Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
10. aug 2009

luka - takže ty máš popraskané bruško ☹ No každá máme niečo, ale nevadí, však 🙂

garicka - tak to by si teda mala začať, čím skôr, tým lepšie, ja som tie prsia podcenila. A na tan glukózový test idem na KVP do polikliniky, pravdepodobne tam pôjdem v stredu. Ja nemám presne stanovený dátum, iba mi sestrička povedala, že v ktorom týždni by som tam mala ísť. 🙂

luka04
10. aug 2009

joj som rada, ze to mam za sebou...sak samozrejme, ze sa to da prezit, ale ked nemusim, neprosim 😀
moni..od kedy mas dovolenku? od stredy? to brusko nevadi, neberiem to ako chybicku krasy, aj ked mi ostanu strie...len to troska zacina boliet na dotyk, taka je ta popraskana koza citliva..ma vobec to natieranie na to vplyv, ked sa natieram 2x denne a popraskam??

garicka
10. aug 2009

monika

lebo aj ja by som chcela ísť na KVP, mám tam svojho dokiho kde chodím na kontrolu s cukrom tak neviem kam ma môj pošle ale do moldavy určite nechcem ísť.... ale ja tam pôjdem asi až niekedy začiatkom septembra

monika131
10. aug 2009

luka - ten cukor nie je nič príjemné, však, ale pravdu 🙂 Mňa tie strie na prsníkoch nebolia, pretože ja to nemám prasknuté, ja mám iba také tmavé dlhé čiarky, ale postupne mi od toho krému miznú.
No ja si myslím, že veľa závisí od toho akú máš pokožku a nie od toho, či sa natieraš alebo nie. Moja kamoška sa tiež natiera poctivo 2 krát denne, a má popraskané bruško, pravú a aj ľavú stranu.

garicka - a ty si cukrovkárka, že chodíš na kontrolu s cukrom?
A ozaj, prečo si sa minule pýtala na tú našu rodinu v novačanoch?

garicka
10. aug 2009

mama bola a tiež som mala začiatkom roka zvýšený cukor ale naposledy som mala 4,25 nalačno a 5,2 po jedle, takže dúfam že to bude OK....

len som bola zvedavá sa mi marilo že si písala že máš tam rodinu... 🙂

luka04
10. aug 2009

moni...ved nebudem klamat, nebolo to nic moc...akoze netyrali ma tam, ale mi zostalo zle potom a cely ten cas, co som tam sedela a cakala, mi bolo na odpadnutie a vracanie 😝 a aky to pouzivas krem moni????

monika131
10. aug 2009

garicka - určite to bude dobré, iba to netreba podceňovať. Včera mi volala kamoška, ktorej zistili tehu cukrovku, ale dosť neskoro jej v tehotenstve doktorka nasadila lieky, a predstav si, že tá cukrovka jej zostala aj po pôrode, a teraz si musí pravidelne pichať inzulín. Horzné.
Aha, takže to bola iba zvedavosť? 😀

luka - takže bolo to hnusné, no pre mňa to bude utrpenie už len kvôli tomu, že sa nebudem môcť hneď ráno napapkať, a potom tá sladká voda, fuj ☹ No dúfam, že tam neodpadnem. A ako dlho ťa tam držali? Mne hovorila sestrička, že vraj to bude trvať 3 hodiny, tak ďakujem pekne.
Ja používam elastin-Q. Ono existuje krém a tiež sa vyrábajú aj tabletky, ale neviem, či tie sa môžu brať počas tehu. 🙂

luka04
10. aug 2009

ja som tam cakala 2 hodiny..ale neboj, zvladnes to..ved chod hned rano, aby si to mala cim skor za sebou a nebola este taka hladna...neboj, ked sa napijes tej sladkej vody, zasyti ta to 🙂 a vravis, ze ti tie strie od toho kremu aj miznu??

monika131
10. aug 2009

luka - áno, mne sa prvé strie urobili ešte na začiatku 4 mesiaca, také úplne jemnučké po brušku, hneď som utekala do lekárne, kúpila si ten krém a poctivo sa natierala 2 x denne, a tie na brušku mi úplne zmizli 🙂
No a bruško si natieram teraz už iba raz denne, vždy večer, po sprche, nadžabem poriadnu vrstvu a roztriem to.
Ale strie na prsiach som si všimla neskoro, už boli až tmavé. No hneď som ich začala natierať a troška zmizli, ale čo je hlavné, že sa nerobia ďalšie 🙂

klauduska
10. aug 2009

moni...a ktory kremik mas?lebo ten elastik q su 2 druhy tusim-jeden na vzniknute uz strie a druhy na predchadzanie...aspon som tak citala sa mi zda....

ja sa ho chystam kupit uz 2 tyzdne,ale akosi stale zabudnem..... 😒

juj baby,tak ma teraz vytocil kolega jeden..... 😠 😠 😠 Preco su niektori ludia taki tupi a stale si melu to svoje dokola?????On je proste asi vadny!!!! 😠 😠 😠

klauduska
10. aug 2009

baby,tak som teda skusala na nete pozerat tie plienky a nasla som na mimibazare bavlnene 80x80cm po 0,79 eur.To sa mi zda vcelku dobra cena,samozrejme plus postovne,ale este to vyjde celkom lacno.....kamoska zo ZM bola nakupovat plienky v nR a vravela mi teraz,ze dala vyse 1,5 eura za ks.....to je strasne vela,nieee???

monika131
10. aug 2009

klaudi - mne v lekárni nevraverala, že tie krémy sú dva, len mi odporúčila ten elastin Q, a zabral mi, tak ho používam ďalej a prevdepodobne ho budem používať až do konca tehulkovania a aj chvíľu po ňom.

a mňa kolegovia naserú každé ráno, u nás sú vadní všetci, a na čele s mojim šéfom.
Ale vieš čo , to budú asi len naše prehnané reakcie, pretože sme troška precitlivené. Alebo žeby boli tí naši kolegovia až takí hlúpi? 😀

klauduska
10. aug 2009

moni...myslim,ze v kazdej praci su nejaki "hlupi" kolegovia urcitym sposobom...tento ma dokazal rozculit aj ked som tehu nebola,takze to asi nebude v tom.....dokaze mlet polhodinu o tom istom a aj tak sa z toho clovek nic nedozvie.....on je proeste cudak velky,potom ma to aj zamrzi,ze nanho vyletim,ze nech uz povie,co vlastne odo mna potrebuje,ale sak co spravim????No,mame to tazke pracovat s takymi chlapmi-cudakmi..... 😒 😒 😒

tak dnes behnem uz konecne do tej lekarne...

smajli
10. aug 2009

ahojte tehulky:o)) tak vazne vobec nestiham pri synovcoch (2r,4r) zapnut ani PC....
dufam,ze sa mate vsetky v pohode:o))) poctivo nasim pomaham a uz konecne mame bytik v takom stave,ze tam mozeme s milym aj spat... takze mame za sebou aj prvu noc s muzikom a mrncom v brusku v nasom domovicku:o))) dnes som zase u nasich,aby to nejako s deckami zvladli... je to teda fuska,chlapci vystrajaju ako sa len da,ale su taki zlati :o))))

a ako sa nam ten cas krati... ktovie ako sa ma jahody... poriem na rychlo,kym su chlapci von s babou a dedom,ze co ste tu zatial pisalai :o))

ja som bola minuly tyzden v poradni na ultrazvuku a malicky ma uz priblizne 1400 g..... vraj sa z toho uz dievka nema ako vyklut 😀 a ze je vsetko ok...,mam si ale davat pozor na krcok maternici...papat vela magne B6... lebo sa mu zase zdal byt maksi... ale snad to bude vsetko ok,ja verim,ze ano...
:o)))
tak sa drzte:o))))

smajli
10. aug 2009

cena za plienku 1.5 eura za kus..to je strasne vela...,u nas v KE som kupila za 29 Sk za kus,teda daco pod euro...,tie 80x80, zatial ich mam 20 ks.... :o))) tiez sa uz zariadujem:o) kupila som si uz aj kalciovu masticku na bradavky...svagrinka mi poradila,ze si ju mam davat,hned ako zacnem kojit aj preventivne,lebo ze ked sa mi uz nejake ranky spravia a zapalia sa,tak sa ich na pol roka nezbavim..., jednu nevyhodu to ma,ze pred kazdym kojenim si ten krem treba z bradaviek zmyt,vsak komu by chutilo hocico z nakremovanej lyzicky a nie mrncu mliecko s nakremovanej bradavky... ,a mam uz aj rybiu masticku na zadocek pre babo...

a babo tak krasne uz silno kopka,uz ho mam otocene dolu hlavickou v spravnej polohe,tomu som velmi velmi rada:o))) a silneje citim to :o))) a uz sa mu aj cka...teda uz citim,ze sa mu aj ckaa.... :o)))) a vy ako,citite silnejsie pohyby? ze je to take zlate :o))))

smajli
10. aug 2009

citam vas pozadu len tak na rychlo...ale klaudy... v juli som mala 29... :o))))))) takze najstarsia nie si:o)))))))) 😀

garicka
10. aug 2009

ahojte dievčatá, viete mi poradiť???

neviem presne ako sa prejavuje tvrdnutie bruška, lebo mám pocit že to moje je stále mäkké. až dnes mám pocit že mi praskne... neviem či je to tým že sa napína pokožka, alebo tvrdnutím... keď stojím tak je tvrdšie (resp. pevnejšie, pevne napnuté) ale keď si ľahnem na chrbát a tak po ňom prejdem tak sa mi zdá mäkké... ale keď stojím, tak to napínanie pokožke je dnes hrozné....

baby vopred ďakujem za odpoveď

allinka79
10. aug 2009

garicka, to iste mam aj ja... som zvedava na odpoved... ale podla mna to tvrdnutie nie je...

lucinka1104
10. aug 2009

ahojte môžem sa pridať , aj ked my sme len na začiatku 😵

garicka to by bolo veľmi skoro ,aby ti teraz už tvrdlo

allinka79
10. aug 2009

ahoj lucinka, sice na zaciatku, ale s velkymi skusenostami 🙂 vitaj

garicka
10. aug 2009

lebo mňa už kamoška nastrašila že to môže byť tvrdnutie a mám rizikové tehu a som po serkláži (amputovali mi krčok minulý rok) tak pre istotu sa pýtam, na pohotovosť utekať teraz večer nechcem zbytočne, aby som nevyzerala ako ťuťko ale asi zavolám svojmu zajtra ak sa to napnutie neuvoľní.

lucinka1104
10. aug 2009

dakujem pekne 🙂

plienky sa oplatia v DM su super a 84 ks stojí 399,-SKneviem koľko je to presne euráčov

smajli
10. aug 2009

viete co sa vas chcem spytat...? ako vas tak citam... to tvrdnutie bruska ako citite...? je vase brusko vtedy uplne tvrde ako kamen? alebo ako..., ... lebo nieked sa mi stane,raz za tyzdne,ze sa mi zda,ze je kusok tvrdsie...ale ono vlastne nie je tvrde...

garicka
10. aug 2009

a pritom beriem magne 3 x 2 tabl denne 😖

garicka
10. aug 2009

baby a keď tvrdne bruško, ktorá časť, alebo je to jedno? a sú pri tom aj nejaké bolesti? tiež sa v tom tvrdnutí vôbec nevyznám a keďže čakám mimi prvý krát tak sa strachujem...

smajli
10. aug 2009

to je nahoda,to iste sa pytate i vy akurat v tento cas....

tak garicka....to ci mas tvrde brusko sa skusa vtedy,ked lezis... lebo ked stojis abo sedis,vtedy je brusko tvrdsie vzdy,lebo su napnute svaly,ktore brusko drzia,takze ked lezis a mas makke brusko,tak je to uplne v pohode... mam to od lekara aj od mamy...
sem tam aj ja mam taky pocit,ci mi netrvdne... lebo sa nejak natahuje a mam pocit ze puknem ... alebo ze ma zo strany nieco pobolieva...asi maly tlaci na organy... tak si tam skusam brusko prstom ze ci je tvrde... ale neviem to posudit... preto som sa tu teraz dievcat pytala,ze ked je tvrde,tak je tvrde uplne ako napr. kamen? lebo vlastne neviem ake to je...

garicka
10. aug 2009

smajli si poklad 😵

garicka
10. aug 2009

smajli
hodila som to aj do chatu tvrdnutie bruška, ale tam teraz asi nik nie je, tak skúšala šťastie tuto či mi niekto neporadí ale som aspoň o trochu múdrejšia z toho čo si napísala že to má byť tvrdé keď ležíš, aj ma to trošku ukľudnilo 🙂

lucinka1104
10. aug 2009

smaji môže to byťuž tvrdnutie, každopádne nebezpečné to je do 35 tt potom je to už bežné stačí na to brať magnézium pokiaľ sa vplyvom toho neotvárate nič sa nedeje

katika82
10. aug 2009

no ahojte maminy, tééda vy ste tu toho popísali musím vás prečítať čo všetko ste prebrali.
ja dovolenkujem teda ako dovolenka sa to asi nazvať nedá ale tak včera sme mali kludný dníček boli tu všetci celá rodinka a pozerali sms dvd zo svadby, dnes od rána makám vypratávame jednu izbu kde sme mali zytočné veci a dávame do na pôjd a v tej si ide segra urobiť detskú a mi si ideme zobrať ešte jej izbu a prebúrať tam dvere a tam budeme mať detskú pre drobca takže samé vynášnie prenášanie toľko vecí zbytočných že až.
no a zajtra ma čaká ráno hnusný glukozový test no už teraz mi je zle.hádam to nebude až také hrozné no uvidíme potom vám dám určite vedieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre