Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

smajli
29. júl 2009

:o) ahojte dievcata, tak tu sa vo velkom zariaduje:o))))
a tie testy na cukrovku tu preberate fuj ...... som rada,ze sa to robi len raz... ja sladke zboznujem,ale ta voda bola aj tak hnusne hnusna...a ani pit som medzi tym tie 2 a pol hodiny nemohla... aj preto kazu len sediet na chodbe,ked by nam prislo zle... ale vsak sa to prezije ked musi...

mna sem tam boli mezdi lopatkami... chrbtica.. az mi to vyraza dopredu do hrudnika jak je ten trojuholnik pod rebrami... uz sem tam cvicim macacie chrbaty,aby som to zmiernila,nastastie mi to zatial netrvala ta bolest dlho... prejde to,ked pocvicim...
a s bruskom si pripadam uz dost tarbavo...uz sa mi fakt dost zle hlada poloha na spanie a trva mi kym zaspim... ,uz zistujem,ze sa mi nechce ani prevratit sa na druhu stranu pri spanku,lebo je to tazke sa "pregrulit" .... hotova namaha...
a uz mi aj viackrat opuchli nohy... uz davam pozor a ked mozem,tak ich mam vylozene... lebo dost to boli,tie chodidla,ked su opuchnute... aj vas to boli okrem toho,ze opuchnu? .....
a aj zaha ma stale pali... aj v noci... a to co jedno dievca uz neviem meno tu pisala,ze sa niekedy tak vrati pri odgrnuti jedlo az to stipe...aj to poznam... za cely den uz len potom striedam maces a fatru...

:o) tak co uz... to vsetko je s tym spojene:o))) s nasimi pokladikmi:o)))) 🙂 🙂 🙂

katika82
29. júl 2009

smajli ale čo by sme pre tých naších drobčekov nevydržali žee??

inak kuknite na toto video ja som sa tak nasmiala krásne to je.
http://www.wimp.com/partlycloudy/

klaudy no určite vezmeme a nafotím niečo konečne

katika82
29. júl 2009

no nič lásky idem ja do tej nočnej hore k drahému kým je pekné počasie lebo sa akosi mračí.
tak pa pa zajtra

smajli
29. júl 2009

super kati aj ja som sa riadne zasmiala :o))))

luka04
29. júl 2009

kati..pozerala som tu sadu...noo je to dobra cena...ale ja napr.uz nepotrebujem tolko casti, lebo zaviovacky mam, aj konstrukciu na baldachyn, aj plachticku..ja mam vybratu 6-dielnu sadu za 52 eur..ale inak sa to oplati...kto chce cele na komplet...aj to video je zlateeeeee 😉 uz si asi isla hore, tak prijemny vecer s drahym.... 😅

klaudy..tak ty si takto daleko??? teeeeda..ani som nevedela...juuj aj Prahu by som navstivila..ja by som sla teraz vsade tusim, ako som len doma 😀 stastnu cestu domkov..

moni...ako bolo na poradni?? uz si sa asi nevratila do prace ked si tu neni...

smajli..tie noci mame rovnake..a ako leziavas??? ja sa dost branim lezaniu velmi na boku, bojim sa ze zavalim malu 😒 len tak trosku sa dam, ale kedze sa kontrolujem, tak sa mi dobre nelezi..uz som aj vankuse skusala, podlozit sa..tak sa tesim, ked budem moct byt zas na brusku..jedna kamoska co je tiez tehotna mi vravi, ze vraj sa moze normalne lezat ako ti chuti, ze to je tak cele vo vnutri, ze tym nemozeme ublizit babatkam...ale neviem...

smajli
29. júl 2009

vies co mi kamoska vravela luka? ze ked bola tehu,tak len cakala ako si konecne pospi na bruchu,ked uz mala bude narodena....,lenze to ju potom tak boleli prsia od kojenia a od toho,ze mala dost mlieka,ze tak skoro si teda fakt na bruchu nepospala....

