Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
13. sep 2009

jahody krásna je malinká júúúj to musí byť radosti domka čooo??? dalo sa to zvládnuť?? ako si rodila???
sme moc zvedavé čooo?? ale vieš ešte nás to len čaká 😒

nella27
13. sep 2009

luka termin mam tak dva tyzden po tebe, okolo 20. novembra....., ale tak to uzasne leti ze sa nenazdame a budeme mat nase lasky pri sebe. sice uz sa trosku zacinam bat aj porodu a aj toho ako to po tom vsetko budem zvladat, ale neviem sa toho uz dockat.... tento rok nas cakaju asi najkrajsie vianoce 🙂

klauduska
14. sep 2009

Ahojte babulky!!!

jahody....GRATULUJEM!!!!!Mala je krasnucka a Vy urcite velmi stastni rodicia,tak nech ste zdravi a mala Vam robi samu radost!!!A ako porod?Ako si to zvladala?

Baby,ja som sa uz nudila cez vikend,lebo manzelino bol nonstop v robotke a tak som vcera poprala vecicky,nie vsetky,lebo sa mi na snuru nezmestili,ale tak bol plny balkon a tak krasne to vyzeralo...take cistucke,vonavucke.... 😵

luka04
14. sep 2009

ahote...baby ja som od dns oficialne na MD!!!!!!!!!!!!!!! 😀 uz sa nemusim bat kontroly 😀 idem za chvilku k dokimu po papiere...len sa neviem nejako prebrat, dlho som pozerala telku...

klaudy...urcite si sa vytesovala, cooo??? aj ja ked som to oprala, stale som na to kukala..a prva vec, co som zehlila s radostou, lebi inak... 😝

nelly....veru leti to, aj ja mam uz hlavu plnu myslienok, co to bude, ako bude...urcite sa nam zivot otoci o 360 stupnov..tiez som myslela aj na Vianoce..vsetko bude uuplne ine...ale tesim sa na to, aj ked viem, ze to bude tazke, ale ked vidim mangela, jak sa strasne tesi, a kazdy den mi hladka brusko, rozprava malej, bozkava ju, tak mam az slzy v ociach 😅 ja sa teraz koncom Septembra dozviem ako s porodom, stale neviem, ci budem normalne alebo cisarskym...ak cisarsky, tak budem uz v Oktobri...

klauduska
14. sep 2009

luka.....ja som takto pobehovala v pyzame vcera...nic ma nenahanalo,tak som si to vychutnavala pri telke..... 😉

No,strasne som sa tesila a chodila vonat.... 😀 😀 😀 zajtra chcem oprat dalsiu varku,ked bude pekne,aby mi to aj poschlo este kym ja take lepsejsie pocasicko.....potom pozehlit a naukladat do komody,aby bolo vsetko nachytsane.....!

luka,tak supis,gratulujem k MD! 😀 Aj si mala nejaku kontrolu odkedy si bola doma?

luka04
14. sep 2009

klaudy, nie nemala...na stastie... 😀 😀 idem teraz gyncovi, ukonci mi PN a da papier na matersku, len neviem kam a co poslat...snad mi sestricka vysvteli...ci mojmu zamestnavatelovi, ci do socialnej.. 😕 lebo papier na peniazky na prelome mesiaca som si posielavala sama do socialnej...a do BA..lebo tam ma zamestnavatel sidlo..sak uvidim...
a co ta sada???? uz ju mas nahodenu??? ci vy nemate postielku doma, uz som zabudla, ci je u svokry...

klauduska
14. sep 2009

ano,je u svokry,este ju nemame zlozenu,ale tento tyzden by sme to chceli napravit....len chcem nechat muzika trosku oddychnut,lebo toho mal v robote fakt vela.....Tak uvidime,kedy bude cas.....

No,vraj si treba zistit u zamestnavatela ci to potvrdenie posle on do SP alebo ho budes musiet odniest ty.U nas ho posle zamestnavatel.... 😉

luka04
14. sep 2009

no uz som domka....zas som urobila aj nakupy, ja vzdy ked sa dostanem do mesta, kupim nieco malinkej 😅

smajli
14. sep 2009

aj ja sa pripajam ku gratulaciam k babatku jahody,drzte sa a vela zdravicka prajem 🙂 🙂

smajli
14. sep 2009

:o) presne tak ako dievcata pisu, aj mne robi nas malinky take vytlacania do stran,uz to nie je take kopkanie ale pretlacanie a vytlacanie noziciek,a uz tak pekne dosiahne pod rebra,ze hoci ma to neboli,tak niekedy pritlaci bud pecen abo co to je,ze mi je az kusok zle a niekedy sa mi dost tazko dycha... ale inak je to v poho... vzdycky ho hladkam,ked sa tak vypuci :o))) je to zlate :o) niekedy sa moj uz v brusku natahuje tak,ze ho citim aj uuuuplne nizko kde sa len da a zaroven nozkou uplne pod rebrami.... vcera som mala po dlhsom case zase pocit,ze puknem... tak sa maly natahoval,asi si robil miesta na dalsi rast... merali sme s muzom obvod bruska okolo pupuku,tak mam 115 cm...to aby sme verili tomu,ze este stale brusko rastie,lebo uz sa nam fakt zda,ze kde este to brusko vobec moze rast,vsak uz nema kde... uz som aj tak velikansky balon....

smajli
14. sep 2009

a aj mojmu malemu sa casto cka... niekedy aj 5 krat za den a niekedy len raz den... niekde som raz davnejsie citala,ze je to dobre precvicovanie pre ich pluca... a ze je to z toho,ked vypiju viac plodovej vody... ale uz neviem kde som to citala...vtedy som este to ckanie baba necitila...

klauduska
14. sep 2009

luka...a co si pekne kupila?Pochval sa! 😉

smajli....aj nasmu sa dost casto cka a je to velmi zlate.... 🙂 Aj ja som citala,ze je to z tej plodovej vody,ale to,ze je to dobre na precvicenie pluc,som nevedela....

Ja si brusko vobec nemeriam,akosi ma to ani nenapadlo,za to sa vazim dost casto,momentalny prirastok je + 8,0 kg.... 😝 Veru,uz sa mi riadne tazko spi v noci,hlavne to otacanie sa z boku na bok a ked este aj maly do toho kopce a tlaci..... 😒

Na buduci tyzden mame s muzickom prednasku o porode,potom chceme ist na obhliadku porodnice, potom chcem zajst do pediatrickou,ci nas zoberie.....no,caka nas toho dost...

A VAm poviem,ze sa uz nenormalne tesim,ze budem doma....este asi tak pred 3-4 tyzdnami som si to nevedela predstavit,ze sa budem nudit a tak,ale teraz...hned by som zostala doma.....po tom 30tt to uz akosi aj telo citim tazsie a proste vsetko...Napr. teraz som zacala pocitovat bolesti v panve alebo co.....vraj sa roztahuje ta lonova kost a pripravuje sa tak na porod.... 😒

luka04
14. sep 2009

joj klaudy...fakt to obdivujem, chodit este do prace..viem, ze je kopa takych zien...ja si to uz ani neviem predstavit, ved aj ked som doma, mi kolko kat pride zle, alebo taka slabost, telo tazke...ale mozem si kedykolvek lahnut...keby som cely den v praci a navecer domov, ako som chodila...no neviem neviem... 🙄 a ja som aj dlho cestovala z prace..to by sa mi asi nedalo...osud to zariadil tak, ze som bola doma...bola som v par kdestky obchodoch ale nakoniec som nakupila aj tak zas v Kiku 🙂 take male ponozticky, dostali tovar, nadherne, take hrube teplucke akurat na zimku, tak som zobrala tie najmensie 56-62, biele, fialkove a ruzove, potom najmensie pancusky s obrazkami, aby sme mali pod riflovu suknicku 😉 /tiez mam taku malinku 62 tusim od svagriny, na traky/, podbradnicky, capicku do porodnice taku tensiu.... a este som navstivila lekaren...a zas mam lahsiu penazenku..

smajli
14. sep 2009

:o) dala som este foto do albumu... ze fakt este mesiac...ale kde to brusko ma este rast? vsak uz teraz som slonik...
a take je to zlate,ked sa rano prebudim,posadim sa,kuknem na brusko a maly je v brusku schuleny presne v tej polovicke bruska podla toho,na ktorej strane som lezala... az je cela polovicka bruska vacsia a tvrdsia a ta druha mala... xixixi 😅 take je to zlateee.. .. aj vam sa to iste uz staava :o))) uz aj muzovi som to ukazovala,tak sme sa smiali ake je to zlate🙂))

klauduska
14. sep 2009

juj luka,tak ja mam ponoziek a pancusiek tolko,ze mam pocit,ze ten maly to ani nestihne ponosit..... 😒 nieco mam od segry,nieco mu manina odlozila nove.....

ja mam uz teda tych veciciek dost,tak radsej do takych obchodov nevstupovat,lebo to by bolo uz asi fakt zbytocne kupovat....

ozaj,a kocik este stale nic???

Tak ja sa lucim,zajtra je volno,tak Vas navstivim....mangel opat v praci bude.... 😒 papa

luka04
14. sep 2009

kocik este nic 🙄 okolo 20-teho cakam..maj sa pekne a oddychni si ..papa

luka04
14. sep 2009

ano smajli, aj ja ked sa zobudim, mam jednu polovicu bruska tvrdu a druhu splasknutu....aj my sa na tom smejeme... a ked lezim a prevalim sa na druhy bok, tak citim, ako aj malinka pada na tu stranu kde som si lahla...a zacne sa mrvit..potom mam neprijemny pocit, ze lezim na nej, ale neda sa to nijako ovplyvnit....

luka04
14. sep 2009

smajli, pozrela som foto..teeeda, pekne brusko mate 😅 😅 aj ti vraveli na poslednej kontrole, ako velke je babo??

smajli
14. sep 2009

:o) teraz na poslednej kontrole mi babo nemerali,ale robil mi cez ultrazvuk prietoky... nastastie ich mame vyborne...,doktor vravel,ze babo pomera zase na buduce,lebo ze za tyzden ten rozdiel nie je velky... toho 2.9. mal maly 2800g ... :o)))))

katika82
14. sep 2009

no ahojte maminy,

jújj ja som sa teraz vrátila zo žiliny mali sme prednášky v škole, no nakoniec sme ich ani nemali lebo nám dali len literatúru a v stredu máme zasa celý deň.

luka no viem si predstaviť že sa ti tlačia slzičky ked sa ti drahý rozpráva s bruškom lebo ja som na tom tak isto. večer ked bozkáva bruško, a prihovára sa drobčekovi aby pekne spinkal a nehneval maminu, a niekedy mu tak šušká a ked sa ho opýtať že čoo to hovoril tak mi povie nič, že to sa mi spolu dohadujeme na teba 😀 no milý je žee?? fakt je to úžasný ocino. to vidno že sa obaja veľmi na to malé tešíme.

inak včera sme boli na tých hubách no a našli sme krásnych 54 hríbov, úžasných.

luka verím ti že sa tešíš na materskú. ja som ešte tento týžden v robote a tiež už budem domka. ale prídem ešte asi do jasnej tak som sa dohodla so šéfom ak bude niečo potrebovať aby som bola k dispozícii ale do roboty už chodiť nebudem jupííí.

luka04
14. sep 2009

ahoj kati...tak to je fajn, ze aj vas ,,tato,, sa tesi na malinke..je to krasne... iiiiiha aky ulovok ste nasli!!! parada....a do kedy este budu hriby??? u nas uz konecne konci to teplo, aj dnes uz bolo fajn zimka..ja sa teskam...

smajli....no tak to bude mat peknu vahu miminko...hadam uz aj ma 3 kila 😅

katika82
14. sep 2009

no nič lásky idem si ja trošku lažkať vstávala som o piatej takže kukám ako bacil do lekárne,

tak pa zajtra. ozvem sa až nejak večer drahý ma hore nočnú tak pojdem na celý den k nemu ale skúsim sa cez telefon pripojiť a napísať vám 😉

tak pekný večer pa pa

monika131
14. sep 2009

ahojte baby.....

jahody - gratulujem k malej, je krásna a vy ste určite šťastní. Tak jej prajem do života všetko dobré a ty sa rýchlo zotav.

klauduš - takže ty už máš opraté vecičky. Mňa to ešte len čaká. Už mám doma foťák, tak pofotím a hodím k fotkám, čo sme už my tomu nášmu drobcovi kúpili.

luka - tak ty si už oficiálne na MD, no ale nám to rýchlo letí. 🙂

ja som dnes bola so svokrou prihlásiť auto na polícii. Kúpila si nové, tak som behala s ňou. Na polícii sme si odstáli 2,5 hodiny. No bolo to riadne o držku, už som bola úplne hotová. 🙂

lydia22
14. sep 2009

Jahody pripajam sa ku gratulacii,mala je rozkosna!tak Elinke aj tebe hlavne zdravicka,a vela lasky a viac radosti ako starosti.a napis ako prebiehal porod.

luka04
14. sep 2009

moni, verim ti...aj mna zabijaju take akcie, kde musim byt dlhsie ako hodinu, pripadne chodit dlhsie ako hodinu... super ze das fotecky, pokukame 😅 ty si mala dnes tusim volno, ze?

lalia1608
14. sep 2009

Ahojte..náhodou som natrafila na túto stránku. Mám 8 ročného synčeka a s manželom by sme chceli mat druhé dieťatko. O prvé dieťa som prišla a po pol roku som otehotnela s malým. (znamená to, že nechránený PS som mala len dva krát)..teraz tretí krát..Prečo to vlastne píšem? Chcem sa len opýtať či mi viete povedať po akom dlhom čase po oplodnení ukáže teh.test,že je žena tehotná. Viem hlúpa otázka od 33 ročnej ženy ktorá ma už jedno dieťa. Ale keď ja som strašne netrpezlivá 😕

katika82
15. sep 2009

dobré ránko maminy

tak som tu na skok kým výjdem lanovkou hore, dnes krásne tak možno aj nejaký výletík malý si urobím

lalia - no záleží od toho kedy bola ovu?? niektoré ju majú v polovici ciklu iné neskôr ale tak 15 dní po ovu by už mohol ukázať.

luka takže už sa tešíš na kočík?? juj to bude radosti žee? huby tu stále ešte rastú tu hore dokonca len teraz dozrievajú čučoriedky a brusnice

inak baby mne býva v poslednej dobe akosi zle rano. ako v prvom trimestri kým sa nenajem tak ma uplne ako keby na vracanie napína. asi je to tým že malý kope do žalúdka a tým pádom mi je zle

vo štvrtok ideme na krvičku k doktorovi tak uvidíme čo nám povie.

moni ty ideš do toho poľska v sobotu žee?? tak potom mi daj vedieť ako si dopadla a čo si všetko nakúpila. ja sa chystám tiež nejak potom ten další týžden asi.

no nič mojky idem ja ešte sa ozvem cez mobil hádam. tak pa pa zatiaľ a pekný dníček sviatočný

klauduska
15. sep 2009

Ahojte babulky moje!!!

Tak ako dnes,oddychujete vsetky?

luka....tak sa to uz blizi,kedy Vam faro pre Leusuku dorazi...to bude vytesovania....!!! 😉 Kamoska,co som Ti minule o nej pisala,ze sa mi na Teba podoba,tak vcera porodila....pretahovala tyzden,tak ju v nedelu hospitalizovali v NR a vcera jej vyvolali porod.Miery neviem,len ze mala sa vola Elissa a mala 3800g.Dost nie?No a oni maju kocik,kupovali ho cez inetrnet,taky fialovy,neviem presne znacku a im sa nezmesti do vytahu...akosi na to pozabudli..... 😒

kati...tak pekne oddychuj pri drahom hore a vytesujte sa so spolocne stravenych chvil... 😉 Aj moj mi kazdy vecer hladka brusko a prihovara sa presne ako pises....nechaj maminku uz spinkat a td...zlati ti nasi chlapi...... 😵

moni...no,mam oprate,dnes som dala dalsie prat,modre...ked to mam v sufliku sa to ani nezda,ze je toho vela a takto som to ledva napratala do bubna.... 😅

Inak,dnes ideme do NR,na JANOSIKA,tak mozno behneme este predtym mrknut do Mlynov ako a co to tam je.....som rozmyslala,ze by tam mohla byt dm drogeria,bolo by to fajn po ruke...idem mrknut na tu stranku ci ich tam najdem.... 😉

jahody11
15. sep 2009

No, ja som prenasala jeden tyzden, potom ma hosp. a dali mi tabletku na vyvolanie a porod bud mal prist alebo nie, tabl. mi bali o 12:30, kontrakcie mi zacali o 17:30 a porodila som o 20:43, proste rychlo a super, viac ma bolia teraz tie stehy po zasivani.ale videla som aj baby, ktore sa trapili .. moja spolubyvajuca na izbe mala kontrakcie, bolesti a otvarala sa vyse 17 hodin a nakoniec jej urobili cisarsky rez...
tak asi tak ale malinka nam robi radost, je uplne zlatucka, pekne papka a aj pekne spinka 😵

katika82
15. sep 2009

jahody tak gratulujeme, prajeme nech pekne rastiete do krásy a veľkosti a nech malá je dobručká

no ja som už zasa dole lebo naši chlapci si vymysleli opekačku tak nás potom vytiahnu zasa hore. sa idem dnes navoziť na tej lanovke teda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre