Rôzne bolesti v bruchu počas tehotenstva

nitta666
19. máj 2012

ahojte....
vytvaram tuto diskusiu lebo urcite nas je vela tehuliek ktore si nie sme iste ktore bolesti v podbrusku a do akej miery su normalne...urcite z toho maju obavy kopu zien.

miichel
7. mar 2014

@rozcuchana ja som to mala tiež v tomto obdoby je to ako keby ti zrazu strašne napnulo bruško? ak hej tak to čreva sa začinaju buriť..

sofi1235321
29. mar 2014

Ahojte ja som mala tiež bolesti v brušku na bokoch ale nebolo to nič hrozné, Ale teraz ma už týždeň nič nebolí ani keď sa hýbem. Som v 19tt a pohyby tiež ešte necítim. Len sa bojím aby bolo malé v poriadku.

snnor
10. máj 2014

ahojte ja sa k vam pripojim ..tiez som dost zufala z tych bolesti..toto je druhe tehu,zejtra zacinam 17tt a od zaciatku ma vsde boli a pycha..bola som uz dva krat hospitalizovana kvôli krvacaniu..pred tyzdnom mi zacalo trochu tvrdnut brucho a obcas slabucke bolesty v podbrusku ako pri MS..pri malej som to nemala absolutne ziadne problemi a tvrdnutie od 6mes.ale nebolo to hrozne..no teraz sa stale bojim toho tvrdnutia.DR povedal,ze je to v poriadku a dal mi magnerot ale stale to mam..uz vazne neviem co si mysliet.. ☹

domin85
11. máj 2014

ahojte,mam otazku.uz viac ako tyzden ma pobolieva podbrusko.vcera sa spustila bolest ze som behla kazdu chvilku na zachod ci neteciem a nic.dnes rano mi to nedalo spravila test a // 🙂 co sa ccem opytat ci su tke bolesti normalne a ked nemozem nurofen cim si mozem pomoct aby som prezila v praci?
dakujem

snnor
14. máj 2014

@domin85 no pokial su take silne,ze potrebujes lieky utekaj k dr..ak sa daju vydrzat a su len slabe ako by ti mala prist MS malo by to byt ok..

domin85
14. máj 2014

@snnor uz som bola u dr dneska. V utorok idem znova lebo este nebolo nic vidno a vraj su bolesti ako pred menzes v poriadku. Ono, su sice obcas dost silne, ale hlavne preto ze ja v praci nemozem sediet a stale beham a dviham a tak... A druha vec ja mavam cez menzes tak silne bolesti ze ani neviem o svete ☹ Takze toto je sice neprijemne ale nie nezvladnutelne popri tom na co som zvyknuta, len teda problem zdvihnut sa a ist presvedcit pacienta ze sa ideme ucit chodit..

sziwi
29. máj 2014

Ahojte, za posledne dva dni mam bolesti v podbrusku ako pri menzese a aj v krizoch... Som momentalne v 13tt, citala som reakcie, ze by to malo byt - vraj bud roztahovanie maternice alebo plyny... Len ma prekvapuje, ze uz takto skoro pocitujem nejake bolesti... Nemam vytok, ani nekrvacam, len to teda nie je vobec prijemne a som z toho trochu nesvoja:( Poradnu mam o tyzden vo stvrtok, tak vaham ci vydrzim, alebo mam ist skor... Mate s tym skusenost niektora?

dooomca
29. máj 2014

babule, ja viem, že sa bojíte, ale nestresujte zbytočne...stres je ešte horší ako nejaké pichnutie 🙂...aj mňa sem-tam pichlo vo vaječníkoch, maternica ma bolela ako pri menzese, ale je to ok to sa len maternica zväčšuje a tým sa naťahujú väzivá...samozrejme keby ste mali poriadne kŕče, že sa ani hýbať nevládzete a krvácate, tak to treba riešiť, ale inak nie...ked vás niečo bolí aspoň viete, že je všetko ok, že bábätká rastú 😉 . ešte vás budú sprevádzať aj horšie bolesti 😉 ... prajem vám všetko dobré

snnor
29. máj 2014

@sziwi mne dala dr na to magnerot..ak to nie je nejake silne tak by to malo byt ok..ja to mam tiez uz dlho a dr povedal,ze je to ok..pokial to nie je silne bolenie ..ale ak si nervozna zavolaj dr co ti povie..

siska765
30. máj 2014

mna v kuse v podbrusku popichava potahuje,su to take kratkodobe intervaly na par sekund ako pred MS a ako pride tak odide,nic extremne a veru hned od zaciatku ako som prisla na to ze som tehotna a to som este len 5tt

patka182
7. júl 2014

Ja som v 15 tt. A od minuleno tyzdna ma tiez picha v podbrusku a oblasti vajecnikov. Niekedy slabsie a niekedy silnejsie mate s tym skusenost? Neviem ci cakat do dalsieho tyzdna na poradnu alebo tam ist skor. Celkovo sa citim dobre okrem toho... a este jedna otazocka..ako je mozne ze ja mam velkost xxl ale brusko mam uz velke...ma niekto aj s tymto skusenost? Vzdy som mala vetsie brusko ale teraz pomaly raz tolko... podla mna pri mojej velkosti by to nemalo byt este vydiet...

toryska
25. aug 2014

Ahojte tehulky🙂 som v 23.tt a mam taky netradicny problem a rada by som sa s nim s vami podelila resp. este radsej by som bola keby ste mi s tym poradili ak mate skusenosti alebo vedomosti. Mam take divne, ani to neviem popisat, ako keby ma kopalo babatko ale to nebude ono kedze je to ako keby na urovni maternice a to je podla mna dost nizko, ako keby tep, alebo neviem. Byva to tak par jrat a potom nic, niekolko krat za den. Stretli ste sa uz niektora s niecim podobnym? Dakujem pekne za odpisanie.
Silvia🙂

nemi
28. aug 2014

@toryska to môže byt tehotenská štikútka 🙂 najmä ak sú intervaly pravidelne 🙂 Naša maličká tak štikútka v brušku celé tehotenstvo a až keď sa narodila a prvýkrát mi na rukách začala štikútať, tak som pochopila, čo to bolo v brušku 🙂)

bublinka301193
23. sep 2014

Ahojte mam take slabe bolesti zarovno pupku na lavej strane v bruchu. Som v 6 tyzdni tehotenstva. Ma niekto stym skusenosti co by to mohlo byt? 🙂 dakujem

marttina333
27. okt 2014

ahojte ja sa chcem spytat ci ste sa nestretli s pichanim na bruchu v oblast pupku. Som v 13tt. Ci to nemoze suvisiet so vznikom strii napr. Diky

mamcucha
11. nov 2014

Ahojte. Som v 11tt a uz asi 2 dni ma boli spodok brucha, ale len na dotyk. Nestretli ste sa s tym?

slavkamesinova
10. jún 2015

Ahojte tehulky som v 15tt a mam krvce v bruchu brali ste na to magne b6?

laurinka239
5. aug 2015

Baby prosim.vas.Mam bolesti v podbrusku uz asi 2 den,ziadny hnedy vytok ani krv iba chvilkova bolest..moze tobyt len maternica ktora sa roztahuje?

neluska222
3. sep 2015

Ahojte baby .. Som v 26tt a chcela by som sa spitat od dneska rana ma boli pod bruskom na levej strane blisko stredu ale len ked kracam alebo si dam hore lavu nohu neviete co by to moglo byt? Dakujem 🙂

bibix25
31. dec 2015

Ahojte chcem sa spytat ci je normalne ked ma najcastejsie boli v podbrusku na pravej strane? Som v cca 5-6tt. K dr idem az buduci tyzden. Bud ma boli podbrusko tak ako pred mrchou, ale najcastejsia bolest alebo tlak je z pravej strany. Je to moje prve tehu tak neviem co je ok a co nie. Samozrejme mam z toho strach. Obcas mam pocit akoby som citila aj vajecniky. No najviac sa bojim tych pocitov a tupej bolesti na pravej strane.

kikhjgdcbju
15. jan 2016

Ahojte ja mam silne bolesti pod bruska a citim ako kebi som mala vse v brusku neco taske strasne bolesti som 18 tt a cakam prve babo strasne ma boli v lavom klbe a tvrdne mi brusko prosim o poradte nemozem ani chodit normalne mato vikrivuje

slavkamesinova
15. jan 2016

@kikhjgdcbju chod na pohotovost gynekologiu..

sheenka
10. feb 2016

@bibix25 som na tom rovnako. Co si zistila,preslo ta to uz?

mojka1919
14. feb 2016

Ahojte baby som v 20tt+1
Vecer ked si lahnem mam take tlaky v bruchu nie bolesti len tlaky ako keby plynatost, no ta to nieje .pri tom tlaku mi stvrdne brusko
Nemate s tym niektora skusenost
Je to potrebne riesit akutne navstevou lekara alebo je to normalne
Bolesti ani nic podobne nemam a cez den sa ten tlak neobjavuje

Dakujem

tomasko27
14. feb 2016

@mojka1919 Ahoj a stvrdne ti cele alebo len daka cast brucha.

mojka1919
14. feb 2016

@tomasko27
Len ta cast v ktorej sa objavy tlak ako keby sa drobec presuval alebo ja neviem

tomasko27
15. feb 2016

@mojka1919 Ahoj.No to bude babo ako sa zacina hybat a bude vypucat zadocek chrbatik.Dr mi hovorila zr kym je babo mensie a sa hybe tak naraza na strany maternice a to sa moze ona zvacsit.

mojka1919
15. feb 2016

@tomasko27 Dakujem velmi pekne.
V piatok mam poradnu tak sa porozpravam s dokym a uvidim co povie.
Dufam ze budes mat pravdu

tomasko27
15. feb 2016

@mojka1919 Ahoj.No vsak mi sme uz velky a ked napr kracam a sa hybe tak jednu stranu mam vydutu taky kopec a musim zastat kym sa uvolni a natiahne lebo je to take prijemno/neprijemne 🙂.Moje nema rado ked lezim na boku a sa zacne moc hybat a ma brucho vtedy rozboli a sa pretocim na chrbat a cele sa mi natisne na lavy bok a to potom az boli.Potom moje brucho vyzera tak ze prava strana brucha nic prazdne a lava taky kopec a postupne pomalucky sa zacne roztahovat po bruchu.Sme uz otoceny dole hlavickou a podla posledneho sona ma chrbatik a zadocek na pravej strane a nohy pokrcene na lavej strane a moc nemeni tuto polohu lebk dr na sone hovoril ze nohy ma o 2 tyzdne popredku ze su o 2 tyzdne vacsie ako zvysok.

mojka1919
16. feb 2016

@tomasko27 Ono tie nase deticky nam davaju zabrat uz od utleho veku .musime sa im prisposobovat.
Mne uz tie tlaky prestali takze to bol asi drobec vytrcajuci zadocek.
Dufam nam vsetko dobre dopadne a dotiahneme to do uspesneho konca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre