Silné krvácanie v 6. týždni

puszomuszo
20. jún 2020

Dobry den. Chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti podobne mojim. Podľa výpočtov by som mala byť v 6 týždni tehotenstva, už pred 10 dňom som mala dostať menzes a keďže som to nedostala spravila som si test ktorý bol pozitívny. A potom ešte jeden test. Dnes ráno som sa zobudila na to že silno krvacam ako ked mam normalne menzes a boli ma dosť aj brucho. V pondelok som mala v pláne ísť k doktorke ale keď krvacam vie ma vyšetriť? Čo sa mohlo stať? Stalo sa to už niekomu z vás? Dakujem

evkamotka
20. jún 2020

Ano vysetril ma aj tak.krvacala som cely prvy trimester. Dal mi progesteron, donosila som zdraveho chlapceka

puszomuszo
autor
20. jún 2020

@evkamotka super. Lebo ked som hovorila priatelovi ci ist na pohotovost alebo počkať do pondelka tak sme sa rozhodli ze počkáme. No ale ked som teraz citala na strankach ze moze nastat krvacanie do brusnej dutiny (asi) a moze to byt nebezpecne tak som sa zlakla. Dakujem za radu

ecko80
20. jún 2020

@puszomuszo Ahoj, ano stalo sa mi presne to iste, bez problemov ma vysetril. Len teda, nedopadlo to dobre. To ale nemusi byt Tvoj pripad🙂 Drzim palce

34michaela
20. jún 2020

@puszomuszo šla si by som hneď na pohotovosť a urvite by som nečakala do pondelka

giuli
20. jún 2020

Ahoj...tiez som mala to iste ,bohuzial nedopadlo to dobre a v 7tt odislo

rosalie1411
20. jún 2020

@puszomuszo určite chod hneď na pohotovosť. Nechcem strašiť, ale u mňa to v 6tt nedopadlo dobre..

s_a
20. jún 2020

@evkamotka ale mali ste takéto silné krvácanie a bolesti brucha ako pri ms?

Mne to bohužiaľ príde tak, ze vam prišla normálne menštruácia a s tým asi ani na pohotovosti nic nespravia :( tiež patrím k tým, co sa im to stalo v cca 6-7 tt..

deti95060810
20. jún 2020

musí ťa vyšetriť lekár....Ja som krvácala okolo 8 tt a potom ešte niekoľkokrát.... Zakaždým som si odležala v nemocnici niekoľko dní. Tehotenstvo aj napriek krvácaniu stále pokračovalo. Dcéra sa narodila v termíne úplne zdravá a v súčasnosti chodí do 8 tr. ZŠ.

deti95060810
20. jún 2020

Môžeš ísť aj dnes na pohotovosť , alebo v pondelok k lekárovi. Myslím že len tvoje skonštatovanie že asi tehu skončilo je málo...

beatka25
20. jún 2020

@puszomuszo ahoj, ja som prave prisla z pohotovosti, okolo obeda som zacala krvacat, dokonca aj dost velka zrazenina zo mna vysla, som 6tt, tak som myslela, ze uz som prisla o to... na pohotovosti ma vysetrili, dostala som injekciu a ze to vyzera na nejake jednorazove cistenie maternice, ze si vytvara priestor mozno... uz to aj prestalo. Beriem nadalej duphaston a v pondelok idem k mojej lekarke.

ajka0207
20. jún 2020

@puszomuszo nechcem ti nejak ublizit, ale pravdepodobne si potratila. Mozes ist dnes na pohotovost, zalezi na koho narazis, pravdepodobne sa budu pokusat o udržanie tehotenstva ale v takomto skorom stadiu, pri masivnom krvacani nie su velke sance ze to dopadne dobre. Ak je to naozaj potrat, tak v pondelok uz bude neskoro.

mondolina
20. jún 2020

Išla by som hneď na pohotovosť.

puszomuszo
autor
20. jún 2020

@s_a ano uplne je to ako ked mam bezne menzes nie tie najhoršie dni ale je zo take. A ako ste dopadli vy?

ildiko36
20. jún 2020

@puszomuszo ja som mala tak biochemicke tehotenstvo..8dni po ocakavanom termine ms som zacala silno krvacat😏ale pri dcere 3mes som mala normalne ako menstruaciu na cas aj s bolestami🙄..viac ti ukaže odber krvy na Hcg

blska22
20. jún 2020

@puszomuszo ahoj, ja som to mala presne takto isto v nejakom 7-8 týždni. Šialene som sa rozkrvacala- silno ako pri menzese. Išla som hneď na pohotovosť, vyšetrili má a našli mi malinký hematóm. Krvacala som takto cca 10 dni.
Podstatné čo chcem ale povedať, že to dopadlo dobre- dcérka už má 1 rok.
Takze nič nie je stratené, ale išla by som hneď na pohotovosť.
Držím prsty 🖖🏼🌸

puszomuszo
autor
20. jún 2020

@blska22 a na pohotovosti ma neodpinkaju ze este nemam ani potvrdene tehotenstvo lekarom?

evkamotka
20. jún 2020

@puszomuszo no na pohotovost by som sla urcite. Mala som stastie ale krvacanie moze rovnako znacit potrat. Dajte sa skontrolovat

evkamotka
20. jún 2020

@puszomuszo jasne ze neodpinkaju

blska22
20. jún 2020

@puszomuszo nie čosi, prečo?? Ja som v tom čase taktiež nemala ani tehotenskú knižku.
Normálne má hospitalizovali a hneď nasadili liečbu.
Len nevyčkávaj 🙏🏻

mondolina
20. jún 2020

@puszomuszo
Vôbec ťa neodpinkaju,

zuzka1117
20. jún 2020

Aj ja som začala krvácať, ale hneď som utekala na pohotovosť. Ani by ma nenapadlo čakať. Dali mi aspirin a duphaston, mala som hematóm, 5 týždňov som ležala a sám sa vstrebal. Do konca tehotenstva som už nemala žiadne problémy, bola som aktívna a.citila som sa super. Určite chod na pohotovosť

puszomuszo
autor
20. jún 2020

@zuzka1117 ďakujem krásne všetkým

s_a
20. jún 2020

@puszomuszo no ja som na pohotovosť nešla, pravdupovediac mi to ani nenapadlo, lebo aj bolesti som mala ako pri ms, takže som vedela co sa deje.. Len som sla potom na kontrolu k doktorovi, ked mi skončili a samozrejme, ze uz tam nič nebolo.. Ale ked tu píšu, že sú aj prípady, ze to dopadlo dobre

puszomuszo
autor
20. jún 2020

Takze volala som na pohotovost kde mi hned pani povedala ze ani nemam chodit na pohotovost ale rovno do nemocnice na vysetrenie. Tak som bola, lekar ma pozrel 2x sonom ale nic nevidel. Nebolo iste ci som uz potratila alebo plod je mensi ako sme cakali. Tak mi zobrali krv a pojdem na krv v pondelok a uvidime ako budem mat HCG. Vsetkym vam dakujem. 😘

mondolina
20. jún 2020

@puszomuszo
Držím palce♥️

ildiko36
20. jún 2020

@puszomuszo drzim ti palce ale ked na sono nic nevydel asi tam uz nic nemas🤕ani mne nic nevydel ked som mala hcg 38 v den ocakavenej ms o tyzden zase nic a hcg klesol na 14 a povedal ze mozem ocakavat potrat..dufam u teba to bude dobre

emuska72
21. jún 2020

@puszomuszo mne sa to stalo dva krát a bohužiaľ v obidvoch prípadoch potrat 😪 prvý bol v Januári tohto roku v 5tt a druhý pred mesiacom v 6tt. Začala som špiniť, bolesť ako pri menzese a potom silno krvácať.

puszomuszo
autor
22. jún 2020

Uz je iste ze sme o babo prisli. Primar povedal ze uz v sobotu som mala v krvi len 16 HCG. A dnes 14. 🙍‍♀️🤷‍♀️. Spytal sa ma ci som uz prestala krvacat a ked som povedala ze stale velmi silno krvacam a rovnako mam aj krce iba sa pozeral na mna a nic. Netusim dokedy budem krvácať ale chcem aby sa to uz skoncilo. Uz dnes ma 2 znamy na ulici podpichovali kedy uz budeme mat dieta. Mam z toho zmiesane pocity. 😕Niekedy som smutna, zmetena, citim strach, inokedy zas necitim nic ako keby sa to vobec nestalo mne🙍‍♀️. Vam vsetkym ďakujem. Velmi ste mi pomohli.

s_a
22. jún 2020

to ma mrzí.. niekedy mám pocit, že týmto si asi fakt musí prejsť každá žena :/ ale nabudúce to určite dopadne dobre 🙂

ecko80
22. jún 2020

@puszomuszo To je mi luto😔 Mne dr vtedy povedal, ze aj ked to je smutna skusenost, pozitivne je, ze dokazem otehotniet. Dalsi cyklus sa to podarilo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre