Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
21. aug 2009

klaudy krásne vecičky super

inak tú flašku od topowere mám aj ja a je super. má tri hladiny prúdu vraj je to dobrá vec mi kolegyna hovorila.

luka04
21. aug 2009

ahojte, ja som vyspata neni, chytila ma choroba ☹ nemozem ani prehltat, ani rozpravat, hlava boli, horucka... 😢 😢

katika82
21. aug 2009

luka a čo to.z čoho si takto prechladla mojko??
no tak to sa musíš liečiť rýchlo.daj si medíku,a na teplotu ak nemáš moc vysokú tak sa len vypoť ale ak máš tak radšej zbehni k lekárovi. ja som sa tiež bála antibiotík ale iba tie mi pomohli.neboli silné a hned mi zabrali

luka04
21. aug 2009

asi som prechladla z toho, ze spavam v obyvke na matraci a ked bolo v noci teplo, tak sme otvorili okno nad hlavou do koran...ved to, ze si nechcem davat lieky...idem si lahnut s cajom...ale v takom teple byt chora... 🙄 dnes ma byt 32 u nas....

katika82
21. aug 2009

luka ja ti verím ja ked som vtedy bola tak boli akurát tie horúčavy a ja ležala pod perinou a potila sa. ale lieky neboli moc silné tak sa to dalo.povedala mi doktorka že lepšie ako potom z toho chytiť zápal pľúc.ja som mala angínu

katika82
21. aug 2009

no kde ste dnes všetky?? haloooo

luka04
21. aug 2009

kati, asi sme tu dnes len ty a ja marod 😅 ani sa mi lezat nechce, ved sa potim aj bez choroby... 😅 aj vikend makas???

karinke
21. aug 2009

Ahojte. Píšem tu prvý krát, tak možno som sa "zle zaradila". Minulý týždeň sa mi podarilo otehotnieť o čom som samozrejme nevedela. Vyšlo to počas ovulácie. Mala som krvavý výtok (nie moc) čo som pripisovala ovulácii. V utorok som začala krvácať viac, tak už mi naskočili tykadlá a urobila som si tehu tes ktorý bol pozitívny. Utekala som do nemocnice kde mi lekár povedal, že nie som tehotná a nemám strestovať pričom rozbor krvy na Beta HCG som mala 130. Išla som včera k svojmu lekárovi, urobil rozbor krvy a dnes mi povedal, že Beta HCG je 150 ale nie je to v poriadku, že je to málo a tým že krvácam je to úplne zle. Veľmi som sa na bábo tešila a teraz neviem kde sa skôr strčiť. V pondelok mám isť opäť k lekárovi na odber na HCG a ultrazvuk. Nemáte niektorá skúsenosti čo bude ďalej? ☹

katika82
21. aug 2009

karinke to môže ísť o mimomaternicové tehu, nechcem ťa však strašiť. jediné čo môžeš je počkať. skús ešte tehu testy či výjdu pozitívne a skús sa nenamáhať aležať. niektoré baby krvácajú prvé mesiace a sú v nemocnici.
asi zostáva len počkať či sa mimi udrží alebo nie.

ja som mala spolužiačku ktorá mala do 5 mesiaca normálne mrchu a ani nevedela že je tehu.

luka mojko no to ti verím že sa ti nechce ležať na takom teple.uf ani nahrdlo si nemôžeš nič dať teraz žeee?mne len medík pomohol

luka04
21. aug 2009

vies co kati, sla som do lekarne, ze mi nieco poradia ale samozrejme dovolenka....mame v okoli 20km jednu lekaren na dedine a aj tu zavru!!! tak mi ostava jedine ist do mesta...pockam do vecera, ak by mi bolo horsie, pojdem na pohotovost a tam mi rovno nieco predpisu...nemam nic take doma, co by som si trufla naordinovat sama...a k nasmu obvodnemu som nechcela ist, lebo to je taky dilino, on dava kazdemu penicilin, na vsetko, u neho sa treba pytat na vystrenie alebo mu kazat co ti ma dat..asi tak...takze ked som teraz tehotna, ani k nemu nejdem..naco...a ako to robkas teraz? aj vikend?? inak tie vecicky mas krasnunke 😀 co ste dal iza ten monitor dychu??

klauduska
21. aug 2009

Ahojte kocky!!!

Tak konecne nam ide net a dalsie programy....Od rana nam to blblo,uz som riadne nervy chytala ako poriadna zavislacka... 😀 😀 😀

luka, tak Ty si nam takto ochorela???To je blbe a este aj to teplo...Mna ked bolelo hrdlo, v lekarni mi dali taky salviovy sprej na hrdlo a keby som mala horucku,vraj si mozem dat normalne paralen..... 😉

kati...dik,z tych veciciek sa od stredy vytesujem stale.... 😵 Takze kolegyna ma tu flasku aj odskusanu a je dobra?ved uvdiime,ja mam celkovo strasne vela veci od nich a som spokojna,tak snad budem aj s flaskou..... 😉

luka04
21. aug 2009

ahoj klaudy,,,no vidis, ako dopadlo moje spavanie na zemi na matraci?? 😒 s okonom otvorenym dokoran...akurat pijem lipovy caj s medom, ale poviem vam, ja caj to nejde do kopy...ja pijem caj, len ked som chora...a este v tom teple, pit teple 😀 inak, ten overlik co mas, mam taky isty len v ruzovom 😎

klauduska
21. aug 2009

No vies co,aj ja posledne dni uz nad ranom zatvaram okno len na vetracku,lebo sa uz veru ochladili tie noci.....Musime si davat vacsi pozor.....

Ja cajik zasa mozem,teraz v lete az tak vela nie,ale cez zimu ho pijem dost vela kazdy den...a moj oblubeny je matovy s medom.... 😉

overalik ten teplucky,zee?Ten mam od kamosky... 😉 Vyzera fajnovucko.... 😉 A ty si prebalovaci pultik kupovala alebo aj ten si dostala?Ja planujem kupit asi len tu podlozku,ktora sa bude dat polozit na postielku alebo komodu,lebo cely pultik alebo komoda sa nam do izby nezmesti... 😒 A este som uvazovala,ze ako a kde budem kupat maleho,vanicku mam od segry,aj dve,jedna je taka mensia, tu mi dala priamo z jej komody,ktoru si ona este nechala a druha je taka vacsia...Uvazovala som nad stojanom na vanicku,ze ho budem kupat v izbicke,ale neviem ci by mi pasoval aj na hocijaku vanicku.... 😒 Dilema.... ☹

luka04
21. aug 2009

klaudy...pultik robil moj nevlastny otec, este pre braska maleho, potom ho mala Ninka, krsniatko...len bol biely a my sme ho natreli na hnedo aby sa hodil k nabytku do izbicky..tak ked mas stiesnene priestory, tak to vyriesi ta podlozka...videla som pekne na nete...a kupkat budeme tiez vo vanicke, najprv som ju chcela nosit do izby na postel, ale potom, ze ju polozime do vane /mame velku rohovu/ a tam okupkame malu...vanicku mam tiez po Ninke.. vy mate velku vanu, ze by si to aj ty tak spravila??

klauduska
21. aug 2009

hej,tie podlozky su pekne,uz som aj ja pozerala a cenovo sa pohybuju asi tak okolo 500,-SK.Vanu mame klasicku,tu obdlznikovu, tusim 1,70m je dlha a siroka nejakych 0,70 m. A vanicku budes pokladat riadne na dno normalnej vane?Lebo som uz niekde videla,ze su aj take stojany do vane....Bojim sa,aby som neprisla o chrbat.... 😅

katika82
21. aug 2009

no luka ja robím ešte zajtra, a potom mám 4 dniv oľno. tak sa teším. dnes má drahý zasa nočnú tak idem hore uvidíme ako bude či sa pojdeme niekam prejsť či ako.
no a ten paralen ak by si mala teplotu môžeš to som aj ja čítala že ten je v pohode.jasné že sa ho zasa nemusíš najesť veľa ale ak už bude zle tak kludne si môžeš dať jeden

klaudy no ona ma tu flašku odskúšanú vraj je dobrá lebo máš v jedenj tri prúdy takže v tom je dobrá. ja mám tiež od nich dosť vecí a som spokojná so všetkým zatiaľ

no pultík prebalovací ja som chcela pôvodne nechať v izbe takú starú truhlu ako voľakedy bývali a chceli sme ju namaľovať neajou peknou farbou.no ale nejde to premaľovať lebo volakedy sa to nejakými fermžami maľovalo a teraz to nejde pretreť. tak asi dáme urobiť ku skriniam čo ma drahý z detskej on ich prinesie k nám a k tomu že mu urobí ten kamarát aj prebalovací pultík. ale v polsku sú lacnejšie ako u nás tak možno aj tam kupime.

luka04
21. aug 2009

klaudy...na dno vane...nebudem to vlacit s voodu do izby na postel ako robila moja svagrinka 😒 ved mame chlapov, zapriahneme vecer pri kupkani, nie? 😀

kati...jaj sa tesis na 4 dni volna, ze? pojdete domkov....a do Polska sa kedy chystate?

klauduska
21. aug 2009

kati...tak tie 4 dni volna Ti zavidiiim,ale v dobrom samozrejme......Tak si ich hlavne uzi a oddychni si!

luka....no,u mna je to horsie,lebo manzel robi na zmeny (ci smeny?) a ked bude mat poobednu,tak budem kupkat sama....a s chrbatikom mavam dost problemy,za to chodievam aj pravidelne na masaze,ze si aspon tak pomaham...Za to som sa pytala....ved este uvidim....Mozno to bude ok a budem kupkat o 100/6... 😵

luka,ty mas aky program na vikend?Ci len lezkat v postelieke a liecit sa?

luka04
21. aug 2009

jaaaj zabudla som na ten tvoj chrbat....a ako ti robia masaz teraz? asi nelezis, ze? posediacky?? aj ja by som tak sla...strasne ma bolieva a krize.... no program mam asi taky, ze dnes finisujeme s prerabkou spalne, drahy uz maluje, vecer umyvame, podlahu, okno, a plan je dat tam aj nabytok a postel...fuka tam od rana ventilator, aby to rychlo schlo...aj schne..strasne uz chceme spat v postielke...a zajtra, klasicka sobota, musim vsade upratat, prachu je..nic sa zatial ine neplanuje..nasi sli vsetci na Oravu na chatu, ani nemame ku komu ist ☹ ani kto k nam...idu v noci z tad aj do Polska, premyslam, co si dam kupit...

katika82
21. aug 2009

no budem sa snažiť si oddýchnuť ale asi len v nedeľu kedže prerábame tú detskú izbu ešte stále.v pondelok mám ísť s kamoškou do hontianskych nemiec k tej liečiteľke čo som bola aj ja pri nej.takže to zabijeme celý den ale asi sa zastavíme aj na nejakých nákupoch no dve baby nie 😝 😀
no a potom utorok a stredu budem asi pomáhať drahému s tou detskou.ale len pomaličky si

no ja som rozmýšala že by som aj v kuchyni na dvoch stoličkách mala vaničku a tak a potom na stole už prichystala.kuchynu mám veľkú tak to by sa dalo lebo zohýbať sa do tej vane no neviem máme ju síce veľkú ale to sa zle tak nad vanou dole zohýba

klauduska
21. aug 2009

hej,rbil mi po sediacky....celkom fajn to bolo,vcera este trosku bolel,lebo dlho masirovany nebol.....

jaaaj,tak vy mate o program postarane,ked este prerabate....to si viem predstavit,upratovat po takej prerabke,to da riadne zabrat,lebo ten prach sa dostane uuuplne vsade..... 😒

my ideme zajtra oslavovat synovcove 4 rocky... 😵 bude aj penova torta.... 😵

luka04
21. aug 2009

mnaaaaaaaaaaaaaaam penova, boze jak by som si dala... 😀

klauduska
21. aug 2009

luka...odlozim Ti a poslem postou??? 😀 😀 😀

kati,do hontianskych?Ved to je niekde pri Leviciach alebo Novej BAni,nie?A to na co tam ides?Az to nie je tajomstvo.... 😕

Tak ja sa pre dnesok babulky lucim,prajem prijemny vikendik,nech nas drobcekovia posluchaju... 😵

ppapa

katika82
21. aug 2009

klaudy no idem tam len s kamoškou ja som bola pri tej liečiteľke ked sa nám nedarilo otehotnieť chodíme k nej celá rodina už vyše 5 rokov a je to veľmi zlatá pani ktorá nám už všetkým pomohla dokonca už aj život zachránila bratrancovi. a tá kamoška chce ísť lebo sa zle cíti stále jej niečo je.
nám pomohla k bábu takže sme jej veľmi vdačný

luka tak to musíš niekedy prísť aj ty na oravu a dáme spicha 😀

luka04
21. aug 2009

kati...vidis, to ma ani nenapadlo...do kelu a nasi sli presne do Dolneho Kubina...chceli ist na tu chatu do Zuberca, ale je obsadena, tak budu u znamych v DK....idu aj do Polska.... a ta liecitelka je niekde tu na Zapade ako pise klaudy?

katika82
21. aug 2009

no vidíš ja to sme sa mohli stretnúť juj

no áno ona je presne sa to volá Kráľovce - Krnišov je to pri Hontianskych Nemcoch to ideme na donovaly-zvolen a na krupinu

no tak nech ti v polsku kuknú čo potrebuješ v tom obchode baby boo je to fakt za facku

no ja už mám monitor dychu na pošte teraz mi segra volala. tak idem pon v pondelok som zvedavá čo to bude za zázrak

luka04
21. aug 2009

a co si zan dala??

katika82
21. aug 2009

no stál 4450 ale ja som v poisťovni dôvera a oni nan dávajú zľavu tak ma vyšiel 2900 + poštovné.
http://vyhody.dovera.sk/10546 tento to je.

dobre moje utekám ja lebo idem hore k tomu drahému. tak ahojky zatiaľ všetkým

katika82
22. aug 2009

no dobré ránko,
ttéééda od včera tu už nikto nebol???

luka asi sa cítiš zle však??? moje tak na teba myslím chudiatko na takom teple viem ako bolo mne

klauduska
22. aug 2009

Ahojte babulky!!!

kati...tak to si mala super zlavu z tej poistovne,tak to sa celkom oplati.... 😉

luka...ako sa citis?dufam,ze je Ti uz lepsie...Aj u VAs prsi?U nas uz aj burka bola,ale aspon sa lepsie upratovalo.... 😵 Drahy siel na 6,00 do robotky,tak ja gazdujem sama.Uz mam aj upratane,oprate a uvarene,pockam na muzicka,napapame sa a potom na 16,00 ideme na "velku" synovcovu oslavu.... 😀 Vraj sa maly uz nevie dockat.....

kati, v tom clanku sa pise toto:

ploche alebo vtlacene bradavky:
Ide o vrodenu dispoziciu, ktora vsak mozze pocas dojacenia poriadne potrapit Vas aj dieta. Bradavka sa moze splostit aj pri nahlom naliati prsnikov.
Co pomoze:
-pred dojcenim bradavku podrazdite, alebo mierne povytiahnite
- skuste jemnu masaz kuskom ladu
- vytlacte zopar kvapiek mlieka, to pomoze dietatu k vacsej aktivite
- ak tvar bradavky absolutne znemoznuje dojcenie, pouzite silikonovy klobucik
- pri nahlom naliati staci mlieko odstriekat a az potom zacat dojcit

Viac tam toho nie je,uz len o radach, ked mas zena naliate prsniky, trhlinky na bradavkach, malo mliecka,vela mielcka,.......

Tak neviem ci to pomoze,ale aspon som ti to napisala.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre