Som v 38. týždni a cítim svaly nad pupkom

13. sep 2020

Ahojte viem že v tomto týždni už tlačí boli všetko ale stretli ste sa aj s takým niečím že cítim jak keby svaly nad pupkom držia na vlásku ktorý sa každú chvíľu pretrhne a brucho padne ? Akoze bolesť jak sviňa .... Od dnes rána má pobolievaju aj slabiny čiže sa to už blíži .... aké boli vaše pocity v tomto týždni ? Alebo aké sú ? Začínam aj stresovať aké to bude keď to na mňa príde doma .... A ako to príde .... Mám to 30km do nemocnice kde budem rodiť tak preto asi stresujem ... Doktor vravel že podľa všetkého to bude ešte pred termínom keďže sa mala tlačí čiže nalieha na krcok

katarina9593
13. sep 2020

Ja som teda takéto stavy nemala.. .len strašná migréna deň pred tým len som vracala a hlava ma bolela ...a bolesť brucha zrejme aj z toho vracania ale tak divno som sa cítila .. tak inak 😁 a na druhý deň. Po obede som išla do poradne presne 38tt a o 15:00mi povedal že som na 6cm a ze ideme rodiť našťastie som to mala len 10minut cesty takže som tam prišla o pol 8 mi praskli vodu a 22:48 dcéra na svete ..2 týždne pred termínom ☺️☺️

miadi
13. sep 2020

A co je na tych 30km? Sak tam nepojdeš pešo. Ja som rodila 44km od domu Aj to je dost blizko.Porod nie je ako vo filmoch ze Ta pitchne au kontrakcia a za 5minut je babo na svete. Hlavne klud vsetko je ako mà byt.

emmakrf
13. sep 2020

Ja mam presne take stavy hlavne princhodzi mam pocit ze mi mala vypadne. Brucho ma na niektorych miestach aj na dotyk boli co ho mam take okopane. Na poslednej poradni v piatok mi doktor povedal ze uz som na 1 prst otvorena tak uz len cakat. Tiez som 38t

autor
14. sep 2020

@emmakrf toto je jak svalovku keby mám 😁 pri chôdzi pri kichnuti no hlavne keď stojím tak to boli nad pupkom na dotyk ....dnes idem do poradne tak som zvedavá .... Už aby to bolo

bobricek1979
14. sep 2020

No ja som hádam už skôr cítila že mi hádam odpadne brucho a pretrhne sa no a malej nakoniec museli pomôcť narodila sa až v 42

bobricek1979
14. sep 2020

42 tyzdni🤣

bobricek1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobricek1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenka551
14. sep 2020

uz podla mna ides do konca a preto sa citis tak povediac na maximum. no neboj prejde to len ako na to ziadne lieky nie su, to budes musiet tychto par dni uz len vydrzat

autor
14. sep 2020

@alenka551 no dnes som bola v poradni tak na 1 som otvorená tak snáď do konca týždňa by mohla ísť hah nakoľko som druhorodicka ....ja len preto tá otázka lebo pri prvom som ani nevedela že som tehotná to bolo tak bezproblémové tehu .....len koniec bol ťažší že som prenášala nevedela som sa otvoriť tak oxitocin a tak ... teraz to mám úplne iné tak som zvedavá aj na pôrod (ešte sa mi to zaľúbi ) 🤰🤣🤣🤣🤣 srandujem

katka8
15. sep 2020

Nebude to diastaza?

autor
15. sep 2020

@katka8 toto prvý krát čítam takéto čosi ....nikto mi o takomto niečom nepovedal čiže neviem a ak by to aj bolo ono tak čo stym? Alebo čo sa môže stať ?

katka8
17. sep 2020

Štipavalo má od asi 7 mes. Tehotenstva nad pupkom, potom aj pod. Na kontrole po šestonedelí mi povedala dr. Že je to diastaza, rozostupenie brušných svalov. Operácia okolo 700€, alebo rehabilitácie. Doma som skúšala hneď jemné cviky na to, ostatné časti tela som cvičila normálne, teraz po 4 mes. každodenného cvičenia je to super, cítim to iba keď malú dlho nosím v nosiči.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre