Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

kika29
19. nov 2009

ahojte. Dosť dlho ma pobolieva podbrušku a stále to hovorým aj lekárovi. V čera som bola v poradni a tiež som sa mu sťažovala že ma to stále bolí tak ma poriadne vyšetril aj ultrazvuk mi urobil so spodu a povedal že sa mi troška krčok maternice pootvoril. Dal mi na to čipky a že to budeme sledovať. CHodím do práce ale ja mám sedavú robotu a veľmi ma bolia kríže. Doktor hovoril že ma môže bolieť aj s krížou podbrušku že mi bolesť tam vyráža. Je dôvod sa znepokojovať? ☹

kika29
19. nov 2009

brisilda čítam že máš podobné problémi ako ja. Mňa vyšetril aj rukami aj sono mi urobil so spodu a spravil si aj fotku krčka maternice aby to mohol porovnávať a kontrolovať či sa otváram ešte alebo to čipky zastavili.
Mňa tiež veľmi bolí podbrušku ked dlho chodím alebo sa trocha viac namáham. V tedy si musím sadnúť alebo ľahnúť a vyložím si hore nohy. Dakedy sa mi tak velmi aj brucho napne. Nieje tvrdé ale akokeby sa mi naťahovalo alebo čo.

bobacik_29
19. nov 2009

Marcelka mala je zla ako cert hlavne vecer a v noci dakedy sa az zajst ide od revu srdita je volaka 😀 uz si zvykam ze vobec nic nestiham heh
kika29 mna tiez bolievalo v tehu podbrusko ked som dlho chodila alebo sedela asi to ale nic nebude kedze som rodila az na termin asi to je aj tou zatazou ze babo je uz dost tazke

katka22r
19. nov 2009

tehulky to s tym otvaranim krcka maternica ste zistili tak ze vas bolelo podbrusko?lebo aj mna sem tam boli ale vraj je vsetko oki dajte priklad ako sa na to da prist

kika29
19. nov 2009

katka mňa osobne podbruško bolí od začiatku tehotenstva. Lenže vyšetrenia ukázali že je všetko v poriadku a bolí to preto že maternica rastie a naťahuje sa. Lenže mne sa tie bolesti zväčšili teraz až tak že musím ležať alebo si sadnúť. Dakedy je to pichľavá bolesť. Viacej ma bolí na ľavej strane a včera mi doktor zistil že som sa troška otvorila.

katka22r
19. nov 2009

aha a co potom ak si otvorena a gynek.ta zo spodu nevysetri co sa moze stat_

brisilda
19. nov 2009

ahojte takze dnes som bola na poradni a slava krcok je zatvoreny a vsetko je zatial OK cize sa nemusim znepokojovat 😉 vraj je to normalne kedze maternica este stale rastie 😉

katka22r
19. nov 2009

babenky tak ako co podla vas sa moze stat ak ma gynek,nepozera zo spodu a bola by som otvorena?vobec nijako sa to u vas neprejavovalo?mna strasne boli panva preto sa bojim

garonka
19. nov 2009

katka netreba robiť paniku ja som sa dnes pytala doktorky na bolesti panvy lebo ma tiež bolí hlavne keď chodím alebo keď sa postavím to sa telo pripravuje na pôrod.

katka22r
20. nov 2009

aha no moze byt aj to dakujem

allinka79
20. nov 2009

katka... v podstate na skratenya otvoreny krcok mi dosiel lekar... nemala som ziadne bolesti, priznaky a ani nic

kika29
20. nov 2009

katka a u teba kedže si už vo 32tt je asi aj normálne že sa ti telo pripravuje. Ja ked som bola tehotná s dcérkou tak ma panva bolela a to že sa kosti rozťahujú. Bude to pobolievať až do pôrodu. Aj kríže ťa môžu pobolievať a podbrušku. Aspoň ja som tak bola. A prod som mala celkom ľahký. Neboj bude to dobré. Nechápem len prečo ťa doktor sem tam nevyšetrý aj so spodu. Viem že často sa vraj už nemá vo vyššom štádiu ale raz za čas by mal.

allinka79
20. nov 2009

katka, kika ma pravdu... obcas treba, ale asi je to iíndividualne u kazdeho lekara...

kika29
20. nov 2009

brisilda tak to je dobre aspoň si kludnejšia. Kiež by aj mňa to prešlo a neotvárala sa ďalej snaď tie čipky zaberú.

deny32
20. nov 2009

Ahojte, som nova na tejto teme a potrebujem poradit.. v stredu mi dr. na poradni zistil, ze mam makky krcok a otvaram sa na 1 cm.. bola som aj v nemocnici, ale tam mi dr. nespominal nic o hospitalizacii, ale o tom, ze ked sa to nezmeni, tak ma bude potrebne asi zasit... nenariadil mi ani jeden lekar kludovy rezim, len ze koniec so sexom... co mam robit?
Mam lezat s vylozenymi nohami?
Moze sa to zlepsit, alebo maximum co sa da je zastavenie otvarania? A moze krcok aj naspat stvrdnut?
Ja cakam dvojicky, tazke to asi u mna nebude nic vynimocne.. :(
Dakujem za rady...

allinka79
20. nov 2009

deny neviem, ale si myslim ze sa toda max. zastavit... to sitie nezavidim ☹

ciefulik
20. nov 2009

deny, ja som v 24tt mala skrateny na 1,5cm a otvoreny na spicku prsta, zmaknuty...
- odlezala som 2 mesiacd v nemocnici, teraz pokracujem v prisnom kludovom doma uz vyse mesiaca...
sitie mi neponukli, ale to je individualne..
no musis sa asi rozhodnut - but zasit, cca tyzden sa ani nehnut na posteli a potom do konca tehu opatrne, ale predsa len fungovat.....alebo ako ja - 3 mesiace na lôzku....teraz som 36+0!! super uspech, ale uz to bude kazdym dnom..

no vravim, u kazdej je to ine, musia ti povedat lekari 😅

deny32
20. nov 2009

Ciefulik, krasne si to potiahla.. uz ste za vodou 😵
Ja ho nastastie nemam skrateny, teda, aspon mi zatial o tom nikto nic nevravel...
Co znamena prisny kludovy rezim? Mozes sa aspon prejst, ist na nakup alebo tak?

brisilda
20. nov 2009

deny podla mna si nakup musis odpustit kludovy rezim znamena , ze sa postavis s postele jedine aj potrebujes ist na WC inak iba lezat a lezat pokial sa nechces dostat do nemocnice lebo tam sa uz vazne s postele ani nepohnes 😔 no skus sa opytat aj doktora ako to myslel .kazda zena je ina cize u niektorej je to otvaranei vazne a u niektorej len mierne

deny32
20. nov 2009

brisilda, mne zatial nikto nekazal dodrziavat kludovy rezim, len ze mame prestat so sexom.. dokonca ani setrit sa mi nekazali a to mi je cudne... a to som bola u dvoch lekarov, jeden na poradni a dalsi v nemocnici, ktory riesi rizikove pripady. Ja som si ten kludovy rezim "naordinovala" sama s tym, ze sa to snas zlepsi..

baruskaaa
20. nov 2009

Deny, mne robili serklaz v 24tt, nalez som mala zhruba taky ako ty a mne doktor doporucil hned sitie, lebo sa moze robit len do 25-26tt...zlepsit sa ti to uz nezlepsi, aspon mne tak doktor trvdil, skor sa to moze uz len zhorsovat, tak bacha...v nemocke som bola tyzden, nebolo to nic hrozne, na 4.den po zakroku som sla domov. teraz som doma, viac-menej polihujem beriem magnezium, ale vychadzky mozem, takze to nie je az take hrozne 🙂 len si davam pozor, ked sa citim blbo, hned zalahnem a nerobim vobec nic. V podstate som rada, ze ma zasili a mozem ako-tak fungovat, lebo inak by som asi lezala v nemocke...dufam, ze mi to takto vydrzi este co najdlhsie 🙂 drzim palce!!!

deny32
20. nov 2009

Baruska, mne tiez navrhol zasitie, lenze mam nejaku infekciu, ktoru neukazala ani kultivacia.. asi nejaka mykoza, alebo co, takze sa najprv musim preliecit a az potom ma moze zasit. Ale tiez sa tomu nebranim, radsej tak, akoby som mala chalanov ohrozit. Krcok Ti uz ostal v povodnom stave, teraz je to uz ok? Ked lezis, tak s nadvihnutou panvou, alebo klasika? A ako Ti byva zle? Drzim Ti velmi prsty, aby ste to dotiahli co najdlhsie a suepr, ze Ti to pomohlo.. 🙂

baruskaaa
20. nov 2009

Deny, tak Ti teda prajem, nech sa rychlo preliecis a nech mas to sitie uz za sebou 🙂Vzhladom na to, ze cakas dvojicky si myslim , ze je to najlepsie riesenie... neboj, trva to len chvilu, pol hodku pospis a je to. Krcok mi uz doki nemeral, od zakroku som bola vysetrena vlastne iba 1x, vraj to radsej nechat tak a nedrazdit, ked neni ziadny problem a nic neboli, malo by to byt OK. Ja si myslim, ze on sa potom uz skratit nema ako, ked je na nom ten steh...S nadvihnutou panvou nelezim, ani mi to nikto nikdy nekazal. Dolezite je moc nestat a nechodit, lebo predsa len- gravitacia je gravitacia 🙂 ja ked dlhsie pochodim- a dlhsie, to znamena, ze som prec zo dve hodky a aj to idem autom ☹ , tak uz citim vselijake tahanie, pichanie, babo je totiz dost nizko...o tyzden idem na kontrolu, tak dufam, ze bude vsetko oki 🙂
pekne sa setri, lez a nechaj sa obskakovat! 😉 moooc drzim palce 🙂

deny32
20. nov 2009

Baruska, dakujem... ja zasa mam pocit, ze mi tvrne brusko, ale nie som si ista, ci to je to...
Pre istotu som si dnes kupila magne B6, tak dufam, ze to bude ok...

natalia777
20. nov 2009

Baby sorry ze sa opat tu pytam ale ako sa zisti, ze sa mi otvara krcok? dnes vecer som mala strasne bolesti v podbrusku ale uz to chvalabohu preslo no dost ma to vylakalo 😕 ale asi bolo malicke dost nizko, lebo potom sa mi zdalo ze sa trosku podvihlo a ten tlak presiel, no ale z coho este vznikaju take bolesti v podbrusku???viete poradit?bolesti ako pred menstruaciou....diky

stellina7
21. nov 2009

ahoj deny ja tiez cakam dvojicky.uz v 22tt sa mi skratil krcok a mam cs3.teraz som v 28tt a stale mam cs3 ono sa to zastavilo.treba dodrziavat kludovy rezim.ale ja aj trosku navarim potom lahnem za 3hodky zas upracem a tak.alebo jeden den to a druhy den to.panvu si sem tam vyvysim ale asi tak na pol hodinu viac nevydrzim bo ma potom bolia krize.aj ja beriem magne B6.tak ti drzim palce aby si to ulezala do stastneho konca. 😉

ciefulik
21. nov 2009

deny, od 25. augusta IBA postel a na wc - to je vsetko 😅

natalia - krcok sa pozera vaginal vysetrenim - tie tvoje bolesti by mohlo byt jeho skracovanie, resp. otvaranie - daj sa radsej pozriet. male ti nan nalieha hlavickou a opotrebovava ti ho. preto sa leziava hore nohami, aby bolo babo vyssie a netlacilo.

miskaklei
21. nov 2009

Pozdravujem vas vsetky.Viem,ze sa tu prebera skracovanie krcka maternice.Ten problem mam tiez,tak som rada,ze sa tu od vas dozviem nieco nove a vlastne vsetko co mozem a co nie.Dnes som si ale povedala,ze take vysavanie po dlhom case mi nemoze uskodit.A odpalilo mi vysavac.Viem,ze je to ine tema,ale bojim sa,ci som nejak nemohla uskodit babätku.Ani vlastne neviem ci ma kopla elektrika,lebo sa mi to nikdy nestalo.:o(ale keby,tak je to nebezpecne?moze sa malemu nieco stat?Verim,ze mi poradite.dakujem,lebo som z toho cela mimo.uz fakt nebudem nic robit.

ciefulik
21. nov 2009

miska, myslim, ze by si vedela, keby ta naozaj kopla 😉 takze v pohode

nemas v pase udaje - kolky si tt?

lucinka1104
21. nov 2009

Mna teda podbruško pobolieva staršne ajkríže a občas sa cítimako tesne prd pôrodom bola som aj v nemocke krčok sa mi skrátil na 2,9 cm tekže ma nešili dali mi magnézko v infuzke potom daľší týždeň uplne bez bolestí tak som zhrešila spala som s mužom aodvtedy mam už druhý deň strašne bolesti ak sa mi skrátina 2,5 tak ma budú šiť.....ale ja mam dole aj ecoly, mykozu......takže aj to spôsobuje skracovanie...

a apropo skracovanie krčka vraj nebolí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre