Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

rybca
30. sep 2008

sirinka dik, idem si rano urobit test, ci nahodou neslabne ciarka, a ak sa to bude zajtra opakovat (lebo skutocne su to len malinke bezove fliaciky), tak zavolam, zatial som si len povolila nohavice aby ma netlaticili tam dole, je pravda, ze vcera aj dnes som dolu citila pulzujucu bolest miestami, ale mozno to je len zvacsovanim maternice

sirinka
30. sep 2008

rybca jasne, asi to bude fakt len tym, ze si v obdobi menstruacie a tak, ale istota je istota a na co si tych doktorov platime nakoniec... 😉 veeeelmi ti drzim palce

rybca
30. sep 2008

dakujem..🙂 ja si myslim, ze to bude ok, uchytilo sa v tazkych podmienkach, neverim, ze by to teraz vzdalo..🙂

sirinka
30. sep 2008

rybca preco v tazkych? co si robila?

rybca
30. sep 2008

dvihala tazke veci, brodila sa v studenej vode, pila, stresovala sa

sirinka
30. sep 2008

juuuha...budete mat maleho dobrodruha 😀

rybca
30. sep 2008

joj to dufam, buduci otecko si uz teraz v mysli premieta ako budu spolu vystrajat..🙂

sirinka
30. sep 2008

rybca 😀 aj nas sa na to hrozne tesil...len bohuzial nie vzdy mu to pracovne zalezitosti dovolia ☹

rybca
30. sep 2008

no vsak ja som na to tiez zvedava..🙂

funy
3. okt 2008

ahojte,

tak ja som uz v siedmom mesiaci a posledne dva tyzdne spinim aj som krvacala.
dnes ma dost vela toho hnedeho spinenia, aj krvna zrazerina, taka cierna zo mna vyletela.
bojim sa, ale lekarka povedala ze mam ist na pohotovost az ked budem mat ciru cervenu krv.
ako ale mozem byt v klude, ked citim ako spinim?
maly sa hybe. ale bojim sa.
je to hrozne cakat.

junovka
3. okt 2008

Funy, ja by som na tvjom mieste sla okamzite na pohotovost!!Cudujem sa, ze ta este nehospitalizovali? 😕 😕

funy
4. okt 2008

junovka,

no mam doma oddychovat. dnes mam hnede spinenie. a boli ma brusko. to z toho ze mi tvrdne. tak cele dni lezim.
neviem preco to berun a taku lahku vahu

zirafik
4. okt 2008

ahoj holky, tak jsem byla včera večer na pohotovosti... ☹ . Když jsem se šla koupat našla jsem na kalhotkách tmavě hnědé hleny 😔 . Tak jsme pro jistotu frčeli... Naštěstí vše ok 🙂 . Včera jsem nějak moc uklízela a taky byl termín MS... naštěstí od té doby ok... ťuk, ťuk.

junovka
4. okt 2008

Funy,

cudujem sa, pretoze sa stali uz take pripade, aspon co som citala a pocula, ze baby zvykli porodit aj v 28 tt 😔 ....to sa vobec neboja, ze mozes predcasne porodit??A nemas vybaveneho lekara???

Zirafik, tak klud na lozku, teraz neni dolezity poriadok a vsetko okolo toho 😒 ...ak by bolo spinenie, tak si daj ladik na podbrusko, aspon na 20 minut 😉

susik77
4. okt 2008

Ahojte baby. odpocivajte. Ja som mala spinenie v 1. tehu, kt. skoncilo v 13.tt - prestalo bit srdiecko, tie iste problemy v 2.tehu-nastastie vsetko bolo ok, len hematom, do konca 12.tt sa vstrebal. Teraz sa obavam, ze to budem mat aj teraz, 3.krat-chceme sa zacat buduci mesiac snazit o mimi...Fakt neviem, cim to moze byt...

sirinka
5. okt 2008

susik77 ja som mala pri prvom tehu tiez hematom pod plodom, teda hroziaci potrat, nastastie klud a duphaston a samozrejme vola nasej klarky to zvladli. teraz som mala zase v 6tt krvacanie, zrejme to suviselo s milovanim a zvysenou namahou, musim obcas klarku nosit na rukach a suchala som koberec 😔 . uvidime, ako to dopadne...
ale ja verim, ze to bude ok a urcite to bude aj u teba ok, len treba na zaciatku asi davat vacsi pozor, naozaj sa vyhnut akejkolvek namahe, stresu, ziadny sex 😖 ...
a este som zabudla, mam otocenu maternicu dozadu, tak u mna to moze tiez trosku sposobit problem s uhniezdenim...

funy
5. okt 2008

junovka,

neviem preco to neriesia. ja som s mojou lekarkou spokojna, pozrela mi krcok, je uplne v poriadku. tak hadam vie co hovori. horsie by bolo ak by som spinila a mala otvoreny krcok. to si asponn myslim.
a tiez niektore pisu na diskusiach ze ked mali krv v moci, tak dostali antibiotika pre tehotne.
mne len povedala ze mam krv v moci, ale kedze ma to pri cikani nepali, nereze, tak zrejme lieky potrebne neboli.
neviem naozaj co je spravne.
o 3 tyzdne idem do poradne.
lekara som si nevybavovala. ak myslis k porodu. len rozmyslam v kt. nemocnici mam rodit. neviem kde je dobre. ale neviem ci mam aj lekara vybavovat. ten kto bude mat sluzbu sa nepostara?

sirinka
5. okt 2008

funy tusim niekde v sekcii porod su o zazmluvneni lekara temy aj debaty o nemocniciach, skus kuknut 😉

petua
5. okt 2008

Ahoj holky, nevíte jak je to se špiněním po styku, v těhotenství? Do jaký míry je to "normální"?

knobloska
5. okt 2008

Funy, dělali ti ultrazvuk? Jestli se ti neodlučuje placenta a tak. Opravdu to není legrace krvácet v 27.tt. A to, jestli je krček uzavřený s tím nesouvisí. Nechci strašit, můžeš mít jen nějaký hematom, který nebude nebezpečný, ale to s tou placentou by klidně taky mohlo být něco v nepořádku. Sama jsem polovinu těhu proležela ve strachu a s podloženým zadkem, tak vím, jak ti je ☹

funy
6. okt 2008

knobloska,

ked som bola s krvacanim na pohotovosti, nechceli mi urobit ani ultrazvuk, ale naliehala som a nakoniec mi ho lekar urobil a povedal> ja tam teda aspon nic nevidim, neviem preco krvacate...
a moja lekarka mi uz nerobila, ale povedala, ze mi mohla prasknut nejaka cievka. nevie
a ty si lezala uplne stale? von nechodim. uz som prestala chodit aj na nakup. obcas urcite pojdem. neviem ako doriesim skolu. na prednasky nechodim, ale na skusky budem musiet a takisto aj zhanat material...
stale sa ani lezat neda, ved to by musel byt niekto so mnou doma a obskakovat ma 🙂
a chrbaat.... dnes som nespala.
15.10. idem nastastie na 3D ultrazvuk k velmi dobremu lekarovi, takze sa ho popytam, a kedze ma bude vysetrovat, tak ak tam uvidi hematom urcite mi povie.

petronelie
6. okt 2008

petua: normální, znamená jednorázově...pak by mělo ustat

funy, to mě překvapilo,že ti nedělali UTZ, já špinila v 11tt a potom v 19tt. Vždycky mi udělali vyšetření včetně UTZ a naříidli klidový režim.Ten má trvat do doby,než špinění či krvácení ustane,poté se můžeš vrátit k normálnímu režimu. Ale dokud to trvá, tak doma s nohama nahoře.

Potom ale netřeba sedět jen doma, jen nesmíš tahat nic těžkého,jezdit dlouhé cesty autem apod.

Jinak já pokaždé krvácela v období,kdy bych jinak měla menstruaci. Doktor mi řekl, že většinou se příčina neobjasní, může prasknout cévka z překrvení dělohy apod.

Držím palce 🙂

knobloska
6. okt 2008

Funy já ležela od cca 25.tt. Zkracoval se mi krček. Nakonec to dobře dopadlo, rodila jsem 5 dní před termínem. Těhu jsem si ale vůbec neužila, což mě mrzí a možná jsem to nemusela brát až tak tragicky. Taky jsem se z toho strašně stresovala a to bylo pro malou špatný.
Ale k tématu. UTZ by se měl udělat, jestli na pohotovosti nebo u ošetřujícího gynekologa je celkem jedno, jestli ti prohlídli placentu a je to OK, tak je to opravdu asi z překrvení. Odpočívej, nezvedej nic těžkýho a tak se jako povaluj. Taky když se začne placenta odlučovat, krvácí se většinou jasně červenou krví, ale může se tam udělat jakoby kapsa a ta krev, co potom odchází, je tmavohnědá, jak je už stará. Já jsem špinila do 9.tt, potom už ani ťuk.
Jediný, co mě ještě napadá, jestli pořád špiníš, zajeď si na pohotovost někdy k večeru (to tam bývá klid a dr ještě nespí, tak nejsou otrávený 😉 ), řekni, že máš pocit, že se to zhoršilo plus třeba, že ti pobolívá břicho, ať tě vyšetří. Určitě ti udělají UTZ znovu a budeš v pohodě. 😉 . Kašli na to, že budeš za simulanta, když bude vše OK, za ten klid to rozhodně stojí.

funy
6. okt 2008

petronelie,

neskusala som si pocitat ci som zakrvacala v case menstruacie. mozno to aj je tak

knobloska,

15.10. teda uz buduci tyzden ideme na 3D ultrazvuk. a ten lekar je velmi profesionalny. to som uz ale spominala.
ale ak by sa mi spinenie zhorsilo, prip. krv, tak samozrejme ze pojdeme na pohotovost

sponka26
12. okt 2008

ahoj dievcata.som v18tyzdni a dnes som si nasla na toaletnom hnedo/cerveny vytok.nebolo to moc ale bolo dost ma to vystrasilo.dnes som mala aj dost krce kedze mam stale problemy so zacpouneviem co mam robit ci mam pockat na dalsiu toaletuci sa tam zasa nieco bojavi.kedze ja sa musim objednavat u dr.dajujem pekne 🙂

sponka26
12. okt 2008

chce este dodat ze sme dnes po dlhse dobe aj sulozili tak neviem

sirinka
12. okt 2008

sponka je celkom mozne, ze to spolu suvisi, skuste radsej len opatrne a ked ides na toaletu nikdy moc netlac, radsej skus pouzit cipok, ked to inac nejde a upravit stravu.
ak mas v tehu krvacanie, nikdy si nemusis robit termin, kazdy normalny gyn. ta vysetri bez odkladu. ak by ten tvoj nechcel, nemal ordinacne hodiny a pod. mozes ist k inemu dr. (hovorime o akutnom probleme ako krvacanie je) prip. na pohotovost.

junovka
12. okt 2008

presne tak.Ja by som to riesila hned pohotovostou.Ak by si prisla z pohotovosti a doki by povedal, ze je vsetko ok., a ty napriek tomu by si spinila, tak si daj na podbrusko lad, asi tak na 15-20 minut 😉

marky27
13. okt 2008

Ahoj holky, moc prosím o radu. Snažíme se o mimi, tento cyklus mi dr. píchl Pregnyl s tím, že mám folikul těsně před prasknutím, tak se máme snažit. Snažili jsme se myslím dost , měla jsem z toho dobrý pocit, ale dnes jsem začla krvácet jasnou krev. Jsem 26. den cyklu a ms by měla být až tak za 5 dní, od ovu je to asi 10 dní. Po vysazení HA mívám týden před ms špinění, ale nikdy né jasnou krev. Nevíte, co by to mohlo být? Četla jsem o zahnizďování vajíčka, ale tam se psalo pouze o lehkém špinění. Moc se bojím, aby to neznamenalo něco špatného. Budu ráda za každý váš názor. Děkuju.

mishmish
13. okt 2008

Chcela by som poprosit o radu....
Dnes som bola na USG a potvrdilo sa tehotenstvo. Som v 5tydni.
Lenze vcera som si vsimla jemneho "spinenia" a doktor to uzavrel, ze okolo embrya je hematom.
Vela nadeje mi nedal ☹
Objednal ma na usg na buduci tyzden a vraj ze potom budeme mudrejsi.
Mam z toho smutok, a zaroven sa neviem rozhodnut, co robit. Mala som totiz letiet v piatok na vikend na Slovensko (zijem v holandsku), no teraz by som skrz obavy najradsej ostala doma....Neviem co robit....
Vravim si, ze co ma byt to bude a ked "to" je silne, tak vsetko bude ok.... Nechcem panikarit a ani prehanat....ale bojim sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre