Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

handm
16. júl 2009

Ajjjjjj.......... hnedoocka, tak to mě vážně moc mrzí!!! Je hrozný to říct, musí ti být hrozně, ale v tomhle jsem fatalista - prostě to tak asi mělo být, mělo to svůj důvod! Dej se brzy dohromady, drž se a ať je líp!!!!

Jinak jsem dneska po kontrole, máme 🙂 4mm, dokonce srdeční akci, odpovídá to prý 6+1, čemuž já moc nerozumím, ale pořád špiním jako blázen... ☹ dostala jsem další prášky, Utrogestan znovu a k tomu Ascorutin. Tak uvidíme. A v úterý zase kontrola, kdyby cokoliv, mám vyrazit k doktoru nebo o víkendu do nemocnice.. Radostné vyhlídky... Jo a mám být nejlépe v klidu a ležet. Jenže já žádné obtíže nepociťuju, krom toho špinění.. ☹ ach jo, snad už to skončí co nejdřív, to špinění zpropadený...

lucka.adis
16. júl 2009

handm, 6+1 je to, že jsi v 7tt (v sedmým týdnu těhotenství).

handm
16. júl 2009

🙂 ahaaa. díky lucko, když jsem tam byla minulý týden, pravila doktorka, že to odpovídá 4. týdnu, tak jsem z toho byla pěkně zmatená... 🙂)

matka331
16. júl 2009

hnedoocka,je mi luto co sa ti stalo viem ta pochopit tak isto som potratila a viem si predstavit ako sa citis..je mi to naozaj velmi luto ,

matka331
16. júl 2009

chcela by som sa vas spytat ,,,,ktora beriete magne B6 a kolko tabletiek na den ....dakujem

marcciik
16. júl 2009

Hnedoočka to je mi moc líto ☹ luci taky tomu nerozumím mě napsala doktorka 5+2 to znamená že jsem taky v 7tt ?Magne b6 beru 1 obden a střídám to s maternou ale toho magne mužeš až 3 tablety denně když máš velký bolesti bříška samozřejmě je lepší čím míň tím líp 😉

marcciik
16. júl 2009

jo handm moc gratuluju a přeju aby bylo špinění už konec 😉 já jdu na UZ zítra tak drž te palečky 🙂

farmarska
16. júl 2009

holčindy 5 plus 2 znamená pátý týden druhý den 😉

tami_tami
16. júl 2009

matka331 ja beriem B6(pyridoxin) a magne 2krat denne - rano a vecer - tiez som to mala kvoli spineniu dal mi to na tri tyzdne uvidim ako dalej... je to volne oredajne v lekarni

handm
16. júl 2009

Ahoj marcciik, díky, jsem z toho v takovém příjemném šoku 🙂 A držím na zítra palec! Ať všechno dopadne jak má..🙂 Můžu se zeptat (jsem nováček, těhotná poprvé, takže trochu asi natvrdle 🙂) ... ale ten termín, co máš v "pase", 10. března, sis spočetla sama, anebo doktorka?

dankacac
16. júl 2009

ahojte dievcata, tiez sa pridavam k tym, ktore maju ,, spinenie,,podla mojich vypoctov, som v 8 tyzdni, posledny tyzden mam sem-tam spinenie, mala som aj bolesti brucha, len take mierne, a k tomu sa mi vyhodili opary na perach...no katastrofa, takze som utekala k lekarovi. lenze ja som va angl. a tie co tu ziju, vedia ako to chodi. lekar mi urobil tehot. test, potvrdil tehot. len na sono je vraj skoro-tu ho robia az po 10 tt, a poslal ma domov, do postele a oddychovat-l ☹ ezte v posteli, ked mate doma dalsie male dieta ☹ -...s tym, ze ak by to mal byt potrat, oni s tym aj tak zatial nemozu nic robit...takze asi viete, ako bezmocne sa citim...teraz mi tak strasne chyba domov a nas pristup lekarov...vsetkym buducim mamickam praje vela trpezlivosti a stastia, drzte sa

agathe8
17. júl 2009

m.o.n.i.k.a ahoj. Moja suseda mala a odležala si najskor týžden v nemocnici a potom ešte 3 týž. tam jej niečo dávali a hematom zmyzol

lucka.adis
17. júl 2009

Holčiny, když vám ty dny překročí týdny, tak jste na začátku toho dalšího týdne.. já mám v Albu taky 9+.. a jsem už v 10tt, ale jinak se to počítá na ty dny, chápete?

lucka.adis
17. júl 2009

jinak dr.vám vždycky bude říkat, že jste třeba např. v 6tt+2.. mě taky trvalo, než jsem to pochopila to jejich počítání. A určitě být vámi, tak se na to počítání klidně pozeptám, ať víte co a jak 😉 ten koník by to tady měl psát tak jak by jste měli být 😉

A co se týče mého špinění, tak ťuk, ťuk... už dva dny jsem ani trochu nezašpinila 😉 😀

jani80
17. júl 2009

Ahoj holky, mám na Vás dotaz. Jsem na konci 6 tt a dnes jsem začala trochu špinit. Můj doktor dnes neordinuje, tak ani nemám kam zavolat a poradit se. Vy když jste začaly špinit, tak Vás hned vzali na ultrazvuk? Je před náma víkend a do pondělí tak daleko. Tak prosím o nějakou radu. A říkal Vám doktor, proč špiníte? Jsem z toho strašně smutná a mám strach abychom o mimi nakonec nepřišli ☹

luka04
17. júl 2009

jani...urcite necakaj cely vikend..aj mna to chytilo prvy krat v sobotu...sli sme na pohotovost...sice ma nechali v nemocnici, ale aspom bolo vsetko pod kontrolou...robili mi sono, aj vnutorne ma vysetrili..akurat zhodnotili, ze plod tam je, ale musela som ist lezat...mat klud a pokojovy rezim..dali mi injekcie, infuzie a nejake lieky na udrzanie polodu a proti krvacaniu...drzim palceky

m.o.n.i.k.a
17. júl 2009

Agat děkuji, trochu jsem o tom četla, tak doufám, že i já budu tou štastnou 😉

agathe8
17. júl 2009

jani80 ahoj. mala by si ísť rýchlo na pohotovosť aby nebolo potom neskoro. Nechcem ťa strašiť ale radšej choď a budeš vedieť na čom si. Mne sa to stalo 2x. Teda to som 1x začala špiniť, utekala rýchlo na pohotovosť spravili sono aj vyšetrenie, dali lieky a injekcie len už bolo neskoro a druhýkrát som krvacala tak šla rýchlo na pohotovosť ale zachránilo sa to aj keď som si odležala 2 týž. tam. Za to bábo to stojí, nie?? Neváhaj a rýchlo utekaj. Možno ti nasadia len Duphaston a Askorutin a pošlu ťa domov ale pre istotu neprostestuj ak si ťa budu chcieť nechať v nemocnici. držím palce

matka331
17. júl 2009

tami_tami -ahoj ,ano viem ze je to volne predajne v lekarni ,ja beriem magne B6 ale nie kvoli spineniu spinit som uz prestala .to mi povedala doktorka nech si to kupim kvoli mensim bolestiam bruska,ale vraj odporucana davka je 2tablety na den a mne doktorka povdala brat 3krat denne

jespera
17. júl 2009

Ahojte,
aj ja prosim o radu - som v 15. tyzdni, doteraz som nemala ziadne vytoky ani nic. V noci som mala silne svrbenie posvy - dala som sprchu, a natrela kremom candibene, rano uz bolo po problemoch. Avsak teraz som bola na wc - a pozeram hnedy vytok, co to ma znamenat?

jani80
17. júl 2009

Ahoj holky, díky moc za radu. Tak jsem dala na Vás a šla jsem se nechat vyšetřit. Tak miminko tam zatím je, i pěkně mu bije srdíčko. Takže od posledně pokrok, to byla vidět jen černá tečka. Dostala jsem utrogestan a ascorutin. Ale říkala doktorka, že nemůže říct nic určitého. že to může být dobré nebo taky zítra můžu potratit. Tak jdu odpočívat a ležet. Ještě jednou moc díky. A přeju všem pěkné těhulkování.

anawi
17. júl 2009

Ahojte, aj ja sa pridavam so spinenim. Je to uz 3x co som bola kvoli tomu na pohotovosti a vzdy bolo vsetko v poriadku nastastie. Beriem duphaston, ascorutin aj magnezium a som na PN. Ja nechapem z coho to stale mam 😒

tami_tami
17. júl 2009

anawi ja som tiez dvakrat tak utekala a tiez o.k. a ziadna pricina... ale aj keby som mala takto ist 10krat tak pojdem radsej nech mi povedia ze sme o.k ako zistit ze som nieco premeskala a zanedbala no nie 😉

junovka
17. júl 2009

spinenie moze byt zapricenen aj tym, ze ako sa maternica roztahuje, tak pukaju cievky, taktiez moze byt nizko ulozena placenta, alebo miznuci hematom......

anawi
17. júl 2009

ano mne povedali ze to budu asi tie pukajuce cievky kedze nemam ani hematom ani nizko placentu. Ale tak moc mi to na psychike nepridava kedze som uz o jedno babo prisla. Ale verim ze vsetko dobre dopadne 😉 A urcite kazda bezte hned k dr. ked sa objavi spinenie, netreba to podcenovat 🙂

agathe8
17. júl 2009

Ja keď som teraz nejak zač. apríla špinila tak mi na pohotovosti povedala doktorka, že mi praskla ranka ktoru mam na krčku. že to má každá žena, ktorá už mala pohlavný styk len mne to nejak vtedy počas spánku sa narušilo a šla som na záchod a mala trochu krvy na papieri. dali mi injekciu, ascorutin a bolo všetko ok. také niečo netreba podceňovať, radšej sa dať rýchlo vyšetriť aby bol pokoj na duši

krakulka
19. júl 2009

Zdravim Vas, mozem sa pridat?
Ja som bola u dr. v stvrtok, od stredy trosku spinim - svetlo zlty az tmavohnedy vytok. Nie vela,len na toal.papier. Dr. sa zdalo, ze na utz bol asi hematom, velky ako 1/2 embrijka, Dr. si nebol na 100% isty, ale hovoril, ze to spinenie bude z neho. Od vcera ma dost boli prava ladvina, alebo len pravy bok, neviem to presne urcit. Ale mam pocit, ze je to z toho lezania. Cely den lezim v posteli, len zidem sa najest, alebo na wc. Dr. mi predpisal Duphaston a kys. listovu. Do kedy ste spinili vy. Myslite, ze mame sancu, ze bude vsetko ok? Na KO idem az 4.8.09.

Zelam peknu nedelu 🙂

marcciik
19. júl 2009

Ahojky Handm zadala jsem si tam poslední datum Ms a koník mi to vypočítal sám jinak jsem byla v patek na Uz a vše je v pořádku bylo to nádherný když jsem viděla jak miminku bije srdíčko 🙂 už máme 13 mm 😉 a měla jsem obavy abych nezačala po UTZ zase krvácet ale je to v pohodě tak jsem si odychla.Krakulka uvidíš že to bude v poho já špinila 7 dní a 3 dný jsem dokonce krvácela docela dost chce to fakt ležet a hematon vykrvácí hlavně se to nechce moc pozorovat a prostě věřit miminku že se udrží 😉 vím i když to jsou nervíky ale toho se asi nezbavíme dokud nebudou miminka na světě 🙂

handm
19. júl 2009

Jasny, marcciik, už jsem se chytla 🙂) podle toho bych měla čekat mímo už asi 5. března, ale máme jen 6mm, a ty 13 a termín na 10. To jsem z toho jelen.. no v úterý jdu zas na kontrolu, tak se zeptám víc. Posledně mi brali taky krev na HCG, tak zítra si tam konečně zavolám - v pátek jsem na to zapomněla jako na smrt.. ☹ A špiním pořád, i když míň a míň, ale ty kapky tam jsou ☹ Je vám někomu špatně? Koukala jsem na konkurenční diskusi "těhulky na úplném začátku", jsou na tom časově podobně, ale všechny chuděrky mají nevolnosti 🙂 Já nic 🙂) Tak snad to všechno vydrží tak jak má !! A přesně jak říkáš, Marcciik, hlavně se moc nepozorovat a věřit, že se fazolka udrží 🙂 Hezký zbytek neděle!

handm
19. júl 2009

A krakulka, já špiním už vlastně skoro 14 dní.. ☹ Ale na posledním UTZ bylo všechno ok, i srdíčko bilo, tak věř, že i u tebe se to nějak spraví!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre