Rôzne bolesti v bruchu počas tehotenstva

nitta666
19. máj 2012

ahojte....
vytvaram tuto diskusiu lebo urcite nas je vela tehuliek ktore si nie sme iste ktore bolesti v podbrusku a do akej miery su normalne...urcite z toho maju obavy kopu zien.

tomasko27
16. feb 2016

@mojka1919 Hej to bolo urcite babo a teraz ma kludnejsie dni a potom zase zacne.To sa tak strieda aspon u mna ze dva tri dni tancovacka a potom klud.

mojka1919
16. feb 2016

@tomasko27

Dakujem velmi pekne za rady.
Dufam ze si trosku tohto kludu uzijem je vsak pravda ze mi aj chyba trosku to kopcovanie

tomasko27
16. feb 2016

@mojka1919 Mam pocit ze moje sa hybe stale.Zevraj babo prespi 90% dna no o mojom to asi neplati.Ked kracam a sa hybe to boli a hlavne tam dole ked sa vrti.Lezim na boku a stale ma stucha aj v noci a neda sa spat.No dnes rano to bolo ze behacka v mojom bruchu.

mojka1919
16. feb 2016

@tomasko27

Tak to budes mat riadneho bezca , hlavne ze sa ti kazdy den ozve ze ahoj tu som a som v poriadku .
To je najdolezitejsie.
Budes mat chlapca alebo dievca?

tomasko27
16. feb 2016

@mojka1919 Hovoria ze asi dievca no ale aby sme ruzove este nekupovali ale aj tak kupujem lebo 5krat povedali ze dievca tak dufam ze sa nekopli.Podla sona hovoria ze to bude bud modelka alebo model ze ma dlhe nohy a vaha je primerana tyzdnu tak uvidime.Dufam ze veci nebudu male 🙂

bibix25
16. feb 2016

@sheenka zatial sa to zlepsilo. Dr mi povedal ze je to normalne a nemusim sa bat.

mojka1919
16. feb 2016

@tomasko27 No super. Ja dufam ze nam uz v piatok povedia lebo by som uz chcela aspon zacat zo zariadovanim detskej izby no nevieme v akych farbach

sheenka
16. feb 2016

@bibix25 tak to som velmi rada,dakujem za odpoved 🙂

sensen12
2. mar 2016

chcem sa spytat,je to pravda,ze chude zeny,male citia vsetko intenzivnejsie,to roztahovanie,bo mna vsetko taha,picha,citim kazdy pohyb creva,vsetkeho,hotova som,kamoska je zas korba a ze nic neciti,ja vsetko ale ze uplne kazdy vzduch

bibix25
4. mar 2016

@sensen12 nooo asi na tom nieco bude, bo ja som stihla a od nejakeho cca 5 tt som zacala citit takmer vsetko. Teraz zacinam 15tt a v prvom trimestri som citila strasne vsetko - velmi ma tahali svaly na bruchu, casto ma pobolievalo podbrusko, mala som tlaky na moc. mechur, citila som kazdy pohyb v crevach... Presne ako pises ty. Teraz ked som sa prehupla do druheho trimestra tak to vsetko ustupuje, iba obcas mam tlak na moc. mechur ale to asik normalne 🙂 Teraz ma skor zacinaju bolievat krize, no vacsinou len vecer, cez den ani nie. Ale mozem povedat, ze mam akosi viac energie teraz, uz nebyvam taka unavena a zvladam vsetko lepsie. V prvom trimest. som bola nejaka k.o. stale.

sensen12
4. mar 2016

@bibix25 inac ten tlak na moc.mechur,ako to citis,ja idem na malu a po nek skoro vzdy jak keby ma tahalo este ist zas na malu,ako keby som vsetko nevycik,a potom ma to taha,nemam ani zapal,nic,vsetko ok,ale to tahanie,ci co,to je fskt divne

bibix25
4. mar 2016

@sensen12 mne povedal gynekol. ze je to normalne. Ja som to tiez tak citila. Lenze ja mam maternicu otocenu dozadu a preto som to vsetko tak intenzivne citila. Dr. povedal ze ako bude drobec rast a vsetko sa roztahovat aj maternica sa zacne otacat dopredu a preto to budem citit. Aj tak bolo. Mavala som strasne tlaky na mechur. Ked sa mi naplnil a bola som na malej tak ma do mechura az krce chytali. Ako som sa vycikala vsetko bolo zas ok. A v noci to bolo najhorsie. A mavala som aj to co popisujes ty, ze som sa vycikala a po odideni z wc som mala pocit ze mi este treba. Ale vsetko to riesim pitim vody, vela vody! Aby sa mi nestalo ze zostane mecur prazdny, bo potom by ma chytil hned zapal moc. mechura. Ja som s tym totiz mala caste problemy aj pred tehu. Tak teraz si musim davat extra pozor a casto pit. Inak dr mi odporucil spat na bruchu kedte mam maternicu otocenu dozadu a to mi tiez pomohlo. Teraz uz je to celkom v pohode a mam pocit ze mechur sa uz "upratal" tam kam ma 🙂

sensen12
4. mar 2016

@bibix25 aha,cize by nemal zostat prazdny?? no take tahanie az zasklby su to,som si myslela najprv,ze ci to nemoze byt posva,ze sa zena otvara,ale potom od cca 7 tt sa to zacalo robit vzdy po malej potrebe,a vzdy som este daco vycik,ako keby zasklby,tahanue,ci co,a nemam nijake bakterie,nic,tak dakujem,snad je to ok,lebo som uz fskt nevedela,ci posva,ci mechur to je,ale kedze je to vzdy po vycik tak to bude mechur

bibix25
4. mar 2016

@sensen12 neviem ci u teba, ale u mna to tak bolo lepsie ked som viac pila a vzdy som mala co cikat. Ked som pila menej tak mi to robilo zle. Skus, uvidis. U teba to moze byt ine. Ja som bola a aj som dost nachylna na zapal moc. mechura a ked viac pijem tak mi to pomaha predchadzat zapalu. Preto nechcem velmi nechavat mechur prazdny. Za den vypijem cca 3 L vody. Niekedy viac, niekedy o cosi menej. Ja som tiez dlho nevedela vobec definovat ze co ma to vlastne boli a taha. Ale dr. ma upozornoval ze budem mat tlak aj na mechur aj na konecnik (kedze mam maternicu otocenu dozadu) a mal pravdu. Teraz v druhom trimestri uz je to ok. A inak mna tak od spodu (podbrusko) tahavali casto brusne svaly a aj maternica, bo sa zvacsovala. Mozno to aj preto citis. Ale ak by si mala problem sa vycikat uplne, ze sa vycikas len z casti, tak by som to urcite spomenula gynekol. prip. urologovi.

bibix25
4. mar 2016

A na uvolnenie svalov (a tahania svalov, maternice) som uzivala Magne B6. Mne to celkom pomohlo. Dr. mi to doporucil 🙂

sensen12
4. mar 2016

@bibix25 ja som tak jak ty,no tiez som si vsimla,ze ked vela pijem,je to ok,omnoho lepsie,tak tiez sa snazim minimalne dva litre vypit,mam aj flase a meram si,takze viem kolko vypijem,a kolko toho magne treba dat?

bibix25
5. mar 2016

@sensen12 magne b6 som si dala vtedy ked bolo treba, ked som najviac citila tlaky a krce v mechuri. Aj pred spanim som si ho dala. Ale nesmies tusim uzit viac ako 6 tabl. denne! Ja som si dala max. 2-3 denne. Ak nebolo treba tak som si ho nedala vobec. Proste som uzila magne iba vtedy ked som to najviac citila (ked ma velmi tahali svaly, alebo ma chytali krce do mechura...). Inak som si ho nedavala. Ale je lepsie sa o tom podebatit s lekarom. Je to pisane aj v pribal. letaku. Bo mne to prave gynekol. doporucil. Mna aj chrbtica bolievala a aj na to mi to pomahalo. Skus sa na to magne b6 spytat gynekologa.

sensen12
5. mar 2016

@bibix25 ja davam stale denne rano vecer magnezium 200 mg ako rano 100 vecer 100snad je to ok

bibix25
5. mar 2016

@sensen12 neviem, hadam je to ok. Prip. sa spytaj svojho gynekologa. Ja som to neuzivala nejak dlho. Teraz si ho dam iba ak uz naozaj treba.

slavkamesinova
9. mar 2016

@sensen12 magne B6 je najlepsi to mozes az 8 tablet denne..magnezium 200mg tam nevies davkovanie a velmi ho gznekolovia neodporucaju..

sensen12
9. mar 2016

@slavkamesinova berem magneZI B6,to je aj so zinkom,kuk na nete

lalanikapalo
6. dec 2016

Ahoj chcem sa len opytat som v 17 tyzdni a obcas ked lezim mam pocit ako by sa mi tam nieco prekrucalo zazil to nikto z vas tiez ??? A este v noci ked sa pretacam na druhy bok ma dost zaboli pod bruskom je to normalne ??? Dakujem 🙂

anna284
20. jan 2017

Ahojte chcem sa opytať či je normálné že má bolí podbruško na dotyk , som v 6 týždni

slavkamesinova
21. jan 2017

@anna284 je to normalne .ak by si mala krvacanie ale bolesti v podbrusku treba ist hned bud na pohotovost ale svojmu doktorovi.

minneli27
5. apr 2017

ahojte 🙂 tak sa pridám ajja s divnými pocitmi. minulý týždeň som bola na pohotovosti, lebo som mala krče v podbrušku a ako keby tak ťahalo ku krížom/ladvinám, ku koncu dňa som sa už nevedela ani vystrieť. na pohotovosti bolo s malým všetko OK ale mali podozrenie na zápal močových ciest kedže som mala v moči krv aj baktérie. poslali ma domov s tým že na druhý deň mám ísť k svojmu gyn. na noc som si dala magnézium a ráno som sa už cítila v pohode, ale išla som k svojmu gyn. ten mi odobral moč s tým že keby tam niečo bolo, v pondelok budú volať. nikto nevolal, bolo mi dobre, bola som rada. dnes mám opäť tie isté pocity , bolesť na ľavej strane v podbrušku a vystreluje do krížov. keď sedím je to relatívne OK, ale akonáhle zdvihnem ľavú nohu alebo sa postavím, tak to riadne bolí.... :/ moj lekár dnes neordinuje lebo má operačný deň a ja nechcem opäť utekať na pohotovosť, boli dosť nepríjemní.... mali ste niektorá takéto pocity? ja som to inak už mala párkrát, po chvílke oddychu to vždy prešlo. dnes to trvá od rána, som v práci ale len oddychujem a ležím... malý sa pohybuje, čo ma ukludňuje celkom...ale ajtka sa bojím. je to hrozné, 9 mesiacov nonstop stresu. inak, som v 24 týždni.

slavkamesinova
5. apr 2017

@minneli27 tak skkuste brat viac krat magne B6 vtehotenstve sa moze brat 8tabletiek za den..a skuste ist potom za svojim gynekolokom. Magne B6 obycajna modrobiela krabicka 50kusom je v krabicke..to kupite bez receptu v lekarni..drzim palce vam obom😊

sapa20
27. júl 2017

Ahoj som 13tt a strašne ma rozbolelo v ľavo dole v podbrušku,boli to aj na dotyk a nafúknutá som . Ak to neprejde idem zajtra k dr.Dievcata čo to je?

slavkamesinova
31. júl 2017

Mozna ste nieco take zjedla..
@sapa20 co vam povedal na to doktor?

sapa20
31. júl 2017

@slavkamesinova nebola som ,ešte deň ma to bolelo a potom prestalo.

tomasko27
31. júl 2017

@sapa20 To este bude boliet a to boli preto ze sa tie spony nktore drzia maternicu rastom maternice natahuju.Ku koncu bude boliet spodok ako bude babo tlacit dole ked klesne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre