Silná bolesť hlavy v 9. týždni

gabikacentrum
1. mar 2015

ahojte som v 9 tyzny a mam strasne bolesti hlavy napiste skusenost co pomaha alebo z coho moze bit ta bolest je to tehu alebo daco ine

lavinis
1. mar 2015

Migreny sa mozu vyskytovat. Ja som si dva krat dala paralen.

ajka1973
1. mar 2015

Mňa keď bolela hlava mala som vysoký tlak

lauricka
1. mar 2015

ano, moze to byt kvoli tehotenstvu. Ja som to mala pri oboch tehu - migreny pocas prveho trimestra. Co mozes urobit? Hm, mozes si dat na spanky tu hadiu, ci tigriu mast, ci aka to je, taka japonska aromaticka vec, ja som mala aj taku ajurvedsku masticku vonnu, aj levandula je dobra na bolest hlavy (napr. do aromalampy). Mozes si dat kavu, niekto ma aj nizsi tlak, tak jedna kava neublizi. Studene obklady na celo a na zahlavie, vzadu na krk. Lahnut, odpocivat v tichu a pritmi. Mozes si dat paralen a zazvorovy caj alebo limonadu, v rozumnej miere. A, samozrejme, magnezium je tiez dobre.

zuzkatomi
1. mar 2015

Ahoj, tiez som zvykla trpiet castymi bolestami hlavy az takmer do 4.mesiaca a tiez som vela googlila a radila sa, ze co s tym. Je pravdou, ze navine moze byt vysoky krv.tlak, to vsak nebol moj pripad, kedze ho cele tehu mam skor nizky. A co zo skusenosti mozem teda poradit? Zial vela moznosti nie je..ako pise Lavinia, tak z liekov max. Paralen, no aj s tym v prvych 3 mesiacoch opatrne a skor po konzultacii s lekarom. Urcite v ziadnom pripade NIE brufen a pod., a len vela, vela pit, zvysit prijem Cecka a pripadne ukludnujucu masaz v okoli spankov. Mne pomohlo jedine sa z toho vyspat. Inak, v pomerne rannom stadiu mi zistili anemiu a ja si vysvetlujem, ze to mohlo byt mozno aj tym. P.S: ked uz som totalka nevedela, ze co, tak som si dala deci Coly. 😉

elizabethia
1. mar 2015

ja som v 15tt, migreny mavam stale od zaciatku tehotenstva, aj ked teraz uz iba 3-4x do tyzdna, vacsinou v trvani celeho dna, spankom sa bolest zmierni, ale kedze mam doma maleho 2,5 rocneho syna, cez den si vela spanku neuzijem :( Zistila som vsak, ze spustacom je strava - migreny sa zlepsili, ked som vynechala tazke jedla, vyprazane, alebo robene na oleji ci masti, musim jest malinke porcie a velmi casto, ked sa pozabudnem a zjem viac, do 15 minut mam bolesti hlavy - pravdepodobne mam plod ulozeny nejako tak, ze mi spomaluje travenie a tlaci na zaludok. V podstate som teraz na takej dietnejsej strave, jem vsetko aj strukoviny, ale vacsinou varene vo vode, na pare, zeleninu (surovu aj varenu) a ovocie, varene zemiaky, maso na prirodno (vsetky druhy), sladkosti obmedzene, ked mam chut dam si, ale tiez nie vela. Trochu to pomaha, vyskusaj. Hlavne pozor na to, aby si mala vyvazenu stravu a babatko vsetko co potrebuje. Plusom je, ze v 15 tt som zatial nic nepribrala (samozrejme nebol to moj zamer, nebyt migreny urcite by som uz mala par kil navyse 🙂

marivka
1. mar 2015

@gabikacentrum ja som si tým prešla tiež, od 8 tt , cca 2 mesiace to trvalo MIGRENY stále sa mi to stupňovalo, čoraz častejšie a intenzívnejšie..prešla som všetko možné na nete, skusala sa radit v každej lekárni ti povedia iné, ja som si ani raz nedala tabletku, žiadnu...trpela som aj 2 dni + dalši som bola ako vymletá...pomohla mi však pár krát káva s citronom - navyše mi to aj chutilo 🙂 podotýkam, že som dovtedy kávu vobec nepila, nebola som kávičkárka...v začiatkoch ked to zachytiš a dáš si tú kavu a citron ti to hádam pomože..tiež magnezium žívať ako prevenciu pred tymito atakmi, a ak aj prídu mali by byť jemnejšie...ja som si tým prešla a velmi nerada na to spomínam, ale keď sa pozriem na synčeka tak si poviem - že to za to stálo 🙂 vela šťastia a už žiadne bolesti prajem

ivanya
1. mar 2015

@gabikacentrum homeopatika

gabikacentrum
autor
2. mar 2015

ahojte ja som dnes bola u lekara poslal ma na cievne lebo ma bolia aj litka a k internistovi ten mi meral tlak a mala som vysoky tak neviem som v 10tyz tak mam strach ale ked si tlak meriam doma tak skvor mam nizsi tak neviem gynekolog mi predpisal a magnerit to je magnezium +nejaka kyselina dufam ze to cim skvor prejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre