Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
8. apr 2009

dobré ránko tehulky ,
no tak ja som zišla pred pol hodinkou z chopku bolo krásne hore ráno slniečko zpoza Ďumbiera vychádzalo juj
samozrejme ani hore v tých výškach ma neobišlo ranné grcanie a dnes dokonca mi bolo nejak viacej zle. ale už som si dala activou tak hádam bude dobre.
čo sa týka tej debaty čo ste mali včera- no tak ja mam asi zasa opačný problém ja som 10 rokov nepribrala ani deko proste stále mam 50 kg výšku 168.ani teraz zatial som nejak nepribrala možno nejaké to kilečko.
v tehu asi priberiem ale neviem či to pojde potom dole.ja som nie vôbec zvyknutá na to že by som si mala odtrhať od ust lebo ja som doteraz zožrala všetko čo nezjedlo mna, proste slaninu, všetko masko, klobásky no neviem či si to po pôrode budem vedieť odpustiť ak budem priberať. 😠 😠 😠

kacka- netráp sa že nemáš nevoľnosti niektoré ich nemajú vôbec tie šťastnejšie a naopak niektoré nimi trpia celé tehu. všetko je individuálne a z časti aj dosť dedičné čo som počula.
takže saopýtaj maminy ako ona prežívala tehu s tebou a niečo podobne budeš mať aj ty.

lulu19
8. apr 2009

ahojte baby tak ja som vcera zacala spinit ale dnes uz jeen trosicku ziadna krv nic tak cakam ci sa to rozbehne alebo co bude

kacka.h
8. apr 2009

😝 No ono sem tam ma napne, ale len tak naprazdno a potom je zas vsetko ok. Tak vlastne ja mam byt rada a nie sa stazovat, ze? Mamine neviem ako byvalo ale sestra je tehotna a vracala od 7tyzdna az do piateho mesiaca kazdy den(len caka dvojicky a ze vtedy je to obvykle). Ale teraz je uz dobre. No uvidime...Tak radsej veru nech nie je zle 🙂
Klaudi- no neviem sama definovat, co mi tie ranajky spravili...ci som este hladna alebo som vobec nemala jest. Mne inak vsetko jedlo ako keby ostavalo v krku. Ale zle mi nie je, len taky pocit mam akoby som ho tam mala. A zaha ma stale pali. Po vsetkom co zjem...
Hihi...tie malinke veci si viem predstavit, to je take na spapanie, vsak? Moja mamina zacala akcne nakupovat pre babatka(pre setrine) ale tiez jej ich este nedala,lebo tiez je poverciva..A ja asi tiez..nechcem mat tiez nic nakupene predtym ako sa babatko narodi.Aj ked ved ja asi budem po sestre vsetko dedit.
Je to este daleko sice, ale chystate sa zistit pohlavie drobceka, ci chcete prekvapenie. My chceme prekvapenie.

kacka.h
8. apr 2009

Lulu- A to je predsa dobre, nie? Ved aj to je jeden z priznakov. Ja som ho sice nemala ale udajne to byva. Zvacsa v case ocakavanej menstruacie.

irine
8. apr 2009

Dobre ranko, tehulky...zdravim vas uz z prace. Vidim, ze ste tu este vecer pokracovali a tesi ma, ze sa vsetky chystame pripadne nabrate kilecka zhadzovat po porode. Ja som pri vyske 168 stale na 60kg, vobec nepriberam i ked brusko je riadne vidiet....a pomaly sa to ukazuje na bokoch a zadku.
Prajem vela elanu do dna a tym, co ich trapia nevolnosti prajem vela trpezlivosti z rana.

lulu19
8. apr 2009

no dufam ze je to tak vcera ma cely den hrozne boleka hlava nes ni je divne neviem len abysa nepustili a bude ok

irine
8. apr 2009

Lulu, najdi si nejaku prijemnu cinnost, aby si sa citila v pohode a nemysli na to, co keby... nesmies sa stresovat

lulu19
8. apr 2009

irine dakujem ja idem za chvilu do pravce a tam nemam cas na to mysliet tak ja len doma

katika82
8. apr 2009

kacka- no aj my chceme mať prekvapko ale ja sa poznám ja to budem chcieť vedieť a si myslím že ked mi bude ult.ukazovať tak to asi uvidím aj sama nie???no ale drahému nepoviem ked nechce vedieť ale kolegyna minule bláznila v robote a skúšala podla prstena viete to sa robilo v škole ked sme nemali čo ????no a vyšli mi zakaždým prvé dievča a druhé chlapec je to psychlo ale skúšala to aj kolegovi čo ma len jedného syna dalšie už nemohli mať no a tiež mu to vyšlo aj jej

lulu-naozaj nemusíš sa báť ono špinenie môže byť a nemusí ale ak nieje mrcha tak je vpoho. dokonca ja mam spolužiačku zo strednej ktorá si išla dať predpísať antikoncepciu lebo sa rozišla s chlapom a že predsa len keby dačo.taj jej doky zobral krv však na testy pečenové a tak a o týžden mala prísť.no a prišla a on jej oznámil že jej nemôže dať ANT.a ona že prečo že či ma niečo s krvou ? a on jej na to Adka si v 5 mesiaci tehotenstva . bol to zhodou okolností jej kamarát tak že mu pekne nakliala že či mu šibe či sa zlbáznil že jej nič nebolo ani zle mrchu mala pravidelnú normálnu tých 6-7 dní bruško jej vôbec nerástlo lebo sa jej tlačilo mimčo viac dnu takže nič na sebe nezbadala.proste ona bola v šoku nakoniec sa k nej frajer vrátil zobrali sa a teraz majú už 5 ročného miška.
takže baby ani mrcha ešte nič neznamená

lulu19
8. apr 2009

JAJKATKA DAKUJEM ZA UKLUDNENIE SNAD

andrea12737
8. apr 2009

Dobre ranko tehulky..no vidim, ze ste toho stihli dost popisat, klauduske odkazujem ze som v 9tt, teda uz koncim..
To je vam pokoj, ticho ked som sama doma....paraaaada.. kiezby mohol maly navstevovat na noc babku castejsie...juuuuj, a vy tomu urceniu pohlavia vdaka prstienku veriite? ja som to popravde skusala, vysiel prv chlapec, co aj je a druhe dievca tak uvidime, ale neveriim tomu, dobre sme sa vsak s manzelom na tom pobavili 😀

katika82
8. apr 2009

andy aj my sme sa na tom pobavili skvelo aspon bola sranda no uvidíme či to tak aj vyjde.
ja som tiež v 9tt ale končím ho až v pondelok zdá sa mi to že to akosi stráášne rýchlo uteká

luciaakubko
8. apr 2009

kati, krasny termin 😉 aj ja som v ten den narodena 😀 inak, prijemne tehulkovanie 🙂 ja mam nan krasne spomienky a v dobrom vam zavidim 🙂 uzite si ho ako sa len da 🙂

andrea12737
8. apr 2009

Veru boze katika, velmi rychlo to vsetko bezi, ale uz sa neviem dockat toho novembra nech uz mam v naruci toho maleho drobca, aj manzel uz len stepuje, a vkuse vecer pocuvam tu jednu vetu-kedy ho uz budeme mat doma...uz sa tesim a pod. Nic by mi az tak velmi na tomto tehu nevadilo, len to ze ma strasne premaha unava, zvyknem byt az taka unavena ze ked si lahnem tak nie a nie zaspat..pamatam sa ako som pri mojom prvom tehu bola vitalna, kazdy den som nieco musela robit a teraz....

katika82
8. apr 2009

no ja mam zasa problém že sa v noci nevyspím poriadne stále sa budím a potom v robote driemem.
môj drahý je tiež taký každé rano mi bozkáva bruško a pýta sa že či zasa ide drobec hnevať maminu ked letím do záchodu 😀 , je to také milé.
niekde som čítala že je dobré sa od začiatku s malým rozprávať a že je potom po narodení kludnejšie bábo tak sa poctivo každý den rozprávame ako ma hnevá a mam pocit že sa už začína aj rozťahovať lebo mam občas krče ako sa mi maternica naťahuje.
už sa teším ked bude po zimnej sezone a ja budem domka oddychovať trošku.

kacka.h
8. apr 2009

Katika- no praveze ak doktorovi povies, ze nechces vediet pohlavie, tak to nezbadas. On sa musi na to zamerat, ty to volnym okom nevidis. Takze ak nebudes chciet, tak sa isto nedozvies 🙂

kacka.h
8. apr 2009

Kati a ty cez leto vlastne nepracujes, alebo ako to mate? Ci sa inemu prezmenu venujes.
Aj ja sa uz s malinkym rozpravam...pritom este samo netusi, ze je tam...hehe.
A ozaj, ako to je s tym prstenom? Matne sa mi vybavuje, ze sme ho dali na snurku a cakali sme ako sa bude hybat. Ci kruzit alebo sa kyvat? Tak je to???

katika82
8. apr 2009

no tak ale ja by som to aj chcela vedieť ale drahému to nepoviem ked chce mať prekvapko

pussycat
8. apr 2009

ahojte...chcela by som aby ste mi poradili...som uz v 36.tyzdni a chcela by som sa opytat na pohlavny styk...
moze to ublizit babatku teraz v poslednom mesiaci??? 😨

klauduska
8. apr 2009

tak ja urcite budem chciet vediet,ze co to bude.....
Vcera mi segra ukazovala fotky zo sona,ma ich vsetky odlozene a som sa dobre zasmiala.....ze ci uhadnem,ze co je na tej fotke.....a bol tam maleho zadocek a vajka.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A bolo jasne,ze co to bude.... 😀 😀 😀 Bolo to na celej fotke,lebo ved cely sa tam uz nezmestil.....

katika82
8. apr 2009

kacka no my máme sezonu aj cez leto zimnú máme tak do pol mája podla toho ako je sneh potom mame mesiac voľno normálne platené a potom od júna do konca septembra máme zasa letnú sezonu. a to my tak vychádza že akurát od oktobra by som išla na materskú teda ak sa nič nezkomplikuje tak to bude tak akurát.

no a s tým prstenom je to tak: že na vlas svoj by si si ho mala zavesiť ale mal by to byť tvoj prsteň, no a tri krát položiť na dlaň a zdvihnúť a potom počkať ak sa začne krútiť bude to dievčatko ak len tak kývať zo strany na stranu tak to bude chlapec a až do vtedy kým nezastane by si ho mala držať.
je to psycho

klauduska
8. apr 2009

mne zasa segra povedala,ze jej vestica povedala,ze to bude v poradi chlapec a potom dievca....len nepovedala,ze ci za sebou alebo nie nahodou naraz-ako dvojicky..... 😅 No,lebo nabeh tam asi mame.....najma z mojej strany......
ozaj,neviete kedy by to doki uz videl,ze su tam dve???Som si myslela,ze hned,ale segra mi povedala,ze to este nie..... 😖

kacka.h
8. apr 2009

Pussy- ja myslim, ze pokial nemas ziadne komplikacie pocas tehotnestva, tak by to vobec nemalo vadit

katika82
8. apr 2009

klaudy myslím si že ked pojdeme toho 5.5. tak už by ti vedel povedať že sú tam dve to by už bolo vidno podla mna

pussy-no ja by som to už asi v poslednom mesiaci neriskovala predsa len sa môžeš začať otvárať a predčasne porodiť. aj bruško by ti už zavadzalo ešte vydrž a potom si to už budete užívať 😀 😀 😀

kacka.h
8. apr 2009

Aha..tak to mas kati super, ze budes takto odpocivat chvilocku... Mozme ti zavidiet 🙂
No skusim to aj ja s tym prstenom...zahram sa na carodejnicu...alebo sa vratim do detskych cias 😀
Klaudi-sestre prisli na to,ze tam ma dve deticky tusim okolo 8tt.
Ja tiez budem ocakavat, ci su tam nahodou neni dve, lebo mame tiez sklony...

klauduska
8. apr 2009

No,tak dufam,ze dve nebudu,lebo to by sme v tom 1-izbaku mali riadny problem...... 😒
Nech je radsej len jedno a poriadne zdravucke..... 😉

Inak,pozerali ste vcera ordinaciu a ten predcasny porod resp. cisarsky?

smajli
8. apr 2009

🙂 :o) ahojte dievcata :o) tak ja som doma na PN/ke,ale este sa nenudim:o) akurat ze baby z prace mi chybaju,su super kolegyne kamosky a maju toho teraz vela,kym im niekoho ineho miesto mna daju...
a tebe katika az zavidim,ze pracujess tam kde si... ja zboznujem hory,cely cas,pokym by som len mohla,by som bola v horach, dokym ma koleno posluchalo,tak som stihla presjt po tatrach vsetko co sa len dalo,...a demanovska je moja srdcovka,bola som tam viackrat..aj v tarzanii som sa vysalila,aj na chopku 3krat bola... a take rano na chopku...to je moj sen... este je tam kopec snehu,ze... od vcera len myslim na to,ze ako tam je krasjne... 🙂
Ked sme boli male dievcata,tiez sme to s tym prstenom skusali... ale to zas musel byt prsten/obrucka od vydatej zeny .. a vislo mi,ze budem mat dvoch chlapcov...tak som zvedava,... ale mozno sa s muzickom dnes vecer dobre zabavime,ked si to zapkujem :o))
a aj vcera mi bolo zle.. 😖 treti den za sebou..., neviem,ci sa vytvaraju nejake ine hormony v mojom tele? lebo vraj do 60 dna od oplodnenia HCG stupa...preto zvykne byt zle...a potom klesa... , a co teraz... zle mi je zase,hoci som mala 3tyzdne uz pokoj a to ani umele vitaminy uz nejem...tak uz neviem,asi si dnes kupim tie ginger...
:o))) drzte sa :o) 🙂 🙂 🙂 🙂

jahody11
8. apr 2009

ja pozeram ruzovu zahradu v cechach, kedze tu markizu nechytam a poviem vam je uplne nudna, ta nasa je sto krat lepsia aj tie vykony hercov tam stoja za houby...

inak aj my mame vela dvojciat v rodine a zo zaciatku som maminu strasila, ze ked budem mat dvojcata, tak jej jedno darujem 😀 😀 ale bude iba jedno a dufam,ze zdravucke 😉

katika82
8. apr 2009

smajli no snehu je tu ešte kopec a vieš ako ma to strašne láka lyžovať lebo lyžujem od 5 rokov a teraz nemôžem ísť jujjj ale zdravie môjho vytúženého drobčeka je dôležitejšie predsa

jahody - chcela som sa ťa opýtať čo si spomínala tie vysledky zlé to v čom je zlé????už neviem ako so to volá

baby a vy všetky bývate v byte???

klauduska
8. apr 2009

hej,my byvame momentalne v 1-izb. a mame to uz premyslene,ze tu vydrzime,ved aj tak malicke musi byt zo zaciatku stale pri vas.A potom ked sa ja vratiim spat do robotky,tak si vezmeme uver a kuoime nieco vacsie,ale ak sa nam postasti,tak budeme stavat....uvidime.....inak by sme to financne nezvladni pri materskej.... 😠

a ty?v dome predpokladam.... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre