Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

baramborka
22. jún 2009

LYDIA dakujem pekne jasne ze sa da :D pri mojich problemoch a havariach a neviem com vsetkom tehotenstvo je sice ugrckane ubolene..ale ten vysledok.? to stoji za vsetko:D

lucinka1104
22. jún 2009

baramborka gratulujem k tehu,ale nebojkeby ti pichol vyvolávačku miminku to len pomôže aby sa lepšie uhniezdilo a nepustilo sa ťa

baramborka
22. jún 2009

LUCINKA nepichol ..ja som sa bala :D heheehe...neviem strach ma premohol :D.....ale kazdopadne dik za radu budem vediet :DD
ty s tym mas neake skusenosti s injekciou ? lebo ja uz som raz potratila babo a bojim sa neak odvredy..

jahody11
22. jún 2009

katika, mne sa brusko vydulo az dva tyzdne po svadbe a to som bola v 24tt, na svadbe mi tiez vraveli, ze keby som otom nepovedala, tak by ani netusili ze som tehu 😀 😀

surviver
22. jún 2009

ahojte 🙂
baramborka tak blahoželam k tehulkovaniu 😵 a len pekne oddychuj,aby bolo vsetko ok....drž sa aj s drobcom

andrea12737
22. jún 2009

Baramborka taktiez sa pripajam ku gratulacii...ehm, mam otazocku...tie kt.viete co to bude, ako vam to dr.zaznacil do tehu knizky?

baramborka
22. jún 2009

holky SURVIVER A DNDREJKA dakuje mvam akurat som spala lebo som strasne unavena cez den si doprajem aj 5h spanku .a je mi tak zle ze konec :DD
ale nevadi..
pocuj holky chcem sa vas nieco opytat...som zamestnana ako herecka studujem herectvo a mojou momentalnou zabavkou je javisko..moze mi podla vas uskodit tato praca ak ma bavi nemam pri nej stresi a je v dobrych podmienkach ? akurat ze skusky mame dost dlho neiekdy aj 4hod....:(
dik holky skuste mi neak poradit

andrea12737
22. jún 2009

Ahoj baramborka, no ja si osobne myslim ze sa svojej praci mozes naplno venovat, nie je to robota-podla mna, natolko fyzicky ci psychicky narocna, zeby to malo nejako vplyvat na vyvoj tvojho tehotenstva a babatka, a tie skusky, tolko zvladnes...ja byt na tvojom mieste tak tehotenstvo nevnimam ako prekazku, hlavne si tehotenstvo naplno uzi! 😉 !je to to najlepsie obdobie v zivote zeny...o.i. 🙂

baramborka
22. jún 2009

andrejka to mi je jasne prvve a zasadne co som si dnes povedala : nesledovat sa, a nebrat to ako chorobu :D
jasne uzivam si to lebo aj to ze mi je teraz uplne hrozne zle je znak toho ze mam v brusku mojho anjelika
a vobecc mi to neprekaza prave naopak 😅
strasne sa citim ako by sombola taka naplnena :D citim ze vo mne zije zivot a to ma absolutne dojima :D
musim utekat lebomam skusku v divadle :D dakujem ti moja :D

surviver
23. jún 2009

dobre ranko všetkym 🙂
baramborka podla mna ak Ta praca bavi a nevyčerpava tak ju rob aj dalej,ale ak by si bola priliš unavena tak si daj pauzu,ono vačšinou si organizmus sam vypyta ak chce relax,no a Ty ak chceš ,aby bolo všetko ok ,tak mu musiš vyhoviet 😉 Ja budem cele tehu na PN,lebo ja som mala cestu k babetku trošku komplikovanejšiu a nechcem,chodit do prace,lebo moja nie je priliš vhodna v obdobi tehotenstva a najma takeho,dlho čakaneho.....a čo sa tyka tych nevolnosti,no nie je to sranda,ale na konci nas čaka vytužene babo,tak to stoji za to vydržat to....mne bolo celu dobu zle,ani si neviem predstavit,že by som musela chodit do prace,ale tento tyžden sa to už lepši,tak dufam,že si to tehulkovanie už začnem uživat 😵

klauduska
23. jún 2009

Ahojte!

baraborka-gratulujem!!!Aj mne byvalo zo zaciatku zle a som si vravela,ze tehotenstvo nie je choroba....Len to,ze mi byvalo zle skoro kazdy den ma akosi nechcelo opustit a trvalo do do dovolenke,cize do nejakeho cca 18tt.Potom som mala problem s letom,odpadla som v lietadle,este dalsie dni mi bolo zle od zaludka,nic som skoro nemohla jest,ani pit...A teraz to konecne vyzera na dobrej ceste... 😎 😎 😎 😎 klop-klop-klop.....

katika...a ako casto citis tie pohyby?Lebo ja dost casto,aj niekolko desiatok krat za den....Moze byt?? 😅

monika131
23. jún 2009

Ahojte tehulky.
Baramborka - aj ja Ti chcem pogratulovať, vitaj medzi nami.
Klauduska - tak to si teda mala poriadne nepríjemný zážitok z toho lietadla. A stalo sa to iba cestou tam, alebo aj cestou späť. A ozaj, ako bolo na dovolenke.
Baby ja ešte zatiaľ necítim pohyby. Ale ako to tu tak čítam, už by som asi aj mala, ale zatiaľ nič. No uvidíme. 😅

smajli
23. jún 2009

ahojte :o)
klaudy...pokial sa pamatam,tak tebe posuvali tyzdne tehu dozadu... a ktovie nakoniec,ci predsa len nie si tehu o tyzden dlhsie ked uz aj pohyby takto pekne citis :o))) niekedy je tych pohybov citit spuustu a niekedy menej:o) mna chcelo babo vcera kusok vystrasit,lebo cele poobedie nic...aspon som nic necitila... bola som ale cely cas az do vecera na nohach a babo sa pekne hojdalo tak asi spalo... ked som prisla domov,tak som sa najedla,tak babo spalo zas... az som mu hovorila... no taak kopni maminku nech sa neboji ... a kopkat ma zacalo az o desiatej vecer :o)))))
monika... ja som zacala citit pohyby v 20tt+2dni... a vo viacerych zdrojoch pisu,ze ich zena prvotehulka zacne citit priblizne do konca 20tt....
:o))))

klauduska
23. jún 2009

moni....no,bol to neprijemny zazitok,stalo sa to cestou spat,nastastie,aspon dovolenka bola na vybornu,bez problemov....mam aj fotky v albume,ak chcete,mrknite....

A pohyby som zacala citit presne na dovolenke, kde sa mi lamal 17tt s 18tt.Najprv to bolo ako vlnky a potom uz riadne kopanceky....A odvtedy ho snad citim kazdy den....

smajli...vidis,moze to byt aj tym ako pises...Lebo ich citim dost intezivne a vela krat za den....Az sa niekedy smejem,ze aky je aktivny krpcek.... 😵 A moj mangel sa uz nevie dockat,kedy ich bude citit aj on.Neviete nahodou???

surviver
23. jún 2009

klauduska pekne fotky a musela to byt skvela dovolenka 🙂 troška zavidim,ale len tak trošku 😉 ,ja by som tiež niekde šla ,len sa bojim,tak hadam na buduci rok,už aj s drobčekom 😉

klauduska
23. jún 2009

surviver....dakujem,bolo fajnovucko..... 😉

my sme to mali uz zajednane od januara,co sme este ani netusili,ze budm tehu... 🙂
Tak teraz najblizsia dovca mozno o rok,dva,tri..... 😒

andrea12737
23. jún 2009

Ahojte, ja pohyby citim od 16tt-ale je to druhe tehu, pri prvom asi v 17tt . Ehm mam na vas otazocku, bola som na utz a tam mi zaznacili nieco ako P+, ma to niektora z vas?pozerala som vsade mozne na internete aj tu na tychto strankach, ale nikto nikde sa nezmienuje o tom co to moze byt. Svagrina mi povedala ze to je zaznacene pohlavie, ale ked som sa dr.na konci utz pytala ake to je pohlavie, tak mi len odvrkla ze to som si nevsimla!-bola strasne neprijemna.. 😠 tak nvm, ak s tym znakom mate skusenost, napiste to pls. tak zatial sa majte krasne.

surviver
23. jún 2009

klauduska my sme mali ist na dovču v maji,ak by nam nevyšlo ivf,ale kedže sa to podarilo,tak sme dovolenku s velkou radostou zrušili 😵 😵 😵 len dufam,že aj na Slovensku bude nejake leto,lebo zatial to skor vyzera ,že včera začala jesen a nie leto ☹

surviver
23. jún 2009

andrea ja mam jednu knihu a tam je PP a znamena to -pohyby plodu,možno by P+ mohlo byt,ze pohyby su,čiže su + pozitivne,ale neviem ,tak hadam bude mat DR.nabuduce lepšiu naladu 😒 a vysvetli ti to

monika131
23. jún 2009

Klauduška - fotečky sú krásne, muselo vám byť naozaj fajnovo.
A ja zatiaľ pohyby necítim, možno sa bábo aj hýbe, ale neviem to identifikovať, že je to ono - ten pohyb, aký má byť. No nevadí. Budúci týždeň idem na poradňu a uvidíme, ale dovtedy by sa to už hádam malo hýbať, teda ja by som to mala cítiť. 😅

A ešte niečo k dovolenkám. My sme tento rok chceli ísť do Chorvátka, ale my chodievame autom, radšej sme to zrušili, kvôly tehu, pretože v aute mi nie je dobre, po dlhšej trase ma hrozne bolí bruško.
Ale určite sa vyberieme na kúpaliská do Maďarska. Tam chodievame tiež veľmi radi a v lete veľmi často, je tam super. 😎

klauduska
23. jún 2009

moni...v aute by som asi tiez nevydrzala velmi dlho.....A kam chodievate do Madarska?Daj nejaky tip.my by sme vybehli este na nejaky vikendik predlzeny a mame v plane ist aj do toho tropikaria v Budapesti....tak by sme to mozno spojili....

sur...snad sa vycasi....vcera a dnes to fakt vyzera skor na jesen.... 😠

andrea....v knizke je kolonka PP a znamenaju pohyby,tak ako pise surviver a ked je tam +,znamena,ze pohyby citis.... 😉

baramborka
23. jún 2009

fuha BABY VY STE SA NEAK ROZRECNILI :D no bola som tam vcera sme sa nasmiali na skuske nie nieje to vycerpavajuce (Zatial! Ale mame ist do srbska a vela skusok do noci to asi budem musiet odvolat :D
BABY ccchcem sa opytat je mozne ze ak som v neakom 6 tyzdni ze malinkeho nevidel este na sone ?
lebo on ho proste...nevidel...
a chcem sa opytat moze sa pit mineralka a bublinky lebo som pocula ze to skodi drobcovi ? 😎

surviver
23. jún 2009

baramborka zaleži na tom aky utz ma Dr. možno ma nejaky slabši a možno to nevedel najs,lebo mne robili utz v 4tt+4dni a bolo to pekne vidiet. Ale počkaj chvilku , drobec podrastie a už ho tam tvoj Dr. isto uvidi 🙂

klauduska
23. jún 2009

baramborka...neboj,mne tam tiez nebolo ajprv nic vidiet,kazal mi prist o 2 tyzdne a bolo to pekne vidiet... 😉

mineralka sa moze,ale nie moc bublinkova a vo velkom mnozstve....odporuca sa cista voda.... 😉

smajli
23. jún 2009

tesi ma ako sa to tu rozkecalo:o))) vitajte tehulky:o)))

a klaudy...tie romanticke fotky na zaver...vidno,ze ste si pekne oddychli:o)))))))))))))))
super:o)

baramborka
23. jún 2009

surviver no ved to dufam..lebo on povedal ze nevidel graviditu a testy ukazali opak..a aj moje priznaky vyvracaju jeho tvrdenie ved uz mesiac nemam mrchu.,,,
ale podla teba.....je mozne este ze fakt niesom tehotna aj ked sa tak citim ako zvracanie rane nevolnosti a testy boli pozitivne ? 3 testy....

surviver
23. jún 2009

baramborka nestresuj sa,ak citiš,že si tehu tak tomu ver...a kedy ideš znova k Dr.?

smajli
23. jún 2009

no... ja pijem Fatru,lebo ma pali zaha...a to jedine mi pomaha...normalne aj ked za den vypijem dva pohare co len cistej vody,tak ma pali zaha... ,ale najprv si ju odbublinkujem...,aj svagrinka-lekranicka ju pila cele tehu kvoli tomu a je to v poho,pokial ma clovek v poriadku ladviny...,aj doky mi tu fatru oddobril...

baby,mna tak bolia nohy... je tu teraz tak horuco... a sla som na preventivku k zubarovi (mam 3 kazy ☹ ) a sla som peso 25 minut tam a 25 spat.... uz som asi tazka...

my chodievame v lete do madarska na kupko do Tisojvarosu... ale toto leto nepojdeme... neodvazim sa kupat na kupalisku kvoli moznej infekcii a ani na slnku sa vraj nema byt dlho... a ani vela slnka nemam rada,ale to kupanie plavanie v plaveckom a vlny mi budu chybat...

baramborka
23. jún 2009

klauduska tak si ma potesila a zaroven ukludnila....ja ked ho uvidm...to bude asi to najdojimavejsie na svete :D
moje babo....kokso ..:D..
ale fakt aj s priatelom (zatial o nedlho manzelom) sa strasne tesime..aj ked oni boli v soku vcera som im to oznamila :DD no moja mamina ta plakala od stastia a sestra pred par mesiacmi porodila cize to je zavalene detmi u nas:D

surviver
23. jún 2009

smajli,to v KE mate tak horuco? tak pošli troška nech sa aj my ohrejeme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre