Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

garonka
2. nov 2009

ahojte babenky chcem sa len opytať tvrdlo vam v 6 mesiaci bruško? beriem magneB6 a aj vodu magnezia pijem, niekedy počítam že vraj desať krat denne je oki, no a dnes mi tvrdlo trošku v podbrušku a sem tam na pravej strane bruška, je to len na par sekund.

katika82
2. nov 2009

klaudy veru už nevládzem mám pocit že každým dňom porodím. nevládzem sa hýbať, vstávať z postele, najlepšie by mi bolo asi dole hlavou zavesená byť.

klauduska
2. nov 2009

kati...to by bolo zaujimave... 😀 😀 😀

mne sa zasa kazdy smeje a cuduje,ze fungujem,este aj soferujem sama,si robili srandu,ze sa mozem aj sama odviest do porodnice..... 😀 😀 😀
Ja neviem ci je to tym cvicenim co chodim cvicit,ale ja sa citim celkom fajn,aj v noci,celkom dobre sa mi spi,dokonca lepsie ako v takom 30-34tt,ked som este aj do robotky chodila.... 😒

A inak mate uz vsetko nachytsane,porobene?

katika82
2. nov 2009

klaudy tak ja ešte tiež šoférujem v pohode len kým nastúpim to auta je horšie ale inak pohoda, len ked mám napr. vstať z postele tak je to horšie, proste tak ked chvíľku oddychujem. mne tie cvičnia tiež robia dobre, zajtra akurát idem.

no a do pôrodnice ?? hej hej už mám zbalené, minulý týžden som to mala ešte len naukladané v košíku ale už som to zabalila všetko pekne. spávam tiež dobre akurát tak dva razy na wc-ko idem

počúj klaudy ty nechodíš na facebook??

garonka - no mne tiež tvrdlo občas ale potom som si to prestala všímať tak mi to povedal doktor,

klauduska
2. nov 2009

kati....tak to si myslim,ze sme na tom aj tak dobre...neviem si predstavit,ze by som pribrala vela kil,ved by som sa ledva hybala a nehovoriac o tom,ako by mi trpeli klby a kosti....
Na to WC-ko chodim aj ja,tiez asi tak 2-krat,niekedy viac.....Akorat co zistujem,ze poslednym casom ma pali zaha dost...ale pomaha mi mliecko....

na facebook chodim,si tam aj ty???Ako Ta najdem?

A meno mate uz ujasnene,kedze Ti v pase svieti stale alebo???

smajli
2. nov 2009

napadlo ma... na margo toho co spominala luka,ze jej popraskali bradavky...
mne radila svagrinka,ze mam si mastit uz v porodnici bradavky a dvorce kremom este skor,nez mi popraskaju... aby som necakala kym mi popraskaju...tak som to aj robila,davala som si calcium pantenol... tak nejak sa to vola.. a hoci mi kusok bradavky predsa len popraskali..este v porodnici... ale nebolelo ma to az tak velmi...aspon sa mi zda,lebo tu spolubyvajucu spolupacientku boleli riadne... tak to skuste...
ja som si natierala za kazdym kojenim... ta masticka,ktoru som mam ja,sa musi pred kojenim zotriet.. alebo umyt... v porodnici som si ich zotierala takymi vlhcenymi utierkami chicco presne na ten ucel...aby som nemusela stale behat umyvat bradavky... ale su aj take masti ktore nie je treba pred kojenim zmyvat...tak skuste buduce mamicky...
a drzte sa

katika82
2. nov 2009

klaudy no nájdeš ma ako katarína zubajová

no mňa inak tiež páli záha teraz viac ale ja mlieko nemám rada, tak mi poradili tie polystyrénové chlebíky a trošku koka-koly. tak to pomáha mne celkom fajn.

no a meno?? no asi to bude nakoniec ešte Lukáško, to už bude asi definitívne.

smajli áno to mi radila aj tá pani čo som si kupovala mastičku na bradavky že treba radšej skôr aj teraz doma že si ešte môžem na noc natrieť ja mám tu čo netreba umývať.

smajli
3. nov 2009

pridala som male foto:o)

katika82
3. nov 2009

smajli ako to rýchlo uteká ale krásnučký je

klauduska
3. nov 2009

smajli..no pekne ten cas leti,uz mate 4 tyzdne... 😕 Dobre papate???

Ja som dnes bola naposledy u svojho lekara,rozlucili sme sa a zajtra idem na ozvy,prietoky do NR....

A Vy ako?

luka...ty sa moja ako citis?Malinka uz papka lepsie?A co mliecko,rozbehlo sa?

katika82
3. nov 2009

ahoj Klaudy

no poviem ti že ja už som mysela že pojdem aj teraz večer do nemocky lebo mi tak vojako divno je, bolí ma podbrušku chodí sa mi zle no ale trošku to prešlo teraz, ale ak sa to vráti tak veru asi pobežím. lebo doky mi povedal že sa mi nesmie rozbehnúť pôrod lebo by osm neporodila takto, ufff to je hrozné.

luka04
3. nov 2009

ahojte baby... no mame sa uz lepsie, brusko sice este boli, neni to celkom ono so vstavanim z postele alebo gauca, ale zo dna to polavuje...ale co ma trapi zas je, ze mi vcera opuchli nohy, ale velmi...nikdy som este nemala opuchnute...lytka mam jak slon, aj cele nohy..tak sme sli na pohotovost, lebo k veceru to uz bolo neznesitelne..ale tam ma vybavili s tym, ze je to mozno zmenou hormonalnej hladiny po porode, ze to hadam ustupi, ze mam lezat s vylozenymi nohami..ako keby sa to dali pri babenku...tak dosla moja mamina, pomaha mi, dnes je to fajn, aj som hodinku spala poobede po tyzdni...malinka je nastastie zatial strasne zlatunka, zobudi sa, napapa a spi...dokola...len papa a spi...raz potiahne dve hodky, potom styri..ako kedy...sem tam hodinku...nasa prva noc bola divoka, ani ja ani drahy sme nespali aj ked mala ano, len sme ju sledovali, ci dycha, ci nevygrcla...strasne sa bojime...ale to nas snad casom prejde...a mliecko mam, ale nestaci na celodenne krmenie, tak to striedam, raz dam moje, potom dokrmim, potom mam zas moje...teraz si odsavam, kym sa mi zahoja bradavky...nemam teraz cas vas vobec citat dozadu...ale snad ste tu zatial vsetky... 😉 idem hodit foto malej, apsom nieco...

dydynka
3. nov 2009

ahoj luka,,malinka je strasna krasna a gratulujem :D

luka04
3. nov 2009

dakujem dydynka... 😵 😵

kathi76
3. nov 2009

Ahoj lukis!no tak uz si aj domka.aj ja som prisla v pondelok a nestiham pozerat ake novoty v nitre 😲 😲 😲

dneska sme hned nabehli do mlynou kuknut...

malinka je zlatulinkava....uz teda vies aky je to pocit.... 😉 😉 😉 😉

a u nas na slovensku sa pusta domov ked si mala cisara uz po par dnoch?v nemecku tam musis lezat min.tyzden.aspon svagrina tak bola....

tak sa drzte zostante zdravucke a nech ti malinka len radost robi.... 🙂 🙂 🙂

nella27
3. nov 2009

ahoj Luka, tak ti gratulujem, som rada ze to vsetko dobre dopadlo a uz mas malinku domka... je strasne krasna a tie vlasky 🙂 , no uzasne, mozes byt pysna mamina.

katika82
3. nov 2009

lukaaaa malá je krásnučká no uplne celá ty 😉
tak sa nám držkajte a opatrujte, neboj ono časom si zvyknete fakt na seba ešte lepšie držím palčeky

monika131
4. nov 2009

ahojte babule.....

Ako sa máte, čítam, že pribudlo veľa nových tehuliek, tak im gratulujem a hlavne sa držte.

No, my sa máme fajn, až na to, že už nemôžem v noci poriadne spávať, cez deň poriadne sedieť, ale ináč sa všetci tešíme na drobčeka. Vlastne už sa nevieme dočkať.

smajli....no ten váš chlapček krásne rastie, je zlatučký a určite je aj dobrý. Už máte mesiac, ako ten čas rýchlo letí že? Ty si tiež rodila v Šaci, však? A ako si bola spokojná s tou nemocnicou? Ja tam zatiaľ chodím iba na poradne, ale všetci sú tam hrozne milý. Hlavne tá sestrička na poradni, taká malinká v okuliaroch. A aj doktorka Vargová je veľmi milá. No hádam je to tak, aj pri a po pôrode.

katika....tak tebe sa to tiež pekne blíži, takže malinký sa nakoniec neotočil, tak ako mal. Beťár jeden. Ale už sa určite tešíte však.?

luka....Leuška je nádherná a aké má tmavé a dlhé vlásky. No krása. Takže tebe opúchajú nohy? No, to je asi dosť nepríjemné. Ale hádam to prejde. Takže malinká je dobručká, to máte fajn, ale zatiaľ čo sa aj mojim kamoškám narodili detičky, bez rozdielu na to, či je to chlapček alebo dievčatko, tak tie detičky sú dobručké. Tento rok, je asi rokom dobrých detičiek. No uvidíme čo bude ďalej. Tak vám držím palčeky, aby ste si na seba čo najrýchlejšie zvikli.

klaudy....ahoj, ja viem, že to tu troška zanedbávam, ale nejako nestíham. Vždy sa nájde niečo, do čoho sa zamotkám a po tme sa mi už nechce sadať na net. A ako sa ináč máš? Pýtala si sa, či mi nechýba robotka? No aby som povedala pravdu, tak teraz už nie, chýbala mi asi prvé dva týždne, čo som zostala doma, ale teraz si už neviem predstaviť, žeby som v nej sedela. A ešte k tomu, boli v robote nejaké ťažkosti s financiami, ako v zime v stavbárčine, takže som aj rada, že som to už nemusela riešiť ja.
A ty máš vlastne kedy termín? A zatiaľ to vyzerá na normálny pôrod?

ináč baby, na facebook chodím aj ja, nájdete ma tam pod menom Monika Kleinová. Takže, ak chcete, tak sa prihláste. 🙂 🙂 🙂

luka04
4. nov 2009

dakujem babeny vsetkym, nejdem odpisovat osobne, lebo nestiham docitavat spetne...

kathi...hej pustili ma na 5 den aj s dnom cisarsekho...kazdy sa mi cuduje ze je to nejak skoro..nuz..ja som ale rada...

uz mi tie nozky troska odpuchaju, je tu mamina na par dni, pomaha mi, tak sa snazim byt co najviac s vylozenymi aspom ked sa da...strasne som rada, ze malinka je taka pokojna, bodaj by jej to ostalo 😅 len papa a spi.. v noci sme sice trosku plakali, bolelo ju brusko, masirovali sme s mastickou Pupik ale potom zaspinkala.. musim brat zelezo, lebo som stale malatna a boli ma hlava, stale sa mi toci, ze aspom mesiac..ale aspom rana uz boli menej kazdym dnom..

babky aj ja som na facebooku Lucia Nemethova....no ideme krmit..papa zatim

katika82
4. nov 2009

Ahojte maminy

moni tak tých moník je tak nejak veľa, skús ty mňa nájsť Katarína Zubajová.

klauduska
4. nov 2009

Ahojte tehulky a maminky!!!

Tak ako sa dnes mate?U nas prave zacalo riadne fucat a do toho dazd.... 😠

luka...jeeej,super,ze si sa ozvala.....Malinka je nadherna,hlavne,aby ste boli zdravucke!!! 😉 A to je dobre,ze dobre papa a spinka,tak to ma byt....A co tie nozky?To moze takto po porode byt?To som este nepocula..... 😕 Snad to prejde....

kati...teba som si uz pridala na FB,resp. poziadala o priatelstvo.... 😉 Idem najst este ostatne kocky.... 😉

moni....ahojcek!!!No konecne mame o Tebe infosky.....S tou robotkou ma to len tak napadlo,mne tiez prva 2 tyzdne hrozne chybala,ale teraz uz absolutne nie....Dokonca minuly vikend som mala aj pracovnu ulohu....ale celkom v pohodke....
Termin mam zatial 14.11.,vyzera to na normalny porod,maly je otoceny hlavickou dolu.....Dnes som bola na ozvach,prietokoch a dr. na sone sa strasne smiala,ze nedokaze zmerat prietoky,lebo mam v brusku divocha-tak sa vrtel,mrvil,ze to nakoniec ani neodmerala tak ako mala,tak len priblizne hodnoty nahlasila.....V rizikovke mi dr. povedal,ze je vsetko OK,neotvaram sa.....som mu len vravela,ze ma od vcera akosi boli v podbrusku,dost to citim najma pri kracani,vstavani,zohynani...proste pohybe......Ale vraj je vsetko Ok,tak to asi tak ma byt,mozno maly je nizko a tlaci intenzivne.... 😒 11.11. idem opat.....

katika82
4. nov 2009

kaudy tie bolesti v podbrušku mám aj ja to ako keby som už mala teraz brucho rozrezané. neviem tak ako svalovica niečo také ked to mám opísať

pepppe
4. nov 2009

prosim vas ako zistim,v ktorom som tyzdni??kde to najdem

katika82
4. nov 2009
monika131
5. nov 2009

ahojček dievčence....

luka....tak to je super, že malinká je dobručká a že aj tie nôžky sa dávajú do poriadku. Moju kamošku tiež pustili domčov na piaty deň po cisárskom, takže podľa mňa to nie je až také čudné. Pokiaľ ste boli obe v poriadku, tak vás tam nemali prečo držať, a určite vám je lepšie doma. 🙂 🙂 🙂

luka, katika - na facebooku vás nájdem a pošlem žiadosť o priateľstvo 🙂

klaudy.....ahoooooj, tak ty máš termín o týždeň skôr ako ja, ja ho mám 23.11. Ja idem na poradňu do nemocky 9.11., som hrozne zvedavá, zatiaľ je všetko v poriadku.
Takže drobček je aktívny, tak to sú potom dvaja, lebo náš je tiež ako futbalista, alebo ako mrla, v jednom kuse sa vrtí.
A tie bolesti, tak to mám aj ja, presne rovnaké, v podbrušku cítim také tlaky, ako keby som každú chvíľu mala porodiť, a mám aj svalovku, no a náš drobček je tiež už dosť nízko, a keď sa hýbe, tak mám pocit, ako keby som sa mala pocikať a niekedy to dosť bolí.
A ozaj, netrpnú ti nohy a ruky?
Ja keď dlhšie sedím v jednej polohe, tak mi troška strpnu nohy, a v noci mi hrozne trpnú ruky.
No ale nejako to už vydržíme, nie? 🙂 🙂 🙂

luka04
5. nov 2009

ahojte...kati, kedy to mas termin tej sekcie???

katika82
5. nov 2009

no ahojte babulky

no tak dnes sme boli naposledy vporadni, všetko je OK, v pondelok nastupujeme ráno o pol osmej na príjem a utorok nám robia sekciu takže 10.11. už budeme mať nášho malého drobčeka v náručí. Júúj aj sa teším aj bojím sú to také zmiešané pocity

klauduska
5. nov 2009

Ahojte!!!

moni....presne!!!Trpnu mi nohy,ked dlhsie sedim na jednom mieste,aj opuchaju uz a tie ruky mi trpnu v noci v kuse!!!Dokonca sa niekedy zobudim rano a mam napuchnute aj nohy,ruky aj tvar.... 😒 Ale co uz,este ze to nezacalo skor....toto vydrzim..... 😉
Aktivny je maly teda riadne,az sa niekedy pytam,kedy to dietatko vobec spinka????Ale snad bude kludnucky,ked uz bude na svete.....

kati.....tak to verim,ze su to zmiesane pocity.....ale ani sama neviem co je lepsie-ci vediet dopredu kedy ides a kedy to bude alebo cakat kedy Ta to chyti..... 😕 A neboj,vsetky budeme na Teba mysliet,sekcia vzdy dobre dopadne a nemusis sa bat o to,ci budes dobre dychat,ci ho vytlacis,ci to budu take ci onake bolesti....jednoducho ho uvidis hned a bude to to najkrajsie zlaticko,uvidis..... 😉
Budeme drzat palceky a mysliet na Vas!!!Napises potom luke a ona nam???

luka04
5. nov 2009

kati...tak budem drzat palceky...dufam, ze das vediet... neboj, da sa to prezit, uz ti mozem hovorit z vlastnej skusenosti...bolest bude, ale zvladnes to ako kazda...ja som dnes tyzden ,,po,, a mozem povedat, ze uz sa citim fajn, aj ked brusko este citim pri silnejsom pohybe, alebo zakaslani, ale uz je to o 90% lepsie...len som malatna, boli ma hlava, musim brat zelezo tabletky kazdy den aspom mesiac...

klaudy..tak tebe trpnu nohy a ruky?? to som nemala zas ja, ani opzchnute nohy, minimalne a vidis, chytilo ma to teraz ked bolo za tym...kazdy organizmus inak znasa vsetko.. tak coskoro aj vy budete uz mat Filipka doma, mozno to bude aj skor ako 14.teho...skoda, ze sme neboli v nemocke spolu, navzajom by sme sa podrzali, ale urcite tam najdes spriaznenu dusicku ako ja a bude veselsie..hlavne ked som chytala depky z kojenia a ze nas nepustia domov, lebo mala moc schudla a neslo nam kojit...

klauduska
5. nov 2009

luka...no,trpnu a niekedy aj puchnu...je to neprijemne,ale tak vravim,da sa to vydrzat,nie je to az take hrozne....Poznala som baby,ktore mali nohy ako balony..... 😒

veru skoda,to by bolo inak super,mat tam takto niekoho...ale verim,ze tie maminky sa snazia si pomahat a podporovat sa v nemocke...Ved to kazda bude potrebovat.....

Ty pekne pomalicky aj oddychuj,vsetku praci nechaj bokom,venuj sa malickej a oddychuj spolu s nou......ked si to organizmus ziada.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre