Šialená bolesť hrdla v 34. týždni

radkanika
10. júl 2013

Ahoj,neviete,co by mi pomohlo pri veľkej bolesti hrdla? Teplotu nemám, boli ma hlavne v nosohrtane pri prehltani, ako keby som tam mala hrcu...spodok hrdla nie..bojím sa,kedže som v 34.tt a lekár ma dovolenku a k tej co ho zastupuje ísť nechcem,je priserna a nič by mi nedala aj tak. Nemáte nejaké babske rady?prip.zatial beriem homeopatikum na hrdlo a kloktala som večer so Stopanginom...len neviem,či to môžem.

sense
10. júl 2013

@radkanika kloktat slanu vodu al. repikovy odvar pokial hrdlo boli, na uvolnenie dutin naparovanie sa bud len nad cistou vodou al. lepsi ucinok to bude mat ak mas doma morsku sol....a dobry je na pitie aj cibulovy caj (hnusne ako aj ta slana voda, ale velmi ucinne) a urcite to babatku neuskodi....

tinki
10. júl 2013

@radkanika Dobré sú aj tie pastilky cmúľacie a tie môžeš..Len sa prelieč..Musíš byť zdravá, kým sa narodí..HOmeopatikum ti poradila homeopatka, či sama už vieš, ktoré treba?
A nebude to začiatok nádchy? U mňa tak začína nádcha, bolí ma nosná mandla, akoby v hrdle. Len nebolí pri prehĺtaní.

xlucia
10. júl 2013

@radkanika tak chod na pohotovost. vyzera to na anginu, teraz je tych streptokokovych vela, na to ti homeopatika nezaberu. zrejme potrebujes penicilin. riadne sa preliec, aby si si nesposobila predcasny porod.
preco nechces ist zastupujucej?

radkanika
autor
10. júl 2013

Skúsim tu slanu vodu.Homeopatikum mi dali v lekárni,to som brala aj v 1.trimestri,keď som bola chora a pomohlo.K tej zastupujucej nechcem,lebo ta naposledy po mne vrieskala,ako môžem ochoriet,keď som tehotná,to bolo na začiatku tehu.A poslala ma preč s tým,že mi nič dať nemôže.

ivanakir
10. júl 2013

aj v tehotenstve sa mozu brat lieky, aj antibiotika.ja som brala pri obidvoch detoch a su ok...lekar mi povedal, ze ak mas bacila, tak je v krvi a dostava sa k dietatku-co je nebezpecne pre plod.takze najlepsie by bolo, aby ti zobrali vyter, urobili crp a budes mudrejsia...

terezka1947
10. júl 2013

@radkanika zalezi od toho,ci mas bacila,ci len bolest hrdla....mna neskutocne bolelo v asi 35tyzdni,crp "nic"neukazalo a mne lekarka povedala,nech vydrzim s kloktanim repikom a slanou vodou.....a vela tekutin+setriaci rezim

ivanakir
10. júl 2013

este mamapadol bioparox-to je lokalne antibiotikum a nie je na predpis.ten urcite zaberie a babu neuskodi...ja mam s nim dobre skusenosti, len je chutovo hnusnyyyy, no snad to vydrzis.strieka sa dohrdla kazde 6 hod 4 sreky....vela stadtia

lucy1209
10. júl 2013

súhlasím s @ivanakir určite si to nezanedbaj,ja sama som bola na tom presne tak isto ako ty pred rokom,skončila som na antibiotikách tiež som bola asi v 34.týždni,bábo sa narodilo zdravé a určite mu menej ublížiš správne nasadenou liečbou,ako keby si nebrala nič a mala v tele infekciu(som detská sestra pracujuca na novorodencoch tak viem o čom hovorím)....mimochodom ja ešte doberám teraz atb (a stále kojím)minulý týždeň som mala streptokokovú angínu so synom,je dosť rozšírená tak sa daj určite vyšetriť....prinajhoršom chod na pohotovosť ak sa chceš vyhnúť tej zastupujúcej lekárke.

radkanika
autor
10. júl 2013

Asi teda zajdem na tu pohotovost,síce ma už boli hrdlo menej,no neviem či preto,že je deň,alebo preto,že som začala kloktat a každú hodinu cmulam homeogene 9. A celé dopoludnie len spim...

sosky1974
15. júl 2013

urob si cibulovy vyvar
daj varit zo dve cibule v cca 1 litri vody ( aj so supkou ). Ked bude voda hneda je to hotove.
zvlast si rozpusti maslo ( pravé ), daj do neho med a pol stamperlika nejakeho bieleho alkoholu,najlepsie domacu slivovicu. Trochu to povar a zmiesaj spolu s vyvarom z cibul. Treba to pit teple, aj 2-3 krat do dna po 1 dcl .Mne to pomaha vzdy a takisto aj mojim detom. Som v 12 tt a asi pred tyzdnom som sa takto vyliecila.

andrejkam
15. júl 2013

@radkanika určite zájdi k lekárke ,urobí ti výter a tipujem streptokoka

sedem
15. júl 2013

Nam na bolest hrdla zarucene pomaha kloktanie koloidneho striebra - treba este co najdlhsie podrzat v ustach, cez sliznicu pod jazykom sa najlepsie vstrebavaju potrebne latky... 😉

radkanika
autor
15. júl 2013

Bola som u lekárka...vyber hrdla ani náhodou neurobili, CRP tiež nerobí. Dal mi len detský paralen, nechápem, teploty nemám. A bioparox, z ktorého zvraciam, takze nedávam si. No a hrdlo stále cítim, len už skôr kaslem, a dnes mám nejaky divny hlas... K lekárovi už nejdem, kedže zbytočne som tam bola, usudil pri pohľade na hrdlo v puse, ze to nič nie je!!!! V piatok idem ku gynekologicke, možno mi aj bude robiť nejake vyšetrenie presne na streptokoka a keď, snáď ona mi čosi dá... Wrrrrr

sandra86
4. jan 2014

@radkanika Ahoj, prosim ta mozes mi povedat ako si nakoniec dopadla vtedy s tym bolavym hrdlom? Ja sa trapim uz 3 tyzdne. Najprv som mala nadchu, hrdlo, potom zacal strasny kasel. Bioparox nepomohol, ani calciovy sirup. Uz mam aj hlasivky odidene, som trochu zachripnuta. Nakoniec som po tyzdni dostala ATB, to zabralo na kasel ale hrdlo stale pobolieva. Znova si skusam davat Bioparox. Kloktam slanu vodu, skusala som aj salviu, repik...aj homeo a nic. Vyter som mala ok. Ze to je len nejaky virus, cize asi aj tie ATB som mala zbytocne, ale aspon ten hrozny dusivy kasel prestal. Uz ma poraza. Vidim to tak ze odrodim a bude po bolesti 😀

radkanika
autor
4. jan 2014

@sandra86 ahoj, ja som bioparox nemohla, lebo mi z neho bolo zle...v podstate som zila na paralene a na kloktani slanej vody, tiez nezaberalo. Potom mi svokrusa poradila, nech kloktam so sodou bikarbonou a na striedacku aj tu slanu vodu, a vela vela som pila vlazny nesladeny caj, resp. nejake tekutiny a po par dnoch to preslo. Samozrejme som cmulala tie homeo a hrdlo som mala zabalene v satke. Ono vies, ty nemozes neviem ake lieky brat, aj ATB ak nezaberu, tak homeo este menej, musis len vydrzat, kedy sa telo spamata. Drzim prstiky, nech si co najskor fit.

sandra86
5. jan 2014

@radkanika aj mna z bioparoxu natahuje 🙂 ale bola som na krcnom a ona mi ho zase nasadila aj do nosa :( vydrzim tyzden a koncim, ble. tak asi teply caj nemam pit, co? vlazny mi moc nebere, musim mat horuci 😒 tak asi len vydrzat, ach. dakujem za rady 😉

radkanika
autor
6. jan 2014

@sandra86 no teply veru nie, dokonca teply caj sa ani neodporuca pocas choroby,lebo v teple sa bakterie mnozia...ale ja mam fakt dobre skusenosti so sodou bikarbonou 🙂 aj na kloktanie.

diana_81
28. jan 2014

Chcela som pridat skusenost, kedze som tu hladala vcera s podobnymi problemami rady - u mna to nastupilo rychlo, predpoludnim pobolievanie hrdla, podvecer (po par "cucavych" tabletkach co mozu i tehotne ktore prd pomohli) mi zacalo byt uz vazne zle, chytala ma zimnica, bolesti hlavy, sije, klbov a bolest v hrdle sa menila na peklo pri kazdom prehltnuti. Mne zabrali (inak uz druhy krat, pred rokom som mala podobne problemy) homeopatika Aconitum napellus (ja mam 5CH, ale zijeme v zahranici, na Slovensku su ine potencie, treba sa radsej poradit). Ako zazrak. Vecer som si dala kopec caju (roiboos) s medom, potom rozputila v ustach tri gulicky a zalahla. Rano o 8:00 som si dala dalsie 3 a oddychovala/spala az do 11:30 a sice este nie som zdrava ale citim sa dobre, chorobu som zastavila, hrdlo prestalo boliet... este par dni kludovejsi rezim a bude to ok. Pokial viem treba ich nasadit HNED, co najskor inak uz nezaberu. Tak drzim palce aj vam.

O Aconitum vseobecne z netu:

Používame pri akútnych stavoch, kde symptómy nastupujú veľmi rýchlo (ako keby zo sekundy na sekundu). Jedná sa o počiatočné fázy respiračných infekcií, chrípku, zápaly močového mechúra, ďalšie použitie je pri úrazoch, infarkte myokardu, cievnych príhodách.

Pozdava sa mi i popis tu: http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre