Sertralin v tehotenstve

pauli4321
3. jan 2022

Dobrý deň 🙂.

Chcela by som sa u Vás informovať mamičky. Chceli by sme s manželom dieťatko, beriem však sertralin actavis 50 mg. Momentálne som na najnižšej možnej dávke a to štvrť tabletky. Viac krát som sa pokúšala o úplne vysadenie ale dostavili sa zle pocity ako úzkosti, nervozita, smútok, plač, nepokoj a pod. Teraz so štvrtkou tablety sa cítim dobre. Psychiatricka mi vravela že sertralin je možné brať v tehotenstve, idealne že prvé tri mesiace nie ale vravela že má veľmi veľa pacientiek ktoré berú sertralin celé tehotenstvo aj oveľa vyššie dávky a bábätka sú v poriadku. Že oveľa horší je stres a všetky negatívne pocity v tehotenstve. Prosim ženy ktoré len máte skúsenosti s týmto liekom v tehotenstve, boli a su vaše detičky v poriadku? Neprejavili sa u nich nejaké nežiaduce účinky lieku? Ďakujem z celého srdca 🙂 pekný deň.

luccija
3. jan 2022

@pauli4321 ver doktorke🙂hlavne, aby si bola v poriadku prípadne môžete vyskúšať na tie prvé týždne dávať si liek obden, ale nie je nič horšie, keď sa ustálený psychicky stav rozkolise v tehotenstve to sú ženy celkovo ešte viac labilnejsi.Vela žien berie oveľa ťažšie lieky a deti sú zdrave

heidy222
3. jan 2022

Sertralin je velmi rozsireny Medikament, cize je k dispozicii vela Studii ktore sleduju efekty v tehotenstve. Viacero ich ukazalo uplnu bezpecnost Sertralinu, jedna Studia ukazala maly narast rizika urcitych chyb srdca. ALE: tieto Studie sledovali zeny s plnou davkou, cize 50-100mg denne a ty beries Len 1/4 toho, co je tak minimalna davka, ze SA podla mna obavat nemusis. Suhlasim s tym co povedala tvoja lekarka

janapeterjana
3. jan 2022

@pauli4321 brala som sertralin počas prvého tehu. Najprv asi 150 mg a postupne som znižovala. Syn sa narodil mierne predčasne o mesiac, musel byť na podpore dýchania. Ale myslíš, že to má súvis s tabletkami? To nikto nevie a podla mňa to absolútne súvis nemalo. Nikto ti nedá jednoznačnú odpoveď. Ale mne hovorili, že je to bezpečný liek, preto som ho brala a keby som sa mala rozhodnúť znovu, znovu ho beriem.

michaela198717
6. mar 2024

@janapeterjana
Ahoj, takže si brala sertralin celé tehotenstvo a všetko bolo v poriadnu? Ja beriem sertralim 50 mg

janapeterjana
7. mar 2024

@michaela198717 ahoj, ja som mala tehotenstvo v poriadku, ale porodila som predčasne v 35.tyzdni. Lenže ja by som to nedávala do súvisu s liekmi. To môže byť veľa dôvodov, prečo sa to stalo. Ak lieky potrebuješ, určite ich ber

michaela198717
8. mar 2024

@janapeterjana ďakujem krásne za radu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre