Som v 14. týždni a mám nádchu

goddess18
8. feb 2014

Ahoj som v 14tt tehotenstva a dostala som nadchu .. Uz tolko soplim ze ma cely nos boli :( ... Viete mi poradit co si mozem kupit aby mi presla ? 🙂 Dakujem

monicm
8. feb 2014

zabudni na kvapky z lekárne,kúp si obyčajnú morskú soľ a striekaj,ak dokážeš,tak si nos vyplachuj.ale hlavne,určite nie kvapky.a samozrejme časté vetranie,prechádzky na čerstvom vzduchu a smrkanie.v tehu je nádcha bežná,ja sa s ňou tiež trápim už niekoľko týždňov,lezie to na nervy,ale dá sa to prežiť. a ak máš suchú pokožku na nose,tak si ju krémuj,ideálna je obyčajná indulona,ked si doma,kľudne aj riadnu vrstvu

siska53
8. feb 2014

@goddess18 ahoj,uz si nepamatam,co som,brala ja..ale viem,co mozes robit aj v tehotenstve..to radili aj mne. Bud sa nahriat soluxom alebo sa naparovat. A Urcite daku morsku vodu alebo si robit slany roztok na,preplach dutin.
ja som sa,onoho casu tak obavala prasacej chripky,ze som po kazdom,navrate zvonku (to uz aj ked som bola,ok) si vykliktala hrdlo,preplachla dutiny a umyla nielen ruky,ale aj tvar mydlom. A v buse bola vzdy so salom cez usta a trn sim aj vacsinou hned oprala. Ale to uz bol extrem.
inak v lekarni ti poradia,ake kvapky do nosa mozes.
ja som,to robila takto aj v druhom,tehu.ale ak to neprechadzalo a pridruzilo sa,daco ine ( hrdlo)sup k dr.,vacsinou mi dali bioparox,ten je lokalny a v tehu sa moze.

csenibaba
8. feb 2014

jediny liek co môzes brat bez problèmu pocas tehu ja paralen

marilka001
8. feb 2014

ak más vodnatú nádchu tak skús homeopatikum Kalium iodatum 9 CH R a V vycmúlaj 1-2 guličky

salome_82
8. feb 2014

@goddess18 Na trhu sú rôzne homeopatiká dostupné v lekárni. Dobrá lekárnička ti určite poradí 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre