Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

janicka
26. dec 2010

ahojte. Zase sa vam ozyvam... Takze po 4 tyzdnoch sa spinenie zmenilo z tmavohnedeho na svetlohnede... a nie je toho uz tak vela... i ked vlozku nosim stale. Ale co sa tyka vianocnych ,,vyletov", tak to sme napr. dneska boli u svokrovcov... vyrazili sme okolo obeda... a prisli sme asi o 22.00 domov... A myslim ze v pohode... teda chcem tym povedat, ze nelezim vkuse hore nohami... 🙂
Ale zajtra si dam oddychovy den.
A reisi, dakujem za podporu, dufam, ze mas pravdu a uz to bude len lepsie...

silvia371
27. dec 2010

Ahoj dievcata, dnes som 5tt+5 a uz tyzden spinim, medzitym sa objavilo aj krvacanie, skor take zrazeniny tmavej krvi, v stvrtok som bola na pohotovosti, dali mi duphaston, o prognozach nechceli hovorit ziadnych, este bolo vidno len gestacny vak bez plodu, ktory je umiestneny v rohu maternice, navyse mi zistili maternicu v tvare srdca s prepazkou.....prepada ma strasna uzkost a panika, na kontrolu mam ist 30.12., ale moje pocity su hrozne, nedokazem na nic ine mysliet, snazili sme sa 1,5 roka a teraz toto....

reisi
27. dec 2010

@silvia371, ja som dost spinila cely 5 aj 6tt, tiez som mala i cerstvu krv. Skus co najviac oddychovat a drzim palce.

silvia371
27. dec 2010

@reisi dakujem snazim sa

petrunka01
28. dec 2010

ahoj..přidávám pozitivní zprávu..dneska na kontrole se hematom už vůbec neukázal,tak snad to bude dobrý i nadále.Všem vám přeju jen samé dobré zprávy..

zuveru
28. dec 2010

Ahojky,
ja som skoncila vcera na pozorovani v nemocnici vdaka hnedemu vytoku, ale chvalabohu to nic nebolo - takze babule ziadny stres ale ani ziadny odklad navsetevy lekara 🙂

wajinka
28. dec 2010

ahojky holky já dnes byla na kontrole na potvrzeni tehu..( trosku jsez jsem spinila ) dle posledni MS jsem mela byt 6 tyden,ale dle utz rikala dr 4 - 5 ,takze byla videt jen takova mensi bublinka..dala mi utrogestan 2tobolky 3x denně a taky mi brala krev, ve ctvrtek na kontrolu a zase utz a krev, chteji videt jak stoupa hcg...je to normalni zjistovat hcg, kdyz uz jde videt vacek????mam strasny strach,jestli treba nejde o zamkle tehu..hcg by prece nezjistovali kdyz uz je vacek videt,ne??? ☹

bosoriak
28. dec 2010

@wajinka Realita je taka, ze v takomto skorom stadiu by nemal byt vyrazny rozdiel medzi velkostou podla UTZ a podla poslednej menstruacie. Preto idu robit tie testy. Samo osebe to nemusi znamenat nic (mohla si mat len posunutu ovulaciu), ale moze to znamenat aj to druhe.
Ja som potratila v 7+5 tt a plod bol vtedy velky podla utz 5+3. Zo zaciatku som spinila a potom uz napriek liekom isla aj krv a cucky. Tak verim, ze tebe sa to nestane. Drzim palce, velmi.

wajinka
28. dec 2010

tak to nejsem o moc klidnější:( čtvrtka se ani nedočkám:( to budou ty nejhorší dva dny:(

vecernice
28. dec 2010

@wajinka asi nevis, kdy byla ovulka,vid? to muze ovlivnit stari plodu. jinak hcg ma smysl, ono jeho rostouci hodnota potvrdi, ze tehu snad prosperuje, ale pokud by klesala, tak je tam jasny problem. to asi v predchozi vete je z toho duvodu, ze me hcg rostlo u prvniho tehu krasne, az na 50000, ale neobjevilo se srdicko. ale je normalni, ze to sleduji pomoci hch a utz, ac ten utz tak brzo je mozna zbytecne stresujici, je lepsi delat tydenni odstupy. drzim palce

vecernice
28. dec 2010

@wajinka zkus se uklidnit, ja si tim prosla, a to cekani jsem mela par tydnu, pac hcg i bublinka rostla .... ale klid je ted pro to male nejdulezitejsi, ver mi!

wajinka
28. dec 2010

no ja mela posledni MS 17.11 a podle teh. kalkulacky jsem mela mit ovu 1.12. to nebyla, zkousela jsem pak 3. a 5.12 a porad nic,tak jsem ovu testy zahodila a kašlala na to..takže ovu proběhla asi až potom... 14.12 jsem měla dostat MS nedostala jsem testy neg. první pozitivní až 5 den zpoždění a to jen takový malinký dušík..a ten se pomaličku ztmavoval asi týden.

wajinka
28. dec 2010

snazim se..budu silná kvůli mimískovi 😉

vecernice
28. dec 2010

@wajinka no tak ber to tak, ze si mela ovu zhruba o tyden pozdeji, nez dle idealniho vypoctu dle ms, ktery predpoklada ovu 14DC. takze mimco ma pravo byt o tyden "pozadu" 😉 takze ted at roste hcg, byt tebou i doktorovi reknu, ze ovu byla pozdeji 🙂 at on nic neuspecha 😉

wajinka
28. dec 2010

ja s ni mluvila, ze pz. test jsem mela az paty den zpozdeni a uplne slaby..a ona rikala,ze to taky tak vidi o tyden min nez podle ms

vecernice
28. dec 2010

@wajinka no tak vidis, tak zahada snad vyresena 🙂

janicka
28. dec 2010

ahoj vecernice. Hlasim sa po mensej prestavke... Co sa tyka mojho spinenia, dnes je to prvykrat po 4 tyzdnoch, co som prestala spinit... nenasla som absolutne nic ani na vlozke, ani na papieri po utreti... Vcera som este po utreti mala trochu vytoku na papieri, ale uz nebol tmavo hnedy, ale svetlo hnedy -az zlty... No a dnes uz nic... myslis, ze to bude ok? 🙂

vecernice
28. dec 2010

@janicka je to na velmi dobre ceste!!!! tak budu drzet palce, at uz se to nevrati. ja obcas zaspinim, treba po ctyrech peti dnech cista. kez by to uz skoncilo natrvalo ....

eustoma
28. dec 2010

@janicka to su dobre spravicky 😉

janicka
28. dec 2010

juuuuj vecernice, dufam, ze ti to prejde... fakt! To je hrozne, ze sa takto musime trapit... 😉

janicka
28. dec 2010

eustoma, dakujem 🙂

vecernice
29. dec 2010

@janicka dnes jsem podnikla vylet do prace a zpet, tak cekam, co prijde 😀

janicka
29. dec 2010

ahoj vecernice... 🙂
Tak neviem ci sme sa ,,dohodli", ale ja som dnes tiez podnikla vylet do prace... hlavne preto, ze je celozavodne volno, tak som nebola nikym rusena a podohanala som za 3,5 hodiny veci, ktore som zameskala, ked som posledne dva pracovne tyzdne bola PN... No a cestou spat som sa stavila na maly nakup v potravinach... a zatial nic... vsetko je super... ziadne spinenie... takze dnes je to uz druhy ,,cisty" den 🙂
Uvidime co bude zajtra... 😀

vecernice
29. dec 2010

@janicka ja mela ctyri a pul cistych 😀 vcera odpo se to trosku pokazilo a dneska uvidime 😀 ale uz me to moc nestresuje, ac bych teda trvale bilo ´brala 😀

janicka
29. dec 2010

vecernice, tak to ti verim 🙂
No ja dufam, ze to bude uz dobre a ze to uz nadobro prestalo! 🙂

janicka
1. jan 2011

ahoj vecernice a eustoma 🙂
Tak ako sa mate po silvestri? Ja sa vytesujem, lebo je to uz piaty den, co nespinim... 🙂
A som strastne stastna,pretoze som uz ani neverila, ze to niekedy prejde... kedze toho bolo hodne vela...
A uz som dokonca dobrala aj lieky... a stale som cista... tak nam to snad vydrzi 😉

vecernice
2. jan 2011

@janicka to ti zavidim, ja porad jednou za tri ctyri dny zaspinim, ne sice moc, ale okem viditelne 😀

eustoma
2. jan 2011

kocky tak ja som v klude nekrvacam, ale mam stale ten zltavy vytok. idem behom tyzdna na kontrolu, tak uvidime co a ako.

1tralala
2. jan 2011

ahoj jsem 6t po ivf.ve stredu mam jit na potvrzujici ultrazvuk,jenze vcera sem zaspinila ci zakrvacela(do oranzova)a dnes i tmavou krvi,ale pak uz zas svetlou,strasne se bojim.meli ste to nektera taky tak?

janicka
2. jan 2011

vecernice, neboj... ja myslim, ze ti to prechadza... 🙂
eustoma, to je super ze nekrvacas... Zltavy vytok podla mna moze signalizovat len nejaky mierny zapal... ale na mimco to vplyv nema... takze je super, ze nespinis... 🙂
1tralala mozno ti poradia nejake babenky odtialto... ja som svetlu krv nemala vobec... len som mala spinenie tmavo hnede asi 4 tyzdne a bolo ho dost vela... tak neviem ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre