Som v 22tt a zhoršil sa mi zrak.

veron900
29. dec 2019

Ahojte, som v 22 týždni v tehotenstva a pred sviatkami sa mi stala taka vec, že počas šoférovania sa mi začal z ničoho nič zhoršovať zrak na ľavom oku bolo to ako by cez časť obrazu bolo blikajúce svetlo a potom ma strašne začala bolesť hlava a do toho mi znecitlivela ľavá ruka išla som hneď na pohotovosť poslali ma na neurológiu tam bolo všetko v poriadku a poslali ma na očné aj tam bolo všetko v poriadku. Po novom roku mam ísť na vyšetrenia na tetaniu a neurológiu a cievne. No mne sa tieto problémy opakujú od vtedy stále z ničoho nič sa mi zhorší zrak a potom príde bolesť hlavy prosím vás nemali ste s tým skúsenosti vôbec neviem z čoho to môže byt

mmoonna
29. dec 2019

Ja som toto mala cez druhé tehotenstvo. Z ničoho nič som mala zhoršené videnie, po chvíli to prešlo a potom ma bolela hlava. Očná hovorila, že v tehotenstve sa to môže stať, že to bude niečo s cievou a hormónmi.

veron900
autor
29. dec 2019

@mmoonna aj ja to mam pri 2 tehotenstve a tiež mi očná povedala ze pravdepodobne niečo s cievami že je možné že mi slabo prekrvuje cievky do mozgu teraz a preto mam ísť na cievne. Aj tí nato niečo dali alebo si to musela pretrpieť?

naja94
29. dec 2019

@veron900
Toto vyzerá byť typická migréna s aurou...

222anka
29. dec 2019

@veron900 migréna, ja som to mala tiež, doktorka povedala, že je to hormónmi, netreba sa báť prejde to samo aj keď je to veľmi nepríjemné

veron900
autor
29. dec 2019

@naja94 aj ja som myslela ze migréna ale stalo sa mi to prvý krát vo štvrtok potom v piatok celý deň nič až večer zase zhoršenie zraku a bolesť hlavy v sobotu a v nedeľu nič a v pondelok a utorok zase a v stredu to bolo brutalne od rána a hlava bolela príšerne a potom zase 3 dní pokoj a dnes znovu z ničoho nič zhoršenie zraku a potom bolesť hlavy je to nejaké cudne

222anka
29. dec 2019

@veron900 no migréna sa môže objaviť aj každý deň, niekomu trvá pár minút a niekomu aj pár hodín, začína to očami a končí silnými bolesťami hlavy, tie bolesti sú veľmi silné

simsalabim
29. dec 2019

@veron900 vyzera to na migrenu s aurou, suhlasim s ostatnymi.

mmoonna
29. dec 2019

@veron900 ja som to nemala až tak často, doktorka mi na to nič nedala. Ja som to potom už neriešila. Ale bolo to dosť nepríjemné. Očná mi tiež hovorila, že sa mi chvíľkovo slabo dokrví nejaká cievka a mozog vyšle signál očiam a takto sa to prejaví. Teraz po dvoch rokoch som bola na kontrole u očnej, kde som to spomínala a ona mi hovorila, že nech si idem na hematológiu skontrolovať zrážanlivosť krvi. Tak neviem. Ešte som sa tam nedostala. Držím prsty.

monika92
30. dec 2019

Buď je to z krčnej... alebo máš tetaniu.... alebo cukrovku tehotenskú.. Zo všetkým mám skúsenosť..

veron900
autor
30. dec 2019

@monika92 na tetaniu mam ísť na testy po novom roku ale neviem ci to je ono keďže to mam skoro každý deň a doktor mi povedal ze pokiaľ budem v psychickej a fyzickej pohode tak by som mala byt ok, môže to byť aj z krčnej chrbtice a ta tehotenská cukrovka to sa ako prejavuje na testy mam ísť až 20.1. mam sa račej ohlásiť skorej u doktora?

monika92
31. dec 2019

@veron900 veď každý deň... ja mám tetaniu 15 rokov a zhoršenie zraku som mala 4 mesiace každý deň vkuse tak isto tenzna bolesť hlavy točenie hlavy ... pomohli mi len antidepresíva aj keď som ich brat nechcela ale myslela som na dcéru mne bolo strašne chodila som na infuzky

veron900
autor
31. dec 2019

Ďakujem vám za odpovede veľmi si to cením budem musieť pobehať vyšetrenia lebo naozaj neviem z čoho to môže byť ci migréna, tetania alebo tehotenská cukrovka

aniatko
18. jan 2020

Ahoj aj ja mam ten problém a tiež to začalo v tehotenstve akú príčinu ti zistili

otazka1
18. jan 2020

Toto iste sa stalo aj mne! Len nebolo blikanie ale vlnenie. Ako to prislo, tak to odislo a doteraz sa to nevratilo 😀akurat sa mi zhorsilo videnie a dokonca tehotenstva som musela normlane nosit dioptrie. Teraz ich mam uz len na soferovanie.

veron900
autor
19. jan 2020

@aniatko ahoj, neurológ povedal ze to je očná migréna a spôsobujú to hormóny v tehotenstve mam to vydržať do konca tehotenstva a potom to vraj prejde, zakázal mi šoférovať a keď to príde dat si paralen

veron900
autor
19. jan 2020

@otazka1 ja to mam pravidelne 1x za 3-4dni niekedy 2x za deň, tiež sa mi zhoršil zrak mam pocit a očná lekárka povedala ze mam zrak v poriadku

lucinkaboz
26. feb 2024

Niekedy moze ist len o ocnu migrenu, bez bolesti hlavy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre