Som v 12. týždni a zvraciam. Čo robiť?

majkabr
11. jún 2013

som v 12 tt a len by som v kuse vracala a vracala a nič mi nejde na chuť neviete mi nejako poradiť s tou nevoľnosťou?

mirka1004
11. jún 2013

o mesiac už bude dobre 😉 a u mňa pomahala trošku voda s citronom, male porcie a inak ani nič moc z tých overených receptov 😒 a teda ako sa vraví zázvor tak z toho mi bolo straaašne zle...ale možno tebe pomože zázvorový čaj s medom 🙂

wera.g
11. jún 2013

prepáč asi ťa nepoteším 😀 ale ja som ešte v 17tt mala celodenné ranné nevoľnosti, jediné čo zaberá je čakať a dúfať, oni raz prejdú 😉

simca06022011
11. jún 2013

ja som zula suseny kandizovany zazvor a zle mi byvalo cele tehu.. minimalne doobeda.

mimkao
11. jún 2013

Mne nepomohlo nič, ani 10 dní v nemocnici na infúzkach. v 16tt ma to postupne začalo prechádzať.
Prípadne, skús Torecan, možno tebe zaberie. Je na predpis.

katulienocka69
11. jún 2013

Ja som zvracala takmer cele tehotenstvo, a nie len rano, ale aj cez den a niekedy aj v noci. Na zaciatku to boli klasicke nevolnosti a ku koncu to bola zas zaha. Treba vsak vydrzat a sama na sebe skusat, co zabera. Pretoze klasicke babske recepty u mna vobec nezaberali. Jedine ma sem tam dokazal zachranit pribinacik - pri tej zahe. A pri prvotnych nevolnostiach to boli klasicke suchare bez chuti a soli. A sem tam som si dala "zakazanu" coca colu. :D:D

sviecka
11. jún 2013

som v 20 tt a este stale je mi zle. pomahal mi zazvorovy caj, ale z korena, nie vrecuskove. obcas coca cola, chladene nealko, cista voda z vodovodu a cisty rozok som jedla. isty cas som brala aj Torecan a celkom pomahal 🙂

myryjam
11. jún 2013

Ja som vracala do 5.mesiaca, a zle mi bolo celý deň...
Gynekologička mi predpísala Torecan, ten jediný mi zabral. Užíva sa pred jedlom. Žiadne čaje, ani sušienky ráno v posteli, ani zázvorové lízatká... nič nezaberalo... Jedla som hlavne sucháre. Po 5.mesiaci nevoľnosti samé od seba skončili 🙂

kathy21
11. jún 2013

Vobec nic 🙂 Staci len dufat, ze to po prvom trimestri prejde.. Mne sa nevolnosti a zvracanie zmiernili v 16. - 17.tt Dovtedy nezabralo nic - pila som zazvorovy cajik s citronom a medom a cistu vodu (nie zeby pomahali, ale aspon som to dokazala vypit v malych davkach a udrzat v sebe) tiez som udrzala cisty polievkovy vyvar a ranajkovala som az okolo 10. - 12. hod naobed ciste rozky (neskor miesto rozkov celozrny tmavy chlebik s kvalitnou sunkou a listom salatu a to som papala v malych davkach skoro hodinku 🙂 ) Vapnik a potrebne vitaminky som si doplnala tabletovo, pretoze som v sebe neudrzala nic ine okrem vyssie uvedeneho... No a od vianoc mam zasa iny problem... Zjem skoro vsetko, zo vsetkeho mi je tazko - ale ani to nie je prekazka v tom, aby som si za hodinku zasa nieco dala 😀 Takze, treba len vydrzat... A ma to aj pozitivnu stranku - pri dcerke mi zle nebyvalo (len ked som rano o 5. hod. musela vstat a cestovat do prace, tak mi bolo trosku zle, ale cez den v pohode) a za tehu som pribrala 24 kg.. No a teraz mam navyse ukazkovo knizkovych 11,5 kg 😎 Len dufam, ze to potom nedobehnem po porode v case kojenia 😀

Urcite to vsak prediskutuj s lekarom, pretoze je dolezite v sebe aspon nieco udrzat (minimalne vodu), inak vazne ohrozujes seba aj babatko... V tom pripade ta poslu na chvilku do nemocnice a doplnia infuzkami tekutiny a vsetko potrebne.. a treba vyskusat aj vyssie uvedene nezdrave veci - teda coca colu (niekomu zaberie).. A tiez poznam mamicku, ktorej bolo zle cele tehotenstvo a skoro vobec nepribrala a ma krasneho, zdraveho chlapceka - sice bol malicky, ale vsetko dobehol po narodeni 😉 a druhu mamicku, ktora cele tehu prezila len na spominanej coca-cole a hranolkach z McDonalda a tiez ma krasneho a zdraveho chlapceka 🙂

Takze, hlavu hore, nestresovat sa, vyskusat vsetko mozne (zmenit stravovacie navyky - ked prejdu nevolnosti, vsetko sa uravi tak, ako bolo) a dufat, ze to do mesiaca prejde 🙂 Drzim prsty a prajem vela sil, odhodlania a vole s prekonavanim nevolnosti 😉

matafen
11. jún 2013

No mne bolo zle do 7.mesiaca, ale nezvracala som, len som nemohla nic jest, mala som pocit, akoby som mala v zaludku balvan, napinalo ma uz len pri pohlade na jedlo, zniesla som len suche pecivo a cistu vodu, takze dehydrovana som nebola, len som musela brat vyzivove doplnky.. Pocas teho som schudla 10kg a mala sa narodila mesiac pred terminom a bola drobna, neduziva, ale chvalabohu zdrava. Ale taketo pripady su skor vynimka, bezne byvaju nevolnosti cca prve 3 mesiace.

lericenkam
11. jún 2013

Ja som vracala pri staršom dieťatku celých 9 mesiacov, nemala som na nič chuť a strašne ma bolel žalúdok, pomáhala mi minerálka SULINKA a FATRA (trošku)- bola som kvôli tomu na PN . Vracala som celé dni, ale aj tak som (neviem z čoho )normálne pribrala a malý bol v poriadku - 3,5 kg. Pri druhom dieťatku to už bolo lepšie,len prvé mesiace. Drž sa.

mamina2208
11. jún 2013

ja som mala predpísané od dr. čípky torecan a zabrali