tiez som uz skusala aj vankuse... a aj tak vlastne spim,ze lezim na boku a medzi kolena si dam taky maly vankusik... ,tato poloha mi celkom vyhovovala,ale posledne noci sa mi uz zda,ze mam take tazke brusko ked som na boku... aj si ho podlozim kuskom deky... niekedy je to tak lepsie... ale posledne dni sa mi uz nejak zle spalo,tak neviem.. ,mozno je to fakt uz tym,ze je to brusko velke a tazke...hlavne na prevracanie...

a v jednej knihe o dietati som citala,ze v poslednych mesiacoch tehu by sa nemalo lezat na chrbte..vraj z toho moze malickemu dochadzat malo krvi do telicka a zene z toho moze byt nevolno..na odpadnutie... tak neviem... ja som ale na chrbte nikdy nespavala,takze toto som riesit nemusela... ale aj ked si sem tam lahnem na chrbat na chvilku,tak mi to nerobi dobre... brusko tlaci na vsetky organy... :o)))

a aka je sranda so zohinanim... este ze si snurky na topankach nemusim viazat a doma mame dlhy obuvak...taky 50 centimetrovy :o)))) lebo s malym obuvakom je to tazke 😀
a este som rada,ked sa mi podari oholit si nohy... 😀 hoci funim ako pri vysokohorskej tuure.. :o))) 😀
a strihanie nechtov na nohach xiixixixix.....
alebo nakremovanie chodidiel chladivym kremom proti opuchnutiu alebo alpou.... xiixix 😀
to uz su hotove srandy... zachvilu budem musiet vyuzivat muzika :o)))))

luka04
29. júl 2009

no ja uz ho vyuzivam 😀 kolko krat sa neviem postavit z gaucu, tak len natiahnem ruky a on uz vie ktora bije 😀 😀 ...povie: ,,no podte baby moje,, a zdvihne ma...ja teraz obuvanie riesim tak, ze asi uz mesiac nosim len slapky...aby som sa nezohynala a nesnurovala..ked sa aj stal, ze som si davala vinimocne botasky, drahy ma obul 😀 no o tom lezani na chrbte som aj ja citala co ty...nuz, budeme to musiet este vydrzat..ale vsimla som si, ze ked lezim na brusku, tak mala neksutocne kope, ale ked sa dam na bok, tak stichne 😕 asi jej je tak lepsie.. jeeeej a o holeni ani nevrav!!! to uz podla pameti, pri zrkadle a vseliajko.... 😝

monika131
30. júl 2009

no dobré ránko mamičky.....

Tak ja som včera dopadla na poradni dobre. Všetko je v poriadku, videla som aj drobčeka, ale iba veľmi krátko. Iba mu doktor skontroloval srdiečko, troška mi ho poukazoval a hotovo.

No pýtala som sa ho na to bruško. Povedal mi, že od 20tt je to úplne normálna vec, že maternica je orgán, ktorý reaguje na vonkajšie prostredie, rastie spolu s drobčekom a že pokiaľ je v poriadku gynekologický nález - to znamená, vyšetrenie krčka a žena nekrváca, tak netreba robiť paniku. Na nete je vraj o tom aj niečo popísané, sú to nejaké kontrakcie, aj mi povedal odborný názov, ale neviem ako presne to bolo, ale volá sa to aj poslíčkovia. Niektoré mamičky vraj tieto kontrakcie vôbec nemajú a niektoré to zasa majú dosť intenzívne. A to je môj prípad. To Magne B6 nemám brať, ale kázal mi piť radšej šumivé magnézium 2xdenne.
O dva týždne idem na ten cukor, a do poradne o 4 týždne. 🙂

Takže katika, luka - máme poslíčkou, preto nás dosť často bolia brušká - no nie bolia, naťahujú sa, rastú 😅

A ináč, ako sa dnes máte?

Ja som včera bola v ZOO v Kavečanoch, a potom s deckami na bobovej dráhe a trampolíne (ja som sa len pozerala). Bolo super, išli sme asi o 13.00 a domov sme prišli o 19.00, bola som uťahaná ako pes, ledva som sa osprchovala a už som aj spala pri telke. 😅

klauduska
30. júl 2009

Breee ranko tehulky!!!!

Tak sa hlasim z domu.... 😉

Moni...tak to je fajn,ze je vsetko oki,tak to ma byt...Takze je to to tvrdnutie bruska......Ach jaj,tak sa s tym este trosku potrapis,ale mozno Ti to magnezium zaberie tak,ze to prejde...To by bol ten lepsi pripad,nie?

luka...a ty co dnes?co mas dnes v plane a co dobreho dnes varime???

kati....ako dnes?Pripravena na vyletik a dni volna???

smajli...a co Tvoj drobcek,mrvi sa???

luka04
30. júl 2009

ahojte babulky.....

moni...super, ze mas dobre spravy, mna to caka utorok..tak aj ty si vcera vyletovala..skoro vestky 😝 len ja som doma upratovala a zavarala broskynky.. 😀

klaudy...no dnes sa nevari nic, lebo dopijam kavicku a odchadzam k mamine do Mojmiroviec, budem tam cely den, ide mi este pomoct zavarit leco a papriku v oleji...ja som si vcera do vecera zavarala broskynky...vies, musime naskreckovat zasoby na zimu 😀 za chvilku startujem tatosa a letiiiiiiiiimm

smajli...to bola zase noc, ja som kazdu hodinu hore,je to hruuuza, ked lezim na boku, tiez ma taha brusko a neprijemne to boli ☹ mam pocit, ze mala bola hore celu noc so mnou, kedy kolvek som sa zobudila,kopkala...

tak sa mi tu majte babenky....asi sa vam ozvem az zajtra, bo vecer neviem ci tu budete dakto....papaa

klauduska
30. júl 2009

same dobre veci ty zavaras,take mnamky....tak papa luka a davaj pozor na VAs oboch... 😉

ja teda s tym lezanim zatial problem nemam....klop-klop-klop,lezka sa mi zatial dobre...uvidime co bude o par tyzdnov....

ja som dnes nejaka ocapena....este by som taaak spala.... ☹ ☹ ☹

monika131
30. júl 2009

no áno, všetko je v poriadku tak sa z toho vytešujeme a s tým bruškom? Tak to budeme musieť nejako vydržať.

ja zatiaľ nemám problém so spinkaním. A spávam hlavne na chrbte alebo na boku a zatiaľ v pohode. Ani sa nebudím v noci často na wc. Stále sa zobudím až nad ránom, tak okolo tretej, idem sa vycikať a spím ďalej.

luka - ja budem zajtra zavárať uhorky, a v sobotu ma tiež čakajú broskyne. Manželíno by ich mal v piatok večer doniesť, pôjde ich nazbierať priamo do sadu.

klaudi - takže ty máš dovolenku? Ja dúfam, že aj mne sa to s tou dovolenkou podarí, chcem ísť na ten západ, ale uvidíme čo manželíno, či mu dajú celý týždeň dovolenku. A ak nie, tak budem chodiť do práce, lebo doma sa mi počas dovolenky sedieť nechce. A ako sa máš? Všetko v pohode? Prepáč som trocha mimo, v Prahe ste boli na pohreb? 😒

klauduska
30. júl 2009

ano moni,ale ja som nebola,ostala som v domceku u tety,pekne v chladocku..... 😵 A bolo fajn,nasi boli,takze v pohode....Ale uz som opat v praci a makam....
Inak dobre,vsetko oki,maly kope cim dalej tym viac,len sa stale usmievaj a chytam si brusko,ze ako vystraja..... 😵

Takze este to nemas iste ci prides sem k nam na zapad??? 😒To stretko by bolo zaujimave.... 😉
My este tiez neviem ako to bude buduci tyzden,lebo u mnazela v robotke maju od pondelka celozavadnu,ale on si vybavil,ze bude nejake dni robit,lebo ma malo dovci,tak uvidime ako vybavi....dnes by mu mali povedat....a ja asi pojdem na par dni za nasimi do Turcianskych Teplic na kupko...chcela som zobrat aj maleho synovca,ale segra dnes volala,ze dostal ovcie kiahne..... ☹Takze mam zakaz k nim chodit.....aj ked som kiahne uz mala....

klauduska
30. júl 2009

uf,baby,to vsetky mate domceky a plnu zahradku ovocicka????Ked tolko zavarate? 😅

katika82
30. júl 2009

dobré ránko maminy,

juj tak ja som len pred hodinkou zišla dole, super bolo behali nám tam kamzíky tak sme ich fotili normálne skoro až k nám prišli bola to mama s troma malými také krásne boli.

urobili sme si s drahým večer a o desiatej sme posmali ako medvede 😀 😀

moni presne toto isté s tým bruškom povedal aj mne.že ak to nemá vplyv na skracovanie alebo otávranie krčka tak netreba robiť z toho paniku, že každé telo raguje inak a každá mamička to má iné takže ani tie niektoré fora na nete si nemám brať osobne. povedal že je ťažko porovnávať už len dve mamičky nie 500 ktoré píšu na fora.
takže je všetko v poriadku to je super, my idmee tiež za dva týždne na tú vodu sladkú už teraz mám z nej depku

luka- no ja som tiež čítala že na chrbáte by sa nemalo ležať po 6 mesiaci vraj najlešpia je poloha na ľavom boku, vtedy bruško netlačí na žiadne tvoje orgány a dieťatku sa najelpšie lenoší

klaudy takže už si domka?? juj ja sa táák teším na tie tri dni voľna, nehovorím že v práci sa nejak narobím musím sa priznať že tento týžden som poriadne ani krížom slamy nepreložila. lebo zaúčam novú vedúcu takže všetko dávam robiť jej aby sa to naučila a ja sa len na nu kukám či to robí dobre 😀 😀 😀

klauduska
30. júl 2009

kati...tak to mas fajn....robit teraz sefku niekomu.... 😉 😉 😉 a len dohliadat... 😉 Len si ty pekne oddychni a zrelaxuj za tie 3 dni.... 😉

My uz sme s manzelom ratame dni do nedele...... 😀 😀 😀 Bude to 3D sono.... 😎

katika82
30. júl 2009

takže tiež ho máte v nedeľu????

mne sesternica posielala fotky z anglicka ona tiež čaká a presne v ten termín ako ja prídu domov v auguste tak sa teším.a ona má teda riadne bruško ako pred pôrodom už.sa smejem že ja som amatér proti nej.
ale jej trošku zostalo z prvého tehu.museli jej vo 4 mesiaci urobiť potrat lebo malému prestalo byť srdiečko a už sa nedalo nič robiť, tak teraz dávajú na nu vačší pozor. ale hned do pol roka otehotnela znova takže jej trošku bruško z toh prvého tehu zostalo.

klaudy no už mi mamina včera volala že nám doviezli kocky drevené na zimu tak odpratúvajú. takže bude asi pracovný víkend samozrejme že ja budem lenošiť ale môj bude musieť pracovať chudiatko moje.

klauduska
30. júl 2009

to fakt?Mate rovnaky termin?No supis,sa mozete radt,porovnavat a tak.... 😉
A ake kocky Vam doviezli?Na kurenie?

Mne tento tyzden kamoska pisala,ze jej vysli zle vysledky z krvi-tie AFP...takze asi ide na amniocentezu.... 😒

katika82
30. júl 2009

ano také drevené na kúrenie, ale hádam to zvládnu však naši, segra a ešte aj peťko juuuj ja sa budem slniť alebo variť obedík

chudiatko ta amniocentéza ale objasní či je to vážne alebo nie. a ono vačšinou tam sa ukáže že to bol planý poplach veľa takých báb poznám

monika131
30. júl 2009

klaudi - vraj sa hovorí, že tehotná žena by nemala vidieť mrtvolu, takže aj dobre, že si zostala pekne v chládočku. No dúfam, že s tou dovolenkou sa nám to podarí a keď nie teraz, tak určite sa chystáme na autosalón od 2.do 6.10., takže keby nevyšlo to stretčo teraz, tak možno sa to podarí potom. Aj keď v októbri už budeme mať riadne brušká. 🙂

katika - takže obaja doktori rovnaký názor, ja tiež nemám veľmi dobré pocity pred tým vyšetrením na cukor, a hlavne preto, že mne je ráno hrozne zle keď sa nenajem a ráno na lačno nemôžem nič sladké. Takže keď si predstavím tú sladkú gebuzinu a na lačno? 😠 Ja sa tam určite pozvraciam a bude po teste. No uvidíme 😉

zuzana1971
30. júl 2009

Prosim vas mal niekto okrem vracania alebo pocitu na vracania na zaciatku tehotenstva aj HNACKY? Je to normalne?

katika82
30. júl 2009

zuzka veru nie skôr zápchu ale môže to byť u každej iné

monika a kde idete na autosalon do nitry?? lebo mi tiež chodievame aj tento rok asi pojdeme 😀

monika131
30. júl 2009

zuzka - ja som tiež mala skôr zápchu. No neviem ti poradiť.

katika - áno, do Nitry? No možno sa tam aj stretneme. To by sme sa určite dohodli, keby sme išli 😀

smajli
30. júl 2009

ahojte kocky :o)
dnes cakam,kedy sa mi malicky viacej ozve a zacne intenzivnejsie kopkat,lebo v noci ked som sa prevratila na druhu stranu,tak asi spinkal a "zgrulil" sa mi doslova ako kopka z jednej strany bruska na druhu... uz asi aj raz dvakrat zakopkal,ale len tak slabo....
a noc... mne sa tiez nedobre spalo luka,nechapem preco...,kazdu hodinu som hore,zakazdym idem cikat...,nejak sa mi blbo lezi..,a nad ranom sa mi uz spi dobre...,tak to vyuzivam,ze som doma na PN... rano muzik odide a ja este zalahnem do desiatej... a vtedy mi uz poloha pri spani problem nerobi,tak neviem...
...
:o) pekny den prajem:o)

monika131
30. júl 2009

ahoj smajli - tým našim drobčekom je asi cez deň horúco. Lebo aj ten náš si začne pokopkávať až večer a najradšej kopká vtedy, keď už ležím v posteli. Dnes sa ozýva, ale už to začína byť menej intenzívne, už narástol, takže má menej miesta na saltá, kotrmelce..... 😀

katika82
30. júl 2009

moni no ja už som tiež prišla na malého režim, koke ked cíti že už aj ja som hladná a večer medzi tou 6-8 to je jeho hodina vtedy stvára hotové akrobácie.

ja v nci tiež nemôžem poriadne spať ani ani tak. proste tú s právnu polohu is neviem nájsť.

inka28
30. júl 2009

Monika ked sa mozem opytat, kedy Ti zacali pohyby?

monika131
30. júl 2009

katika - ja spím na chrbte, alebo na boku. A je to v pohode. zatiaľ. 😀

inka - ja som začala cítiť pohyby asi cca v 20tt, no vlastne vtedy som ich začala rozoznávať, že je to ono, ale to bolo iba také slabučké. A také že kopančeky, to bolo v 21tt ale musela som sa na ne sústrediť.
Ty zatiaľ ešte nič necítiš? 😀

inka28
30. júl 2009

monika ja citim vsetko mozne len ja neviem ci to je travenie alebo babo 😅

monika131
30. júl 2009

no presne tak bolo aj u mňa. Všetko možné a nevedala som či je to ono. Na začiatku by si mala cítiť také bublinkovanie a postupne prídu aj kopančeky. Ja som to bublinkovanie veľmi necítila, možno aj áno, ale nevedela som, že je to ono, ale kopančeky som už cítila. Takže len vydrž, ono to príde, a je to naozaj zlatučké. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre