Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
16. júl 2009

dobré ránko maminy,,
juj tak ja už dnes v práci ale vôbec sa mi nechce ešte chripím a kašlem ale nemal kto robiť tak osm musela ísť. ešte že je v práci teplo tak sa to dá. zajtra mám ísť na kontrolu na hematologiu tak uvidím čo mi povie a či ma vôbec vezme ked mám ešte antibiotiká idem jej skúsiť ešte radšej zavolať či jej to neovplivní výsledky.

jahody tak tebe je už hej teda super. ale išla si na materskú normálne tak ako sa má 6 týždnov pred pôrodom čooo? či skôr. tak ty budeš náš prvý informátor teda, dúfam že ťa žiadna s nejakým predčasným pôrodom nepredbehneme aby si nám mohla povedať ako to je a ako to prebiehalo.a už ťa chystajú stresy z pôrodu či ešte nie???

monika131
16. júl 2009

Ahojky maminky....
Tak ako sa dnes cítime?

luka - no veru som mohla zbehnúť, za také 4hodinky tam, posedieť hodinku na kávičke a ďalšie 4 hodinky domov. 😀 Kúpim si lietadielko, také ako má Slota a môžem lietať hore dole, hoci aj každý deň. 🙂
Ja som sa včera tiež parila v aute. Bola som v robote na otcovom, naši majú síce nové auto Dacia Sandero, ale nemajú klímu, hotové utrpenie v takomto počasí. Keď som vystúpila doma na dvore, mala som normálne mokré nohavice, tričko, no proste úplne všetko. Sused sa so mňa smial, či som sa kúpala v šatách. 😀
Ale dnes som už našim autom, takže dnes pohoda.
Ale u nás, je dnes celkom príjemne, je teplo, ale jemne pod mrakom a pofukuje taký príjemný vetrík 😅

jahody - tak ako na východe? Takže ty už doma oddychuješ.? A ako sa mávaš? 😅

klaudi - čo dnes v práci.?
A včera si napiekla dobrotky? 😀

katika82
16. júl 2009

ahoj moni,
a ty už kupuješ aj nejaké vecičky či ešte dávaš tomu čas

monika131
16. júl 2009

ahojky katika,
ja ešte zatiaľ úspešne odolávam, ale to asi len preto, lebo sa mi v týchto horúčavách nechce behať po meste.
Ale kočiar a postieľku som už obkukovala na internete. Tie čo sa mi zapáčili mám aj v albume.

A ty si už v práci, a si v pohode? 😖

klauduska
16. júl 2009

Ahojte babulky,tehulky.... 😉 😵

Vybuvane?Ako sa dnes citite?

moni...s tym pecenim ani nevrav,dostala som sa k tomu az o 21,30 a tak som to piekla len do nejakej 23,00,lebo ma mangel uz nahnal do postielky,ze nech dam malemu vydychnut... 😀 Piekla som s ventilatorom v kuchyni a este vecer o 21,30 bolo u nas 29°C!!! 😅 😅 😅 Tak dnes pokracujem,ale tiez mam nabity program,ideme grilovat s kolegovcami uz o 16,00, potom odbehnem o 19,00 na cvicenie pre tehulky a potom naspat a potom sa hadam dostanem aj k tomu peceniu opat... 😝 zajtra by som zasa chcela piect pagaciky,ale neviem ci sa mi teda bude chciet.Vcera som robila take slane kolieska-medailonky sa to vola s udenym syrom.... 😉 😉 😉 Vynikajuce!!!Odporucam! 😉

A to cestovanie babule,tak to Vam nezavidim.....Nastastie mam robotku cez cestu,tak naozaj prebehnem aj v papuckach... 😀 Neviem si predstavit cestovat v lete a nedaj boze este autobusom...Ja mam problem,ze sa strasne potim,hlavne ruky a nohy,nic ani na boso poriadne nosit nemozem...takze by som v buse bola asi uvarena vo vlastnej stave..... 😅 😅 😅

No a my sme sa vcera s manzelinom rozpravali o kociku...Nasli sme ho na nete za vybornu cenu,lebo je v akcii a teraz mame dilemu ci ho objednat...Zda sa mi to skoro,ale zasa nechcem prepasnut akciu,vychadza to o 100eur menej,co je dost... 😒 Tak neviem....

Babule,aj Vam sa tie pohyby tak zintezivnuju???Ja mam pocit,ze kazdym dnom.... 😅

katika82
16. júl 2009

no v pohode ešte niesom ale nejak sa snažím prežiť to,

no my na kočík chceme ísť do polska normálne do obchodu nie na trh, postielku máme ešte po mnezachovalú vôbec nieje z ničená takže len nový matrac do nej a to do vnútra čo sa dáva okolo postielky a nejaké nové perinky a obliečky,
možno aj oblečenie nejaké ale ja chcem aby mi pokúpila krsná v anglicku dam jej peniažky a tam mi pokupi všetko
ťažko mi je terza ked ešte neviem čo to bude lebo takých neutrálnych vecí je fakt veľmi málo. tak na tom 3D mi to hádam povie ked už nebude drhaý somnou

klauduska
16. júl 2009

kati a ty kedy ides na to 3D sono?

My mame postielku po synovcovi od segry...aj s matracom,stojanom na baldachyn...takze ani az tak vela veci kupovat nebudeme,ani na oblecenie,len take ze fusak,kocik,navlecky, hniezdo do postielky,kozmetiku,....

luka04
16. júl 2009

Aaahojteee 😉 hlasim sa teraz a asi aj naposledy do vecera...nebudeme mat elektrinu...ja som sa akurat vratila z klasickej obchodzky /posta,obchod/ som uvarena, ja nemam klimu 😖 a asi uz aj stacilo na dnes, vystrcim nos az navecer opet 😀

klaudy...presne som mala aj ja pocit, ze male sa ozyvalo viac a viac...a teraz najviac 😀 vcera drahy robil plavajucu a ako pilil parkety, kopala jak diva...som mu vravela, ze rusi malu 😉 a prvy krat som vecer zbadala v posteli, ako sa mi zahmyrilo brusko, normalne ako sa prevalilo pod pupkom z jednej strany na druhu...strasne to bolo zlateee 😅
uzi si klaudy grilovacku, my budeme tiez, ale az sobotu, pride k nam brasko so zenou a malou Ninkou..

moni...tak raz snad budes mat to lietadielko 😀 xi xi alebo skocim ja na kavicku, ked pojdem ku svagrinke na vychod..neviem sice ci je to tym smerom, ale byvaju tiez na vychode 😀 pekny dnik aj tebe prajem, nech to v praci rychlo uteka...ja idem vegetit s nanukom a kavickou....sak co budem bez elektriky?? oprate aj navarene mam...

monika131
16. júl 2009

klaudi - tak ty si vypekala do 23.00, ja som vtedy už sladko buvinkala, odpadla som už o 22.00. A zajtra budeš piecť pagáčiky - tie milujem. A ešte keď sú čerstvé. Mňam,mňam,mňam.
S tým kočiarikom by som mala dilemu aj ja, ale akcia 100EUR, to sa oplatí. Len aby si potom nenašla nejaký krajší 😅

katika - a kde presne do poľska? Ja by som sa tam tiež chcela vybrať, alebo ešte aj do maďarska pokukať, ale neviem, kde presne 😢

luka - no môžeš aj ty pribehnúť, ja bývam neďaleko Košíc. A sranda, že ja mám švagrinku na západe. A vieš, že sa tam v auguste aj chystám.? Chcela by som tam ísť na celý týždeň. Možno by sme mohli aj s klaudi zorganizovať nejaké to stretčo. No uvidíme?
A čože Vám nejde elektrina?
Nanuk a kávička, celkom dobrá kombinácia! ja sa idem napapkať, že rezeň, zemiaková kaša a uhorkový šalátik, mňam,mňam,mňam. 😀

katika82
16. júl 2009

klaudy ešte neviem presne kedy na ten 3d mal by mi teraz toho 23 povedať ked pojdem na poradnu kedy mi urobí ten 3D on ho má pri sebe takže aj fotky ked mi tlačil naposledy tak mi robil z toho 3D. takže to je super že ho má on u seba.
no a my tiež vlastne len kočík a také základné veci kozmetiku pár vecičiek postielka je tak to do nej veci.a flašky nejaké a plienky a tka. ;
ozaj už ste uvažovali aké plienky???ja som aj čítala pár diskusií ale akosi sa neviem rozhodnúť

a ešte som sa chcela opýtať či si idete kupovať ten detektor dychu či je to dobré ??

monika131
16. júl 2009

katika - tak ja mám už odložených asi 15 obyčajných látkových plienok a ja sa prikláňam k pamperskám. Zatiaľ. Uvidíme ako na nich bude malý reagovať 😕

monika131
16. júl 2009

No v Košiciach sa tak zamračilo, že normálne ostala vonku tma. To je paráda, asi bude riadna búrka, hrozne sa teším, aspoň bude lepší vzduch. Konečne 😀

katika82
16. júl 2009

no aj to ale viem že aj na tie pampersky sa musia zo začiatku dávať tie apoštolky nohaviečky aby malo naširoko bábo nôžky a viem že tak sa dáva že pamperska a potom normálna plienka a tie poštolky nohavičky.

katika82
16. júl 2009

no my sme v jasnej mali vnoci takú búrku riadnu dva razy tak treslo že som si myslela že nám do tej chajdy treslo.
ja sa chcem ísť prejsť na huby poobede ak nebude pršať len tak za chatu čo tam bývame rastú tam kuriatka tak na zavarenia pojdem kuknúť či trošku podrástli lebo minule boli ešte malé.
ale tiež to vyzerá že bude pršať lebo je strašne dusno a od chopku sa už tlačí taká čierňava

smajli
16. júl 2009

🙂 ahojte tehulky,tak uz nam tu lejee :o))) super vzduch,tesim sa :o)
aj nam zostava kupovat iba kocik,sice je to najvacsia polozka,ale ten nemame,lebo ho braska dal ich neteri zo svagrinkinej strany... ale postielku a vsetko okolo pre chlapca budem mat :o))) aj vsetko do postielky a kopec veci,v auguste mi to donesu,lebo tiez byvaju na zapade... pridu aj s oboma synovcami,tak sa na nich tesime:o) toho mladsieho chlapca som nevidela od velkej noci a toho starsie 4 rocneho od juna...

moja svagrinka chlapcov balila od narodenia tak,ze davala latkovu plienku a na to rovno postolky... bez pampersky...tak sa to chystam robit aj ja.... ale necham si poradit... aj od vas aj od doktorky detskej a tak....
k detskej doktorke by som drobca nasho chcela prihlasit tam,kde som chodila ako mala aj ja...je to taka strasne zlata doktorka...,ziadneho ineho doktora v zivote som uz takeho zlateho a starostliveho nestretla... mala by brat aj nove deticky,lebo kamoska tu z bloku tam chodi so svojim rocnym syncekom...
lebo viete...ze doktorku treba mat vybratu este pred porodom...

tintiniacik
16. júl 2009

Ahojte babulky.
Dnes som bola u doktora pretože by som to do augusta nevydržala s tým že mi potvrdil tehotenstvo 4týžden aj 4dni. Tak za dva týždne by som mala ist na kontrolu už by malo byt vidno aj srdiečko. Mám tehotenskú knižku a som stráááááááááááááááááááááááááášne štastnučkááá🙂))

katika82
16. júl 2009

tintiniacik to je super, ja som to tiež nevydržala a povedala som že mi je zle a bolí ma podbruško a že som mala predtým zápal maternice tak mazobral a to som už bola v 7tt takže už bolo vidno aj srdiečko

matka331
16. júl 2009

ahojte ...som tu nova ....som tehotna v 11.tyzdni bola som na ultrazvuk a doktorka mi povdala ze mam na placente malu trhlinku ....prosim vas ak mate s tym skusenost ..poradte mi ..dakujem 🙂

katika82
16. júl 2009

maťka tak s týmto ti naozaj neviem poradiť, skús vyhľadať v nejakej téme na koníkovi alebo v google ☹

matka331
16. júl 2009

skusala som lenze na google nic take neni...

matka331
16. júl 2009

dufam ze sa tu najde niekto kto bude mat skusenost 🙂

smajli
16. júl 2009

tintiniacik gratulujeme:o) a tesime sa s tebou:o) ja by som to tiez nevydrzala:o)))))

a matka331 nestretla som sa s tym,skus hladat a pytat sa vo viacerych temach...
a doktorky si sa priamo nepytala? ci to je daky problem alebo co to je...
kedy ti to tvoja doktorka povedala?
lebo niekedy je clovek z toho vyplaseny az sa hned aj zabudne pytat,co z toho vyplyva...
ked si bola u doktorky teraz nedavno,vcera abo tak,tak sa vobec nehanbi a chod tam zas a opytaj sa na to doktorky,sestricke povedz,ze sa potrebujes o niecom poradit,doktorka ti musi predsa povedat... budes kludnejsia... radsej prist dvakrat za nou,ako sa teraz stresovat a bat... mozno je to v pohode,mozno sa to este casom spravi,vazne sa jej skus spytat...budes kludnejsia...

matka331
16. júl 2009

smajli.bola som tam pobndelok ...ano bola som trosku vyplasena a nepytala som sa jej na nic len mi povedala ze je to 3 mm modrinka na placente a predpisala mi askorutin a kanavid a pondelok mam ist na kontrolu tak dufam ze to bude naozaj v poriadku ..dakujem

luka04
16. júl 2009

matka..aj mne videl doktor na sone trhlinku na placente..bolo to v case, ked som opet krvacala..povedal, ze je to z toho..ci som sa nenamahala sa pytal..ja som vtedy umyvala dlazky v celom dome, tak ma vyhresil...nakazal mi kldovy rezim a lezkat par dni...tak som posluchla a bolo to ok...na dalsom sone tam uz nic nevidel..asi tolko...ak ti to pomoze...

moni..uz mam elektrinu, tak sa hlasim 😀 zatial tu bola kamoska a potom som posedela na dvore a macala si nozky v lavoriku, aj ma trosku chytilo 😉 nooo to by bol super napad, stretko, ja som za!!!!! a kam presne pojdes v auguste?? aky smer?? kde by sa dalo stretnut?? ja mam najblizsie nitru..som z okolia..no je to sranda, ze ja mam rodinku tam a ty tu...moja sogina byva, teda je zo Spiskej Novej Vsi...

a co sa tyka vybavicky, vidim, ze sa tu o tom bavite...ja mam tiez velke stastie, ze mam 9 mesacne krsniatko Ninku, tak mi svagrinka podavala koooopec veci...uz som to oprala, pozehlila, nalozila do skriniek...aj hraciu deku mi dala, zavinovacku, deky na zimu, fusak, plienky obycajne..este mi dokupila flasky, mini botasky 😀 a ja som si akurat par bodyniek vydrazila na aukcii..mam v albe..uz nam ostava len kocik a postielkova sada..

vsade sa vam mraci, len u nas nic 😖

matka331
16. júl 2009

lula04,dakujem ti velmi pekne si ma trosku ukludnila ..a nehovoril ti lekar rozmer tej trhlinky?a brala si aj neake lieky?

xpetka1x
16. júl 2009

luka a smajly vy ste uz po 20 t. robil vas vam gyneokolog aj testy na vady plodu alebo daw s. citala som na nete ze by sa to malo robit medzi 15 a 20 t. ale vraj sa to robi na poziadanie bo niektore maminky to necu:??

katika82
16. júl 2009

xpetka no robí sa to v 15tt ten AFP test z krvy a potom už len podľa ultrazvuku čo viem. to sa robí na ten dow.syntrom a na vrodené chyby vývojové.

luka04
16. júl 2009

matka....nebrala som nic...len mi kazal lezat...a nevravel mi ani o rozmeroch..na to su asi ani lieky neni, ak sa to stane fyzickou namahou...pokial sa nic viac nedeje dalej, tak by sa to male same urovnat ako mne...len treba klud a lezat..

xpetkax....robili mi tie testy, myslim v 18tt...nic som neziadala,automaticky doktor kazal sestricke aby ma objednala na krv...potom som si volala o vysledky, nastastie boli v poriadku...

katika82
16. júl 2009

monika až teraz som si všimla že si sa pýtala na to poľko, no tak do toho obchodu malušek v novom targu b yosm chcela ísť

andrejusa
16. júl 2009

ahojte tehuľky. Kedy ste si začali kupovať oblečko pre bábatko? sú také povery, že by sa nemalo priskoro, ale zas nechcem to ani prešvihnúť.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre