Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

marca22
12. nov 2011

@pismenka Rozhodně zůstaň doma a lež minimálně do kontroly. Tím světlá krev myslíš jako špinění nebo jako slabší menses? Tmavá krev být může,znamená to že je stará,také hnědý nebo růžový výtok je normální,pokud ho neprovází nějaké křeče v podbřišku nebo teplota. Já mám od začátku těhu hematom a také střídavě špiním,občas zakrvácím,ale je to opravdu jen z toho hematomu,nic mě nebolí,ale stejně musím mít klidový režim.

pismenka
12. nov 2011

no spíš růžová krev, silné jako menses to není, slabší......gynek.mi nenabídl neschopenku a uplně jsem se ho zapoměla zeptat,až doma mě to napadlo. Řekl mi, že do víkendu bych měla přestat - beru léky od včera.....pokud to nepřestaně tak pak uvidíme. Že to musíme hlídat. Jsem hodně unavená. Pořád přemýšlím, zda zůstat doma, ale hodně čtu, že maminky doma zůstávají.

pismenka
12. nov 2011

tím do víkendu jsem myslela, do tohoto pondělí 😀

marca22
12. nov 2011

@pismenka A v kolikátem jsi týdnu?

pismenka
12. nov 2011

to právě nevím, měla jsem totiž od 1.11. menstruaci (měla i tak přijít a dva dny před menstruací jsme se milovali,tak jestli jsem otěhotněla v tu dobu?? nevím jak to chodí 🙂) ) a pořád i po 4-5 dnech menstruace mě boleli prsa a podbřišek,tak jsem si udělala test, cca 3/11 a byl negativní a v pondělí 7/11 jsem měla jít na ORL, kde mi měli udělat rengen,tak jsem si ráno udělala test a už byl pozitivní.....v pátek 11/11 včera 😀 jsem šla už raději na gyndu, protože to krvácení nepřestalo ale bylo slabější, ale vložečka byla špinavá.

marca22
12. nov 2011

@pismenka Tak to bude možná ještě pozůstatek menstruace,některé ženy mívají ms ještě v těhu,ale stejně bych radši s tou prací neriskovala,přece jen těhu je v začátku choulostivé.

pismenka
13. nov 2011

hurá, dnes bez špinění a krve. Snad je to dobré znamení

miminkad
13. nov 2011

@marca22 ahoj,aj ja mam hematom.aky mas velky?ja 38x25mm.vraj dost velky.mam kludovy rezim,tak len lezim.v 4tt som zacala krvacat,ale do 24hod sa to upravilo.odvtedy relativne ok.v stredu mam ist na sono,ci je vsetko ok a ci mame srdiecko.aj sa bojim.vcera v noci som mala taku zvlastnu tupu bolest nad lonovou kostou a pocas dna sem tam slabe mrchovske bolesti a sem tam pichnutie vo vajecniku.takze som dost vyplasena.lebo sa to skomplikovalo aj alergickou reakciou,co sa uz zacina zlepsovat.dr povedala,ze dolezite je,aby babo prerastlo hematom.pred necelymi dvoma tyzdnami sme mali na sone zarodok plodoveho pola

marketa137
13. nov 2011

@miminkad já mam taky hematom ale přes 6cm 😒 , jednu noc jsme začla krvácet ale fakt šíleně že jsme další den jela k doktoru že jsme potratila a miminko ok ale okamžitě ležet že hrozí potrat, bohužel hematom je nad miminkem 😒 , od tý doby je klid a v úterý jsme byla na UTZ, hematom se nezmenšuje ale mimi roste, ted jdu 22.11. tak snad bude hematom menší. Je to šílený jen ležet a nic nedělat 😒

miminkad
13. nov 2011

@marketa137 ja mam babo nad hematomom.v podstate sa tiez nezvetsuje.stredu ma caka sono.po troch rokoch sa nam konecne podarilo otehotniet po ivfkach a teraz toto ☹

marketa137
13. nov 2011

@miminkad tak to je lepší když je pod mimi 😉 . Já toho načetla dost a prý pokud je těhu silné tak vydrží skoro vše, já krvácela šíleně, jako když se pustí kohoutek a mimi vydrželo ale vim že zdaleka nemáme vyhráno, průser by byl kdyby se hematom utrhnul 😖

miminkad
13. nov 2011

@marketa137 ja som tiez hladala vela,potom ma to dost psychicky deptalo,tak som to nechala tak.ja som zatial len ten jeden raz.a teraz som zacala trochu spinit.alebo ja ani neviem ako to nazvat.kedze su tam neni ani vlakna ani zrazeniny,skor je to vodnate.ono ze treba vydrzat 12tt.a to som este len 7tt.presne toho sa aj ja obavam.tak len poctivo lezim.bojim sa aj sprchovat,nie este chodit po dome alebo niekam ist.ty si zacala v ktorom tt prvykrat krvacat?

marketa137
13. nov 2011

@miminkad já měla hematom už v 6tt jenže v 7tt že tam nic už neni a pak jsme byla na pohotovosti dle UTZ v 7+3 a byl tam ten mega hematom, špinění je ok, to je vidět že se hematom čistí. Tak hlavně odpočívej a nic nezvedej a pokud je mimi ok tak to zvládne 😉

miminkad
13. nov 2011

@marketa137 len lezim,inak nic okrem salky nezdviham.ja verim,ze sa nam to obom podari vyhrat

marca22
13. nov 2011

@miminkad Ahoj,já jsem měla 15mmx9mm a teď mám 10mmx6mm zmenšuje se. Krvácím od začátku 5.týdne,sem tam špinění,sem tam to ze mě i dost teče a červená krev,nicméně miminka jsou obě v pořádku a hezky prospívají,hematom se prý ztratí. Tu bolest jako popisuješ mívám taky,to bude asi normální,je to i tím že se děloha roztahuje,natahují se děložní vazy,neboj se,určitě bude brzy všechno v pořádku. Hematom prý má 50% žen v těhotenství. Dávají ti nějaké léky proti krvácení,mě dávali pambu a ascorutin ale to prý byla špatná léčba,prý je lepší nechat ten hematom odtéct.

miminkad
14. nov 2011

@marca22 ahoj,mne to zistili zhruba v tej dobe ako tebe,ale krvacala som len kratko.potom nic.teraz koncim 7tt a dnes v noci som zacala trochu krvacat a teraz je to skor pri moceni a na papieri ostava akoby hnedy vytok.beriem utrogestan a agolutin,to je na udrzanie tehu a teraz si davam ascorutin.ten ze mozem.ale najdolezitejsi je kludovy rezim,na tom sa zhodlo viac dr.neviem,ci uz teraz spinim,ani neviem,co si mam predstavit pod spinenim.by som povedala,ze ked odchadzaju vlasocnice alebo zrazenina.ale teraz som z toho jelen.v stredu ma caka sono

makovicka53
14. nov 2011

@miminkad ahoj ja prezivam to iste som v cca 6tt a tiez po potrebe spinim nie vzdy tak raz za den sa mi to stane...mne ale doktor este nevidel plod...zajtra mam ist na sono...a na pohotovosti mi bral len hcg a nepovedal mi nic viac k tomu 😒

makovicka53
14. nov 2011

@miminkad lenze ja hematom nemam ale cystu na vajecniku a ta by vraj krvacat nemala

miminkad
14. nov 2011

@makovicka53 ahoj,tak to mi je luto,ze aj ty bojujes,ale to musime zvladnut.je smutne,ze na pohotovosti ta tak odpisali..ako mna.mne chcel dr na pohotovosti spravit hned kyret a to som bola 13 den po ET,26DC,tak neviem,co tam chcel vidiet.volala som do CAR,tak sa staraju o mna oni.je to sice narocne chodit do brna,ale stoji nam to zato.v 6tt by ti uz mal urcite vidiet dutinku.mne uz videli zarodok plodu,zltkovy vak.drzim palce.tusim chodis do heliosu,ze?

mosvo
15. nov 2011

Tak jsem dnes byla na kontrole a byl mi potvrzen hematom (13x8mm), špiním už měsíc (od 5tt) a doktor mi řekl, že hematom musí vyjít ven, takže dokud tam bude, budu špinit. Dál mi nechal utrogestan a ascorutin. Takže budu čekat dál a doufat, že ta potvora zmizí co nejdřív. S větším krvácením mám jít k němu nebo do nemocnice. Tak snad to nebude potřeba.

makovicka53
15. nov 2011

@miminkad no mne dutinku bolo vidiet uz pred tyzdnom...ale bola nepravidelna...my chodime do heliosu ale teraz sa nam podarilo prirodzene ale nedopadlo to dobre dnes som bola na sone a dutinka je vraj zdeformovana plod nikde a zltkovy vak bol len pasik...doktor kazal pockat tyzden a pojdem zrejme na cistenie...sakra praca...clovek sa snazi 4 roky a ked to vyjde zase musi podstupit cistenie...taka NESPRAVODLIVOST...ale verim ze ty budes v poriadku

miminkad
15. nov 2011

@makovicka53 tak to ma mrzi...dufam,ze o tyzden prides s dobrymi spravami.

makovicka53
15. nov 2011

@miminkad uz asi nie...urcite ma caka cistenie...

sinem
16. nov 2011

@evita2670 Ahoj. Ako sa máš?? Prestalo ti to krvácanie? Pýtam sa preto, lebo ja som najskôr 2 týždne tak slabo špinila, no teraz asi tak štvrtý deň som začala krvácať viacej. Doktor povedal že ak začnem krvácať ako pri menštruácii mám ísť do nemocnice na kyretáž..... mám strach a neviem čo robiť... či ešte počkať.....k doktorovi idem až 24.11.11. Daj mi prosím vedieť ako si dopadla ti...ďakujem

sinem
16. nov 2011

Ahojte. Má dakto skúsenosť s krvácaním v druhom mesiaci tehotenstva?? Najskôr som začala iba špiniť, no teraz už krvácam viacej, je to o niečo menej ako pri menštruácii... Teraz som v 7tt, doki povedal, že ak začnem krvácať ako pri menzesi mám ísť na hospitalizáciu a na kyretáž.....k doki idem až vo štvrtok....ja by som najradšej ešte počkala, prečo by som mala ísť už na kyretáž.... ?! veď plod nosím ešte pod srdcom, nemám pocit, že by sa mi odplavil...možno je plod zdravý a udrží sa mi tam a ja ho pekne donosím... 😒

sinem
16. nov 2011

@bambi86 ahoj. Ako sa máš?? Ako bábo?? Ja má presne taký istý problém... začala som pred 2 týždnami slabunko špiniť, teraz som už začala krvácať viacej..trochu menej ako pri menštruácii... neviem čo robiť, či mám čakať či čo....k doki idem až vo štvrtok.... ďakujem za tvoju skúsenosť..

maria30
16. nov 2011

@sinem ahoj.. ja som pri posledných dvoch tehu tiež krvácala ako pri normálnom menzese, len slabšie a plod sa pekne uchytil... ja na tvojom mieste by som išla na kontrolu.. povedia ti načom si, poprípade ti dajú nejaké lieky.. kyret ti nemôžu spraviť bez tvojho súhlasu.. skús sa v kľude o tom s dr. porozprávať a povedz mu (ak ťa pošle na kyret), že ty chceš ešte aj tak radšej počkať.. ak nemáš žiadne iné problémi, tak kľudne čakaj (ja by som spravila to isté 🙂).. ale ak tam plod už náhodou nebude, tak sa poraď s lekárom..držím palce 😉

marketa137
16. nov 2011

@sinem okamžitě do nemocnice na UTZ at se zkontroluje mimi, bereš nějaké léky na udržení? Já krvácela šíleně a mimi to zvládlo i když je tam ted obrovský hematom tak musíme dál čekat jak to dopadne ale s krvácenim bych nečekala a hned jela.

lolla79
25. nov 2011

Ahojte maminky, pardón, že vám sem lezu, jen bych chtěla napsat svoji zkušenost s krvácením v těhotenství a povzbudit vás. Když jsem čekala druhou dcerku, tak sotva jsem zjistila, že jsem těhotná, tak druhý den na to jsem začala dost silně krvácet. Byla zrovna sobota, takže jít k dr. nepadalo v úvahu a na pohotovost jsem jít nechtěla, protože jsem neměla ještě potvrzené, že bych byla těhotná. Hnedka v pondělí jsem volala na gyndu co se stalo a jestli můžu hnedka přijít, tam mě sestra odbyla, že dneska ne, že mě objedná na druhý den. Když jsem tam přišla, tak dr. mě vyšetřil - netvářil se moc optimisticky, nasadil mě utrogestan a řekl, že víc pro mě udělat v této chvíli nemůže, že těhotná jsem, ale čas ukáže, jestli se mimčo udrží nebo ne. Na kontrolu jsem měla přijít tuším za týden a během toho týdne jsem ještě slabě krvácela. Kontrola dopadla dobře, miminku už tlučelo i srdíčko a krvácení se vytratilo, ale zase za nějaký čas se v menší míře objevilo. Vždy to bylo spíše po nějaké námaze. Takže jsem se šetřila co se dalo a miminko jsem donosila. 🙂 Malá se narodila v 37+2 týdnu a byla v pořádku. Moc vám všem přeji, aby i u vás vše dopadlo výborně a narodili se vám krásné a zdravé miminka. 😉 Hlavně to nevzdávejte - naděje umírá poslední. A nenervujte se. I když to asi moc nejde, že? Já každé jití na WC trnula co zase objevím.....

miminkad
26. nov 2011

ahojte,som v 9tt a mam hematom v maternici.tiez som na zaciatku silno krvacala,ale potom to ustalo,teraz uz druhy tyzden spinim,sem tam trochu krvacam.len predtym som mala nafuknute brusko,aj podbrusok som si citila a dnes uz treti den mam pocit,akoby som to brusko ani nemala.sice nejak na velkosti neubudlo,no neviem.mam zvacsene vajecniky,OHSS,cysty na vajecnikoch a mala som skor zapchu,teraz uz stvrty den je to relativne v pohode.predtym som mala aj tazobu na zaludku a teraz nic.vsetko je uplne v pohode.uz mame aj srdiecko,v stredu mam ist na kontrolu,len sa obavam,ci je vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre