Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Som v 25. týždni a už mám zlomené 3 zuby

tajav
10. apr 2016

Ahojte. Neviete mi poradit co by som mala robit alebo jest aby sa mi tak strasne nelamali zuby? Som v 25tt a uz sa mi zlomili 3. Do teraz som so zubami nemala ziadne problemy. Dakujem za kazdu radu.

vendra88
10. apr 2016

No neporadím ti nič iba ak zubára, strašne mi ta je ľúto ja som cca 16. 17. týždeň a strašne mi zuby krvácajú aj plánujem ísť do dvoch týždňov k zubárovi, lebo sa bojím aké to môže mať následky a tebe jednoznačne radím to isté.

charity
10. apr 2016

Vapnik.

tajav
autor
10. apr 2016

@charity mozem si to kupit aj v lekarni vo forme vytaminov, alebo radsej len konzumovat viac potravin ktore ho obsahuju?

charity
10. apr 2016

@tajav Neviem ako si na tom s alergiami, ale viac mliecnych vyrobkov by mohlo pomoct /nie tavene syry/.

pribinak
10. apr 2016

Zvýšiť prijem vápnika a minerálov, su aj špeciálne pasty pre tehotné a gély na zuby

emma84
10. apr 2016

Tvrde syry, jogurty a mlieko

@vendra88 ja som to mala pri prvom tehotenstve tiez mne zubarka odporucila Curasept zubny gel a ustnu vodu a velmi mi to pomohlo + medzizubne kefky a pravidelna starostlivost

rheuska
10. apr 2016

Jednoznacne vapnik. Chod na prehliadku. V tehu na SK mas narok na dve. Zubar ti odporuci nejlepsiu formu. Inak je som v 31 a zatial ani kaz, ani krvacanie proste nic. Ale medzizubna kefka, nit, cistenie jazyka, a ustna voda sa pouzivaju kazdy vecer.

misel0806
10. apr 2016

Chyba ti vapnik ja som napr jedla ryby vyzmazane alebo rybicky v konzerve najradsej v rajcinovej omacke.. Mlieko syry jogurty.. A za cele tehu som nemala zo zubami ziadne problemy😁

ejka3
10. apr 2016

@tajav Viem úplne ako sa cítiš.... ja som mala to isté pri mojom poslednom tehu. Nech som robila čokoľvek, mala som pocit, že sa mi lámu zuby nonstop. Odchádzajú po malých kúsočkoch 😒 😒 Ak mi dala novú plombu, automaticky po týždni, dvoch vypadla aj tá. Tiež som sa pýtala, čo robiť a dr povedala, že to už ani vápnik ani nič iné nepomôže ☹ Už nie som tehu, nekojím, starostlivosť o zuby je samozrejmosťou, návštevy u zubára v jednom kuse a opäť sa mi z jedného zubu odlomilo a cítim, že ďalší je na spadnutie ☹ Možno budeš mať šťastie a nedopadneš ako ja 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli