Som v 7. mesiaci a užila som Strepsils

katka3212
4. jan 2023

Ahojte … Všetko si kontrolujem čo môžem a čo nie počas tehotenstva . Posledné 3 dni ma začalo bolieť hrdlo, tak som si dala strepsils intensive a strepsils med a citrón…. Ani v sne by ma nenapadlo, že takéto “cukríky “ sú v tehotenstve zakázané . Za 3 dni som cmúľala cca 15 cukríkov. Teraz čítam na nete, že je to zakázané . Veľmi sa bojím či som dieťaťu neublížila , čo mám robiť ? Mám ist na pohotovosť ? Necítim žiadne divne správanie zo strany bábätka v brušku . Ďakujem za rady

koniarova
4. jan 2023

Nestresuj. Nič sa určite nestane.

petamich
4. jan 2023

nie nemas ist na pohotovost a nie nic sa nestalo

katka3212
autor
4. jan 2023

@koniarova
@petamich ďakujem . Lebo ma už doma strašia že je to priam zakázané

petamich
4. jan 2023

jasne chapem, kazda sme viac ci menej stresovali 🙂 kazdopadne si uz v 7. mesiaci, ono nebezpecnejsie to vacsinou je do 12. tyzdna, ono je to pomaly aj pri vitamine C, ze sa nema, lebo sa netestoval na tehotnych zenach, jasne su lieky a lieky tym to nezlahcujem ale zrovna Strepsils si myslim, ze by malo byt vsetko v poriadku, nabuduce budes vediet a uz si nedas (teda radsej nech uz nie je nabuduce a nie si chora)

luliu
4. jan 2023

@katka3212 a čo myslíš, že by s tebou spravili na pohotovosti? 15 cukríkov je v tebe s tým už nikto nič nespraví. Všetko bude ok

katka3212
autor
4. jan 2023

@luliu ako jasne, nemyslela som to úplne takto ako som napísala že pohotovosť, ale či nemám utekať k lekárovi s tým , aby niejako dieta skontroloval … aj keď neviem ako

elbartoslava
4. jan 2023

@katka3212
iba to spomen ked najblizsie pojdes gynekologovi, zase strepsils niesu bonpari s vit. C,
ale urcite by sa ti nemalo nic stat

doriiis
4. jan 2023

Áno neodporúčajú sa tehotným ženám

kveova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka3212
autor
4. jan 2023

@kveova strašne vtipne 😀 v príbalovom letáku v krajine kde žijem píše že je zakázaný v |||.trimestri

beata_k
4. jan 2023

@katka3212 V ktorej krajine zijes?

katka3212
autor
4. jan 2023

@bilberryday Ano, ale ja som brala aj ten Intensive a ten sa nemá užívať v |||. trimestri . Poradňu mám až o 3 týždne , tak dúfam že bude všetko ok

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka3212
autor
4. jan 2023

@bilberryday hej 😀 zbytočne stresujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre