Skracovanie krčka v 32. týždni

18. júl 2023

Ahojte, je tu niekto kto mal extrémne skrátený kŕčok a potiahol to aspoň do 36tt? Momentálne som 32tt kŕčok sa mi za mesiac skrátil z 3cm na 0.5cm, že idem do nemocnice pravdepodobne až do pôrodu mi je jasné, ale rada by som vedela či to niekto aj s tak krátkym krčkom dotiahol aspoň po ten 36tt. Je mi jasné že nikto mi nepovie či porodím dnes alebo o mesiac ale tak aspoň orientačne. Ďakujem 🙂

ropucha6
18. júl 2023

Ja…bola som dvakrat v nemocnici, medzitym aj chvilu domov, nakoniec cisarsky v 36tt kvoli preeklampsii.

juliavolna
18. júl 2023

Ahoj a je zatvorený ? Máš nejaké príznaky - kontrakcie maternice ? Tvrdnutie brucha ? Spinenie ?

aknamorka22
18. júl 2023

Ja som to mala pri oboch tehotenstvach. Od 30tt skrátený krcok a otváranie, tvrdnutie brucha. Pri prvom som vydržala do 38tt a pri druhom som dokonca prenasala a rodila v 41tt. A to mi každý týždeň hovorili, ze do týždňa porodim. Bola som pár krát aj v nemocnici si polezat. Hlavne treba veľa oddychovať a magnézium je základ 🙂

autor
18. júl 2023

@juliavolna otvorený na 1.5cm už mesiac, tvrtdnutie mávam aj magnézium beriem, v nemocnici som už raz bola a pred dvoma týždňami ma pustili že sa to nezhoršuje

ropucha6
18. júl 2023

To naozaj len uvidis 🙂 mna uz tak prevazali z jednej nemocnici do druhej o polnoci, ze rodim a dalsie tyzdne nic…

monika4487
18. júl 2023

Tak moja skusenost. To iste,.trosku horsie vysledky + kontrakcie v 32 tt. Bola som v nemocnici do 37 tt. kde som lezala dole hlavou + velke davky magnezia a lieky na stopovanie kontrakcii, kedze sa mi rozbiehal porod. Nakoniec sa narodil presne na termin. Cize este doma som sa 2-3 tyzdne pred porodom stihla postarat o 2 rocne velmi akcne dieta. So mnou tam lezali tiez taketo mamicky a dali to tiez krasne az po 37 tt 🙂. Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre