Som v 39 týždni. Aké kvapky na nádchu mi pomôžu?

radenap
12. jan 2013

Prosím potrebovala by som poradiť aké kvapky zaručene pomáhajú pri nádche a neškodia bábätku.

tereziah
12. jan 2013

Morská voda, a ja som používala aj Nasivin. Ak kojíš vraj pomáha aj materské mlieko, strieknúť do noska, švagriná tak robí.

janinka444
12. jan 2013

Detská lekárka nám doručila Nasivin pre kojencov - mám s tým dobrú skúsenosť. 🙂 🙂 🙂

radenap
autor
12. jan 2013

@janinka444 ďakujem

radenap
autor
12. jan 2013

Už sa to nedá vydržať.

radenap
autor
12. jan 2013

@janinka444 Neviem či sme sa pochopili. Ja som myslela pre mňa kvapky. Som v 39tt. A čítala som, že niektoré kvapky obsahujú také látky, ktoré znižujú činnosť dýchania u bábätka. Ako napr. Olynth.

natalinkaco
12. jan 2013

@radenap mne na nádchu veľmi pomáhajú minerálne soli, môžu ich tehotné aj kojace matky 🙂

marcelatje
12. jan 2013

@radenap môžeš aj Pinosol 😉

katkaseiner
12. jan 2013

mozes aj Bioparox - je to aj na hrdlo aj do nosa, ale len tusim 2 alebo 3x denne

tinka9000
12. jan 2013

Mne pomohol len pinosol, ten môžeš, je taký eukalyptový ako muconasal.

tinka9000
12. jan 2013

a ešte homeopatiká coryzalia sú dobré.

lenkamalinka
13. jan 2013

ja som pouzivala muconasal. ale vcera mi dosiel a od 3 nespim.
uz ma medzi lopatky picha a je mi zle. nemam nadchu, ale upchate dutiny. nevyfukam nic. morske vody mi vytecu z nosa, bo neviem ani smrknut. tato noc = HOROR.. uz asi viac ako 2 mesiace sa takto trapim. ani naparovanie nepomaha. pomoooooooooooooooc

ellanna
13. jan 2013

@lenkamalinka ja som na tom podobne...mne kvapky ako pinosol alebo tie na sposob ze morska sol vovec nezaberaju, preto musim aspon 2x do dna strieknut nasivin lebo inak sa neda fungovat ☹

lenkamalinka
13. jan 2013

mne len tie etericke oleje zaberaju. nasivin obsahuje ucinne latky, a to ako tehotne by sme nemali. vraj nam sa ulavi, ale babatku skodi. morska sol je hovadina, neviem nic vdychnut, kedze dycham len ustami. no a pri jedle je to otrasne., neviem ci dychat, alebo jest. 😖

radenap
autor
14. jan 2013

Dnes som si bola kúpiť Physiomer. Žiadna úľava. A taktiež kvapky Phantenose. Keď si ich streknem je mi ešte horšie.
Už neviem čo pomôže. Ťažko počúvať aj rady od iných, keď každému zaberá niečo iné.

radenap
autor
14. jan 2013

@lenkamalinka tak to nezávidím. Mňa to chytilo v piatok a už mám nervy. Najviac sa obávam toho, že pôrod môže prísť už kedykoľvek a ja budem slabá a nebudem ani vedieť dýchať.

camacama
14. jan 2013

@radenap ahoj, mne pomohli Mar plus 5%, su na prirodnej baze... poradili mi ich v lekarni... 🙂

majcicanda
14. jan 2013

mne v lekárni doporučili max. nasivin pre kojencov. trvá troška dlhšie kým zaberie podľa mňa, ale aspoň som si na pár hodín v noci pospala. cez deň som sa naparovala nad kamilkami - to mi pomohlo 🙂

kamatopo
14. jan 2013

Chudiatka moje, viem aké to je byť choré a čakať babenko. Mne doporučil lekár morskú soľ , ale tá vôbec nezaberala tak som si dala čo mi pomohlo nasivin , a myslím že bábätko je lepšie na tom keď mamina dýcha normálne. Buďte v teplučkú a veľa čajíku.

simca06022011
14. jan 2013

ja som mala s eterickymi olejmi tiez, nebol to prave muconasal, ale nieco podobne teraz neviem nazov a odporucili nam to v porodnici, kedze som tam lezala mesiac pred porodom a tom ma nadcha chytila 🙂 pomohlo to aj na suchy nos aj na vsetko za chvilku 🙂

lenkamalinka
14. jan 2013

@radenap vsak ved toto sa aj ja bojim. 😢 ledva funim teraz. a co budem robit potom???

lenkamalinka
14. jan 2013

@simca06022011 ja som s tym muconasalom veeelmi spokojna., vsetko mozne som pokupila a nic nepomohlo tak, ako toto. rychla ulava a dlhuuu dobu som vedela dychat. stacilo kusok streknut a super. nedam za nic. je to sice drahsie, na to, ze je malo ml. , ale zarucene pomoze. naparovanie ani morske blbinky nepomohli nic 😒

simca06022011
14. jan 2013

@lenkamalinka no moja krcna naparovanie uplne zakazuje, pretoze to teplo a vlhko iba podporuje zapal.. cize ja takym veciam neverim nic.. a morsku vodu som pouzivala teraz skoro dva mesiace a bez efektu, muco som kupila nastriekala a bol pokoj.. napr. physiomer je ovela drahsi, obrovksa flasa, clovek mysli ze vydrzi.. a za chvilu je po nom... 🙂

lenkamalinka
14. jan 2013

@simca06022011 mame ho aj my,. ja som to preto kupila, ze aj pre babatko bude dobry. ale mne osobne vobec nepomohol. ja uz druhy mesiac mam problemy s dutinami. moja obvodna je zaroven aj krcna, tiez naparovanie neodporuca, a vraj sa so mnou tento problem az do porodu bude vliect. za to mozu hormony.

radenap
autor
15. jan 2013

@lenkamalinka Takže hovoríš, že pomáha Muconasal? Mne tróóšíčku pomohol Pinosol. Už mám doma taký výber kvapiek ako v lekárni. Dnes som sa zobudila s bolesťami hrdla. Ja som sa aj naparovala. Tak to som si možno ešte viac uškodila. Už nejdem robiť žiadne pokusy. Len ležať a piť čaj s citrónom a medom. A čakať a čakať kedy to príde.

lenkamalinka
15. jan 2013

@radenap mozno preto aj tie bolesti hrdla, lebo dychas ustami. mne uz aj z caju zle bolo, ako bol sladky, same hlieny sa mi tvorili v hrdle. az ze bleee., zufala som bola. teploty dufam nemas. na mne sa doktorka na pohotovosti bavila. vraj co cakam, aj ked mam teploty, tak so mnouj nikto nic neurobi, bo som tehotna. ja som sa len bala, ze mozem mat nieco s oblickami

radenap
autor
17. jan 2013

@lenkamalinka Dnes je už trošku lepšie. Konečne sa mi ako tak pustilo z nosa. Neviem či mi aj trošíčku pomohol ten Physiomer. Možno. V noci som sa konečne vyspala. Ako sa máš Ty? Prešlo trošku?

lenkamalinka
17. jan 2013

ja mam toto uz asi 2 mesiace. a bez hlienov. len mi dutiny upcha alebo stiahne.. neviem . mne sa mozno len po porode ulavi. ja ked citim nos, dam si sprej a frcim dalej. cez den nieje problem, len k veceru to na mna lezie. uz sa smejem, ze mam alergiu na tmu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre