Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

miru.j
15. feb 2010

Ahojte babulky!
...Dida,som v poriadku,nedostala som sa k netu cez vikend.To mam vsetkych doma,tak ma to ani netaha.Okrem toho mi bolo nejak divne,strasne sa citim byt unavena,...okrem toho ze som im navarila som neurobila nic...a aj to varenie bolo na etapy....No des brucho ma bolelo,chrbat,hlava...to uz asi aj s toho ze som furt doma zavreta.Zajtra idem ku mojej dokine po knizku,neviem ci ma bude aj ultrazvukovat,alebo to neha na toho rizikoveho Dr na Kramaroch...tam idem vo stvrtok.Pane boze ja len dufam,ze je vsetko ok.
...babulky,ja Vas nechcem strasit ani nic podobne,mne bolo povedane,ze ked trocha budem spinit tak to nevadi,ze mam prist na kontrolu skorsie len ked budem krvacat...ja im ale neverim a ziadne spinenie by som nepodcenovala. ....Minuli rok som zacala spinit a mierne krvacat v 5tt,zistilo sa ze mam hematom a zostala som PN,ktomu Duphaston papat,o tri tyzdne na to co som uz vobec nespinila mi lekarka kazala vysadit ho postupne...v 10tt som sla na pohotovost pretoze som zacala spinit na tmavohnedo ako prvy krat,ked som prisla do nemocnice,sla som na WC a uz v tom bolo aj trocha svetlej krvi ☹ ,poslali ma na sono a mohol ist dnu aj manzel...Dr sa ma zacal vypytovat otazky tipu ,,mate uz nejake deticky,kedy ste bola naposledy u vasho lekara,ukazal vam srdiecko? ☹ ☹ ☹ ...verdikt znel zamlknuty potrat cca v 8-9tt.Skolabovala som a musela zostat v nemocnici,poslal by ma domou aby som prisla na druhy den na kyret ale nezvladla som to a tak ma tam nechali hned 😒 .V juli 2009 som prisla o drobceka a mam anjelika v nebicku 😔 .
...babulky chcela som len povedat nepodcenujte spinenie,mne nic nebolo,ani ma nic nebolelo,len male spinenie a bol stoho MA.Je pravda,ze tym ze som uz mes vobec nespinila,chytila som sa aj domacich prac a vysla obcas na dvojhodinovu prechadzku(Dr mi dala vychadzky) no teraz viem,ze si to neodpustim a viem aj to,ze aj keby som musela lezat az do porodu...BUDEM LEZAT. ....Teraz vdaka bohu nespinim,ale aj tak polihujem i ked som uz s toho psycho 🙄
...vsetkym drzim palce...aby sme to kazda dotiahli do uspesneho konca a coskoro drzali v naruci svoje poklady 😉 ...zdravucke a krasnucke 😵

oliras
15. feb 2010

Miru ja mám taky andílka s jula 09 ale můžu ti taky říct že pokud jsi měla MA tak to znamenalo že neco s miminkem nebylo v pořádku prostě to bylo špatně založené těhu a je lepší když to odejde dřív než později a neovlivníš to a ni tím když půjdeš na pohotovost se špiněním bohužel je to drsné ale je to pravda.
Tím samozřejmě nechci odrazovat od toho aby holky chodilli k dr se špiněním ale stejně pokud to bude hnědé špinění nic s tím neudělá ani dr prostě je to bud anebo pokud je to krvacení tak pak dají kapačku na zastavení krvacení ale stejně pak pošlou domu a jen doporučí klidový režim a ascorutin. A já vím o čem mluvím s prvním těhotenství jsem byla více méně pořád ve špitale a pořád krvácela a špinila. Proto se snažím ted při špinění hend nestresovat protože ani ten stres není pro mimnko dobrý. Vím lehce se to napíše hůř udělá já začnu být nervozní jen když mě pobolívá břicho to už vím že to není dobrý a tak hned lehnu a necham bříško sklidnit.

miru.j
15. feb 2010

...oliras,viem o com hovoris,vsetko mi uz bolo vysvetlene,len clovek nikdy nevie ci je to zrovna MA,alebo neco ine...napr len hematom s ktoreho ked zacne krvacat,moze to ublizit pokladiku,alebo krcok,alebo co,a ked zrovna niektora nema doma ani askorutin ani duphaston,myslim ze nieje naskodu zajst radsej na pohotovost,nic v zlom oliras to je len moj nazor.Presla si si tym cim ja 😔 ,....drzme si palce aby tento krat bolo vsetko v poriadku s pokladikmi i s nami 😉

oliras
15. feb 2010

no jasně já mluvím o těch co už vědí proč krvácejí nebo špiní co už u dr byli a mají duphaston nebo utrigestan ascorutin je volně prodejný a neublíží i když v příbalovém letáku je že se nemá brát v těhu ale je to jen z důvodu že není uděkaná studie a vyrobce se tím chrání proti případným žalobám nicmeně ascorutin obsahuje vitamin C a ritin ten se mimo jiné ve velkém množství objevuje např v pohance a ta taky přece není v těhu zakazaná 🙂 vysvětlení pro holky co by měli strach ho brát 🙂
Miru já neprošla sice MA já potratila živého broučka v 17tt o to to bylo horší nže za to mohla moje děloha moje tělo že miminko muselo umřít ☹

misko1
15. feb 2010

ahojte dievčatá máte skúsenosť s hematomom v maternici počas tehotenstva? Neviete mi povedať či je ohozené mimčo?

miru.j
15. feb 2010

...misko,lekar Ti nepovedal o tom nic?Mala by si byt PN

miru.j
15. feb 2010

...aspon ja mam taku skusenost,...mam nariadeny kludovy rezim a beriem Duphaston

miru.j
15. feb 2010

...oliras,je mi to luto,bola si na tom este horsie ako ja,neviem ako by som to zvladla,moc Ti drzim palce!!!

misko1
15. feb 2010

som PN, ale nepovedala mi doktorka či je to nebezpečné pre bábo. Som v 14 týždni a všetko bolo ok až do minulého týždńa kým som nezačala krvácať, potom to prešlo a teraz špinenie a doktorka že to je z hematomu. Mám dufaston aj Ascorutin, ale že či môžem prísť o bábo mi nepovedala

vefi89
15. feb 2010

misko1, pokiaľ už nekrvácaš, nemáš prečo prísť o bábo

majuska81
15. feb 2010

Misko, moj manzel , ktory je tiez lekar zavolal vsetkym znamym primarom gynekologom, aj do BA a Prahy, kde sme boli v centrach, aby sa vyjadrili o hematome a krvacani. Vsade vymenovali tie iste lieky, ktore aj vsetci berieme: Duphaston, Utrogestan, Ascorutin....a klud na lozku...a vsade dodali, ze priroda to ukaze...Ked je mimco zdrave, tak hematom mu nemusi ublizit....ale nikdo ti to slubit nemoze...proste klud a o tyzden sa chodi na sono a tam sa uvidi, zi zije a ci rastie....Lahke je to povedat, to je jasne, ale zial viac nevedia urobit....Len sa dovtedy nesmieme zrutit.... 😔 😔 😔 😔
Ja som teraz prisla domov od gyn, babatka ziju, kopu a bije im srdiecko...len som pozerala manzela, ktory ziaril stastim, skoro som zacala plakat 😵 😵 Maju 6 cm. Stale mam ten slaby cierny vytok obcas s zrazeninami, ale dr. hovori, ze hematom tam uz neni, nejake zbytky este, a to sa musi vycistit...Lezim svedomito 😎

Inac sa pripajam k Miru a Oliras, aj podla mna treba RYCHLO ist za doktorom s hocijakym spinenim, aby bol zisteny jednoznacny dovod. Mne dr. povedal, ze keby sa to aj trosku zhorsilo, okamzite sa mu mam ozvat, popripade aj v noci...

Medan--si cely tyzden sama?? Tak potom musis do obchodu a tak....proste si nemozes dovolit cely den lezat.. 😕 😔

Miru, Oliras, to, co ste prezili je hrozne....dufam, ze ani jednej z nas sa to nestane...ste silne baby a zasluzite si stastie 😵 😵 😵 😵 😉

misko1
15. feb 2010

už som z toho kľudu na nervy a ako čítam tak všetky poctivo ležíme len neviem či to má nejaký účinok stačí že sa prejdem na WC a už mám hnedý výtok. Mám dve tehotenstvá už za sebou ale ani jedno som nemala takéto problémy. k doktorke idem až o týždeň, bola som tam minulý týždeň vo štvrtok vtedy mimčo bolo ok. Tak dúfam že ten týždeň to ešte vydržím a bude to v pohode a že ten hematom sa vstrebe. Čítlala som tu že pokiaľ je hnedý výtok, tak ten hematóm sa rozpúšťa, tak neviem čo je na tom pravdy.

medan29
15. feb 2010

majuska81:jojo sama doma, takže většinu jsi jdu jednou za čas nakoupit pak ležím nebo chvilku u počítače atd.

miru.j
15. feb 2010

...dida? co ten chat?....ja mam aj skype.Inak som na facebooku aj na pokeci,ale nechodim tam casto.Napis kde chces pokecat a dohodneme sa 😉

misko1
16. feb 2010

tak dievčatá sa mi to zhoršilo od pol noci mám tmavo hnedé špinenie normálne na veľkú vložku,aj to zo mňa vytečie ale čerstvá krv to nie je, myslíte že mám panikáriť alebo to je len z toho hematomu?

majuska81
16. feb 2010

Misko, ja by som asi zasla k lekarovi...nech ti aspon spravi sono a povie nieco.... 😒

Ja zajtra tiez zajdem ku svojmu povodnemu gynekologovi....vcera ma sice primar gyn. odd. ubezpecil,ze babatka sa maju dobre, ale spravil mi ultrazvuk len z hora. Moj gynek. mi zase hovori, ze ma jemne chce vysetrit aj cez posvu, aby videl, odkial prichadza to spinenie.Tiez povedal, ze hematom sa neda rozoznat spravne, ked je ultrazvuk robeny cez brucho iba ked cez posvu 😕 😕 😕 CO VY NA TO?????...Ze ten vytok moze byt aj z posvy, lebo od Prednisonu mam stale nejaku infekciu, kedze imunitny system mam oslabeny.

Baby, podla vas moze mi ublizit 5O km tam a 5O km spat autom?? Vas vysetrovali zo spodu s vytokom??? Vlastne neviem co mam robit, aby som spravila to najlepsie....Neviem,ze s cim ublizim viac babatkam...Ked pojdem alebo ked dalej lezim a znasam ten vytok..... 😔 😔 😔 😔 😔

dida11
17. feb 2010

Ahojte!
Miru tak ako včera? Máš knižku? 🙂 Aj ťa vyšetrovala, či až zajtra na Kramároch? Budem držať palce, uvidíš bude to ok. Ja nie som na skype ani ICQ ale môžem sa zaregistrovať na Pokec.

Misko ako? Bola si u lekára? Ja si stále myslím, že to si na dobrej ceste čistenia sa z hematomu, ale pri tom množstve by som asi kontatovala gynekológa. máš niečo nové od včera?

Majuska ty si bola u toho lekára? Všetko ok? mne ten hematóm vždy pozerá z vnútra môj doktor. A ja mám tiež lekára 35 km od domu....ale hovorím si, že raz za dva týždne tá cesta nemôže ublížiť. Viem, že by sa nemalo cestovať ale radšej autom ako sa tralagať autobusmi/vlakmi.

dida11
17. feb 2010

Inač som dnes začala užívať tie homeopatiká na vstrebanie krvných zrazenín a idem sa modliť, aby mi na budúcej kontrole povedal, že sa to zmenšuje (alebo, že sa to vstrebalo úplne ??? 😉 Idem byť optimista.

miru.j
17. feb 2010

...ahoj dida 🙂 ,ja idem zajtra...dokina ma nevysetrila,tak sa neviem dockat.Este idem zavoloat zubarke,lebo som objednana na 8:30 zajtra rano,ma tam taku sestrickuktora je asi mimo a objedna styroch pacientov naraz,tak jej udem zavolat,ze som na rizikovom a mam to dost daleko ...ci mozem prist a vezme ma hned.Inak zatial sa mam v pohode okrem toho.ze sa mi kruti hlava...neviem s coho,lebo tlak co mi vcera merala ma vraj ok.Len knizku mi vypisali vcera a to bolo vsetko. ....Didka skusme teda ten pokec Rychlu postu 😉

miru.j
17. feb 2010

...Dida,prave som si precitala IP,tak daj vediet kedy mozme....

miru.j
17. feb 2010

...dida????drzmi zajtra palce,nech mame stale bijuce srdiecko.Idem aj tej zubarke 😒 . ...Drzkaj sa aj Ty!

majuska81
17. feb 2010

Ahojte, bola som u lekara, cesta bola dobra. Pozrel ma zvnutra a hematom tam mam, 6x2,2 mm. Neviem, to je male ci velke???????????? 😕 😕 😕 On hovoril, ze male 😕 Musim lezat, musim mat zdvihnutu postel, aby panvu som mala vyssie ako hrud. Perfektna pozitura 😀 😀 😀 😀 Lieky mi nezmenil a povedal ze to spinenie mozem mat aj mesiac, len klud. 😖 😖 Po dvoch tyzdnoch musim zase na krv, dneska mi zobrat na vrodene chyby, ked dobre viem. Zobral mi aj vyter a pozeral posvu aj mikroskopom .
Dostala som knizku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Babatka sa maju dobre, krutia sa a tancuju, jeden dokonca si skrabkal hlavicku alebo salutoval. 😅 😵 😵 😵 Je to krasny pocit vidiet ich.

Dida, upokojila si ma, ze aj ty chodis autom za doktorom...tiez som rozmyslala potom, ze im to nesmie ublizit.

Miru, poprosila by som ta, zober aj moje zuby na preventivku 😀 😀 , lebo minuly rok som sa na to vykaslala a teraz tam zase nemozem ist.... ☹ ☹ ☹

medan29
17. feb 2010

Tak já byla taky dnes u lékaře, říkala jsme mu že jsme zas v ne špinila, koukal na mě udělal celkové vyšetření a říkal že tam nic nevidí, asi si myslel že kecám nebo nevím, ale když vytáhl ten přístroj tak kondom byl od krve a zas špiním, tak mi napsal nějaké léky na zavádění, ale hlavní je že mimi je ok

miru.j
17. feb 2010

ahojte majus,medan,hlavne ze su babuliatka v poriadku 😉 ,drzim palce nech je vsetko v poriadku 😉

dida11
17. feb 2010

majuska to mas taky mini hematom 😉 ja mam 2,5 x 0,8 cm co je o dost vacsi ako ty (kedze ty ho mas iba milimetrovy) a to mne hovoril, ze aj ten moj je pomerne maly.

Inac sa dost divim, aky rozdielny je pristup lekarov ku krvacaniu. Mam jednu kamosku, ktora je tiez tehotna a v 7 tt sa z nej pustila krv. Isle gynekologicke, ale kym prisla to prestalo. Gynekologicka nevidela preco krvacala a poslala ju domov. Bez liekov, bez PN, bez hospitalizacie. A dnes mi svagrina hovorila, ze ona krvacala v prvom trimestri 2x. Tiez bola u lekarky, ktora nevidela pricinu krvacania a tiez bez liekov a PN fungovala az do posledneho dna v robote.... dobre nie ?

miru.j
17. feb 2010

ahoj dida! mas uz ten pokec?

miru.j
17. feb 2010

...dida,teraz citam IP ak si tu a mas pokec zapnuty vyskusajme miestnost BRATISLAVA a rychla posta ja som pod miru

misko1
18. feb 2010

ahojte, tak ja som u lekárky zatiaľ nebola, stále zo mňa vyteká to hnedé, volala som z lekárkou a tá povedala že ten hematom musí vytiecť a že v nemocnici by aj tak so mnou nič nerobili. Takže už tretí deń ležím , stačí že idem na WC a už to zo mňa tečie. neviete dokedy sa to takto čistí? lebo už mám toho ležania dosť a najradšej by som už šla do práce.

dida11
18. feb 2010

misko, moja kamoska mala to iste a od krvacania, ked jej ten hematom "praskol" az po definitivne ukoncenie spinenia/cistenia presiel dobry mesiac, mesiac a pol.
Zalezi ale asi od individualnej velkosti toho hematomu. A vo vseobecnosti je to asi aj tak dost individualne a da sa tazko predpovedat alebo porovnavat.... 😒
ako dlho si uz doma? Ja od 13.1. ........ ☹ a este min. take 2-3 tyzdne budem (zavisi ako sa bude vyvijat ta moja zrazenina.....)
snaz sa to brat pozitivne: uz si na tej dobrej ceste zbavenia sa tej hnusoby a kazdym dnom sa ti krati pobyt doma 😵

miru vcera som uz nebola na nete ked si pisala 😢 ked budes uz doma o 13.00 tak pridi tam. Budem ta cakat v miestnosti Bratislava pod dida44.

misko1
18. feb 2010

Ja som doma už druhý týždeň, a môžem sa opýtať aké máš to špinenie? je to len také malé na malú intímku alebo musíš nosiť vložky. lebo ja nosím stále vložky keď to zo mňa tečie. Tem hemtom mám veľký 24mm.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre