Som v 3. trimestri a mám nádchu. Mám ísť k obvodnej alebo ku gynekológovi?

moly09
13. aug 2021

Ahojte som v 3 trimestri žial mám nádchu ... sopel, bolesť hrdla a celého tela... včera som si dala Paralen jeden a nič nezabralo to . Horúčku nemám...chcem sa spýtať či mám ísť svojej obvodnej lekárke alebo gynekológovi ?
A čo sa tyka čaju aký môžem? Najradšej mám tie domace takže neviem

marci77
13. aug 2021

na bolest hrdla pre tehotne a dojciace zeny bol Septilen, teraz som pozerala, ze je vypredany .....a asi malokde dostupny
toto som nasla
https://www.benulekaren.sk/detail-dotazu-poradn...

drzim palce, nech to rychlo prejde

moly09
autor
13. aug 2021

@marci77 inak ved čo mi dá doktorka len Paralen a to mám ...môžem domáci zázvorový čaj ?

gabsisi
13. aug 2021

@moly09 ak tak by som lekárke len zavolala že čo aby si v čakárni nechytila lepšiu fajnotku

dzejsik
13. aug 2021

@moly09 mozes, aj materinu dusku caj, na hrdlo si kup hocico lokalne v spreji alebo na kloktanie nejake silnejsie, na nos morska voda a na noc na uvolnenie Nasivin Soft v spreji 0,025% ten pre rocne deti

lenuska9999
13. aug 2021

Ja by som na tvojom mieste zavolala k obvodnej, ale ísť by som tam kvôli nádche nešla, aby si nechytila v čakárni niečo horšie. Normálne zavolaj a povedz, že si tehotná a chceš sa poradiť aké lieky by si mohla brat. Poprípade ti napíše elektronický recept a pôjdeš len rovno do lekárne.

moly09
autor
13. aug 2021

Ďakujem baby 🙏 dúfam že to čoskoro prejde 😞

klip0
13. aug 2021

Držím palce nech to rýchlo prejde. Ku gynekológovi určite nie, tam sa s takouto chorobou nechodi a predsa v čakárni aj iné tehotné ženy ktoré nechcú ochorieť. U obvodnej je to tiež otázne, moju treba v prípade takýchto problémov kontaktovať najskôr telefonicky, nemôže sa prísť osobne. Tak keď tak jej skús zavolať.
Mne veľmi pomohlo kloktanie slanej teplej vody, preplach nosa morskou vodou, citrónovy čaj (citrónová šťava zaliata horúcou vodou a vypite teplé ako čaj), ľahká strava nech sa telo nezaťaží. A cesnak

moly09
autor
13. aug 2021

@klip0 ďakujem už je trochu lepšie dala som si vývar 😊

moly09
autor
14. aug 2021

Ahojte prosím vás večer som si dala Paralen dosť som sa vypotila nemohlo to uškodiť bábätkám nejak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre