.

mimi15963
23. okt 2013

ahoj chcela by som sa spýtať mam bolesti na vaječnikoch pri pohlavnom styku a ked lezim na bruchu tak mam pocit ako keby mi to brucho taha.. bojim sa ist na gynekologiu ze co mi povedia..

dievcatko112
7. nov 2013

@inula01 a odkedy ti zacali tir bolesti vo vajecnikoch a v bruchu?

dievcatko112
7. nov 2013

@maria_ibrahim a kedy sa zacina roztahovat maternica v ktorom tyzdni? A odkedy sa rada ze som tehotna od sexu alebo od uhniezdenia?

tamarka321
10. nov 2013

ahojte babi som us v 20tt a stale ma picha pod bruskom som prvikrat tehotna a velmi sa bojim nemozem ani velmi chodit a casto chodim na malu potrebu je to normalne?

dievcatko112
3. dec 2013

Ahojte prosim poradte mi som zufala :( mozem byt tehotna ak sa partner urobi dotkne sa toho rukoy a ma trosku spermii na prstoch a o pat minut na vyprstuje? A o patnast minut nato som sla na wc a vysiel mi vytok to by vyplavilo nie? Prosim poradte mi 🙂 alebo ked sa chlap spravi ma to na fatiach a dotkne sa semena na gatiach a o pat minut ma vyprstuje da sa tak otehotniet prosim?

rozcuchana
22. jan 2014

Ahoj 🙂
Som na zac.14tt a citim ako keby ,,tahanie" bruska ..(tym nemam namysli nic vo vnutri,ale vonku ako keby koza)
Mate s tym miekt.skusemost? Je to spojene z rastom bruska? Dakujem za vsetky odpovede a rady! 🙂

miichel
7. mar 2014

Ahojte som v 25tt (dnes je piatok) v stredu ma moooc prehanalo tak včera som mala dietny den, pre istotu a aj od včera citím krče v bruchu asi 2-4 krát za hodinu, je to taky akoby krč spojeny z tlakom zrazu to dojde a trva to chvíločku.. neviem čo to či sa mam začať báť či to je spojene z črevamy... dnes už jem v pohode ale stolica je stale riedčšia.. dakujem za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre