Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
24. máj 2009

dobré ranko maminyjúúúj takže nám pribúdajú ďalšie tehulky to je fakt super,
asi sa tento rok s tehulkam roztrhlo vrece takt.

jenifer6363
24. máj 2009

asi tak aj spravim a v pondelok asi zajdem k lekarovi ze co to ma znamenat lebo taku mrchu som este nikdy nemala ... a nestretol sa stym uz niekto ? ze trvala len tak kratko ? ☹

jahody11
25. máj 2009

janifer, ja som mala taku kratku ale vtedy som tehu nebola, aj priznaky som mala a nic... otehotnela som az viac ako mesiac ppotom.

monika131
25. máj 2009

jenifer, skús ešte raz ten test a choď aj za doktorom, možno tam máš nejaký zápal, ktorý spôsobuje tieto problémy, alebo si tehu, najlepšie Ti to povie doktor. 😖

smajli
25. máj 2009

blahozelam novym tehulkam:o))) je to take zlate mat v brusku maleho cloviecika:o)))
zajtra mam plnych 20tt a este babo v brusku necitim...tak by som uz chcela:o) este ma asi stale dost miesta,alebo je maternica este tvrdsia pri prvom babu:o) za to kym zaspim,tak idem na wc-ko aj 4-krat...
:o) :o) 🙂 🙂 🙂

klauduska
25. máj 2009

ahojte,

tak som tu opat po dlhsom case.... 😵

smajli,Tebe kedy povedali,ze budete mat chlapceka???

jahody11
25. máj 2009

smajli, to ti verim, ze by si chcela uz citit malickeho, ja som zacala citit poohyby az v 22tt. dost neskoro ale predsa, teraz sa striedaju dni aktivity, kedy ide vyskocit z bruska von s dnami spanku, ako dnes, dnes sa len tak mrvi asi je velmi teplo v brusku 😀 😀

smajli
25. máj 2009

:o) vsak hlavne nech je zdrave,tyzden hore dole...ja viem,ze je este na pohyby cas....
dnes som taka volajaka nijaka..unavena z nicoho,asi si spravim kavu... davam si do nej lad,od kedy si raz ty jahody spomenula,ze pijes ladovu kavu... ,mozno ma to prebere...
treba mi ist do roboty odniest trvanie PNky a nejako sa mi tam nechce,chodievam tam peso,lebo to mam tak 15 minut od domu....
a klaudy...od minuleho podnelka vieme,ze to bude chlapcek,aspon podla tvrdenia lekara z usg... :o) ale aj tak sme mali taky silny tusak,ze to bude chlapcek:o) budem mat dvoch Mikulasov:o) tatina a chlapceka synceka... to sa mi ani verit nechce,ze to bude pravda,ked to takto pisem,je to ako rozpravka,hlavne nech je zdravucke babo:o)
tak zatial pa:o)

januska26
25. máj 2009

Caute baby,
no tak ja som momentalne v 4-5tt. dost sa bojim, nakolko som este aj v ANglicku, a tu je starostlivost dost o nicom. Takze chcem ist gynekologovi na slovensko a rodit tam, len problem je v tom, ze musim letiet a citala som si, ze je to riziko v prvom trimestri. neviete nahodou nieco o tom?diky.

jahody11
25. máj 2009

smajli a preco si stale na PN-ke? a chces byt az do MD na PN?

januska, v tom ti asi neporadime ale skus si to vyhladat na googli ... 😉

smajli
25. máj 2009

januska...je tu aj taka tema,ze lietanie v tehotenstve....

na PN budem az do MD....,je mi takto doma lepsie..., mala som na zaciatku tehu dost problemy so stresom.... ,presne problem neprezradim,je to chulostive...,ale suvisi to s tym rozvodom,s tym ex...piiip,ako sa spraval,ked som s nim cakala babo a stres okolo vtedy,kvoli comu aj babo prestalo rast... v takom 6tt, odvtedy uz presli 3 roky... 2 roky som uz rozvedena...,ale ten zaciatok tohto tehu som mala stresovo dost tazky...,bola to velka asociacia,lebo prezivala som to iste...bola som tehu... len som vedela,ze raz sa mi to uz nepodarilo...,a velmi som mala co robit,aby som to zvladla presvedcit svoju mysel,ze to tentokrat zvladnem... ,ten ex bol ch..pip,... som rada,ze mam vobec od neho pokoj...,a vlastne som odvtedy citliva na stres a stresu mam v praci vela...,tak ked mi to zo zaciatku v praci neslo a ukludnila som to az ked som bola na PN,tak som si povedala,ze najdolezitejsi je klud a zdravie baba.... ,nic insie pre mna nie je dolezitejsie...

monika131
25. máj 2009

Smajli a kde si pracovala?
Ja pracujem ako administratívna pracovníčka a keď si pracovala v podobnej oblasti, tak tu je stresu teda až až. No v našej firme určite a hlavne každé ráno ma dokáže ten môj zahundraný šéf riadne vytočiť. Ale nejako to zvládam. 🙄 🙄 🙄

januska26
25. máj 2009

diky smajli, uz som si to pozrela, malo by to byt ok...snad🙂)

jahody11
25. máj 2009

smajli, tak to je dobre, ze si sla radsej na PN, aj ja by som mala byt, moji sefovia ma vedia totiz vytocit az tak, ze som raz plakala a telefon hodila ozem..., kedze s nimi komunikujem len cez telefon, mam z nich riaden stres ale po tom incidente som si povedala, ze kaslem na nich a nebudem ublizovat babatku a povedala som, este raz budu mat taky vystup, v momente idem na PN a nech tu miesto mna pracuje kto chce...

katka.mina
25. máj 2009

ahojte baby. potrebovala by som pomoc. s partnerom chceme babatko vysadila som antikoncepciu asi pred 7 mesiacami. nemam pravidelny menzes ale naposledy co som mala tak teraz mi dva tyzdne meskaju test mi ukazal pozitiv teda ta druha ciarka bola slabsia ale bola len som ten test som robila hned den po pohlavnom styku. inak sme mali pohlavny styk dost casto ajked som vedela ze mi meskaju... teraz neviem aka je pravdivost testu.

smajli
25. máj 2009

drz sa jahody,davaj na seba pozor... babo je teraz to najdrahsie...

monika tiez robim v administrative...uradnicka kancelarska robota a terminovana samozrejme,s blbymi nahnevanymi klientmi... a ked sa terminy nestihaju,co sa ledva stihaju,tak sefovia vinia nas samozrejme.... som rada,ze tam teraz nie som... birokracia...

katka.mina ak si test robila den po pohl.styku ale aj predtym ste sa milovali v priebehu mesiaca,tak kludne mozes tehu byt,aj ked ti nejaky cas meskala mrska... mohla si mat ovulku neskor...,skus este spravit zo jeden dva testy rozne druhy a uvidis... tak drzim palce :o)

jenifer6363
25. máj 2009

jahody11 - pocuj ale to si potom otehotnela uz po druhom pokuse s priatelom(manzelom) alebo to este stoho predchadzajuceho styku este ? lebo mne to nejde do hlavy ako si ... ale vraj pri pohlavnom styku sa to tam dole vseliako meni mi raz niekto vravel tie cykli .... pri doktorovi som este nebola lebo musim pracovat a test som si kupila a vysiel opat negativne a to som 2 dni po tej kratkej mrche ... tak dufam no ze ani nic nebude co myslis ?

katika82
26. máj 2009

dobré ránko tehulky
no kukám že ste tu toho popísali zasa,

tak idem od začiatku*:
jenifer - myslím že by si mala zájsť k lekárovi ja som mala taký istý problém mrcha bola len dva dni a nakoniec mi zistili zápal maternice a o mesiac na to som otehotnela 😀

smajli - tak ty si si toho teda užila zlatko ale hlavne že teraz si už spokojnučká a šťastná

jahody - naozaj stres za to nestojí aby si si potom vyčitala, ja som tiež teraz stresovala kôly skúškam včera sme mali mať poslednú ale preložili nám ju tak ma drahý tiež zdubal že čo stresujem že iba malému ubližujema že ked sa niečo stane že si to budem vyčítať že jedna skúška hore dole.som sa bála strašne na nu a nakoniec sme ju ani nemali.

ja mám robotu v pohode,robím sama sebe šéfku takže taký klud mám ale tiež občas tí ľudia nevedia čo by od výmyslu chceli. ale som spokojná v práci zasa.ja rozmýšlam ak sa to bude dať že by som aj popri materskej robila pre firmu externe lebo ja som typ že musím mať nejaký cieľ pred sebou.
viem že bábo ma bude zamestnávať na plné obrátky ale každá korunka je dobrá chceme totiž na rok stavať domček takže uvidíme.

inak baby ja akosi vôbec nepriberám stále som na 50 kg.bruško už trošku vidno ale dúfam že to nebude problém že som ešte nepribrala.lebo kamošku kôly tomu dali do nemocnice na infúzie ked nepriberala.
neviete mi s tým poradiť??alebo čo papať aby som trošku pribrala. ja som s tým síce mala problém stále. ja zjem toľko toho že až ale vôbec som nemohla pribrať nikdy a to kopec slaninky domácej pojem klobások a nič.
ja som taký žrút a vôbec to na mne nevidno. kamošky mi to závidia že ako sa mám super ale teraz by som fakt chcela pribrať.

jahody11
26. máj 2009

jenifer, to je tazko vysvetlit, my sme sa s manzelom velmi nesnazili, nechavali sme to na nahodu, a ked som si potom robila test, tak ta tehu ciarka sa objavila skor ako ta kontrolna...
a urob ako ti radi katika, zajdi za doktorom, nech ta vysetri !!

iva81
26. máj 2009

Ahojte kocky, tak ja sa k vam pridam ak ma prjmete. Vcera som si nasla na teste krasne // a dnes som bola u lekara a potvrdil tehotenstvo. Ze je to 5-6 tyzden a uz som videla aj malinku fazulku na ultrazvuku, uz ma 3.8mm. Tak sa strasne tesime aj s manzelom. Len mi je velmi zle, uz som dnes 3x vracala. Tak snad to prejde coskoro lebo ani papat mi nechuti vobec.

katika82
26. máj 2009

ivka gratulujem no fakt tento rok je akýsi maxi plodný samé tehulky ale to je super zlepšujeme priemer populácie

a zle? no ti bývalo aj mne a riadne až do tretieho mesiaca dokoca ešte aj teraz ma niekedy natiahne

jahody11
26. máj 2009

iva tak taa tu vitame a budeme radi ak sa budes s nami delit o svoje radosti aj starosti, tak teda ti nezavidim to vracanie ale urcite to raz dva prejde 🙂 ak sa ti podari, mozes dat potom nejake fotky do albumu, potesis nas 😉 😉

iva81
26. máj 2009

dakujem za prijatie baby. Tie fotky nejako poriesim len zatial neviem co tam mam dat, akurat tak test 🙂

katika82
26. máj 2009

ivka no testy na začiatok stačia, potom pridáš bruško a prvé fotky z ultr.neboj.

smajli
26. máj 2009

:o) ahojte:o) dnes sme sa konecne s milym pohli kusok na bytiku,kde budeme byvat,trosku nam to pri tej krize postalo,ale co uz. Zatial byvame tak,ze spime u nasich ale naplno tu moj muzik nebyva,ale odlisuje sa to len tym,ze oblecenie ma u svojich rodicov,ale inac je stale u mna:o) alebo ja u nho...ale teraz uz skorej on u mna:o)) boli nam dnes zameriavat plastove okna a uz sa pomaly pohneme aj s kuchynskou linkou...uz len tuu a mozme sa tam stahovat... :o) do narodenia baba sa to stihne:o)

iva vitaj:o)

a katika..s tym priberanim sa mi zda,ze by to nemal byt problem.. niekto priberie vela a niekto len minimum...vsak uvidis,este je mozno skoro,na niektorych dievcatach do 5.mesiaca ledva vidno,ze su tehulky...,to ja som teda pribrala zatial 7 kg... tak som zvedava,kolko to bude dokopy...ale potom to dam dolu,teraz ma to netrapi a muzikovi sa vraj paacim:o)))))))
babo si iste vezme vsetko co potrebuje,aj ked nepriberies vela.. a babo zatial u teba vazi asi 200g... (tak sa mi zda...),takze este nie je tazke..,potom iste priberies:o))

smajli
26. máj 2009

ako som sa pozrela do svojho albumu,tak dnes mam presne polovicku tehu,ked si vezmeme,ze tehu trva 40tt... ale presne to nevie nik:o) ale tak mozem si povedat,ze som v polovicke:o))))

monika131
26. máj 2009

Ahoj ivka. Aj ja Ti chcem zagratulovať, tak vitaj. Ja ešte tiež nemám v albume žiadne fotečky, testík som popoužití vyhodila do koša, ani ma nenapadlo odfotiť ho a dať si ho do albumu. Nevadí 😅

Ale mám jeden problémik.
Teraz som prišla od kožnej lekárky. Pred 2 dňami som sa hrozne vyhádzala po celom brušku, dekolte a na krku.
Dosť to svrbí, myslela som si, že to budú potničky, veď je horúco ako v pekle, ale lekárka mi povedala, že to bude nejaká alergická reakcia na niečo, čo som zjedla. A ja toho teraz pojem. Zakázala mi jesť všetko citrusové ovocie, počas celého tehu, vraj žiadne pomaranče, mandarinky, grepy, dokonca ani kiwi. A nemala by som ani paradajky, a to všetko mi práve teraz najviac chutí. Včera som bola v obchode a kúpila som 2,5 kg mandariniek, kto to teraz všetko spapá. ☹
A ešte som jej vravela, že som začala používať detský olej na krémovanie bruška a prsníkov, aj ten mi zakázala a dala mi nejaký z lekárne.
Mala ste niektorá z vás tiež takéto problémy?
Ak áno, tak vám pomohla diéta, ktorú vám lekárka nasadila? 🙄

smajli
26. máj 2009

tak monika,ja pouzivam na strie Bonellu,tiez ma na brusku take akoby potnicky,ale nie je ich vela...,tiez som zo zaciatku pozerala,ci to nie je z kremu,ale mozno ani nie...ja si myslim,ze su to potnicky... z tepla a z toho,ze brusko rastie... nie je toho vela,tak ma zatial nenapadlo niekam s tym ist...,
ja mam namiesto toho taky akoby ekzem okolo nosa..s nim mam problem,lebo nechcem teraz take masti,ktore som brala vtedy... tak mam kusok flakaty nos .. a steklii..., a posledne dva dni mam prasknutu vacsiu zilku na oku,na jednom viac,na druhom oku menej... ,pozorujem to,zatial sa mi zda,ze sa to straca...,mama vravi,ze to moze byt z toho,ako ma pred dvoma dnami tak poriadne naplo....
asi sa na kazdeho nejake tie pliagy nalepia...

jahody11
26. máj 2009

veru, mne sa narobili vyrazky na brusku z vrchu tam kde mam prsia, kedze ja ich mam dost velke 😀 a to hlavne teraz, ked je tak strasne horuco a okolo nosa sa aj mne nieco urobilo akoby mi tam koza odumierala ale nejde to dole, ked to oskrabem s nechtom tak do rana to mam este horsie tak si radsej do toho uz nebabrem.
a brusko si zatial nenatieram, kedze ja mam odpor k akymkolvek kremom, ale keby ze tam je naznak praskania tak sa zacnem natierat.

monika131
26. máj 2009

Tak to asi áno, na každého sa niečo nalepí.
Ja odkedy som tehu, tak každé ráno mám upchatý nos a strašne sucho v ústach, ale do 1/2 hodinky to prejde.
Zatiaľ mi nič nepuchne a ani nepraská.
Na natieranie mi lekárka predpísala olej Balneum Hermal - obsahuje to sójový olej, tak to vyskúšam.
A dala mi aj krém na tie vyrážky, taký ktorý dáva aj bábätkám keď majú exémy. Vravela, že liečba potrvá trocha dlhšie, ale že by sa to malo dať do poriadku. Tak uvidíme.
Ozaj smajli. Ako prežívate tie horúčavy? Lebo ja mám dosť, to ti teda poviem a v kanclíku mám horúco ako niekde na sahare, katastrofa 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre