Serkláž v 13 tt

zuzanka2411
17. okt 2018

Baby, tie ktore ste mali serklaz v skorsom stadiu tehotenstva..cca okolo 13 tt..vydrzali ste az do konca? Mali ste potom iba kludovy rezim alebo ste fungovali samozrejme v setriacom rezime..?? Co ak ten tlak na krcok bude cim dalej silnejsi a jednoducho to nedam?? Mam doma 2rocneho synceka, bude ma potrebovat, je to este dlhi cas do porodu..viete zvazujem vsetko..nechcem riskovat zdravie deti ani moje..dakujem

janan82
17. okt 2018

@zuzanka2411 mme serklaz robili v 22tt. V 37.tt strihali steh a rodila som 39+5. Treba hlavne kludovy rezim ako sa len da.

gabikaskrabalova
17. okt 2018

Mne robili serklaz v 17tt a momentálne som v 31tt a zatiaľ je všetko ok. Tak istom mám dcérku, sice staršiu ale tento rok nastupovala do školy takže nie je možné ležať celý deň. Ale snažím sa čo najviac aby sme vydržali čo najdlhšie 🙂

zuzanka2411
autor
17. okt 2018

@gabikaskrabalova dakujem za odpoved..ked sa smiem spytat, aj ste lezali v nemocnici? Myslim okrem serklaze..

megba
18. okt 2018

Ahoj, to je riadne skoro. Mne robili v 21tt a odvtedy som len ležala až do pôrodu. Prestrihli mi to v 38 a 39 som porodila. Mala som doma tiež 2,5 ročné dieťa a dali sme to. Chvíľu sa u nás striedali rodičia a svokrovci a potom sme vybavili opatrovateľku a muž ju každý deň vozil opatrovateľke a vyzdvihol ju až potom, keď sa vrátil z práce. Nebolo to ideálne, išlo mi srdce puknúť keď každý deň pred siedmou išli preč, ona by ešte spinkala a nemohla a prišli po piatej. Ale dali sme to až do konca a teraz som šťastná, už sme na to zabudli. Teraz čakám tretie dieťa, ešte som len na začiatku a mám hrôzu z toho, že sa to zopakuje.

gabikaskrabalova
18. okt 2018

@zuzanka2411 nie, vďaka Bohu neležala. Len po serklaz dva dni. Inak nebol dôvod. Bola som síce pár krát na pohotovosti v panike lebo brucho mi tvrdlo a aj tvrdne riadne ale vždy ma upokojili že krčok drží 🙂

zuzanka2411
autor
18. okt 2018

@gabikaskrabalova mam taky strach ci to zvladnem..totizto cakam dvojicky a je to este strasne skoro aby sa mi skracoval krcok..vy ste to zvladli perfektne!

gabikaskrabalova
18. okt 2018

@zuzanka2411 treba hlavne myslieť pozitívne a veriť že všetko dobre dopadne. Pri prvej dcérke ma nestihli už ani zašiť lebo by som odrodila pri zákroku a otvorená som vydržala až skoro do konca 36+5tt 🙂 držím Vám palce 🙂

janan82
18. okt 2018

@zuzanka2411 ako pise aj Gabika. Hlavne vela vela pozitivneho myslenia a snazit sa lezat. Vsetko dobre dopadne

zuzanka2411
autor
18. okt 2018

@gabikaskrabalova dakujem za povzbudenie, naozaj si to vazim..snazim sa mysliet pozitivne ale strach je vacsi..dakujem

zuzanka2411
autor
18. okt 2018

@janan82 ano lezim najviac ako sa mi da..a tiez dakujem za podporu 🤗

janan82
19. okt 2018

@zuzanka2411 este ja som brala magnerot

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre