Som v 39. týždni a pichá ma v podbrušku

mimusa1997
21. jún 2018

Baby viete mi poradiť? Som 39+1 tt hodinu ma v 5 minutovych intervaloch pichalo (akoby nožom) v ľavej časti podbruška tak po 1-2 sekundy, teraz ma rozboleli kríže. Môže isť o pôrod?

pininka
21. jún 2018

S pravdepodobnostou hraniciacou istotou ide o porod. Drzim palce

baccio
21. jún 2018

Áno...🙂 Treba si stopovať ako dlho trvá kontrakcia a ako často sa opakuje a šup šup do nemocnice.

mimusa1997
autor
21. jún 2018

dievčence ďakujem velmi pekne za koment. ja už veru mam jedno tehu za sebou, ale to mi začalo prasknutim plodovej vody, to som bola akurat v obchode hned vedla nemocnice tak som isla okamžite, z bolesti kedy a kde vlastne začali si už veru nepamatam, preto sa radšej vas teraz pýtam. kríže ma momentalne bolia nepretržite, žiadne intervaly

soldi
21. jún 2018

@mimusa1997 skus horucu vodu, bud sa ulavi, alebo sa to vystupnuje 🙂

mimusa1997
autor
22. jún 2018

Baby tak teda prešlo mi to včera keď som zaspala, od 4 rána do teraz nič-bez bolesti a teraz to znova začína :/ och tie kríže :(

pininka
22. jún 2018

@mimusa1997 moja zlata,som myslela na teba, co uz to mas za sebou. Tak skus nejake tie bezne spustace, manzel a tak. Mne to spustilo aj skoricovy caj. To mi poradila porodna asistentka. Zaliat lyzicku skorice horucou vodou a pit, nieje to nic moc, ale tak ak zaberie...

mimusa1997
autor
22. jún 2018

@pininka manžel (priateľ) v práci :( až o týždeň príde. Už som skúšala behanie po schodoch, cviky ktore sa odporučaju na vyvolanie a nezabralo :/ o tom škoricovom čaji počujem prvy krat, sa sprepáčením ... nedose*em z toho? :D

mogaa
22. jún 2018

Sprcha a teplá voda akú znesieš....prípadne sa skús prejsť po schodoch zopár poschodí...

pininka
22. jún 2018

@mimusa1997 ja som sa nezo.... Zrob si najprv len taku malu salku, a uvidis ci to vobec budes vediet vypit.

mimusa1997
autor
22. jún 2018

@pininka dobre, idem na to .... veľmi pekne ďakujem za radu :3 a vám to teda pomohlo? Ak áno, tak za kolko ste cca začali rodiť? Či Vám bolesti prešli?

mogaa
22. jún 2018

Najistejšia je tá teplá sprcha, daj si takú 15-20 minútovú a za deň aj 4x. Ono to pouvoľňuje svalstvo a pôrod sa skôr spustí. Alebo ak sa na to cítiš tak sa choď prejsť po meste, ale tam je riziko že to teba niekde príde...

pininka
22. jún 2018

@mimusa1997 no ja som chcela aby mi porod zacal cim skor a prirodzene, ale mala som planovany cisarak. Myslela som,ze zacnu postupne, no rozbehli sa dost rychlo, nakoniec mi urobili cisarak 15 dni skor. Ale mozno to nebolo len tou skoricou. Ale placenta nefungovala ako mala, voda bola zelena a maly vyse mesiaca nepribral ani tuk, inak by mal ako jeho brat urcite cez 4kg.

barruna
22. jún 2018

Nechaj vsetky tie babske rady tak a ono to pride. No podla toho, ako opisujes veci, tak si myslim, ze male sa na svet vypyta kazdym dnom

mimusa1997
autor
22. jún 2018

@pininka škorica veru nezabrala :D ani neutlmila bolesti, ani nespustila pôrod :D

pininka
22. jún 2018

@mimusa1997 hmm, no tak uvidis zajtra, snad sa to uz pohne spravnym smerom

mijunik
24. jún 2018

@mimusa1997 asi to teda boli alebo stále sú poslíčkovia. Prešli Ti tie bolesti? Či už sa drobček vypýtal na svet? 🤗

mimusa1997
autor
24. jún 2018

@mijunik práve že poslíčkov cítim len ako tvrdnutie bruška, toto je dosť bolestive. Vôbec neprešli, ani nerodím, zajtra mám poradňu, som zvedavá čo mi povie doktor. Či ma už doslova vyhodí do pôrodnice, alebo zisti, z čoho to je, nespávam koli tomu vôbec, čo to tak boli :( tú bolesť opisujem ako stredné pôrodne bolesti (kontrakcie) ale bez toho, aby sa stupňovala tá bolesť

mijunik
24. jún 2018

@mimusa1997 teeeeeda, bábo Ti to chce "osladiť".
😁 Inak, ja som mojou povahou a stresovaním zo všetkého by som už bola naklusaná v pôrodnici (na pohotovosti) s otázkou, prečo to sústavne bolí, aj keď nerodím. S Braňuškom v brušku som tak zopárkrát bola. Napríklad pri bolestiach zo zjedenej šošovice, keď som, v ten deň sama doma, zneistela... 😁😁 Aspoň mi urobili kontrolný UZV a povedali, že všetko OK. A mne bolesti samozrejme prešli. ☺️ Nič sa nestane, keď zájdeš na pohotovosť. Možno Ti dajú niečo na uvoľnenie a Ty si oddýchneš. Fakt tam zbehni. Energiu budeš potrebovať na pôrod, teraz ju len pekne zhromažďuj. 🤗🤗

mimusa1997
autor
24. jún 2018

@mijunik kebyže cítim, že sa synček málo hýbe/nehýbe vôbec tak jasne že letiiim, ale pohyby cítim normálne. no ja mám svojho gynekológa 60 km odomňa a najbližšiu pôrodnicu 70 km odomňa :D takže sranda to ešte len bude ak začnem rodiť a bude to rýchli pôrod, ešte v aute porodím :D Lenže zbytočne tam pôjdem nakolko... v danej pôrodnici su už týždeň obsadene všetky lôžka (50 lôžok), kým sa nejedná o naozj rozbiehajúci sa pôrod tak posielaju domov, lebo ich nemajú kde ''uskladniť'' :/ -_- kamarátka tiež... 16.6. mala TP a nakolko je na rizikovom tak mala prisť na cisarsky v ten deň, poslali ju domov stym že kym sama nerodi tak ju nemaju kde dať. povedali jej, aby prišla 20.6. že jej daju vyvolávačku a bude rodiť prirodzene (vaginálny pôrod), bola tam, zas ju poslali domov, že ju stále nemajú kde dať, tak zajtra zas ma isť :D tak saobávam toho, že ak začnem rodiť, že ma buď pošlu do ďalšej pôrodnice (ďalších 30 km ďalej) alebo ma normálne že odrodia na chodbe :D :D

mijunik
24. jún 2018

@mimusa1997 no tak to je sila, že nemajú miesto... 😮 Však zober stan, ubytuj sa v ňom pred pôrodnicou, na chodbe Ťa odrodia a pospať si potom pôjdeš do stanu aj s drobcom. 😁😁😁 Teraz vážne, želám Ti, aby celý pôrod prebehol ľahúčko a aby si stihla ešte predtým prísť do pôrodnice. 😁😁 A teraz hlavne, aby Ti ustali tie zbytočné bolesti. 🤗

vamajka
24. jún 2018

@mimusa1997 tak to je slovenske zdravotnictvo hlavne, ze rusia porodnice

karinkak892016
9. júl 2018

@mimusa1997 ahoj ako si dopadla ? 🙂

mimusa1997
autor
11. júl 2018

@karinkak892016 Karinka 25.6. som bola na gyn. vyš. a Dr. mi povedal, ze ako je mozne, ze ja este 2v, ze ja uz dobre 2 dni rodim :D ze som na 6 otvorena ze okamzite do porodnice :D lenze mala som so sebou dcerku tak si vravim ze ok tak pojdem. Najprv som isla 60 km domov odniest dcerku, dobalit tasku do porodnice, upratat, navarit, s maminou vypit kavu a odviezla ma :D na prijem som prisla o 13:16, urobili vysetrenia, prepichli vodu (plodova voda uplne zelena) tak uz zacalo ist do tuheho, vsetci lekari okolo mna behali, pichali infuzie, oxytocin a nasilu tlačit. Porodila som 25.6. o 15:40 Sebastiánka s mierami 3300 gramov a 52 centimetrov 🙂

mijunik
11. júl 2018

@mimusa1997 gratulujem 🤗 a želám Tebe a celej rodinke veľa zdravia a lásky. 🙂

mimusa1997
autor
11. júl 2018

Ďakujem/e 🙂 akurát som robila pár fotiek, tak aspon takto ho ukážem :3 <3 :

mijunik
11. júl 2018

@mimusa1997 Juuuj, zlatučký je... 💚❤️💛

ukulela
11. júl 2018

@mimusa1997 prosim ta, to v ktorej porodnici si liznu, ze indikovany a planovany cisarsky poslu domov s tym, ze to pojde prirodzene??? (reagujem na koment z jula ... inac gratulujem)

mimusa1997
autor
11. júl 2018

@ukulela v Trstenskej pôrodnici a nakoniec som rodila s tou kamarátkou v jeden deň 🙂 a ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre