Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
19. máj 2009

niki no tak poviem ti zvládam to ako zvládam ale niekedy už mám toto plné zuby inokedy si zasa poviem že nemať skolu tak sa nudím. a to ešte do roboty chodím a popri tom robím 5 chlapom účtovníctvo len tak pomimo doma.

čo sa týka toho oznámenia - no tak ja som v 15tt a okrem mojich a drahého rodičov a súrodencov to nevie nikto iný z blízkych, ešte kamošky moje najlepšie to vedia a kolegovia v robote.
Neviem možno ked mi začne viac bruško byť vidno tak už budeme musieť povedať ale nechceme to zbytočne roztrubovať aj keď by som možno rada nech všéééétci vedia akí sme šťastní, ale aj na to príde čas.

emilly821
19. máj 2009

ahojky maminky 🙂

smajli gratulujem k chlapcekovi 🙂 a som rada ze u doktora ti vsetko dopadlo na jednotku. ja som tiez bola v nedelu, ale nam sa malicke stale nechce ukazat ci je chlapcek alebo dievcatko 😝 inac vsetko v poriadku, rastieme ako mame, tak som zasa na chvilu kludna 😉

no ja uz tehu gate nosim dost dlho, lebo vsetky normalne ma uz tlacili a gombik som si musela zapinat s gumickou. tricka mam len dve. som povedala, ze zatial viac nekupujem, lebo v tych specialnych obchodoch pre tehotne su nejake prilis drahe 😠 a aj par z mojich normalnych "netehotenskych" triciek sa da vyuzit, kedze su strihane pod prsiami a spodok je trochu rozsireny. som v nich predtym skryvala slaninku na bruchu, tak teraz sa v nich budem pysit tehotenskym bruskom 😎

bolesti hlavy mavam aj ja, ked je to uz uplne brutalne tak si vezmem paralen, ale inac sa to snazim vydrzat bez tabletky. ale niekedy je to taka hrozna bolest,ze ten paralen vobec nezaberie, ale nechcem si nic ine davat...

emilly821
19. máj 2009

katika tak pozeram, ze ty si plne vytazena. ta obdivujem ze mas na to silu 😲 ja som az na posledne 2tyzdne bola taka unavena a neschopna nejakej cinnosti, ze si neviem predstavit,ze by som mala chodit este aj do skoly a do prace. teda klobuk dole studentky 😝 🙂

emilly821
19. máj 2009

mi neodoslalo prispevok 😠
...tak vcera leto dorazilo aj sem do egypta 😝 doteraz to bolo v pohode, ale vcera rovno minimalne 40stupnov!!! som myslela, ze sa uvarim 😝 😝 😝 neviem si predstavit ako zvladnem jul a august uz s velkym bruskom 😲 😲 😲 klimatizacia to isti, ale to je tiez take zradne, vcera bola na chvilu zapnuta a dnes mam nejaky upchaty nos 😒
...a co je najhorsie, vcera som poskusala vsetky plavky a aj veci, co by mohli byt relativne povazovane za plavky, ale nic z toho 😝 este s bruskom to bolo ako tak v pohode, ale moje prsia odmietli akukolvek spolupracu vmestit sa niekam 😠 😠 😠 uz to isti len "hore bez" 😀 😀 😀 (ale nie, robim si srandu) nebude to trapne, ked pojdem do mora v sortkach a tricku na ramienka???

katika82
19. máj 2009

no tie bolesti hlavy mám občas aj ja ale dajú sa mna skôr trápi občas nespavosť

smajli
19. máj 2009

juuuj emily to more... jak by som sa sla kuupat.. ale tu v nasich kupkach... to neprichadza do uvahy... ,
a tiez mi je vsetko male..aj plavky horny diel,aj tricka v prsiach su mi uzke... takze mam smolu ze si musim kupit nove...ale myslim,ze uz mam trickovy satnik nakupeny... mam 5 novych,to na leto staci..do roboty nechodim...
ale ani nohavice nemam letne,chodim len v jednych tehu rifliach,vcera som si tiez robila modnu prehliadku vsetkych minulorocnych nohavic a sukni a nic.... aj stehna a zadok mam o cislo vacsie... ehm...takze ani neriesim,ze sa do nich brusko nezmestii... :o)))))))))

smajli
19. máj 2009

a tiez je to tuna hrozne drahe ta tehu moda... 😝 ...

jahody11
19. máj 2009

tak umna nespavost nehrozi :D ja si liham o 20:30 a uz o 21:00 neviem o sebe :D a vstavam az o 7:00...
inak katika, nemas trocha pocit, ze teraz ked si tehotna sa ti uci trocha tazsie alebo sa to zda iba mne...

emilly821
19. máj 2009

no ved smajli ja som hovorila o obchodoch na slovensku, ze su predrazene. mamina, ked tu bola, tak mi doniesla nejake tehotenske oblecenie. lebo tu v egypte je to cenovo v pohode,ale nic poriadne tu nie je. tu som nasla dokopy iba dva druhy tehu oblecenia: riflovy komplet-nohavice+taka 3/4 akoby vesta, alebo dlhe riflove saty az po zem (z hrubej nepoddajnej rifloviny, bleee 😝 ) si neviem predstavit ako v tom vydrzia v takom horku tie zeny 😖 este ze mamina doniesla zasoby zo slovenska 😉 teraz 1. 6.idem aj ja domkov, tak musim pozhanat nejake tensie letne tehu nohavice alebo nejake pekne saticky, aby som sa tu cez to leto neupiekla 😝

emilly821
19. máj 2009

jahody tehotne zeny, ze vraj maju spomalene reflexy a tazsie sa sustredia, tak to bude asi preto take s tym ucenim. som to niekde citala... mne sa zas manzel vzdy smeje, ked si nemozem spomenut na nejaku vec, alebo na nieco co mi hovoril 😝 no mozme my za to 😉 to ta tehotenska demencia 😀 😀 😀

niki11
19. máj 2009

Baby, nestraste, ja uz mam teraz, teda pred tehu som mala, taku zlu pamat, ze ked sa mi ma este zhorsit, tak neviem-neviem 😀

lydia22
19. máj 2009

ahojte tak čo sa tyka zabudania postihlo to aj mna, ale už sa to asi zlepšuje a po pôrode to hadam bude ako pôvodne. čo sa tyka tehu oblečenia tak som si kupila tehotenske rifle lacne za 400Sk u čiňana a tehu pasove nohavice v tehotenskej mode za 980Sk a striedam tieto dve veci čo mi bohate stačia dokonca tie pasove nohavice nosim stale na najmenšej veľkosti a to už o 3 týždne mam termín pôrodu. inak som si nič ine nekupovala trička nosim svoje pôvodne su mi ok.

surviver
19. máj 2009

Ahojte,som tu nova,a precitala som par stran dozadu,este to hadam potom docitam 😉 Ja som este len v zaciatku tehulkovania a chcela som sa spytat,ci ste mali v prvych tyzdnoch nejake zvlastne pocity,myslim bolesti ?? Lebo ja som teraz v 7tt a okrem toho,ze ma obcas pobolieva v krizoch,a mam citlive prsia,tak si ani nepripadam tehotna,myslite,ze je to normalne?? mozno je to hlupa otazka,ale nebola som este tehu,tak je to pre mna velka neznama 😉 A v knihach tiez nie je vsetko,tak hadam od pokrocilejsich tehuliek sa dozviem viac 🙂 dakujem za odpoved...

jahody11
20. máj 2009

ano, tie pocity mas spravne, na zaciatku boli podbrusko, akoby si mala dostat mrchu ale v skutocnosti sa ti uz tvoja maternica zacina roztahovat arobi pohodlie tvojmu babatku, je to dost neprijemne, mna bolievalo brusko najme k veceru, doky mi dal vtedy na to magne B6, daju sa kupit v lekarni bez predpisu ale pozor, mozes papat max. 2 tabletky denne a to rano a vecer.
a predstav si, ze ja este aj teraz niekedy zabudnmem na to, ze som tehotna, pripomenie mi to len kopanec od mojej lasky v brusku 😀 😀 alebo bolesti krizov, ktore ma zacinaju trapit... 😒

surviver
20. máj 2009

Ahoj jahody vdaka,za to ze si sa ozvala,ja som sa len obavala ci je vsetko ok,ale trocha si ma ukludnila,takze som rada 🙂 na buduci tyzden ideme na utz,uz by sme mali pocut/vidiet srdiecko tak dufam,ze vsetko bude fajn 😵 prajem Ti pekny den a vela milych "kopancov" v brusku....

jahody11
20. máj 2009

neboj, urcite uz bude srdiecko a urcite si ok, aj ja som sa velmi bala ale do 3 mesiaca je to normalne, tak sa drz a potom napis ako ste dopadli na utz 😉 😉

surviver
20. máj 2009

jahody dakujem za povzbudenie,urcite dam vediet ako utz. Vies, v tejto teme asi vacsina kociek otehotnela prirodzene,ale ja som po ivf,takze mam asi o to vacsie obavy ,aby to dobre dopadlo...ale myslim pozitivne ,takze hadam to pomoze...

niki11
20. máj 2009

Vitaj surviver! Ja podobne ako Ty nemam nejake zvlast priznaky. Tiez ma bolia prsia, obcas ma boli v podbrusku a vajecniky (alebo v tych oblastiach nieco), este chodim casto na WC a to je vsetko. Tak normalne obcas pochybujem, ci naozaj tehu som, vobec si tak nepripadam.
Baby, ja som dnes zmenila doktora. Vcera som chcela zavolat doktorovi, aby som sa ho pre istotu spytala ci to krvacanie cez vikend bolo v poriadku a sestricka mi ho ani nechcela dat. Ze ona sa ho opyta a zavola mi. O chvilu volala ze je to v poriadku. Neviem ci sa ho vobec opytala, ale ako takto cez telefon to moze posudit? Tak som dnes volala inemu a tam ked som povedala o tom krvacani, hned ma pozvali dnes na krv. Tak sa tesim, lebo stale som to mala v podvedomi a cakat este dva tyzdne ci je vsetko ok, asi by ma porazilo...

surviver
20. máj 2009

dakujem za privitanie niki , tak to som rada,ze aj Ty nemas nejake zvlastne znamky tehu,cim viac nas bude takych /bezpriznakovych/ o to vacsia sanca,ze je to asi normalne,no nie 😉 A s tym Dr. si urobila dobre,ved ide o teba a babo,tak sa nesmie nic nechat len tak,ze ako bude tak bude...ak by slo o jeho manzelku,tak by urcite nebol taky vklude,ale co s tym mi narobime?? ledaze zmenime lekara 😉 Tak sa dnes drz a daj vediet ako bolo...

jahody11
20. máj 2009

niki, dobre si spravila !!! nechapem pristup tej sestricky, doktor vobec nemusel tusit co a ako, a ta tava chcela mat od teba pokoj, takymto ludom neprajem nic zle, len nech si preziju tie iste stresy a strach ako my.... 😠 niesom zla, ze 😀 😀

niki11
20. máj 2009

Veru tak Jahody. Mam pocit ze ten doktor je hrozne zaneprazdneny, maju vela pacientiek a nestihaju, o com svedci ze povodne mi chceli dat tu prvu prehliadku az 16. juna!
Baby na krv kvoli tehu sa nemusi ist nalacno, ze?

surviver
20. máj 2009

Niki nie,mozes aj nieco spapkat,aby babo nebolo hladne 😉

niki11
20. máj 2009

No, ved prave som toho uz dost popapkala od rana 😀

jahody11
20. máj 2009

nie, netreba, na lacno ide iba vtedy ked ti to sestricka povie, teda aspon mna upozornila dopredu kedy mam prist na lacno a kedy sa mozem najest a zatial to bolo iba ked mi robili test na tehu cukrovku..

smajli
20. máj 2009

:o) ahojte dievcata, tak tak niki,spravila si dobre 🙂 tiez takych ludi nepochopim ako ta sestricka... ani na to nemam slov....
a surviver...vsak ty priznaky mas:o))) tie co pises to su pekne priznaky:o)
skoda,ze neviem spravit z toho videa foto baba z ultrazvuku... dala by som ju sem:o)
a inak tehulky...
vcera a aj dnes som mala taky pocit,akoby ma babo uz koplo...ale tak tazko to rozoznat ...ze este kym to nie je pravidelne,tak to asi budem stale brat s rezervou,ci sa nemylim...ale je to velmi zlate:o) take roztomilee :o)))) citila som to ked som pozerala telku a mala som ruku na brusku,predtym som si ho masirovala kremikom, a ked som sa nesustredila,tak zrazu som daco zacitila.... mozno to nie je ono,ale mozno je:o))))))))))) aj tak sa tesim a uz mam chut kupit nejake mini oblecko...ale je este skoro... to este vydrzim..:o))) ale tesakujem sa:o)) a luuuuubim ten nas pokladiiik v brusku:o))))))))

niki potom sa ozvi,co ti doky povie:o)
zdravim vas tehulky a prajem pekny den:o) 🙂
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

surviver
20. máj 2009

smajli vdaka 🙂 no jedna moja kamoska tiez nevedela spociatku rozoznat tie pohyby v brusku a doktorka sa jej stale pytala ci nieco uz citi a ona ,ze stale nic..a bola tusim v 25tt,tak sa uz zacali vsetci obavat ci je vsetko ok,a nakoniec prisli na to ,ze babo uz davno "kopka" len ta moja kamoska myslela,ze to je travi v zaludku,ano myslela,ze tie pohyby budu nejake ine 😉 takze,kazdy sa stale ucime nieco nove 😀

jahody11
20. máj 2009

presne tak aj ja som mala pocit, ze to nieje babo ale zaludok alebo creva ale teraz ked mi sem tam podskoci az brusko, tak uz viem ze to je moj pokladdik :D minule kopla manzela ked dal ucho k brusku tak dostal rovno do ucha 😀 😀

weronikla
20. máj 2009

Ahojte tehulky 🙂 Surviver, aj ja ta vitam a vsetky ostatne zdravim a zelam krasny a slnecny dnik 😎
Obdivujem Vas, baby, co ste uz bruchate, ze to v lete zvladnete v tych horucavach a o tom Egypte ani nehovorim. Ja mam uz teraz dost 🙂) Moje povodne oblecenie sa mi zmensuje uz teraz, tak som menila s maminou za jej vacsie oblecenie 🙂 Zatial to vystaci, dufam, ze na cele leto 😅
Skuskujem aj ja a veruze sa mi absolutne nechce, ved aj teraz sa mam ucit na piatkovu skusku a robit asi tri projekty, ale nebudem sa stresovat, akusim na prvy termin tahaky a na dalsie sa naucit. Snad bude stastie pri mne :D
Niki, s tym doktorom to bol super napad, nerozumiem takemuto pristupu, ved ide o nase zdravie i zdravie babetiek a je smutne, ze to poniektori doktori odsuva az peniaze, ktore dostavaju :(
Ja som bola vcera u svojho lekara, zatial je vsetko v poriadku, o tri tyzdne dostaneme knizku a rozbehne sa to 🙂)) Ako sa ja tesiiiim.. A chvalabohu, moj buduci manzel takisto :D Akurat ma doktor zaskocil tym, ze mi oznamil ze mam na pravom vajecniku 4,5 cm cystu. Povedal, ze to pocas tehotenstva zmizne, tak mu budem verit. Nemate s tym nejake skusenosti??

surviver
20. máj 2009

weronikla dakujem za privitanie,,s tym oblecenim to mam aj ja tak ,ze sa asi "zmensuje" vobec nechapem 😎 hlavne stehna , zadok a brucho,to ku veceru vyzera ako v 4 mesiaci tehu 😅 tak uvidime co bude dalej....a ta cysta,ak by bola endometriozneho povodu,tak pocas tehotenstva by sa mala stratit,lebo v tehu su ine hormony ako v normale,takze to ju "vylieci" a ak Ti to povedal Doki,ze zmizne,tak mu ver,hadam vie co hovori...S tymi skuskami drzim palce 🙂 Ja nastastie mam uz skolu davno za sebou a momemtalne som na PN,tak len oddychujem,ale aj ja som si uzila svoje,asi ako kazdy...

jahody11
20. máj 2009

ja som mala cistu pred otehotnenim a tiez mi vravel, ze by bolo vhodne aby som otehotnela, ze to potom zmizne a teraz uz tam nemam nic, tak je to asi pravda 🙂
inak ja som doteraz moc satnik nemenila, tricka su mi stale dobre akurat som vysadila rifle za tehu nohavice a rifle, este do svadby 25.4. namne ani nebolo vidiet, ze som tehotna 😀 😀 chvalabohu, az teraz ked budem zacinat 7-mi mesiac, tak mi trocha podskocilo brusko ale inak jedine so sa namne zvacsilo su prsia o cislo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre