Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

mirka333
16. apr 2009

kuspitka dakujem a gratulujem, je to super pocit čo?, ja som začínala proverou presne v ten den ako ty, len som mala odber o dva dni skor a tebe bolo vidieť a mne nieee, myslíš že je to v pohode?

kuspitka
16. apr 2009

mirla ano obcas to nevidno u koho si bola na sone

smajli
16. apr 2009

kacka davaj pozor na seba, drzime ti palce. Svojho lekara tu teraz nemas,jak som pochopila.Urcite sa snaz byt v klude,aj ked je to tazke,ale treba verit,a potom hned utekaj k svojmu dokymu. A velmi sa nad slovami toho dokyho z pohotovosti netrap,nemysli na nich,ved co on moze vediet,ked ta videl raz a tvoj doky vie o tebe viacej. Ja z pohotovosti nemam dobre skusenosti,nie teraz,ale z minulosti. Ver ze bude vsetko ok :o)

kacka.h
16. apr 2009

Mirka-to nevadi, ze nebolo nic vidiet, musis este chvilocku pockat
Kuspitka-Gratulujem!!!

mirka333
16. apr 2009

u doktora je super som strašne spokojna aj doktorka je výborna mám ich rovnako rada, dlho ti hladala bodky 🙂 , lebo mne doktor len tak nazrel a povedal že nič nie je vidno ale že sliznica je krásna a že som určite tehu 🙂

smajli
16. apr 2009

a drzim vam palce mirka a kuspitka,nech vam to vyjde,meno kuspitka uz kusok poznam... lebo taellu poznam osobne:o) drzim vam palce,nech vam to vyjde:o)

kuspitka
16. apr 2009

kacka dakujem.nevies mi napisat v ktorom tt som???poslednu ms som mala 8.marca
mirka ani nie doktorka si dava nato zalezat preto som isla tam ,lebo som vedela ,ze bude hladat.
krajko len pozrie preto som nesla.
ale sa neboj mas pekne HCG

mirka333
16. apr 2009

diki baby za povzbudenie, len neviem či vydržím do dalšieho sona aby tam už bolo niečo vidieť lebo takto neviem, vám už hned na prvom sone bolo niečo vidieť?

kacka.h
16. apr 2009

Kuspitka- skus si dat do svojho profilu (v nastaveniach) dat stav "cakame dietatko", tak je otazka kedy si mala poslednu MS a vypocita ti to samo 🙂

kuspitka
16. apr 2009

kacka dakujem..
ty si tiez teraz len tehotna uz pocut aj srdiecko??

klauduska
16. apr 2009

mirka...neboj, o tyzden to tam uz moze byt krasne vidno.....ja som tak bola,ze tam nic nebolo vidno a o 2 tyzdne mi to dr. potvrdil.... 😉 a ja som prave naopak,ani to hcg v krvi nemala zdaleka take ako ty.....

kuspitka....no gratulujem!Takze dvojicky?To si teda ani predstavit neviem...... 😀 ze hned dve naraz....uf....

ktora ste to chceli vediet v ktorom tyzdni ste?mirka?
tu je link....
http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...
nahod si tam poslednu MS a uvidis...

kacka.h
16. apr 2009

Kuspitka- inak mohlo by to byt 13.12.

mirka333
16. apr 2009

kuspitka aj ja som chcela isť k doktorke lebo mi robila transfer ale ona mala veľa ludí a doktor menej tak som išla k nemu povedala ti aj vyšku sliznice?

kacka.h
16. apr 2009

Kuspitka- ja ked som bola prvy krat u lekara(minuly tyzden v utorok), tak bolo len bodku vidiet. Vcera som bola kvoli spineniu na pohotovosti a uz bolo vidiet odozvy. Ale uz som hore pisala, ze doktor na pohotovosti mi povedal, ze podla velkosti plodu to vidi tak na 5+1tt, podla poslednej MS by to malo byt inak 6tt+6. Ale sme to s klaudi rozoberali, ze je to divne, lebo srdiecko zacina pracovat az koncom 6tt. Tak nechapem a budem cakat do buduceho tyzdna na svojho lekara.
Kuspitka-inak aj moja sestra caka 2 babatka 🙂

mirka333
16. apr 2009

kacka.h bude to dobré na pohotovosti nepoznajú všetky detaily tvoj doktor ti povie viac a určite dobre správy, musíš byť v pohode 🙂
klauduska to mi vychádza že som 5tt +6 je to môžné to je nejak veľa...

kuspitka
16. apr 2009

klauduska ano ja som chchela vediet v ktorom som.
hej dve naraz tesime sa velmi
hej mala som asi 20 neviem presne. viem ze povedala vidiet vacok uz..

ja idem na srdiecko az 29

trinitka87
16. apr 2009

🙂

kacka.h
16. apr 2009

Smajlik, Mirka- dakujem 🙂. Nerobim si z toho hlavu, lebo stres nepomaha. Sice nad tym premyslam stale, ale ja verim, ze moje malinke sa len tak nevzda. 🙂
A moj doktor tu je,len ja chodim az do hlohovca, no a kedze sa to stalo po ordinacnych hodinach isla som na pohotovost, nechcela som zbytocne cakat zas do rana. No a poradnu mam buduci tyzden, volala som uz aj svojmu doktorovi, povedal mi aby som brala co mi predpisali na pohotovosti a ze v stredu sa na to pozrieme...a uvidime. Citala som inak, ze spinenie nemusi znamenat vobec nic, niekedy mnoho. Preto sa nejdem plasit, lebo je to u kazdej zeny individualne...nie?
Este by ma zaujimala taka otazka. Ked je zena povedzme v nejakom 7-8tt, srdiecko uz pekne bije tak vzdy da urcit velkost plodu alebo moze byt mimi aj nejak schovane?

klauduska
16. apr 2009

mirka.....ja som mala poslednu MS 7.2 a ked som bola prvy krat u lekara,tak tam nic nevidel.O 2 tyzdne tam uz bolo vidiet mimco,malo 6 mm a povedal,ze to vyzera na 6tt,pricom podla poslednej MS som mala byt uz v 8tt.Ale vysvetlil mi to tym,ze som mala asi neskor ovulku a tak to je posunute.....
Presnejsie to bude okolo 10-12 tt,kedy presne podla velskoti plodu Ti povedia v ktorom si a kedy mas termin porodu....v tento termin by to malo byt presnejsie.... 😉

smajli
16. apr 2009

kacka netusim,ci moze byt nejak schovane,iste to ale zavisi od typu ultrazvuku,co ma doky. a aj od toho,ako sa tomu hladaniu a meraniu venuje. Iste vela zavisi od zaujmu dokyho.

valhali
16. apr 2009

ahojte,ja sa velmi bojim,teraz som zacala slabo spinit. Hned som volala gynekologovi,tak sa ma spytal,ci som nemala sex. Tak som mala predcerom a povedal,ze mam brat hned askorutin a magne B6 a ked to neprejde,tak vecer mam ist do nemocnice. Ja s atam bojim,aby to bolo dobre 😢 .

gugu
16. apr 2009

Ahoj, baby.
No vy ste toho popísali za tých pár dní, čo som vás nečítala... 😉
Kamoška mi požičala jednu super knihu Deväť mesiacov otázok a odpovedí. Má 550 strán a už som asi polovicu prelúskala. Kacka.h -"pravdepodobné príznaky potratu sú spojené s kŕčmi alebo bolesťami v strednej časti podbruška a sú sprevádzané krvácaním a tmavým výtokom." A Zuzanka, myslím, že ty si písala o tých kŕčoch - "slabé kŕče, bolesti, alebo trhavý pocit na obidvoch stranách brucha sú pravdepodobne príčinou rozťahovania väzív, ktoré podopierajú maternicu. Pokiaľ nie sú kŕče silné a neutíchajúce a ak ich nesprevádza krvácanie, netreba sa báť. Aj keď....radšej treba ísť k doktorovi, keď nás niečo trápi, lebo tá naša ženská intuícia väčšinou neklame 😉
A ja som dnes začala 8tt 😀 a príznaky žiadne. Akurát stále sa mi grgá 🙂 23.-eho ideme na srdiečko, tak pevne verím, že bude všetko v poriadku. A keď sme boli na krvný test 15-ty deň po vklade, tak tam tiež nič nebolo vidno. O týždeň na to sme tam už mali bodku a na srdiečko zas až po dvoch týždňoch. Viem, toto čakanie je hrooooozne dlhé. 😒

mirka333
16. apr 2009

som rada, že som sa tu rozhodla napísať, vďaka vám som teraz kľudnejšia a už sa tak nebojím, nejako to do utorka vydržím 🙂 stále ma bolí bruško ako keby som mala dostať menštruaciu, ale vraj to tak má byť tak sa až tak neznepokojujem, hlavne som sa bála, že nič nie je vidieť ale po vaších odpovediach som O.K. DAKUJEM. 😉

klauduska
16. apr 2009

gugu...tusim niektore baby spominali tuto knizku,ze je velmi dobra.... 😉 Tak mozes byt nasa virtualna doktorka,ktora nas v nudzi rychlo nejakou odpovedou ukludni.... 😀

inak,aj mne sa iba grgalo zo zaciatku a potom ma bolel zaludok..... 😠

jahody11
16. apr 2009

Caute babky ale pisete rychlo 😀 😀
Zajtra drzte palce, ideme na morf. ultrazvuk k dr. Čunderlikovi a ukaze sa, zi je babatko zdrave, velmi sa bojim zajtrajska, a este musim mat aj plny mocovy mechur, neviem ako to zvladnem, jooj, hrozne sa bojim 😖 😖

gugu
16. apr 2009

Jasné, klauduska. Ak môžem, pomôžem. 🙂 Ja som si povedala, že si prečítam aj zlé veci, je hrozné, čo všetko nás môže postihnúť. Ale ešte viac ma to vzpružilo a pravda je, že ak sa má niečo stať, tak nás to neminie.
Mám požičané aj minuloročné časáky Mama a ja, je tam pekne rozpísaný týždeň po týždni, ale na www.tehotenstvo.academy.sk je to lepšie.

h.a.i.n.y
16. apr 2009

Ahojte baby. Viete mi poradit ???? 😒
V case ovulacie sme mali nechraneny pohlavny styk (co uz praktizujeme 4 roky ale bez toho aby sa do mna partner spravil) ale v pondelok som dostala mrchu a je ovela slabsia ako inokedy. Este nikdy nebola taka ! Je taka zeby mi na cely den stacila 1 vlozka ale z hygienickych dovodov si ju samozrejme menim .. Teraz to je 4. den co mam mrchu a stale je to rovanko slabe.
Mate s tym nejaku skusenost ? Moze to nejako suvisiet aj s tehotenstvom ? Dakujem

klauduska
16. apr 2009

ano,tuto stranku poznam,daju sa tam najst dobre infosky.... 😉

jahody....neboj,budeme na Teba a malinke siiilno mysliet a drzat palceky,aby Vam to dobre co najlepsie!!!! 😉

jahody11
16. apr 2009

ach babky, dakujem, nieje nad psychicku podporu, uz ked bude po zajtrajsku, budem stastna 😅

kacka.h
16. apr 2009

Hainy- zial s tym skusenosti nemam, takze ti neporadim 😒 .
Gugu- krce nemam, mam len bolesti take ako pri MS. Ani krce ani nic. Inak aj to spinenie nie je nejak silne, dufam, ze sa to ani nezmeni alebo ked tak k lepsiemu.

Valhali- a mas to len slabe a stale? Alebo len jednorazovo? Mne sa to iste stalo po sexe, tak vobec neviem, ci to ma s tym alebo nema suvis. Tazko povedat. Musim vydrzat tyzden 😠

Jahody- drzim pasticky, nech je vsetko v najlepsom poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre