Šiesta choroba

monca2332
20. sep 2016

Ahojte chcem sa Vás spýtať či náhodou nemáte skúsenosť so šiestou chorobou.Som v 30tt a mám syna 6 ročného a majú v škôlke túto chorobu.Tak sa bojím aby sme to nedostali a ani neviem aké sú riziká u tehotnich žien.Ďakujem za každú odpoveď

koriblik
20. sep 2016

Neviem ci to mavaju dospeli, je to inf.choroba nejaky typ herpesu ci co to. 3/4dni vysoke teploty/horucky a na stvrty den nic a vysyp na tele. My sme teraz prekonali maly ma rok a starsi bude mat 4 a nedostal to ...

ivec16
20. sep 2016

@monca2332 dospely to uz nemaju cize si myslim ze to nie je pre teba riziko... teploty su presne 3 dni z nicoho nic pridu aj odidu a potom sa dieta vyhadze (podobne ako potnicky) do 5 dni to zmizne... teploty su vysoke a tazko sa zrazaju, moj bol inak culy a nebolo ani vidno na nom ze ma 39

zdena12345
21. sep 2016

maly mal vo veku asi 6 mesiacov a typicky priebeh...nikto dalsi to nemal
nie som odbornik na 6 chorobu🙂 ale to by si potom musela zit v uplnej izolacii. denne si vystavena mnohym virusom a bakteriam, plesniam... clovek s normalnou imunitou to nemusi vobec riesit, aj ked si tehotna. (nehovorim o ochoreniach s vyraznym prejavom u dospelych pripadne prenosnych transplacentarne ale pochybujem ze toto patri k nim)

littleslovak
21. sep 2016

@monca2332 ahoj, malo to moje krsniatko. a napriek tomu ze rodicia hovorili (info od lekara) ze to je choroba detska a vyskytuje sa len u deti do neviem kolkych rokov, jeho otec to chytil. Ano dospely chlap mal tie iste prejavy. Ale ni iny to nemal, samozrejme s malym nikam nechodili a ani on potom nikam nechodil, ale napriklad mamina maleho ani my sme to nedostali a boli sme s nimi ked boli v inkubacnej dobe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre