Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

monkabs
5. sep 2015

@afrika Áno, mám tu "najlepšiu" kombináciu aká môže byť. Krčok krátky, otvorená na prst a bruško tvrdne. Ale nevzdávam to, budem bojovať ako drak pre nášho malého Miška. 80% úspechu je psychika sa vraví 😉

afrika
5. sep 2015

@monkabs tak to sme na tom podobne ☹☹ ja mám skrátený krcok a vnútorná bránka sa otvára. . Áno, je to pravda.. 50 percent úspechu tvorí viera a psychika v pohode 🙂🙂 opatruj sa 🙂🙂

curlynka
5. sep 2015

@monkabs ja mam skrateny, o branke vravel, ze sa neotvara...ale cs 2 mam....tvrdnutie bruska aj to je psychika trosku....ale verim, ze sa inak neda.....ja som v19 tt ml krcok2,6cm. Hned veu v 20 aj tvrdlo brusko...zajtra som 24 a dnes a vcera mi netvrdlo vobec....drzkajte sa.....dame to do konca 🙂

monkabs
5. sep 2015

@curlynka
@afrika Baby, držte sa aj vy. My to dáme, určite.

lucita1505
5. sep 2015

Zeny nemate problem s crevami a nafukovanim kedze len lezite?ja hrozny som bola taka nafuknuta ze som sa musela vyvracat vzduch zo zaludka nie a nie ist von az fenikel zabral

curlynka
5. sep 2015

@lucita1505 ja mam a prdim :D inak mi travi, len to nafukovanie. Fenikel mi pomohol, aj feniklovy caj 🙂

monkabs
5. sep 2015

@lucita1505 Ja som to mala jeden deň. Doktor mi dal vypiť nejakú sladkú tekutinu a pomohlo 🙂

lucita1505
5. sep 2015

Toto ze mne ostane vzduch v zaludku...a je to hrozny pocit..a skor vyjde jedlo ako vzduch...to ked sa len lezi je to tazsie...tu v nemocke mi povedali ze....pochodit....a chodit inac zakazane ta ja uz neviem este ze som dnes dostala ten caj

janedoe
5. sep 2015

@monkabs ako pozeram, tak sme na tom rovnako. Krcok kratky, makky, vnutorna branka sa otvara a furt mi tvrdne brucho. Ty si uz 4 tyzdne v nemocnici? Waw.... ja len 2 a uz mi tam hrabe. Do kedy ta budu drzat v nemocnici? Mne nehovorili nic, ale dufam ze nebudu cakat, kym prestane brucho tvrdnut. Lebo sa domov nedostanem.

monkabs
6. sep 2015

@janedoe Mne primár len povedal, že každý deň navyše je k dobru. Takže tu len ležím a po pravde, domov sa nepýtam, nerada by som porodiť teraz.. Vravím si, že musím vydržať ešte minimálne do toho 36tt. Jediný môj pohyb je WC, sprcha a keď sa idem najesť. Návštevy obmedzené a keď aj prídu, tak ležím na gauči pred izbou, aby som nemusela sedieť kvôli tlakom. Mne je teraz najlepšie, keď ležím (aj keď je to o držku, keďže som už štvrtý týždeň dole hlavou, no človek si zvykne. Hlavne nech to dobre dopadne.) . Malý je totiž otočený hlávkou dole (aspoň ráno na sone tak bol). Dopichaná som od injekcií ako narkoman - neustále mám málo magnézia. Nuž, ale predstav si, že napríklad taká Sophia Loren ležala v nemocnici 8 mesiacov. Nejak to vydržíme aj my, i keď je pravda, že ja už pomaly ani neviem, ako to doma vyzerá. 🙂

janedoe
6. sep 2015

@monkabs mne dr. hovoril, ze teraz je to taky prelomovy tyzden, kedy sa rozhodne co a ako. Ja sa tiez pohybujem asi tolko co ty, ale pri mne sa chvalabohu doktor vyjadruje celkom nadejne, aj ked dnes hovoril, ze minimalne este tyzden tu budem. A viem si predstavit, ako vyzeras 😀 Som na to podobne, uz mi asi magnezium prudi v zilach namiesto krvi 🙂 teraz mi zacali aj zily praskat,takze som cela modrinova 🙂 No nic ..... tak idem aj ja drzat. Ak mi tvrdnutie polavi, tak vraj dostanem pesar..."jupiiiii" ale to je jedno, hlavne nech babo este zostane tam kde ma 🙂 Tak prajem prijemne lezanie 🙂

monkabs
6. sep 2015

@janedoe Vidíš to, mne o pesare nikto nič ani nespomenul. Vieš mi o tom čosi bližšie povedať? ...A možno je to v mojom prípade už nemožné 🙂 ...Tak príjemné ležanie aj tebe prajem.

janedoe
6. sep 2015

@monkabs neviem o tom takmer nic. Len to, ze moj doktor ich rad dava, ale vraj sa od ich pouzivania upusta. Takze neviem. Baby s tym ale veaj nemuseli tolko lezat. Ale vraj mi najskor musi prestat tvrdnut brucho. A dakujem 🙂 Kukam, ze aj ty si novembrova, tak nech uz je november, alebo aspon koniec oktobra 🙂

monkabs
6. sep 2015

@janedoe Veru, vklude by mi stačil aj koniec októbra 🙂

iluviel
8. sep 2015

Baby tak pridavam sa do klubu a chcem od vas pocut nejake povzbudive spravy... Krcok v 30tt skrateny na 1,7 cm a otvoreny na spic prsta. Tvrdnutie vcera hrozneee, dnes v nemocke na infuziach uz ok. Chcela by som siiiiilno vydrzat aspon do 34tt ale ak sa ten krcok nezastavi, tak neviem-neviem ☹

curlynka
8. sep 2015

@iluviel vydrzite jasneee 🙂 ved po 30 tyzdni sa uz bezne krcok skracuje, to u nas lekari prehanaju 🙂 teraz si trosku oddychnes v nemocke asi tyzden, sa ti trosku zastavi tvrdnutie bruska a uvidis bude dobre...hlavne sa nalad pozitivne, to velmi pomaha 🙂 drzime palce, ja so skratenym lezim od 19 tyzdna....v 30 tyzdni budem mega stastna :D

iluviel
8. sep 2015

@curlynka joj len vies, vcera to tvrdnutie bolo uz kazdych 5 minut aj s bolestami ☹ Neviem neviem co by bolo keby som nebola hospitalizovana....

curlynka
8. sep 2015

@iluviel prave preto sa nalad pozitivne 🙂 magnezko urcite zabrie, ved take konske davky ti istotne pichaju....

iluviel
8. sep 2015

@curlynka mne nasadili rovno tokolyzu, 24 hodin do mna tecie Gynipral... a zabera, jasne 🙂 zajtra mam nejake dalsie odbery a uz aj magnezko, som zvedava co to spravi...

janedoe
8. sep 2015

@iluviel vydrzaj pionier 🙂

iluviel
8. sep 2015

@janedoe snazime saaaa 🙂 brusko mi vraj netvrdne ale "tonizuje". Co to je?

janedoe
8. sep 2015

@iluviel netusim..... mne toto hovori dr. obcas, ked mi chytu pupek. Ale vtedy mam cele brucho napate, bez stahov. Inac ake sme rury....rovnaky termin, najprv rovnaka porodnica, podobne stresy a teraz si spolu infuzkujeme. To aby sme si nezavideli 🙂

iluviel
8. sep 2015

@janedoe asi tak 😀 a nakoniec nebudeme v Kochu rodit ani jedna 😀

janedoe
8. sep 2015

@iluviel ale no....este nerodime a do minimalne 36tt vyzdrzis 🙂 A kto ta to vlastne vysetroval tam?

iluviel
8. sep 2015

@janedoe Vacokova a zavolala aj samotneho Cupanika aby sa rozhodol ci ma prijmu. Ale nechcel ☹

janedoe
8. sep 2015

@iluviel jaaaaj no....tak to preto asi. Keby ta vysetrovala Zavodska, tak ta tu necha. Jej sa tusim na teba pytala sestricka. Aspon si stretla mojho dr. 😀

iluviel
8. sep 2015

@janedoe ona bola celkom v pohode, snazila sa byt mila... aj Cupanik, ale vraj zly nalez a nizky tyzden no...

anika717
8. sep 2015

Ahojte, tak sa pridavam do klubu leziacich. Nastastie zatial len doma, po vcerajsej kontrole a CS 3 ma Dr. vypisala, vraj mam lezat. To som si nevedela predstavit, ked nemam ziadne tazkosti, ale ako to tu citam, kolko uz lezite vy a mnohe aj v nemocnici...
Drzim prsty, nech to vydrzite vsetky 😉
A este otazocka, ako to riesite s lezanim "dolu hlavou"? Teda moja Dr. hovorila, ze by som mala lezat tak, ze hlava nizsie ako nohy.

janedoe
8. sep 2015

@iluviel skoda...aj som sa tesila, ze tu budes (ked uz niekde musis byt) a aspon pokecame 🙂

iluviel
8. sep 2015

@anika717 a mas aj tvrdnutie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre