Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
7. júl 2009

ahoj jahody. Tak s teba je už východniarka? 😀
Ako ste zvládli sťahovanie? 😎

katika82
7. júl 2009

takže jahody ty už vetetíš domka na materskej ???tebe je hej???
a ako sa ti býva??

selyma
7. júl 2009

Ahojte babky. Neviete mi poradiť? Som pred osmim tyždnom tehotenstva a tak sa mi zdá, že mám brucho. No teraz neviem, či to može tak skoro byt vidno(bude to moje prvé dieta) alebo to som pribrala. Ináč som nižšej postavy a moja hmotnost je zvyčajne 48 kg. Može to byt vidno? Dakujem.

andrejusa
7. júl 2009

Ahoj selyma... aj ja som na tom úúúplne rovnako. Som v 7t. a nomrálne mi rastie pupok, tak som hľadala v témach a pár báb tu píše, že sa nafukuje, takže to je asi normálka. Ja už som behala po obchodoch a zháňala voľné tričká na leto.

klauduska
7. júl 2009

ahoj selyma....

u kazdej babenky je to individualne, niekomu brusko nie je vidno ani v 20tt a niekomu uz v 8tt ano...Takze kludne to moze byt vidiet.... 😉

selyma
7. júl 2009

Dakujem za odpoved. Som z toho dost prekvapená, lebo som sa tiez docitlal, že u iných to vidno až v neskoršom štádiu tehotenstva. U nas to ešte nikto nevie, preto sa tak čudne aj cítim, že to už vidno. Ani moja mamka o tom ešte nevie (nebývam s nou v domácnosti a vídame sa velmi málo). Čakám do dalšej prehliadky, kedy jej to oznámim aj s nejakou fotkou, aká bude prekvapená, vnuka ešte nemá ale chcela by už) Tak to by bolo, keby sa jej iní vypytovali, či som tehotná, že mám nejaké brucho. To by bola prekvapená, že ona o ničom nevie. Prehliadka presne o mesiac, tak to neviem, či potom dlho utajím. 😀 a prekvapím.

garicka
7. júl 2009

ahojte baby,

katika - aj ja ti blahoželám k úspechom čo ťa postretli, ja som sa z Bc. vytešovala minulý rok a teraz sa teším že som už piatačka 🙂

ohľadom toho bruška klauduska má pravdu že u každej baby je to individuálne, mne začalo rásť asi až tak pred týždňom, dovtedy som mala miesto bruška len moje malé faldíky 😀 .

baby zajtra idem do nemocnice na serkláž - vnútorné zašitie krčka maternice. nemáte s tým niektorá z vás skúsenosť?

xpetka1x
7. júl 2009

garicka no ked som ja lezala na rizikovom bola tam somnou jedna ktorej to robilo no a dost ju to bolelo ako poporodne jazvy po siti..

smajli
7. júl 2009

garicka...ked si este nestihla o tej serklazi sa nic dozvediet,tak skus si to dat do vyhladavania tu v konikovi ako su temy zoradene,urcite nieco najdes. Tusim ta pri tom uspia a potom si ta este nechaju aj kusok v nemocke mozno take dva tri dni...
mne to tiez hrozilo,ale teraz uz lekar vravi,ze mam krcok ok,aspon zatial klop klop klop,pre babo ale urobime vsetko,ze..
tak ti drzime palce 🙂 drz sa

garicka
8. júl 2009

ahojte baby, vyhľadala som si o serkláži nejaké články ale chcela som mať nejaké info aj od vás.

xpetka1x - tak to si ma moc nepotešila keď vravíš že to bolelo. akurát som čítala včera v článku že po serkláži nie sú žiadne bolesti.... tak uvidím.... dúfam že to dopadne OK. v nemocnici mi vraveli že tam budem tak najmenej 5 dní, tak sa "teším"....

baby držte sa v tejto horúčave, ahojte 🙂

klauduska
8. júl 2009

Bre ranko tehulky!!!

Tak dnes to u nas na horucavu nevyzera,ale nevadi,aspon bude lepsi vzduch... 😵

garicka...tak Ti drzim palce,snad to bude vsetko ok a bolest ani nebudes citit..... 😉

Inak vcera nas drobcek bol velmo aktivny,kopkal si cele poobedie a este aj vecer...tak mangel zasa okusil,prilozil rucku a citil.... 😀 😀 😀 Tak sme sa teskali....

monika131
8. júl 2009

ahojky!

Ani u nás to dnes nevyzerá na horúci letný deň. Ale mne to vôbec, ale vôbec neprekáža. Aspoň si od toho tepla oddýchnem.

Garicka - ja ti tiež silno držím palce aby bolo všetko v poriadku.

Klauduška - tak to muselo byť milé. Aj náš drobec sa už hýbe čoraz viac. Také príjemné bublinkovanie už cítim každý deň, ale taký riadny kopanček som ešte nedostala. Asi to nebude futbalista. 😀

A včera som zasa vymyslela nové mená: Tobias, Dominik, Adamko.
Ja už fakt neviem, ako ho nakoniec budeme volať. 😉

klauduska
8. júl 2009

moni...tak s tymi menami som na tom podobne,dokonca sa nam pacia tie iste mena, ako pises....
Len musime aj my preberat,lebo jedno meno je v rodine,druhe zasa kamaratka ma...atd...

Sranda inak,ze moja sestra mala vybrane jedno meno po cele tehu a posledny mesiac ho zmenila a veru aj dala malemu... 😉 Takze to beriem este s rezervou,lebo sa to kazdu chvilu este zmeni....

monika131
8. júl 2009

Tak u nás sa to teda mení fakt každú chvíľu.
Ale s manželínom sa už musíme dohodnúť. Aj keď ja viem, čo zo mňa vypadne v nemocnici po pôrode.?
V návale tých emócií a šťastia - len aby som mu to meno nejako nedoplietla. 😀 😀 😀

klauduska
8. júl 2009

No to by bola ina sranda.... 😀
No u nas v Nitrianskej porodnici su na vselijake mena asi zvyknute sestricky a doktori,lebo vela ciganiek rodi a take mena,ze :Diego,Rosalinda....sama telenovela.... 😀 😀 😀 Esteze nejdem rodit do Nitry.... 😝

moni...chodis aj na nejake cvicenia pre tehulky alebo kurzy?

smajli
8. júl 2009

ahojte:o)
moni este si pohybov uzijes:o) este babo trochu podrastie a uvidis :o))) 🙂
mna vcera zase tak silno naduvalo,niekedy mam pocit,ze fakt prasknem...,take velke brusko z toho mam...,niekedy mam aj pocit,ze sa to natahuje brusko a maternica a ze babo rastie.... dnes nic nejem co nafukuje,ani jablko a ani jednu marhulu... (vcera som po jednom mala...)
a v noci som nevedela zaspat,tak som pojedla take perniky lekvarove...a bolo mi taaaak potom zleee..... ze som nevedela zaspat ani potom... dnes mam zavazok,ze si budem davat pozor...
a tomu chladnejsiemu vetriku sa tesim :o))))

monika131
8. júl 2009

Klauduška - tak to by bola iná prča. 😀 že Chosé Armado 😀 😀 😀
Tie cigánky dávajú také mená aj u nás na východe. Tu je to normálka, že tu pobehujú malí cigáni s menami Rambo, Rosalinda, Romualdo .........

Na žiadne cvičenia nechodím. Aj keď to vraj nie je zlé, ale ja mám cvičenie každý deň poobede keď prídem domov. Najprv, tak okolo 17.30 prechádzka so psom, a potom, keď sa mi ešte chce, tak chodím po záhradke a zábrdam do všetkého čo vidím. Takže čerstvý vzduch až do večera. 😵

smajli - ja som inač včera tiež bola taká nejaká nafúknutá. Vždy keď som sa v robote postavila zo stoličky, tak som mala pocit, že sa mi naťahuje bruško a že prasknem. A na wc-ko nie a nie až potom sa mi to nejako podarilo. Ale nafúknutá som bola až do večera. Je to dosť nepríjemné. 😝
A moja, na lekvárové perníky radšej zabudni, aby ti nebolo zle 😲

Tomu vetríku sa teším aj ja. Dokonca sa z neho veľmi vytešujem. Aspoň mi v robote nepuchnú nohy od tepla 😅

klauduska
8. júl 2009

Smajli,tak to poznam....ked som si sla lahnut a len som sa prehadzovala,lebo mi vsetko islo hore a to som ani nejak nejedla poriadne...
Ale teraz sa to uz asi konecne polepsilo a zacalo mi chutit.... 😵 Aj vcera som spapala 2 rozky na veceru a potom ma o 21,00 este chytila chut na rozok,tak som dala.... 😕 A bolo to ok...

moni...s tym domacim cvicenim to mas fajne,ja ked pridem domov z robotky,co mam cez cestu,tak len vylahnem na gauc a nic sa mi nechce...hlavne teraz,ked su take hice vonku,som uplne odrovnana....No vcera ma mangel vytiahol na povinnu prechadzku so zmrzlinkou...Inak byvame v panelaku,tak sa tam tazko dycha,ze strach... 😒
Brala by som daky domcek s teraskou,vecer ked zajde slniecko,tak taka oddychovka... 😵 😵 😵 Trosku so zasnivala... 😒

monika131
8. júl 2009

klauduška - tak mi bývame v domčeku s obrovskou záhradou a nemáme žiadnych susedov. Za nami sú polia a lúky a taký maličký lesík. Vzduch je vynikajúci. Susedov máme oproti domčeku,takže večer sa občas stretávame na ceste a klábosíme.
A to v tom bloku Ti nezávidím. Ja som bola teraz u kamošky na návšteve. Býva v paneláku na 2 poschodí a poviem Ti, že tam bolo riadne dusno. 😖

klauduska
8. júl 2009

Mi hovor,my byvame az na 6.posch. a mame tam riadne dusno....aspon ventilator si pustame.... 😝

Juj,tak to byvanicko Ti uprimne a v dobrom zavidim.... ☹ Musite to tam mat paradicku vecer,ked slniecko zajde a ten vzduch.... 😵
No,mozno raz....aj my budeme mat domcek s uverom na 30 rokov na krku.... ☹

monika131
8. júl 2009

Dnes je asi úver normálna vec. Aj my sme ho brali, ale iba na rekonštrukciu, vlastne na vyplatenie manželových sestričiek, aby nám ostal celý domček, a na rekonštrukciu nám toho veľa nezostalo, takže už sa s ňou babreme 1,5 roka.
Ale dúfam, že budúci rok, to už všetko dokončíme. 🙄

klauduska
8. júl 2009

Ja viem, ze dnes sa bez uveru asi pohnut dalej neda,ale ta predstava,ze budem este tolko rokov robit a splacat uver....A clovek nevidi dopredu co vsetko o tych par rokov moze byt.....Viem,nepomozem si a uver zobrat aj tak budeme musiet...ale...je to smutne proste... ☹

monika131
8. júl 2009

No veru, veru, je to presne tak, a je to naozaj smutné.
Moji rodičia, keď sa pred 27 rokmi zobrali, dostali 35 - tisícovú novomanželskú nenávratnú pôžičku, za ktorú si kúpili byt a dokonca im zostalo na nábytok, a nikomu nemuseli nič vracať. 😅
Ale dnes, kdeže. Keď niečo chceš, tak si pekne požičaj a splácaj obrovské úroky. 😲

Počujte babenky. Aj vám hučia do výberu mena rodinný príslušníci. 😠

Nám áno a dosť ma to serie. 😠

klauduska
8. júl 2009

moni...no este to....!!!U nas vobec,len sestra je taka zhava a vypytuje sa stale na mena....Ale inak nikto sa nestara..... 😉

monika131
8. júl 2009

Tak to u nás sa gibicuje o sto šesť o tom, ako sa bude malý volať.
Ale zatiaľ si z toho nič nerobím, aj tak sa bude volať tak, ako povieme my dvaja s manželínom.

Svokra ohŕňa nos nad Brunom.
Segra s mojim otcom nad Markusom.

Asi ich všetkých prefackám a bude. Včera ma normálne nazlostili. 😠

klauduska
8. júl 2009

Nedaj sa a uplne ich v tomto ignoruj a hlavne im povedz,ze to dietatko bude Vase a nie ich!

Hlavne dajte take,aby ste s tym menom boli spokojni vy dvaja a pacilo sa Vam.... 😉

A tie fotky si nepridala??? ☹

katika82
8. júl 2009

ahojte tehulky
tak ja som sa dnes uvozila niečo na lanovkách bola som so šéfom na kontrole stredísk a v každom na lanovke tak bábo malo výškové rozdiely riadne. 😀 ale asi sa mu to páčilo lebo celý čas tíško spinká ale zato večer včera to bolo o dušu ako bláznilo

katika82
8. júl 2009

babule a mám ešte jednu blbú otázočku?
čo sú to tie hemeroidy???všade o tom čítam ale neviem to definovať čo by to malo ako presne byť a ako sa to prejavuje.

klauduska
8. júl 2009

katika...tak si dala malemu drobcekovi zabart... 😉

inak ak sa nemylim,to je zlata zila! 😉

katika82
8. júl 2009

klaudy viem že to je zlatá žila ale ako sato prejavuje lebo všade píšu že tehotné to postihuje ale neviem ako???

či je problém so stolicou či ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre